Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    0

    Smile Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

    Witam

    Od długiego czasu przeglądam forum, i długo zbierałam się do założenia konta. Jestem teraz w 8 miesiącu ciąży, a w brzuszku dojrzewa moje pierwsze dziecko Syn Leon.
    Chustami zainteresowała mnie znajoma, która od początku chustowała swojego synka, a teraz przeszli na nosiła bo młody ma już ponad rok.

    Nie ukrywam, że jestem totalnie zielona w tym temacie
    Dlatego moje drogie mam nadzieje, że dużo się od Was nauczę w tym temacie, i niedługo będę umiała wybrać odpowiednią chustę dla mojego malucha.

    Tymczasem jeszcze raz dzień dobry

  2. #2
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Dobrze, że się ujawniłaś
    Piękne imię będzie miał Twój synek.

  3. #3
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    witaj

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    0

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo
    Powiem szczerze-jak mi koleżanka mówiła, że temat chust wciąga to trochę myślałam, że przesadza. Jednak muszę przyznać racje bo temat wciągnął mnie po uszy

  5. #5
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    witaj

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Witaj Oj, zobaczysz, jak wciąga, a potem jeszcze pieluszki wielorazowe, potem jeszcze kilka etapów, i na końcu teściowie przestają z Tobą rozmawiać
    (żartowałam, żartowałam... ale to wciąga...

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Witaj Oj, zobaczysz, jak wciąga, a potem jeszcze pieluszki wielorazowe, potem jeszcze kilka etapów, i na końcu teściowie przestają z Tobą rozmawiać
    (żartowałam, żartowałam... ale to wciąga...
    Żarty żartami ale wiecie zastanawiam się czemu np chustowanie dzieci nadal u wielu ludzi rodzi uczucie iż Ci co to robią są dziwni Sama przekonałam sie na swojej skórze o tym, gdy kilka razy zdarzyło mi się mówić o naszych zamiarach noszenia Leona w chuście. A gdy jeszcze mój mąż z dużym entuzjazmem opowiada o tej kwestii to już w ogóle patrzą niektórzy na niego jak na "wariata"

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Hej hej! Jak moj facet powiedział swojemu tacie ze nie bedziemy raczej używać wozka to mowil ze nie damy rady, a na razie juz z miesiąc nie uzywalismy
    Maj 2014 i Marzec 2016

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MamaLeosia Zobacz posta
    A gdy jeszcze mój mąż z dużym entuzjazmem opowiada o tej kwestii to już w ogóle patrzą niektórzy na niego jak na "wariata"
    Przywyknie

  10. #10
    Chustofanka Awatar mama_lwica
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Łódź/Zielona Góra
    Posty
    171

    Domyślnie

    To chyba idealna okazja żebym i ja się przywitała. Mój Leon ma już pięć miesięcy i przez ten czas przekonał mnie i do chustowania, i do pieluch wielo, chociaż planowałam, że będzie siedział w pampersie w wózku od jakiegoś czasu czytam więc forum, uzupełniam wiedzę i szukam potwierdzenia, że takie działania mają sens i licznych zwolenników, bo ludzie czasem rzeczywiście "patrzą jak na wariata"

  11. #11
    Chustomanka Awatar milienn
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    622

    Domyślnie

    Witamy

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_lwica Zobacz posta
    To chyba idealna okazja żebym i ja się przywitała. Mój Leon ma już pięć miesięcy i przez ten czas przekonał mnie i do chustowania, i do pieluch wielo, chociaż planowałam, że będzie siedział w pampersie w wózku od jakiegoś czasu czytam więc forum, uzupełniam wiedzę i szukam potwierdzenia, że takie działania mają sens i licznych zwolenników, bo ludzie czasem rzeczywiście "patrzą jak na wariata"
    Witaj

    Ostatnio dużo Leonów sie rodzi

  13. #13
    Chustofanka Awatar mama_lwica
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Łódź/Zielona Góra
    Posty
    171

    Domyślnie

    Dużo, dużo..a ja dałam imię po praprababci i myślałam, że będę choć ciut oryginalna...dopiero po fakcie, jak się zabrałam za czytanie forum i blogów, bo wcześniej to w jakiejś takiej ciążowej izolacji żyłam, to się dowiedziałam, że jest w modzie. Imiona retro są teraz w cenie Stasiów to dopiero zatrzęsienie!

  14. #14
    Chustomanka Awatar mantra
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    660

    Domyślnie

    Hej dziewczyny Ja też wkręciłam się w temat chustowania i czekam na pierworodne dziecię do stycznia.

    Czytałyście "Więź daje siłę"? Ta książka dała mi świetne podstawy by tłumaczyć ludziom dlaczego noszenie jest dobre. A na szybko to ten artykuł też pełni niezłą rolę: http://mataja.pl/2014/07/noszenie-a-...ojego-dziecka/

  15. #15
    Chustofanka Awatar mama_lwica
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Łódź/Zielona Góra
    Posty
    171

    Domyślnie

    Nie czytałam. Szczerze mówiąc niczego nie czytałam. W ciąży miałam jakąś alergie na wszystkie teorie o dzieciach, nawet szkoły rodzenia uniknęłam. Miałam taki pomysł, że pójdę urodzę, zapampresuję i włożę do wózka, a dalej wszystko na wyczucie. I tak zrobiłam. Tylko to wyczucie czy też moje jajko-mądrzejsze-od-kury, zażyczyło sobie noszenia-to noszę, zaprotestowało przeciw pampersom-to kupiłam wielo. Dopiero po fakcie (tak jak z imieniem haha) doczytuje pomału co, jak i dlaczego.
    Eksperyment przekonujący. Z praktyki wiem jeszcze jedno: wynoszony, wycałowany, wypieszczony chętnie pobawi się sam. Jeśli wie, że na każde zawołanie przyjdę nie boi się zostać sam na macie czy w łóżeczku. To chyba z rodzicielstwa bliskości: wytulone dzieci są odważniejsze, ufniejsze w stosunku do świata. Natomiast moja mama ciągle nie może zrozumieć, że ja tak sobie daję wejść na głowę. Z kolei ja nie rozumiem z perspektywy parząc jak ona wychowała naszą czwórkę bez chusty.

  16. #16
    Chustofanka Awatar mama_lwica
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Łódź/Zielona Góra
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mantra Zobacz posta
    Hej dziewczyny Ja też wkręciłam się w temat chustowania i czekam na pierworodne dziecię do stycznia.

    Czytałyście "Więź daje siłę"? Ta książka dała mi świetne podstawy by tłumaczyć ludziom dlaczego noszenie jest dobre. A na szybko to ten artykuł też pełni niezłą rolę: http://mataja.pl/2014/07/noszenie-a-...ojego-dziecka/
    Ach i dzięki za podlinkowanie ciekawej strony!

Podobne wątki

  1. Witam serdecznie wszystkich :)
    Przez AtraVet w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 07:36
  2. Witam serdecznie wszystkich :)
    Przez mamena w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 21:39
  3. Witam wszystkich serdecznie!
    Przez miracle w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 11:17
  4. Witam wszystkich serdecznie
    Przez babcia w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 30-10-2008, 00:33
  5. Witam wszystkich serdecznie!
    Przez czteryszczęścia w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 18:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •