Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 202

Wątek: przechowywanie/ustawianie/katalogowanie książek

  1. #141
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Regału nie upchnę tutaj, mamy wszystko w kupie. Docelowo na pewno się zaopatrzę. Chwilowo potrzebuje jakiegoś systemu organizacji, co mi odgruzuje stolik i książki będą z podłogi dostępne. Rozrysowałam sobie ten 1 2 3 i mało się mieści, ale może z sensem nie będzie się walało. Nie wiem, jeden komplet na próbę kupię chyba.

  2. #142
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    więcej się nie wciśnie

    a tak wygląda w tym http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50171122/

    oczywiście w tej szafce ściennej to jest x3 plus to co można położyć na górę. Inaczej też będzie jeśli ułoży się ksiąki a nie wciśnie pudełko

  3. #143
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny. Przejrzałam moją organizację szuflad i wytaszczyłam różne pudełka z serii Skubb, faktycznie w zależności od lat różne rozmiary mają. Wniosek jest taki, że małe pudełka rulezz, biorę te 1 2 3, bo jednak są wyższe niż moje Skubb i Skubb mam albo za duży kwadrat bardziej, albo za wąski prostokąt. Tymczasowy chaos będzie w szufladach, aż dotrą 1 2 3, ale stolik pusty!

  4. #144
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Dziewczyny , a czy te regały na książki z IKEA są na tyle stabilne , żeby postawić je na środku pokoju- potrzebuję przedzielic czymś pokój .
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  5. #145
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Dziewczyny , a czy te regały na książki z IKEA są na tyle stabilne , żeby postawić je na środku pokoju- potrzebuję przedzielic czymś pokój .
    Jeśli pytasz się o ten co linkowałam - to nie jest stabilny,
    Mam 2 na ścianie i jeden stojący ale nie postawiła bym ich jako podzielenie pokoju

  6. #146
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A ten Kallax? Dziewczyny co mają Kallax- stabilny jest? Chyba muszę się przejechac do IKEA , albo zmienić koncepcję pokoju.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  7. #147
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Fajny byłby Kallax jako ścianka, bo głęboki na dwa rzedy książek i wtedy dostęp z obu stron. Ale z racji ciężaru książek mocowałabym jak się da, do jednej ściany, do sufitu, tylko raczej ciężko wykonalne to będzie. Bałabym się postawić samo, dziewczyny też pisały że nawet stawiając do ściany to mocują. Sama widze jak mamy łożeczko Małego postawione do pokoju i co i rusz się tym szura, bo się potknie, oprze etc. i chodzi.

  8. #148
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Przy dzieciach bym nie stawiała kallaxa bez mocowania, nawet przy ścianie. Na aranżacjach w Ikea często widuje ten regał stosowany jako ściankę działową, sama też kiedyś tak z niego korzystałam i sprawdzalo się. Tyle że to było w czasach przeddzieciowych.
    J.2014 i E.2016

  9. #149
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,612

    Domyślnie

    My mamy pre-kallaxa czuli expedita. Tzn. mieliśmy. W wersji 5x5 komórek i to takie bydle ciężkie, jak się pudłami/książkami zastawi, że nie wiem, jakim cudem dziecko miałoby to przewrócić, prędzej wlazłoby na samą górę.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  10. #150
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Teraz pomyślałam, że można by ten kallax takimi prętami rozporowymi do sufitu dla pewności przytwierdzić. Tego by nic nie ruszyło. Ale to z jakimś facetem trzebaby skonsultować jak w praniu to zrobić.

  11. #151
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Teraz pomyślałam, że można by ten kallax takimi prętami rozporowymi do sufitu dla pewności przytwierdzić. Tego by nic nie ruszyło. Ale to z jakimś facetem trzebaby skonsultować jak w praniu to zrobić.
    A czemu z facetem akurat
    J.2014 i E.2016

  12. #152
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    U mnie ja wymyślam, mąż realizuje. Ewentualnie studzi zapał, bo czasem coś się nie da. Co inżynier, to inżynier.

  13. #153
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Dzięki , będę kombinować. Obawiam się , że mój mąż wygwiżdże mój pomysł.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  14. #154
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    My mamy pre-kallaxa czuli expedita. Tzn. mieliśmy. W wersji 5x5 komórek i to takie bydle ciężkie, jak się pudłami/książkami zastawi, że nie wiem, jakim cudem dziecko miałoby to przewrócić, prędzej wlazłoby na samą górę.
    Absolutnie się zgadzam.
    Nasz jest nie przykręcony

  15. #155
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Przyszła paka z nowościami, to wklejam jak upchałam wszystkie nasz kartonowe książeczki w pudełka ikeowe. Zmiany pewnie jeszcze będą, bo te pudełka 123 w drodze. Na razie wygląda tak i mieszka pod stolikiem:




  16. #156
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Chyba kupię jeszcze takie domki bo naprawdę dużo mieszczą

  17. #157
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Dziewczyny a ja ostrzegam baaaardzo!

    Expedit 5x5 (pre-kallax) przewrócił się kiedyś na mnie!

    Stał jako ścianka działowa. Teraz stoi pod ścianą, ale myślę o jego przykręceniu ze względu na L
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  18. #158
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majetta Zobacz posta
    Dziewczyny a ja ostrzegam baaaardzo!

    Expedit 5x5 (pre-kallax) przewrócił się kiedyś na mnie!

    Stał jako ścianka działowa. Teraz stoi pod ścianą, ale myślę o jego przykręceniu ze względu na L
    ale to jest Domek dla lalek który można przytwierdzić do ściany a nie ścianka działowa.
    Chyba, że piszesz o czymś innym?

  19. #159
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    ale to jest Domek dla lalek który można przytwierdzić do ściany a nie ścianka działowa.
    Chyba, że piszesz o czymś innym?
    MIało być z cytatem a wyszło jak wyszło. Odnosiłam się do 2-3 postów wyżej. Do b. wysokiego i ciężkiego regału ikei expedit vel kallaks
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  20. #160
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,806

    Domyślnie

    Mająca a ten regał załadowany był?
    U nas stoi co prawda pod ścianą, ale jest tak obladowany książkami, że nie ma prawa się ruszyć.
    Docelowo go przykrecimy bo młodszy potrafi wejść po nim żeby sięgnąć sobie coś z góry
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •