Strona 166 z 280 PierwszyPierwszy ... 66116156158159160161162163164165166167168169170171172173174176216266 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,301 do 3,320 z 5589

Wątek: ksiazkowe zakupy

  1. #3301
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Nie jest źle, najpierw jest eh ah muszę mieć, ale koniec końców rozsądnie to jednak wychodzi. I raczej będzie coraz lepiej .

  2. #3302
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Chani, a ja nie kojarzę tego. Pamiętam dyskusję natali o rodzaju papieru, śliski versa matowy, i porównanie wydawnictw pod tym kątem.
    Mi się ilustracje podobają. Nie są idealne, nie są super wyraźne, bliżej im do obrazu impresjonistów, niż do super szczegółowych rysunków, ale jest klimat i nastrój.
    Masz duży wybór na rynku, kup sobie taką, jaka ci się podoba

    marta, pewnie, że na spokojnie. Dla mnie osobiście ważne jest, żeby czytanie i kupowanie książek było radością i autentyczną potrzebą, a nie obsesją i gonitwą, przebijaniem się nawzajem, bo i takie akcje widziałam na innym forum, u nas jeszcze jest pełna kultura
    Soul, ale ja nie jestem na "nie" i zapewne kupię tą wersję. Tylko coś mi utkwiło w głowie z tym wydaniem jak się pokazało jako nowość, że postanowiłam zaczekać i poczytać więcej opinii na jego temat. Tym bardziej, że nie mam możliwości obejrzeć jej na żywo, bo w moim empiku ani matrasie jej nie mieli kiedy pytałam.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  3. #3303
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zakupy książek to skupiam się na nowościach i na tym co bym bardzo chciała mieć w swojej biblioteczce.
    Kupuję też "starsze" ale przed szukaniem tego najpierw wypozyczam z biblioteki aby zobaczyć czy warto poświęcić. czas na ich znalezienie i pieniądze.
    Oczywiscie zdarzyły mi się nieudane zakupy ale wtedy zazwyczaj oddaję książkę (większość zakupów robięw bonito i mam 14 dni na ewentualny zwrot.
    Zdarzyło mi się że kupiłam za dużo w danym okresie i miałam nieprzeczytane książki dlatego teraz kupuję tylko tyle ile jesteśmy w stanie przeczytać do kolejnych zakupów. I nie prz3kraczam określonej kwoty jaką mam przeznaczoną na książki.
    A i tak książek mamy dużo za dużo.

    Jeśli chodzi o Tajemniczy ogrod również pamietam że był polecany ale nie pamietam aby opinie były złe. Mnie wtedy zachęciły do kupienia go i mam.
    Kupiłam wtedy buchmanna - w prezencie i ten dla siebie. To było niedawno moze 2-3 tygodnie temu. Chyba w ogolnym ksiazkowym byly te ilustracje
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 16-07-2016 o 14:58

  4. #3304
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie



    Szaleństwo <3

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  5. #3305
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Wow, super!
    Napisz jak tam Mój cień. A Mniam pokażesz w środku?

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  6. #3306
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    irish-dancer napisz prosze cos o Kto robi hu-hu? czaje sie ta te serie, ale bym chetnie cos z pierwszej reki uslyszala (OT ksiazki juz ida!)

    edit: ja moge o cieniu - poetycka, nie wprost, u nas jakos srednio chwycila, niestety. ona wbrew pozorom raczej dla starszych jest...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #3307
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Daj znać, jak Lato Stiny, bo od jakiegoś czasu myślę o niej

    Tygrys ma obłędne ilustracje! (ale tekst mi się nie podobał).
    Witek 2012

  8. #3308
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Świeżo rozpakowane
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  9. #3309
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,806

    Domyślnie

    Natala ja Ci zaraz wkleję bo mam pod ręką.
    Stachu co chwilę je ogląda ale nie koniecznie chce czytać.
    Brakuje nam tylko jednej z serii Kto się ukrył czy jakoś tak.
    Wiersze takie łatwe i szybko wpadające w ucho i niekoniecznie ambitne











    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 19-07-2016 o 16:07 Powód: Literówka
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #3310

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    irish-dancer napisz prosze cos o Kto robi hu-hu? czaje sie ta te serie, ale bym chetnie cos z pierwszej reki uslyszala (OT ksiazki juz ida!)
    A mogę ja? W moim odczuciu te wierszyki są straszne. Wybrałam w księgarni chyba najmniej (tak mi się wtedy wydawało) grafomańską część, ale na dłuższą metę te wierszyki okazały się nie do zniesienia, mój mężu na poczekaniu produkuje znacznie lepsze Ilustracje fajne, forma bardzo przyjazna, ale z odbiorem wierszyków może być po prostu różnie. Choć mam wrażenie, że jestem w moich odczuciach odosobniona, więc jedynie ostrzegam





  11. #3311
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Nie jesteś - mamy jedną ( Hu hu właśnie), innych nie widziałam, ale więcej nie kupię ze względu na wierszyki właśnie.

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  12. #3312
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dzieki wielkie czyli jak brac to dla tych fajnych dziurek

    Ronja - bierz Stine - to cudna ksiazka jest. duzo srodka do podgladniecia. tekstu nie ma duzo - wiec bedzie na juz. ilustracje cudowne, tresc takoz.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #3313
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    irish-dancer napisz prosze cos o Kto robi hu-hu? czaje sie ta te serie, ale bym chetnie cos z pierwszej reki uslyszala (OT ksiazki juz ida!)

    edit: ja moge o cieniu - poetycka, nie wprost, u nas jakos srednio chwycila, niestety. ona wbrew pozorom raczej dla starszych jest...
    Kto robi hu hu i inne z tej serii sa bardzo fajnie zrobione, kolorowe, ciekawie pomyslane
    Ale wierszyki w nich sa tak beznadziejne ze cos okropnego...
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  14. #3314

    Domyślnie

    Ja tę o słonku miałam, wydawała się ambitniejsza, ale to tylko złudzenie było A te dziurki chyba nie aż tak fajne, jak by się mogło wydawać, bo Młoda całokształtem wzgardziła i, jak rzadko, książeczka poszła dalej.





  15. #3315
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Kto robi hu hu i inne z tej serii sa bardzo fajnie zrobione, kolorowe, ciekawie pomyslane
    Ale wierszyki w nich sa tak beznadziejne ze cos okropnego...
    Hmm ilustracje takie sobie, wierszyki masakra. Forma jest ciekawa to fakt, ale córa jakoś palców w te dziury nie wkładała... Mamy większość z serii i pójdą dalej, córa i ja lubimy tylko tylko tą o lisku który nie może spać (Świeci gwiazdka), ta zostaje dla kolejnej córy

    Edit: Tygrysa przeglądnełam w księgarni i mi się spodobała - ilustracje + autorzy, ale tekst również mnie rozczarował...
    Ostatnio edytowane przez Danala ; 19-07-2016 o 19:01
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  16. #3316
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    My mamy o liczeniu z tej serii i faktycznie tekst jest beznadziejny. Nie czytamy.

  17. #3317
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    A Mniam pokażesz w środku?
    Mniam możesz zobaczyć np tutaj https://dzikajablon.wordpress.com/20...ka-o-zjadaniu/
    Bardzo mi się podoba
    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Daj znać, jak Lato Stiny, bo od jakiegoś czasu myślę o niej

    Tygrys ma obłędne ilustracje! (ale tekst mi się nie podobał).
    Mam to samo z Tygrysem. Tekst mnie rozczarował. Dzieci też. Ale zostawiłam książkę dla ilustracji. Spodziewałam się czegoś więcej.

    A Lato Stiny polecamy bardzo nasze dzieciaki często wracają do tej książki, a ja uwielbiam ją czytać.

  18. #3318
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Wszystkie tajemnice rozwikłane
    Lato Stiny też uwielbiam i kupiłam choć jeden dzieć za stary, a drugi trochę za młody poczeka. Kto robi hu hu jakoś mnie nie razi, a wydawanie dźwięków zwierząt na pewno się młodszemu spodoba.
    Natomiast z Mniam chyba przesadziłam...20zł za kilka kresek i brak tekstu...hmm, muszę przemyśleć.
    Dziewczyny, zdarza się Wam zwracać książki? Bo przy tanich książkach czasem zwrot to jej połowa wartości

  19. #3319
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,806

    Domyślnie

    Ja do tej pory raz zwróciłam książki bo młody nie chciał nawet zaglądnąć (Automoto) a druga zdublowalam
    Lato Stiny mówisz za późno dla naszych Wiosennych? My jeszcze nawet po nią nie sięgamy, bo sporo tekstu a młody jeszcze nie skupia się na takich dłuższych (choć Findusy, Percego, Pana Bruma bardzo lubi)
    Muszę wyciągnąć i położyć na stosik na wieczór
    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 19-07-2016 o 19:34 Powód: Literówka
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #3320
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Zgadzamy się widzę, co do Akademii Mądrego Dziecka z Egmontu. Mamy Kto robi hu hu i Koła i kółka. Tekst porażka. Ilustracje w huhu jeszcze jako tako, takie wycinanki i jako, że o zwierzątkach to można naśladować dźwięki. Te dźwięki też w wierszykach są, ale te wiersze to na siłę takie. Koła i kółka w ogóle nie podchodzą.

    Mniam jest też na tym blogu https://matkawariatka.pl/nowosci-w-biblio/

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Natomiast z Mniam chyba przesadziłam...20zł za kilka kresek i brak tekstu...hmm, muszę przemyśleć.
    Dziewczyny, zdarza się Wam zwracać książki? Bo przy tanich książkach czasem zwrot to jej połowa wartości
    Mniam imo fajna, bo o łańcuchu pokarmowym. Jeszcze nie mam, ale na pewno kupię.

    Jeżeli chodzi o zwracanie, to tylko jak darmowy zwrot z allegro, albo jakoś tanio wyjdzie, bo lekka na przykład. Raczej zdarzały mi się reklamacje niż zwroty. Szkoda mi, jak mam dużo płacić za odesłanie. Można też puścić dalej, ale to też nie zawsze cała kwota wróci do portfela. Trzeba kalkulować.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 19-07-2016 o 20:04

Podobne wątki

  1. zakupy z chuścioszkiem
    Przez kasjas w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 22:04
  2. Co na szybkie zakupy?
    Przez Majanka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 14:39
  3. Wspólne zakupy
    Przez ph78 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 00:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •