Strona 95 z 149 PierwszyPierwszy ... 458587888990919293949596979899100101102103105145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,881 do 1,900 z 2971

Wątek: ZAPOWIEDZI, WZNOWIENIA i przegapione NOWOSCI ;)

  1. #1881
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    My mamy bardzo bardzo dużo książek i mimo tego iż wybieram w nowościach to jest tego dużo za dużo. I tak się czasami zastanawiam gdzie miałabym zmieścić jeszcze jakieś starsze wydania.
    Zrezztą te nowości które teraz są bardzo mi się podobają i szczerze to nie wracam do książek sprzed 5 czy 6 lat które kupiłam.
    Ok no może czasami do niektórych wracam, ale to na palcach można policzyć ile ich jest w ciągu całego roku.
    Ja jeszcze nie mam tak ogromnej biblioteczki, dopiero gromadzę .
    Ja lubię wątek o wyczerpanych, sporo starszych wyszperanych się sprawdziło.

  2. #1882
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ja już kiedyś pisałam o tym, że przyszedł mi moment przesytu. Dzieciom zresztą też. Zauważyłam, że kiedy robię wielkie zamówienie, to potem ciężko mi te książki wprowadzić do obiegu w domu. Zawsze któreś zostawały przez dzieci takie jakby niezauważone.
    Poza tym dom nie jest z gumy. Choćbym nie wiem jak chciała, to miejsca mi nie przybędzie. Dzieci mają swoje naj naj pozycje, oczywiście one się zmieniają, ale zwykle przez jakiś czas mam uczucie, że czytam w kółko to samo, a reszta leży. Teraz robiąc nowe zamówienia staram się utrafić w coś, co wiąże się z topowymi książkami w danym czasie. Dokupuję coś z serii albo w podobnym klimacie/temacie. I staram się nie przekraczać limitu 6-7 książek na zamówienie, z różnych względów, także finansowych Zwykle dorzucam do zamówienia jakąś książkę na wyrost z kategorii popularno-naukowych. Nie kupuję na wyrost tzw. czytadeł, bo doszłam do wniosku, że nie wiem jak trafię w gusta moich dzieci
    Ze starszych książek mam swoją listę poszukiwań i jak trafię w dobrej cenie to kupuję. Ale nie płacę wygórowanych (jak dla mnie) cen za pozycje z wyczerpanych nakładów itp. Ot jak się trafi
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  3. #1883
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Ja już kiedyś pisałam o tym, że przyszedł mi moment przesytu. Dzieciom zresztą też. Zauważyłam, że kiedy robię wielkie zamówienie, to potem ciężko mi te książki wprowadzić do obiegu w domu. Zawsze któreś zostawały przez dzieci takie jakby niezauważone.
    Poza tym dom nie jest z gumy. Choćbym nie wiem jak chciała, to miejsca mi nie przybędzie. Dzieci mają swoje naj naj pozycje, oczywiście one się zmieniają, ale zwykle przez jakiś czas mam uczucie, że czytam w kółko to samo, a reszta leży. Teraz robiąc nowe zamówienia staram się utrafić w coś, co wiąże się z topowymi książkami w danym czasie. Dokupuję coś z serii albo w podobnym klimacie/temacie. I staram się nie przekraczać limitu 6-7 książek na zamówienie, z różnych względów, także finansowych Zwykle dorzucam do zamówienia jakąś książkę na wyrost z kategorii popularno-naukowych. Nie kupuję na wyrost tzw. czytadeł, bo doszłam do wniosku, że nie wiem jak trafię w gusta moich dzieci
    Ze starszych książek mam swoją listę poszukiwań i jak trafię w dobrej cenie to kupuję. Ale nie płacę wygórowanych (jak dla mnie) cen za pozycje z wyczerpanych nakładów itp. Ot jak się trafi
    Robię dokładnie tak samo
    Na bieżąco kupuję kilka pewniaków, coś co wiem, że teraz się spodoba. Plus 1-2 książki na "zaś" i to jest zazwyczaj coś popularno-naukowego, pozycja która mnie jakoś zachwyci.

    Też wychodzę z założenia, że nie wiem jaką literaturę dzieci będą preferować za kilka lat i wtedy albo będziemy to kupować na bieżąco albo będziemy korzystać z biblioteki.

    Że starociami podobnie - mam swoją, niedlugą, listę i jak się coś pojawi w przystępnej cenie to biorę
    J.2014 i E.2016

  4. #1884
    Chusteryczka Awatar Irism
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Warszawa - Targówek
    Posty
    1,689

    Domyślnie

    To ja pociągnę OT.
    Wg jakich kryteriów pozbywacie się książek? Cały czas mnie to nurtuje... ile zostawić dla wnuków?
    Tzn jasne, wyprowadzam te, które nam nie leżą. Ale co z dziesiątkami lubianych? Zostawić tylko 5-6 pozycji kartonówek?

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  5. #1885
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ja nie dojrzałam do wyprzedaży swoich zbiorów. Raczej nigdy nie dojrzeje. Jak Irism bez żalu puszczam jakieś badziewia które się nie spodobały, ale innych nie wyobrażam sobie wydać.

    Moja biblioteka u rodziców jak była, tak jest do dziś. Nie są to takie ilości jak u nas dziś, ale jest w całości. Nic nie wydaliśmy, załowalabym na pewno jakiejś zapamiętanej pozycji.

    Z moich zbiorów dla dorosłych mimo że książki czytam zazwyczaj raz i tak nie puszczę dalej. Wyjątkiem jakiś słaby kryminał.

  6. #1886
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    U mnie wylatują te, które nam się nie spodobały, tzw koszmarki wydawnicze które różnymi drogami czasem trafiają do domu. Niektóre książki odrzucone przez Starszego trzymam jeszcze ze względu na Młodszego, bo zakładam, że może mieć inny gust
    Powoli pozbywam się części kartonówek, z tym że wyprowadzam te takie...hmmm....powiedziałabym popularne. Mam część co do których mam pewność, że zostaną, zapakuję w karton i schowam. Niektóre ulubione, niektóre z wyczerpanych nakładów, lubianych autorów. Myślę, że każdy ma swoją własną listę niezbywalnych rzeczy
    Moja Mama wydała książki po mnie, i mam taki cień żalu do dziś.
    Zacznę się martwić, jak zabraknie mi miejsca na książki, i te na półkach i te schowane Póki co mam jeszcze w obwodzie trochę miejsca u Rodziców, niekłopotliwy karton czy dwa pewnie mi gdzieś przechowają
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  7. #1887
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja kupuje duzo na raz, zeby zaoszczedzic na przesylce, czesc chowam, czesc wydaje od razu. jak cos mam na wish listach i widze, ze sie naklad wyczerpuje to kupuje od razu, nawet jak wiem, ze na wyrost bedzie. staram sie w kazdym zamowieniu kupic cos historycznego dla dzieci, cos z jakiejs serii, ktora wlasnie czytamy/kompletujemy, cos przyrodniczego etc. cos ze staroci, cos z nowosci... na arzie nei kupuje takich dla 3-4 latkow, ale juz nie dlugo, juz niedlugo

    z domu wylatuja chyba tylko wydawnicze dostane koszmarki, reszta albo czeka na Sz, albo na W chwilowo mam wizje koszmarne, bo sie bedziemy przeprowadzac i staram nie kupowac za duzo. ale w sumie - piec w ta, piec w tamta co za roznica...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #1888
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ja też ciągle próbuje sobie wytłumaczyć żeby przed docelowym miejscem zamieszkania nie gromadzić, bo i miejsca chwilowo mało i przenosić będzie ciężko. Ale co i rusz znajduje jakąś półkę która porządkuje i przeznaczam na książki.

  9. #1889
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    Ja kupilam nowego Kallaxa 4x4 wiec pewnie szybko sie zapelni
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #1890
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Ja kupilam nowego Kallaxa 4x4 wiec pewnie szybko sie zapelni
    Ja już nawet wymyśliłam gdzie by dużego kallaxa tutaj upchnąć, ale mąż mnie stopuje. To jednak większy gabaryt niż pudło książek i nie uszłoby jego uwadze. Ale podświadomie się z nim zgadzam, bo bez sensu mnożyć się w miejscu tymczasowym, a wtedy bym popłynęła na pewno.

  11. #1891
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    U mnie też już kolejka książek czeka na czytanie.... Muszę trochę przystopować chyba ....

    a teraz zapowiedzi z Bajki

    https://bajkizbajki.pl/ksiazki/nowosci/zapowiedzi

  12. #1892
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Florka jest cudowna. Ciekawe czy mój syn jeszcze będzie chciał tak samo jak pół roku temu.
    U nas ruszyło 8+2 więc 4 książki nowe wyjęte. Cieszę się że synek tak świetnie je teraz przyjął.
    Raczej nie pozbywam się zakupionych książek aczkolwiek ostatnio stwierdziłam że część kartonówek możnaby było sprzedać. Tylko nie wiem czy chcę.

  13. #1893
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    102

    Domyślnie







    Ostatnio edytowane przez martaaa ; 21-07-2017 o 11:14 Powód: zjadło mi zdjęcia ;)

  14. #1894
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    102

    Domyślnie





  15. #1895
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaaa Zobacz posta






    O mamooooo myszki, jakie cudo. W ogóle wyd Literackie ma cuda.

  16. #1896
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie




  17. #1897
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie


  18. #1898
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Będą nowe KiciaKocie i Krowa Matylda. Info ze strony wydawnictwa,.

  19. #1899
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Nie jestem pewna, czy było w wątku, czy przegapiłam nowe Tullety http://zabawkator.pl/2017/05/25/nowa...-herve-tullet/ przetłumaczone Moi kochają, więc się bardzo cieszę
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  20. #1900
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Oooo a kiedy ta książka "z tata na dinozaury " będzie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •