Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 202

Wątek: przechowywanie/ustawianie/katalogowanie książek

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    mi się marzy coś takiego (chyba ktoś kiedyś już linkował)




    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,783

    Domyślnie

    A my coś takiego planujemy zrobić



    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  3. #43
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    EOT: Soul jak masz zaczepione to siedzisko do sufitu? Hak, wiadomo, i do niego lina, żeby pufa była spuszcza na odpowiednią wysokość?
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  4. #44
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Fajnie, że tu wpadłam, bo my właśnie przerabiamy ksiażkowe miejsce... Książki "naukowe", tj. przyrodnicze, techniczne, etc. w bawialnio-uczelni, a bajki do czytania przez rodziców do sypialni

    To wygląda super, ale w praktyce chyba trzeba by mieć drabinę i wszystkie ksiażki tej samej wysokości )
    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    mi się marzy coś takiego (chyba ktoś kiedyś już linkował)

    Ostatnio edytowane przez Paprotka ; 22-02-2016 o 20:32
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  5. #45
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Że to nie jest dużo??
    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Już jakiś czas temu zdjęcia zrobiłam do tego wątku i postanowiłam je w końcu dodać
    Dużo tego u nas nie ma, więc łatwo się szuka i nie potrzebujemy specjalnego systemu. Staram się układać seriami lub autorami, chyba, że się wielkością gryzą za bardzo. I raczej obrazkowe na jednej półce a z większą ilością tekstu na innej.



    (na tym aucie już książki nie stoją, bo je młodszy ciągle zabierał. Auto zabierał, nie książki)



    Zdjęcie robione w grudniu, więc świąteczne i zimowe książki (jeszcze jedna półeczka by się przydała)
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  6. #46
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas jest ksiazkowy dramat powoli. ksiazki sa wszedzie. do tego wczoraj maz zmienil dwa male akwaria na jedno duze. i musial zmienic tez szafke podakwaryjna - z ikeowej na taka co to z akwarium byla kupiona - bo ta ikeowa byla za krotka. sek w tym, ze ja tam mialam ksiazki (moje) - trzy rzedy ksiazkowych slupkow od gory do dolu. szafka akwaryjna okazala sie byc niestety duzo mniej pojemna - wiec kilkadziesiat mniej czytanych, takich co to nie mam jeszcze calej serii albo cos zostalo przygotowanych do wyniesienia na strych chwilowo. przestaje ogarniac, szczerze mowiac.

    mam upatrzone miejsce na regal w pokoju F, tyle tylko, ze wlasnie weszla tam szafka ikeowa - ku szczerej radosci chlopakow - bo maja gdzie Lego trzymac. wynegocjowalam, ze dolna czesc (to taki slupek 4x4) bedzie na ksiazki - juz jest full z tych, ktore lezaly u F (bo kiedys byly na stoliku chlopakow, ale stolik potrzebny, wiec trzeba bylo zdjac). regal jeszcze wejdzie, jednyny bol, ze teraz miedzy lozkiem a szafka jest jakies 40 cm przerwy (one sa naprzeciw siebie, nie obok ) wiec jak jeszcze wstawimy regal, to sie zrobi schowek a nie pokoj. byle do lipca
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #47
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Piękności

  8. #48
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    natala - marzy mi się zobaczyć Wasze książki, pokażesz "biblioteczki"?
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  9. #49
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    natala, pokaż co masz tymczasowo, no nie daj się prosić..! Już chyba rok się dopraszamy na forum, a ty nic.. Regały masz, czy półki bardziej?

    Ja idę chyba w skrzynki... Już wymierzyłam szerokość i jest idealnie, jutro pomierzę wysokość, ile mi wejdzie...
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  10. #50
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Natalka nie daj się prosić, foć i wrzucaj .
    U nas jest kallax 5x5 i 5 regałów. Na razie

  11. #51
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Mnie też zawsze ciekawila 'biblioteczka' natali

  12. #52
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jak zrobie porzadek to obfoce, obiecuje. przynajmneij sprobuje, nasza biblioteczka sklada ze stosow, stosikow poukladanych gdziebadz, szafki podakwariowej, polek zastawionych w kilka rzedow. regalow, komod zastawionych ksiazkami, szafek i parapetow... polek w pokojach i przedpokoju. a takze wneki po kominku, zastawionej regalem z ksiazkami chlopakow - we wnece upchane sa moje ksiazki przerozne takie rzadziej uzywane - zeby je wyjac trzeba albo wyjac ksiazki z regalu chlopakow, polozyc sie na brzuchu i wpelznac albo odsunac regal - cos czuje, ze do lipca sobie daruje
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #53
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta

    Ja idę chyba w skrzynki... Już wymierzyłam szerokość i jest idealnie, jutro pomierzę wysokość, ile mi wejdzie...
    Ja mialam do niedawna i malo praktyczne byly, bo staly jedna na drugiej lub obok siebie.
    Dziecie nie dawalo rady sciagnac tego ciezaru wiec nie bylo mowy o samodzielnym wyciaganiu ksiazeczek
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  14. #54
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    qqrq, ale powiedzmy sobie szczerze - przy takiej ilości książek (kilkaset) - nie da rady ustawić ich wszystkich tylko na takiej wysokości, żeby były w zasięgu małych rączek. A zabawki w pokoju? Szuflady/szafki z ubraniami, żeby sami się ubierali? Inne meble, stolik, krzesełka? Wszystko zajmuje miejsce na podłodze i musi być "w zasięgu". Coś zawsze będzie wyżej... Dla mnie nie ma różnicy między regałem z 7 półek a skrzynkami ustawionymi jedna na drugiej i zmontowanymi razem, tak czy siak trzeba wziąć krzesełko lub rodzic sięga i zdejmuje
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  15. #55
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Niby tak ale to tez zalezy jak chcesz zmontowac.
    U mnie stala jedna na drugiej i bylo nie praktyczne, mamy regaly z Ikei i Stas wchodzi na krzeselko i siega te co sa wyzej.
    Ja mam do dyspozycji 4 duze pokoje na ksiazki plus salon wiec moze dlatego inaczej na to patrze
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  16. #56
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Soul, qqrq, mam wrażenie, że się nie dogadałyście. Soul pisze o regale robionym ze skrzynek, a qqrq o skrzynkach w sensie pudeł, c'nie?

    A w temacie - uporządkowałam dzieciom książki i na trzech półkach musiałam już ustawić jedne za drugimi. Nawet nie zauważyłam kiedy się tak rozmnożyły

  17. #57
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    no dobra, same chcialyscie

    bedzie duzo, w jeden post wkleje jedno pomieszczenie. uprzejmie uprasza sie nie zwracac uwage na obiekty inne niz ksiazki choc i tak co moglam to posciagalam...

    salon:

    polka nad najwiekszym akwarium


    polka nad komputerem (dwa dolne kawalki z porzadkiem sa T, reszta moja )


    dluga polka nad telewizorem (zawieszona nad typowa dla domow angielksich listwa do wieszania obrazow). ksiazki, albumy (w tym jakies super limitowane CD albumowe) T - czesciowo w dwoch rzedach
    cz1.

    cz2.


    polka nad mniejszymi akwariami - tam ksiazki moje, dwa rzedy ksiazek w roznych kombinacjach (wklejam dwa zdjecia, prawie to samo, ale nie moglam inaczej upchnac calosci)
    cz1.

    cz2.

    stosik przygotowany do wyniesienia na strych


    szafka podakwariowa, dwa rzedy w rozncyh kombinacjach, tez moje



    najtrudniejsze do zrobienia - stosik upchany miedzy wielkim akwarium a komputerem, z tylu taka sama 'kolumna'


    to by bylo tyle salonu
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #58
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    przedpokoj:

    polki nad schodami - made by maz mielismy kiedys w salonie (zostal po poprzedniku) takie wielkie ikeowe cos na scianie, jak polki z salonu tylko ogromne - z takimi kwadratami. nieustawne, bo za glebokie i w ogole. tzreba bylo rozmontowac - bo akwarium - wiec T pocial dlugie boki na moje polki.


    polka nad listwa, nad chodami w rogu obok - pod nia ewentualne miejsce na wiecej polek

    polki nad drzwiami do salonu i sypialni
    cz1.

    cz2.

    'komoda' ksiazkowa - ona ma 80 cm dlugosci, tylko nie mialam jak zrobic zdjecia i ja perspektywa splaszczyla... tu juz ksiazki dzieci

    gora komody


    tyle przedpokoju. jeszcze pare polek w roznych miejscach sie da upchnac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #59
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    sypialnia, bedzie duzo...

    komoda mniejsza, pod oknem plus kawalek polki ikeowej malej

    polka ikeowa mala

    ta sama polka ze stosikiem rzeczy duzych i ciezko ustawnych. plus w rogu na malym stoliczku ksiazki o smierci, narodzinach, klopotach etc. w ikeowym materialowym pudelku i na nim tekturzaki


    rog miedzy materacami a sciana - materialowe pudelka z tekturzakami (kilka, pod czescia jest niski, podwojny beben T), pudelka z kartami (mamoko, korek), pudelko z straszna seria Tako, pudelko z wyborem dr. Seussa i rozne roznosci, ktore sie upchaly


    regal ikeowy duzy (a za nim jest zreczona wneka po kominku, gdzie stoja moje ksiazki rozne - zdjecie moze kiedys - raczej po lipcu )


    polka nad lozkiem, glownie ksiazki naukowe, encyklopedie dzieciecie i roznosci
    cz1.

    cz2. nad nia - polka z pop-upami bardziej delikatnymi (widze, ze srodkowa tzreba powiesic od nowa...)


    mebel legedna - pierwszy regal na ksiazki, ktory kupilismy - jeszcze w 2004 roku i pomyslec, ze kiedys byla na nim powazna literatura rodzicow teraz ostala nam sie gorna polka - Tolkien plus Davis i Biblia, ktora dostalismy z prezencie slubnym od ksiedza dajacego nam slub
    cz1.

    cz2.z widocznymi stosikami


    maly stolik kolo materacy plus kawalek stosiku


    ten sam stolik w tle, z przodu - stosik glownie wyszukiwanek (ale nie tylko) plus roznosci w stosach kolo lozka - czytane aktualnie, przygotowane do czytania, takie co nigdzie nei wchodza (typu Pod ziemia...)

    stosik podstolikowy plus stosiki zastolikowe


    bardzo waski regal miedzy komoda wieksza (kolo drzwi) a szafa

    ten sam regal w tle, z przodu - w materialowym pudle ksiazki F - Horrid Henry, Horrible History, Geography, Science etc. na szczycie Lego W


    komoda dluzsza


    polka nad komoda dluzsza, tym razem nasze
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #60
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    pokoj F

    w tej polce, na dole sa ksiazki - ale nie ma im jak zrobic zdjecia bardziej chodzi mi o pokazanie calosci - tyle miejsca zostalo powstawieniu polki. a w tym miesjcu docelowo ma byc regal - waski a dlugi, a polka bardziej w strone drzwi. w tle parapet - z balaganem, po prawej stosik kolejny, malo widoczny


    regal waski, taki sam jak w sypialni
    cz1.

    cz2.


    do tego dochodza pojedyncze stosiki np. rzeczy wlasnie czytanych przez chlopakow, stos na temat Arsenalu i futbolu w ogole i pomniejsze, paletajace sie ksiazki wszedzie. mowilam, ze nie ogarniam powoli?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •