Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 202

Wątek: przechowywanie/ustawianie/katalogowanie książek

  1. #181
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Kallax, czy inny wieeeelki regał (raczej w liczbie mnogiej regały) będą już w nowym domu. Zapowiedziałam mężowi, że zajmę każdą wolną ścianę, gdzie się da. Na razie muszę sobie radzić na mniejszej przestrzeni i pudła się sprawdzają żeby przed synem postawić i grzebie. Ale już widzę, że pudła się mnożą .

  2. #182
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,821

    Domyślnie

    U nas stoi na razie jeden ale w planie są kolejne dwa. Niestety Ikea jest 200km od nas i nie opłaca mi się jechać tylko po regały a żeby kupić coś więcej musiałabym mieć większe auto
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  3. #183
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    o ja się podepnę. w "starym" mieszkaniu mieliśmy regał robiony na zamówienie do samego sufitu a płytki specjalnie na książki. to co się nie mieściło zajmowało jedną szafę z półkami w garderobie od podłogi po sufit 2 warstwy upchane na maxa, książki branżowe mąż miał na półce nad biurkiem a te nieużywane w kartonach pod schodami i w garażu, chłopcy mieli swoje książki na regale typu kratka i na półkach nad biurkiem, zajmowały 3 półki nad biurkiem oraz 5 takich kratek. książki Tomka mieściły się na 2 półkach w komodzie pod tv. były segregowane najpierw tematycznie ( np fotograficzne na jednej półce, kucharskie i dotyczące żywienia na innej, religijne na kolejnych, beletrystyka zajmowała cały regał w salonie więc tam trochę autorami/seriami a na konkretnej półce to w miarę możliwości wielkością grzbietami. Po przeprowadzce mamy kłopot. tu nie ma mebli na książki. u Damiana są szafki z półkami a u Maćka biurko z nadstawką, ale to mało. znacie najtańsze i w miarę sensowne regały na książki? mamy ich w samym salonie 6 wielkich kartonów, u Damiana stoją 4 a u Maćka 3. Książki Tomka wypakowałam do komody pod tv w salonie - tu jest nieco większa.
    Ostatnio edytowane przez panthera ; 01-08-2016 o 17:35
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #184
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    A kallaxa powieszonego na ścianie ktoś ma? Bo niżej mam grzejnik a wyżej można byłoby coś upchnąć

  5. #185
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    U nas stoi na razie jeden ale w planie są kolejne dwa. Niestety Ikea jest 200km od nas i nie opłaca mi się jechać tylko po regały a żeby kupić coś więcej musiałabym mieć większe auto
    Ja mam ikea 50 km od domu, ale też muszę zrobić dużą listę żeby chciało mi się ruszyć. Byłam dokładnie dwa razy w życiu, ale mebli żadnych do tej pory nie kupowałam. Natomiast uważam, że niektóre rzeczy na prawdę warto i stosunek cena jakość niedostępna gdzie indziej.

    Z wieszaniem kallaxa. Czy kallax to tylko ten kolos 5x5, czy mniejsze też? Bo mniejsze chyba powiesić byłoby ok.

    I z upychaniem w domu mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała upychać w dwa rzędy, chcę widzieć wszystko .

  6. #186
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Są też mniejsze 2x4 albo 2x2. Taki mały to chyba można powiesić.
    Też już byłam bliska zakupu w ten weekend największego kallaxa na swoje książki, ale wypatrzyłam na olx używane regały, też z Ikei i też oparte na kwadratowym module (lubię te meble kwadratowe). Fajne, są zamykane i się nie będą książki kurzyc. Już mam je w domu i właśnie (po ponad 2 latach od przeprowadzki) przynoszę z piwnicy kartony z książkami
    J.2014 i E.2016

  7. #187
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Są też mniejsze 2x4 albo 2x2. Taki mały to chyba można powiesić.
    Też już byłam bliska zakupu w ten weekend największego kallaxa na swoje książki, ale wypatrzyłam na olx używane regały, też z Ikei i też oparte na kwadratowym module (lubię te meble kwadratowe). Fajne, są zamykane i się nie będą książki kurzyc. Już mam je w domu i właśnie (po ponad 2 latach od przeprowadzki) przynoszę z piwnicy kartony z książkami
    koniecznie pokaż za jakiś czas jak już się z ogarniesz z ułożeniem

  8. #188
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dobrze mam nadzieję ze pójdzie mi to sprawnie. Chociaż od razu robię przegląd książek, co na sprzedaż co do oddania, a co chce zostawić. Trochę trudne to dla mnie chwilę, rozumiecie pewnie ale trzeba zrobić miejsce na nowe

    Wątek dla joasi:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3157301.html
    J.2014 i E.2016

  9. #189
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    kaisa - dzięki
    ja chcę powiesić tę czwórkę

  10. #190
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Są też mniejsze 2x4 albo 2x2. Taki mały to chyba można powiesić.
    Też już byłam bliska zakupu w ten weekend największego kallaxa na swoje książki, ale wypatrzyłam na olx używane regały, też z Ikei i też oparte na kwadratowym module (lubię te meble kwadratowe). Fajne, są zamykane i się nie będą książki kurzyc. Już mam je w domu i właśnie (po ponad 2 latach od przeprowadzki) przynoszę z piwnicy kartony z książkami
    Ja sobie nie wyobrażam zamykać książek, muszę widzieć brzegi. Czy to może przeźroczyste drzwiczki?

  11. #191
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Tak tak, takie szklane witrynki
    Głupio by było zamykać książki w szafie
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 02-08-2016 o 01:04
    J.2014 i E.2016

  12. #192
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Uff .

  13. #193
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dziś widziałam w Lidlu te regały materiałowe, o których pisałyście:
    J.2014 i E.2016

  14. #194
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    też widziałam i miałam pisać ..

  15. #195
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Oo, co prawda kupować nie będę, ale na zaś sobie obejrzę. Dzięki!

  16. #196
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    wsciekla jestem, moje kallaxy na cala sciane poszly sie, z roznych wzgledow, chwilo pasc :/ zostala mi wneka w drugim pokoju - i dooopa blada - kallax za dlugi o 7 cm, billy szerszy - o 20. jakies inne ustrojstwo co wchodzi na szerokosc jest za wysokie. wiec sie chyba skonczy na dwoch billych i 20 centymetrowej szparze. ile ksiazek by wlazlo w te 20 cm, buuu...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #197
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,936

    Domyślnie

    A ten wąski billy na płyty? On jest na głębokość mniejszy, tj płytki, ale małe książeczki wejda i można fajnie połączyć

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  18. #198
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    A ten wąski billy na płyty? On jest na głębokość mniejszy, tj płytki, ale małe książeczki wejda i można fajnie połączyć

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    A jaką on ma wysokość przegródek?

  19. #199
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Co prawda miałam nie wrzucać ale jeden "regał" z częścią mojej biblioteczki domowej mogę wrzucić.
    Murowany więc solidny. Wytrzyma każdy ciężar. Dodatkowo głębokość na dwa lub trzy rzędy książek w zależności od gabarytów książek.


  20. #200
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Tak, ciężar to problem. Ja zadowolona z siebie tymczasowo upchałam książki w dwa rzędy na upych i zrobiło mi się mniej stosów to tu to tam, ale radość trwała może dzień aż mnie mąż uświadomił, że półka się ugina. Stosy wróciły, a ja odliczam coraz niecierpliwiej czas do przeprowadzki, kiedy w końcu staną regały docelowe. Regaly, dużo regałów , chcę uniknąć podwójnych rzedow7za wszelką cenę. Zobaczymy jak wyjdzis w praniu.

    Ten murowany regał, wneki dobrze mysle? To Wasz pomysl, wykonanie, czy byl w mieszkaniu?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •