Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: czy ktos posiada welniak ecodidi i nowy puppi?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie czy ktos posiada welniak ecodidi i nowy puppi?

    I moglby porownac dlugosc i szerokosc w kroku?

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    mam pupi ten teraz co były i na długość są porównywalne z ecodidi,ecodidi szersze w kroku,ze 2 cm jak nie więcej,jak bede mieć czas to ci zmierze bo teraz mała marudzi,a najnowszy puppi też bede miała,idzie do mnie już kolorek zielony i one sa bodajże trochę wydłużone

  3. #3

    Domyślnie

    A czy mogłybyście porównać miękkość wełenki?
    Puppi to merynos ecididi podaje, że "wełna", jest różnica tak w dotyku duża?

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Puppi jest ciut cieńszy i bardziej miękki, ale oba sa super. A po kilku praniach oraz lanolinowaniach nie widac juz miedzy nimi różnicy. Puppi jest jednak wyraźnie mniejszy



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Puppi jest ciut cieńszy i bardziej miękki, ale oba sa super. A po kilku praniach oraz lanolinowaniach nie widac juz miedzy nimi różnicy. Puppi jest jednak wyraźnie mniejszy

    Dziękuję, trudno podjąć decyzję

  6. #6
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Mam tylko Ecodidi i to od niedawna, więc nie mogę porównywać. Do tej pory mieliśmy jedynie gatki Storczeny i Disana.
    Mogę jedynie napisać, że Ecodidi jest mięciutki i niegryzący. Szerokość idealna! Ładnie pasuje do wkładów i kryje formowanki.
    Toopy & Binoo

  7. #7
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Puppi zdecydowanir mniejszy, bardziej pasuje do wkladow niz formowanek

    Nie doczytalam ze cuodzi o nowy, mam starszy
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  8. #8

    Domyślnie

    Zamówiłam oba i kieszonkę wpinaną na napy do ecodidi - porównam jak przyjdą niebawem

  9. #9

    Domyślnie

    Doszły moje oba wełniaki i jesteśmy już po pierwszych testach

    Wełna jest rzeczywiście porównywalna w otulaczach obu producentów. Jestem natomiast zaskoczona jak duża różnica w rozmiarze się okazała.
    Puppi obawiam się niestety, że nie posłuży nam zbyt długo bo już teraz ( Mała 10 miesięcy, 11 kg) preferuję go raczej jako pieluszkę dzienną - po włożeniu formowanki z grubym wkładem ledwo się dopina i pewnie dlatego przecieka szybciej niż Ecodidi...

    Super rozwiązaniem w Ecodidi jest też dodatkowa wkładka z dwóch warstw wełenki, nie udało nam się jeszcze takiej opcji przesikać, wkładka była dla mnie miłą niespodzianką - nie wiedziałam że będzie w komplecie z otulaczem. Jest cieniutka i miękka jak otulacz a jednak stanowi dość dobre zabezpieczenie

    I tutaj mam jeszcze pytanie o formowanki bambusowe obu form, ktoś może porównać?
    Grubość, miękkość a przede wszystkim rozmiar? Czy formowanka Puppi jest podobnych gabarytów do otulacza? Czy Ecodidi będzie trochę większa? Muszę jeszcze coś dokupić i z Puppi podobają mi się wzory, ale chciałabym żeby rozmiar starczył na ciut dłużej...

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Praga Południe (Kamionek)
    Posty
    183

    Domyślnie

    Ja właśnie kupiłam Puppi. Jeszcze nie użyte, dopiero się suszą. Natomiast jak, przykładam do siebie otulacz i formowankę, to wydaje się, że są tej samej wielkości. Nawet nie wiem, czy formowanka nie wystaje gdzieniegdzie

    Ja z kolei zapytam o Ecodidi - są większe, ale czy dają się zmniejszyć dobrze? Kusi mnie wypróbowanie ich z wpinaną kieszonką.

  11. #11
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GosiaG Zobacz posta
    Ja właśnie kupiłam Puppi. Jeszcze nie użyte, dopiero się suszą. Natomiast jak, przykładam do siebie otulacz i formowankę, to wydaje się, że są tej samej wielkości. Nawet nie wiem, czy formowanka nie wystaje gdzieniegdzie

    Ja z kolei zapytam o Ecodidi - są większe, ale czy dają się zmniejszyć dobrze? Kusi mnie wypróbowanie ich z wpinaną kieszonką.
    Otulacze Ecodidi są większe, dużo szersze w kroku od Puppi. Mają sporą regulację zarówno rozmiaru jak i w pasie, więc ładnie się dają zmniejszyć. Tylko dodam, że Ecodidi wróciło do szycia też tzw. pieluszek wełnianych, węższych w kroku przeznaczonych do wkładów i wpinek, takowa pieluszka jest i tak ciut szersza w kroku od otulacza Puppi.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Praga Południe (Kamionek)
    Posty
    183

    Domyślnie

    Dziękuję. O tym nic na str nie ma To jeszcze spytam, jak się tych wpinanych kieszonek używa? Przy każdej zmianie pieluchy, zmiana kieszonki?

  13. #13
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biedronka siedmiokropka Zobacz posta
    I tutaj mam jeszcze pytanie o formowanki bambusowe obu form, ktoś może porównać?
    Grubość, miękkość a przede wszystkim rozmiar? Czy formowanka Puppi jest podobnych gabarytów do otulacza? Czy Ecodidi będzie trochę większa? Muszę jeszcze coś dokupić i z Puppi podobają mi się wzory, ale chciałabym żeby rozmiar starczył na ciut dłużej...
    biedronko ja jestem w oczekiwaniu na te właśnie formowanki... sądzę że w połowie miesiąca będę miec i jedne i drugie, to dm znać. No chyba, że kto już ma porównanie? sama jestem ciekawa. Puppi testowałam i jakaś ogromna nie była, ale dość plastyczna i chłonna. Ecodidi jeszcze nie wiem, ale kieszonki pul są dość spore, więc mam nadzieję ze formowanki też...

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Nie miałam formowanek Ecodidi, mam takową od Puppi. Jest zgrabna i miekka, układa sie w kroku jak pampek. Cudo! Ma spory zakres regulacji na brzuszku. Ale pod otulacz Puppi jej nie wkładam, bo choc jeszcze na przewijaku sie pod nim mieści, to po 20 min. zabawy i biegania - wychodzi spod spodu.
    Welniaki Puppi sa bardzo zgrabne ale to ma swoją cenę: sa mniejsze i IMO nadają sie jedynie do wkładów (nie formowanek)



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #15
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Mam formowankę Puppi bambusową z kieszonką i bambusową Ecodidi z wpinanymi wkładami. Obie lubię. Używam ich w dzień. Są rozciągliwe i starczą nam do końca (teraz przy prawie 1 roczku mamy 12 kg). Szybko schną, bo puppi cienka i pusta, a ecodidi się odpina 2 wpinki (małą i dużą) i tez jest cienka. Obie po praniu na 60 st. są nadal miękkie. Na plus trochę bardziej Ecodidi, bo ciut zgrabniej leży przy na pupalku biegającego dziecka, nawet po 1-2h i jest już kompletną pieluszką = nie potrzebuje wkładów (wypełnienia).
    P.S. Nie miałam Ecodidi formowanki-kieszonki.
    Toopy & Binoo

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Praga Południe (Kamionek)
    Posty
    183

    Domyślnie

    Gaja78 - czy mogłabyś w wolej chwili zmierzyć i podać wymiary tych formowanek?

  17. #17
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Puppi - szerokoś w kroczku (bez rozciągania) 13 cm. Długość ok. 36 cm po rozciągnięciu ~43 cm

    Ecodidi była czysta rano, ale już jest w worku do prania Za późno przeczytałam. Jutro/pojutrze dam znać
    Toopy & Binoo

  18. #18
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Ecodidi bambusowa bez kieszonki (z 2 wpinkami na napy) - 13 cm szerokości, dł - ok. 34,5 rozciągnie się do 39 cm
    Toopy & Binoo

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Praga Południe (Kamionek)
    Posty
    183

    Domyślnie

    Gaja, dzięki
    Czyli Ecodidi jest krótsza. nie spodziewałam się.
    Stwierdziłam, że wypróbuję i tą i tą firmę i ocenię czego sobie dokupimy.

  20. #20
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Krótsza, ale nie sugeruj sie tym bardzo. My mamy zapas i w tej i w tej choć OSy to raczej nie dla nas zwykle, bo na nasza doopkę to lepiej rozmiar 2 (formowanek/kieszonek)
    Toopy & Binoo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •