Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 202

Wątek: przechowywanie/ustawianie/katalogowanie książek

  1. #81
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    natala, jestem w szoku
    a mi mówiono że mam dużo, książek, za dużo książek, jak się jednak okazuje nie tak dużo Planuję małą reorganizację pokoju i będę musiała kupić regał/-y na swoje ksiażki. Będę chciała narożny kupić.
    Ja mam cały regał duży dla siebie i mniejszy dla dzieci.
    Ale w sumie sama to za bardzo nie kupuję ksiażek bo nie na to nie stać już wspominajac że nie mam miejsca. Czasem kupię ale tylko czasem. Wiec pozbywam sie ciągle czegoś by przygarnąć coś nowego. Ale za to w rewanżu wydaję na zakupy rocznie kilkadziesiat tysięcy złotych na książki dla dzieci i dorosłych. Nie ze swojego portfela rzecz jasna. I zamawiam często pod swój gust i potrzeby moje czy dzieci ale pod gust innych jak najbardziej, a nawet przede wszystkim
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #82
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    mTuśka, dziękuję - ale Billy ma cieńsze półeczki, takie jak mam teraz, i one się szybko zaczynają uginać.. Drugi minus to głębokość - połowa naszych dziecięcych książek jest sporego formatu - i tu Kallax jest idealny, wszystko się zmieści.. Gdybam nad górą, ale może po prostu tam piętrowo gry planszowe, bo lekkie? Albo kosze z torami drewnianymi..?

    Muszę pomyśleć chwilę dłuższą, bo Kallax jest długi i trochę zmienia mi to ustawienie w pokoju..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  3. #83
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    Ja się nie umiem rozstawać z tymi które pokochalam
    ja tez nie. poza tym ja tego wszystkiego jeszcze nei przeczytalam - jak jest cos w charity za grosze to biore, zwlaszcza jak seryjne i akurat mi brakuje. jak czegos nie lubie to oddaje dalej.

    ksiazki dla maluchow mialy czesciowo wyjechac - ale jednak poczekaja wyjechaly ostatnio jakies bardzo dziecinne Peppy (W uwielbial jak byl maly), ksiazeczki typu slowo plus podpis etc. reszta czeka.

    mamru - przyjezdzaj

    a co do pokoju F - on zasadniczo sluzy jako sypialnia - a i to nie zawsze i sklad zabawek. w typowym angielskim domu bawi sie i zyje w salonie/salono-jadalni; spi w klitkaoch na gorze. u nas - poza pokojem F - klitkowo nie jest, na szczescie. pokoj F byl przerabiany, T polozyl plyty na sciany, bo bylo krzywo bardzo - wiec jeszcze sie powierzchnia ociupine zmniejszyla.

    u nas oprocz ksiazek sa jeszcze trzy akwaria, duze akwaria. dwa duze, trzecie wieksze kazdy ma swojego hopla
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #84
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Soul - tory drewniane sa ciezkie jak szlag, na gore bym ich raczej nie wrzucala, to juz gry lepsze.

    mnie Kallax o tyle nie przekonuje, ze imo jest za gleboki - albo sie duzo traci albo trzeba podwojnie ustawiac. podobnie zreszta jak w naszych regalach ikeowych. dla mnie nie problem, ale dzieciecych sie staram nie, bo potem chlopaki sie nie umieja dogadac z caloscia.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #85
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    U mnie tory sa w pudle od Trofasta i niestety nie wkladam juz w polke, bo sie urwa prowadnice. Bardzo ciezkie sa
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #86
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Och natala kocham wasze mieszkanie, kocham wsze dziecięce pokoje))))
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  7. #87
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Natala, bosko! Może otworzysz pensjonat-biblionat? Turnus relaksacyjny - tydzień z biblioteką
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  8. #88
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostroszyc Zobacz posta
    Natala, bosko! Może otworzysz pensjonat-biblionat? Turnus relaksacyjny - tydzień z biblioteką
    to to to !!!
    ostroszyc cudowny pomysł !!!
    ja się piszę
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  9. #89
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Ja też mogę przyjechać ze swoim fotelem i zalec, będę nieklopotliwym gościem
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  10. #90
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Soul - tory drewniane sa ciezkie jak szlag, na gore bym ich raczej nie wrzucala, to juz gry lepsze.

    mnie Kallax o tyle nie przekonuje, ze imo jest za gleboki - albo sie duzo traci albo trzeba podwojnie ustawiac
    Ja tory obecnie mam u góry, ale są w poręcznych koszach z liścia bananowca, i nie są aż tak ciężkie. A Kallax, jak pisałam, ponad połowa naszych ksiażek dziecięcych to spore formaty. Kallax jest dla nich akurat, w życiu bym tam podwójnie nie poukładała.
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  11. #91
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,249

    Domyślnie

    Natala jest poprostu bosko książkowo.
    Ja jestem maniaczką ale żeby męża ksiąki nie kłuły w oczy(on jest antymolem ksiązkowym ) to część chowam na strychu i zmnieniam.
    W tej chwili ksiązki mam rozwalone na nowe mieszkanie, komurka w nowym mieszkaniu-wielki karton, stare czyli u moich rodziców i strych u moich rodziców. Sam robił regały na książki, takie akurat na jeden rządek książek 30 cm i na tym mam się zmieścić,więc żagluję ,żeby się zmieścić na 2 regałach i chowam przed nim, duzo wyporzyczam.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  12. #92
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,768

    Domyślnie

    Hehehe, my mamy sporo ksiazek, ale tu w ogole nie startuje, bo jednak natala i mamru to chyba kilka klas wyzej.
    Soul - z tego co pamietam to te kallax mialy rozne wersje - moze uda sie dobrac odpowiednio wysoki i szeroki. Tez go mamy i ja uwielbiam, choc ksiazki to tylko czesc polek. Tam tez mamy gry - tak zeby chlopcy mogli siegnac nawet sami. Na gorze pelno rzeczy, po ktore siegam juz ja.

    Wysłane z mojego LG-H220 przy użyciu Tapatalka
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  13. #93
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Nie no Majka weź. Ja ilością nawet w 1/4 do stosu Natalki nie sięgam to już Soul prędzej
    Kallaxy mają różne wielkości. Ten nasz jest najwiekszy no i jak mTuśka pisała można je łączyć ze sobą.

  14. #94
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,768

    Domyślnie

    Dobra, dobra - zobaczylam tego zapchanego ksiazkami kallaxa - u nas w nim tylko 5 polek z ksiazkami... Fakt w innym pokoju prawie dwa regaly i jeszcze troche w pudlach, ale to i tak wydaje mi sie niewiele... Ale wlasnie sobie przypomnialam, ze w glebokiej szafie pax mam ze 3 polki ksiazek, ktore sa na zas i na prezenty - wariatka

    Wysłane z mojego LG-H220 przy użyciu Tapatalka
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  15. #95
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Na zaś to ja mam w kanapie nie obfocilam książek z kanapy. Wyszedł by jeszcze jeden regał

  16. #96
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,768

    Domyślnie

    No to znów odpadam w przedbiegach

    Wysłane z mojego LG-H220 przy użyciu Tapatalka
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  17. #97
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Na zaś to ja mam w kanapie nie obfocilam książek z kanapy. Wyszedł by jeszcze jeden regał
    ja mam w szafie w sypialni - tez nie obfocone... rozne takie, co to kupione bo np. sie naklad konczy -ale jeszcze moga poczekac. albo jakies tanie ksiegarnie - j.w. albo takie, co to sie waham ciagle czy na juz - jak np. nowa Wojna z EneDueRabe. sporo
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #98
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Natala
    Jak mi ktoś znowu powie, że za dużo książek ma Kuba to mu pokażę Wasze
    Ja nie mam miejsca, dorosłych książek się powoli pozbywam odkąd mam czytnik i nie kupuję raczej już papierowych. Ale zarośniemy dziecięcymi, zwłaszcza, że Kuba nie potrafi się rozstawać z książkami. Zabawki oddaje/pożycza komuś chętnie, z książek jego sprzedam tylko takie, których nie widział nigdy
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  19. #99
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    natala!! przepieknie!! ja taki książkowy klimat pamiętam z dzieciństwa bo mój tata to mól ksiązkowy
    ja powolutku zbieram swoją i Leona kolekcję (bo M niestety mało czyta )

  20. #100
    Chusteryczka Awatar Irism
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Warszawa - Targówek
    Posty
    1,689

    Domyślnie

    Cudne są te książkowe inspiracje. Nie mamy jeszcze pokoju dziecinne, ale nasze, a w zasadzie moje książki mają swoje miejsce, więc się pochwalę



    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •