Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51

Wątek: zapieranie

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja też tylko spłukuję mocnym strumieniem zimnej wody i po kupkach śladów nie ma.
    J.2014 i E.2016

  2. #22
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Też tylko spłukuję. Jezuuu gdybym miała jeszcze zapierać to chyba nie wyszłabym z łazienki przez cały dzień

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Zauważyłam, że dużo też zależy od rodzaju/sruktury materiału: z takiego typowego frotte (czy to bawełna czy bambus), albo z tetry łatwo się spłukuje prysznicem. Oczywiście im mocniejszy strumień tym lepiej. W miarę dobrze też schodzi z polarku.

    Ale z takich materiałów, które są takie dziane (nie wiem jak to określić: chodzi mi o zwykły taki wątek, którym są robione np. t-shirty), to jednak często sam strumień nie wystarczy, trzeba potrzeć żeby dobrze kupka zeszła. I to niezależnie od tego z czego są pieluszki: mam takie wkłady z bambusa, konopi, bawełny i zawsze trzeba je trzeć. I po praniu często ślady zostają. Teraz nie ma słońca, to nie ma jak tego wybielić.
    J.2014 i E.2016

  4. #24
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Zgadzam się, że niestety z froty to słabo kupki schodzą bez pocierania, ale mnie nie zostaja później slady. Być może to kwestia pralki.

  5. #25
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    A co robicie z kupkami nocnymi. Srodek nocy, karmienie i jest kupa. Bo ja nie dam rady leciec z noworodkiem na dół do łazienki zeby spłukac odrazu. I co Wtedy do rana to już nie bedzie fajnie. Jak przetrzymam to plamy zostaną?
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  6. #26
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Moze mydelkiem odplamiajacym potraktowac, albo odplamiaczem tlenowym? Slonko tez pomaga albo nawet wystawienie na balkon.

  7. #27
    Chusteryczka Awatar emilia3333
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    jak po nocy zostaną to świetnie sobie z nimi daje radę woda utelniona, a jakbyś miała pod ręką reklamówkę foliową to zawiń, a rano je białym jeleniem potraktuj, ja nie mam ani jednego bodziaka do wyrzucenia i ani jednej pieluchy z plamami nawet najmniejszymi Nacierasz na maksa mydłem pieluchę polaną ciepłą wodą, aż się zrobi gęsto od mydła i spłukujesz, później jeszcze raz tak robisz aby mieć pewność, że wszystko zeszło. Linus potwierdzi, że działa

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja przewijam w łazience, także od razu spłukuję. Nie mam pojęcia jak wygląda zaschnięta kupka.
    Nie wiem jaki masz system przewijania. Ja próbowałam w nocy na łóżku (wydawało mi się, że będzie mniej roboty i się nie wybudzi) i jednak wygodniej mi wynieść dziecko do łazienki. Wbrew pozorom trudniej Go wtedy rozbudzić niż przebierając na łóżku
    A gdzie będzie spać maleństwo? Nie będziesz mogła go zostawić i pójść przepłukać pieluchę?
    J.2014 i E.2016

  9. #29
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Starszak spał ze mną i budził sie co 30 minut przez pierwsze pół roku. Takze powiem szerze , że srednio to widze schodzenia na dół do łazienki i budzenie wszystkich domowników. Przewijaka nie maiałam zawsze przewijałam na łózku przy bardzo wygaszonym świetle. Tylko przy pierwszym noworodku uzywałam jednorazówek wielo przyszły jak skończył pół roku. Dlatego czarno to widze. kupiłam zestaw pieknych kremowych formowanek ecodidi i już widze te zasuszone kupy rano. Na dodatek starszak wstaje codziennie o piatej . Wiec w pierwszej kolejnosci bede musiala mu zrobic sniadanie, nakarmic malenstwo, wyszykowac do przedszkola i co z tą kupą :>
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  10. #30
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    Emilia3333 ale szare myśli zatluszcza pieluchy i zmniejsza ich chłonnośc...

    U nas jeszcze w nocy kupy nie byli więc nie wiem
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Rzeczywiście, słaba opcja przy takim częstym budzeniu. W sumie całą noc byś tylko karmiła, przewijała i biegała płukać te pieluchy.
    W takim wypadku chyba bym się zdecydowała na noc na jednorazówki, kiedyś przecież trzeba wypocząć.

    No chyba, że jest patent na takie pieluchy. Albo maleństwo będzie się rzadziej budzić i nie będziesz miała dylematu
    J.2014 i E.2016

  12. #32
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Wlasnie szukam takiego wyjscia, zeby unikać jednorazówek. Mój trzylatek nadal wstaje w nocy. Przez pierwsze pół roku jego zycia spałam tylko w dzien jak ktos sie nim zajmowal bo nocy nie bardzo było jak.
    Kto ma sposób na takie pieluchy PROSZE!
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  13. #33
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja nie wiem w sumie jak wychodzą wielo u noworodka, zaczęłam używać później. ALE może nie nastawiaj się, że młodsze będzie spać jak starsze. Każde dziecko jest inne starsza robiła kupy co 2h przez całą dobę, a młodsza co 2 dni...

  14. #34
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kate04 Zobacz posta
    Ja nie wiem w sumie jak wychodzą wielo u noworodka, zaczęłam używać później. ALE może nie nastawiaj się, że młodsze będzie spać jak starsze. Każde dziecko jest inne starsza robiła kupy co 2h przez całą dobę, a młodsza co 2 dni...
    Wole sie juz nastawic na najgorsze. Bo przy pierwszym bylam nastawiona , ze bedzie tak cudnie. A prawie dwa lata nocek miałam z zyciorysu wyjęte
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  15. #35
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    tak jak pisałam nie mam doświadczenia, ale przychodzi mi na myśl wiaderko z wodą i np miofreshem w pokoju i do niego pieluchy przez noc wrzucać. a rano, po ogarnięciu wszystkiego, spłukiwać pod prysznicem? przynajmniej nie zaschnie i bakterie nie będą się aż tak rozwijać

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suskha Zobacz posta
    A co robicie z kupkami nocnymi. Srodek nocy, karmienie i jest kupa. Bo ja nie dam rady leciec z noworodkiem na dół do łazienki zeby spłukac odrazu. I co Wtedy do rana to już nie bedzie fajnie. Jak przetrzymam to plamy zostaną?
    Ja noworodkowych pieluch nie zapierałam. Po praniu nie było plam, a jeśli jakieś mini się ostały to słońce je usunęło wszystkie


  17. #37
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Ja, przyznam szczerze, przez pierwsze 2 miesiące na noc wkładałam małemu jednorazówki. Dopiero jak kupa w nocy zaczęła się pojawiać sporadycznie ja zaczęłam zakładać mu wielo. Nie wyobrażam sobie zapierania pieluch 3 razy w nocy bo oka bym nie zmróżyła. Młody bardzo długo jadał więc cała akcja karmienie, przewijanie i tulenie do snu trwała od 40 do 50 minut.

  18. #38

    Domyślnie

    Też późno zaczęłam więc doświadczenia nie mam, ale też o wiaderku z wodą pomyślałam. Do niego jakiś nf albo coś takiego. A rano jak się uzbiera więcej nawet całą zawartość do pralki na płukanie wrzucić. Mleczne kupki można płakać w pralce (czytałam gdzieś). I nie spinaj się za bardzo, pampki też dla ludzi. A nóż dziecko będzie przesypialo całe noce od początku (nie widziałam ale słyszałam że są takie dzieci ) Powodzenia

  19. #39
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja spłukuję pod mocnym struniem wody i lekko skrapiam antybakteryjnym olejkiem eterycznym - przestestowałam rózne, ale najbardziej odpowiadają mi olejki o zapachu drzewa herbacianego

  20. #40
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    spłukujecie/zapieracie zimną czy ciepłą wodą? bo gdzies wyczytałam, że lepiej zimną, ale mi palce zamarzają, więc może ciepłą też byłoby ok?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •