Strona 165 z 280 PierwszyPierwszy ... 65115155157158159160161162163164165166167168169170171172173175215265 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,281 do 3,300 z 5589

Wątek: ksiazkowe zakupy

  1. #3281
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    wszystko wskazuje na to, ze koniecznie potrzebuje kupic Tajemniczy ogrod nic to, ze mam juz dwa rozne (nawet trzy, ale jeden z dawnych czasow, bez ilustracji chyba zupelnie...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #3282
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Przepiękny ten Ogród mam jak Natalka

  3. #3283
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Przepiękny ten Ogród mam jak Natalka
    ja to samo
    A ktore wydanie Małej księżniczki polecacie?
    Mistrzowie ilustracji czy jakas inna?
    Mam swoj stary egzemplarz, ale juz zaczytany i prosi sie o nowy
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #3284
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    ja to samo
    A ktore wydanie Małej księżniczki polecacie?
    Mistrzowie ilustracji czy jakas inna?
    Mam swoj stary egzemplarz, ale juz zaczytany i prosi sie o nowy
    imo Mistrzow - tez sie czaje, to jedna w moich ukochanych ksiazek dziecinstwa. ciotka zza sciany mi pozyczala swoja - dokladnie taka sama jak wznowienie Dwoch Siostr
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #3285
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Małą księżniczkę zdecydowanie polecam z serii Mistrzowie ilustracji

  6. #3286
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Małą księżniczkę zdecydowanie polecam z serii Mistrzowie ilustracji
    Dzięki skuszę się napewno
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  7. #3287
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Dzięki skuszę się napewno
    w tygodniu mogę wkleić zdjęcia - jeśli nigdzie nie wyjadę

  8. #3288
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Ja tez polecam Mistrzów Ilustracji. Wrzucałam kiedyś zdjęcia. Ilustracji nie ma tam dużo. I są czarno białe. Mają swój urok.

  9. #3289
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Ale coś kojarzę że w niektórych pozycjach są kolorowe ilustracje??
    Mam całą serię i bardzo ją lubię
    Nie wiem czy nie w Przyszywanym dziadku są kolorowe ilustracje- bo ta była ostatnio czytana w całości chyba ze dwa razy.
    Chyba, że coś pomyliłam?

  10. #3290
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Spadłamznieba tak. W niektórych książkach z serii MI ilustracje są kolorowe np. Odwiedziła mnie żyrafa, 30 lutego, Rozbojnicy z Kardamonu, Maleńka pani Flakonik, Czarodziejski Młyn -te mamy to pamiętam, reszta czarno białe

  11. #3291
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Kolejna seria do kompletowania, dziewczyny ja tu kończę kompletować Mistrzowie klasyki dziecięcej z Media Rodzina, mam w planach inne też z Media (Innocenti ), a wy ciągle jakieś must have. A mnie takie ilustracje sprzed lat kręcą. Się w ogóle da mieć wszystko ?

    edit. O Odwiedziła mnie żyrafa mamy, toż to zaczątek kolekcji.

  12. #3292
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Kolejna seria do kompletowania, dziewczyny ja tu kończę kompletować Mistrzowie klasyki dziecięcej z Media Rodzina, mam w planach inne też z Media (Innocenti ), a wy ciągle jakieś must have. A mnie takie ilustracje sprzed lat kręcą. Się w ogóle da mieć wszystko ?

    edit. O Odwiedziła mnie żyrafa mamy, toż to zaczątek kolekcji.
    Twoja przygoda z książkami dla dzieci się zaczyna, więc spokojnie.
    I Ty będziesz miała to co my, tylko po kilku latach.
    Daj sobie czas.
    A wszystkiego mieć nie można.
    Cchyba, że ma się dom wielkości Biblioteki Narodowej

  13. #3293
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Masz rację, to tylko ja czuję że jestem w tyle, a po prostu zaczynam i to najzupełniej naturalne. Powoli, powoli się uspokajam, bo mnie tak napadło po kilku latach tylko ebooków, a papier jednak bardziej cieszy.

    OT Odebraliśmy wczoraj projekt domu i nie, nie będzie to wielkość Biblioteki Narodowej . Ale wszystko się zmieści .

  14. #3294
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,496

    Domyślnie

    Mnie też ten Tajemniczy ogród kusi, choć niedawno kupiłam nowy, a stary bez ilustracji oddałam do biblioteki.
    Idzie do mnie kilka książek, to się podzielę info, jak dojdą. Ciekawi mnie Projekt Breslau dla mojego gimnazjalisty.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  15. #3295
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Kolejna seria do kompletowania, dziewczyny, a wy ciągle jakieś must have.
    Się w ogóle da mieć wszystko ?
    marta, spokojnie, nie od razu, ale pomału będziesz miała waszą niepowtarzalną kolekcję

    Nie chodzi o to, by mieć WSZYSTKO co fajne, bo utoniesz w książkach, ja nie lubię osobiście zagracania i uważam, że umiar jest dobry we wszystkim, również w kolekcjonowaniu. Raczej dostosowuję nasze książki do naszych możliwości mieszkania, a nie na odwrót.
    Nie wszystko co polecamy tu, spodoba się twojemu synkowi. Jest też wiele pięknych estetycznie książek, cudnie wydanych, które po przeczytaniu raz, jakoś leżą i leżą, i nikt po nie nie sięga. Sama zobaczysz, jak synek podrośnie, ile czasem pozycji z zakupów książkowych było dosłownie "jednorazowych". U mnie sprawdza się poczekanie z zatwierdzeniem koszyka kilka dni - wtedy opadają emocje, i jakoś rozsądniej dobieram pozycje ale to też nie stało się od razu, ale dopiero w trakcie poznawania preferencji czytelniczych moich dzieci To trwało trochę..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  16. #3296
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Gdzieś w naszym wątku ksiązkowym przewinęło się już to wydanie Tajemniczego ogrodu. I zebrało średnio pochlebne recenzje. Nie mogę teraz tego odnaleźć.
    A też przymierzam się do zakupu tylko po kolei, teraz kupiłam Buchmanna. A jeszcze kusi mnie ten wydany przez Skrzata.

    Edit: zgadzam się z Soul. Gusta dzieci nie są naszymi i czasem to co podoba się mi, nie podchodzi mojemu synkowi. Niektóre pozycje czekają jeszcze na młodszego, ale części się pozbywam, choć nie bez żalu.
    A są też takie, które kupiłam z myślą o sobie. Jak dzieciom się spodobają, to super, a jeśli nie to i tak zostaną - dla mnie
    Ostatnio edytowane przez Chani ; 16-07-2016 o 13:34
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  17. #3297
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,194

    Domyślnie

    Chani, a co było z nim nie tak?
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  18. #3298
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Soul, no właśnie nie pamiętam ;/ kojarzę coś o ilustracjach. Wiem, że wtedy wstrzymałam się z zakupem, bo chciałam brać od razu jak się pokazało na rynku.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  19. #3299
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    marta, spokojnie, nie od razu, ale pomału będziesz miała waszą niepowtarzalną kolekcję

    Nie chodzi o to, by mieć WSZYSTKO co fajne, bo utoniesz w książkach, ja nie lubię osobiście zagracania i uważam, że umiar jest dobry we wszystkim, również w kolekcjonowaniu. Raczej dostosowuję nasze książki do naszych możliwości mieszkania, a nie na odwrót.
    Nie wszystko co polecamy tu, spodoba się twojemu synkowi. Jest też wiele pięknych estetycznie książek, cudnie wydanych, które po przeczytaniu raz, jakoś leżą i leżą, i nikt po nie nie sięga. Sama zobaczysz, jak synek podrośnie, ile czasem pozycji z zakupów książkowych było dosłownie "jednorazowych". U mnie sprawdza się poczekanie z zatwierdzeniem koszyka kilka dni - wtedy opadają emocje, i jakoś rozsądniej dobieram pozycje ale to też nie stało się od razu, ale dopiero w trakcie poznawania preferencji czytelniczych moich dzieci To trwało trochę..
    Mistrzowie ilustracji i klasyki to myślę, że jednak bardziej dla nas są . Ja na razie kompletuję koszyk miesiąc i muszę sobie co chwilę przypominać żeby czytać, oglądać to co mamy, a nie tylko snuć wizje kolejnych zakupów. Uspokajam się powoli. Dzięki dziewczyny, do wszystkiego trzeba dojrzeć.

  20. #3300
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Soul, no właśnie nie pamiętam ;/ kojarzę coś o ilustracjach.
    Chani, a ja nie kojarzę tego. Pamiętam dyskusję natali o rodzaju papieru, śliski versa matowy, i porównanie wydawnictw pod tym kątem.
    Mi się ilustracje podobają. Nie są idealne, nie są super wyraźne, bliżej im do obrazu impresjonistów, niż do super szczegółowych rysunków, ale jest klimat i nastrój.
    Masz duży wybór na rynku, kup sobie taką, jaka ci się podoba

    marta, pewnie, że na spokojnie. Dla mnie osobiście ważne jest, żeby czytanie i kupowanie książek było radością i autentyczną potrzebą, a nie obsesją i gonitwą, przebijaniem się nawzajem, bo i takie akcje widziałam na innym forum, u nas jeszcze jest pełna kultura
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Podobne wątki

  1. zakupy z chuścioszkiem
    Przez kasjas w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 22:04
  2. Co na szybkie zakupy?
    Przez Majanka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 14:39
  3. Wspólne zakupy
    Przez ph78 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 00:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •