Strona 82 z 149 PierwszyPierwszy ... 3272747576777879808182838485868788899092132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,621 do 1,640 z 2971

Wątek: ZAPOWIEDZI, WZNOWIENIA i przegapione NOWOSCI ;)

  1. #1621
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    Ali Baba
    Jaś i Małgosia
    Kopciuszek
    Kot w butach
    O Janku, co psom szył buty
    Dziękuję, jutro porównam z tym co mam na półce i podumam.

  2. #1622

  3. #1623

  4. #1624
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    102

    Domyślnie

    i kolejne:

    25.01.2017

    http://www.nieprzeczytane.pl/Jak-Mam...uct996990.html

    15.03.2017

    http://www.nieprzeczytane.pl/Rikus-r...uct997008.html

    17.02.2017

    http://www.nieprzeczytane.pl/Gdzie-j...uct996897.html


    21.02.2017

    http://www.empik.com/cos-sie-dzieje-...8135,ksiazka-p

    to chyba bedzie coś w stylu "Czereśniowej", tył okładki z internetu, nie moge znaleźć środka.

  5. #1625
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Przeczytane na fb:
    "Drodzy Państwo, pytacie nas, czy będzie wznowienie "Julka i Julki", "Minu" oraz "Pluka z wieżyczki" Annie M.G. Schmidt z ilustracjami Fiep Westendorp.
    Niestety nie. Bardzo chcieliśmy przedłużyć licencje, ale mimo wielomiesięcznych starań nie udało się. Po ponad 10 latach wydawania tych tytułów przez nas, przejmuje to inne wydawnictwo. Przykro nam z tego powodu.
    "Julek i Julka" to pierwsza książka w naszym wydawnictwie, dlatego darzymy ją szczególnym sentymentem. Tytuł "Julek i Julka" nie jest dosłownym tłumaczeniem z nid"erlandzkiego. To nasza wariacja i pomysł na polską wersję. Tytuł przyjął się znakomicie i nawet dziś, kiedy nie ma już na rynku tej serii, jest i będzie naszą rozpoznawalną marką.

    Z drugiej strony cieszymy się, że w 2004 roku, będąc nieznanym wydawnictwem wprowadziliśmy te urokliwe książki do Polski. Dzięki nim poznaliśmy fantastycznych ludzi - Kasię Krzyżaniak - „mamę chrzestną” oraz Łukasza Żebrowskiego – rewelacyjnego tłumacza. Ale też wielu czytelników, z którymi znamy się od lat. Niektóre z tych znajomości trwają do dziś i przeszły na grunt towarzyski. Wykonaliśmy pracę u podstaw, chodząc z plecakiem pełnym "Julków" od księgarni do księgarni, organizując wiele niezapomnianych spotkań. Tego nie zabierze nam nikt" - Wydawnictwo Hokus-Pokus

  6. #1626
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Ładnie napisali i w sumie trochę tak żal, faktycznie (mnie przynajmniej) powyższe tytuły od razu przywodzą na myśl Hokus-Pokus, pasowali do siebie - jeśli można to tak nazwać .
    A wiadomo jakie wydawnictwo przejmie te książki?
    Niko 2012, Zo 2017

  7. #1627
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamata Zobacz posta
    Ładnie napisali i w sumie trochę tak żal, faktycznie (mnie przynajmniej) powyższe tytuły od razu przywodzą na myśl Hokus-Pokus, pasowali do siebie - jeśli można to tak nazwać .
    A wiadomo jakie wydawnictwo przejmie te książki?
    W komentarzu przeczytałam, że Julki mają Dwie Siostry...

    podejrzane na fb


  8. #1628
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Lusia i przyjaciele: Poszukiwanie skarbu, Marianne Dubuc, wyd. Łajka

    Niko 2012, Zo 2017

  9. #1629
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    o nowa Lusia slodka jest wiadomo kiedy?
    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 21-01-2017 o 18:57
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #1630
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Na stronie wydawnictwa widnieje tylko okładka w Zapowiedziach, żadnych szczegółów.
    Niko 2012, Zo 2017

  11. #1631
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie



    "Klasyczne baśnie – "Czerwony Kapturek", "Śpiąca królewna", "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka w domu siedmiu krasnoludków" – opowiedziane prawie sto lat temu przez chilijską poetkę noblistkę Gabrielę Mistral, nowocześnie zilustrowane przez młodych artystów, przełożone przez Krystynę Rodowską, wybitną tłumaczkę i poetkę. Wiersze napisane z ogromnym wyczuciem, ale bez słodzenia czy łagodzenia oryginału, nawiązują do wersji Charlesa Perraulta lub braci Grimm. Każda książka to edytorska perełka, co potwierdzają liczne nagrody, między innymi Honorowe Wyróżnienie w kategorii "Nowe horyzonty" na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii w 2014 roku."

    Ilustracje warte uwagi imo, do podejrzenia na nk w powyższych linkach.
    Niko 2012, Zo 2017

  12. #1632
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamata Zobacz posta


    "Klasyczne baśnie – "Czerwony Kapturek", "Śpiąca królewna", "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka w domu siedmiu krasnoludków" – opowiedziane prawie sto lat temu przez chilijską poetkę noblistkę Gabrielę Mistral, nowocześnie zilustrowane przez młodych artystów, przełożone przez Krystynę Rodowską, wybitną tłumaczkę i poetkę. Wiersze napisane z ogromnym wyczuciem, ale bez słodzenia czy łagodzenia oryginału, nawiązują do wersji Charlesa Perraulta lub braci Grimm. Każda książka to edytorska perełka, co potwierdzają liczne nagrody, między innymi Honorowe Wyróżnienie w kategorii "Nowe horyzonty" na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii w 2014 roku."

    Ilustracje warte uwagi imo, do podejrzenia na nk w powyższych linkach.
    O kurczę, już dwie z serii. Na pewno trafią w lutym do koszyka.

  13. #1633
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaaa Zobacz posta
    OMG!!!! Cudowna jest!!!!!
    A ja ją sprowadzałam ze stanów jakieś pół roku temu, no nieeeeee! Ale kto by pomyślał, że i u nas ją wydadzą
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  14. #1634
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie



    Wielka księga ciemności Harastova Helena, wyd. Adamada, premiera 01.03.2017

    "Kiedy jest ciemno, wszyscy idą smacznie spać… Ale czy rzeczywiście wszyscy? Ależ skąd! To właśnie wtedy świetliki wyruszają w swój świetlisty lot, a w głębinach oceanu kałamarnice szykują się na łowy. A ludzie? Wielu też nie śpi. Kontrolerzy kierują ruchem samolotów, strażacy gaszą pożary, a piekarze pieką chleb, który pachnący zjesz na śniadanie. W ciemnościach tętni życie!"
    Niko 2012, Zo 2017

  15. #1635
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Dziewczyny, gdyby któraś z Was natknęła się na informację o wydaniu książki "Roczniak" Marjorie Kinnan Rowlings to bardzo proszę o cynk. To jedna z moich ulubionych książek w dzieciństwie i bardzo chciałabym do niej wrócić i w przyszłości przeczytać ją z dziećmi. Wiem że jest na allegro i jeśli nie będzie nic słuchać o nowych wydaniach to pewnie kupię jakąś używaną. O, niektóre na allegro mają nawet okładkę z obrazkiem który zapamiętałam...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  16. #1636
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    OMG!!!! Cudowna jest!!!!!
    A ja ją sprowadzałam ze stanów jakieś pół roku temu, no nieeeeee! Ale kto by pomyślał, że i u nas ją wydadzą
    Zachęciłaś mnie tym co napisałaś
    Sprawdziłam w google środek. Cudna!!! Już zapisałam w kalendarzu datę , żeby nie przegapić
    2009 2012

  17. #1637
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Zachęciłaś mnie tym co napisałaś
    Sprawdziłam w google środek. Cudna!!! Już zapisałam w kalendarzu datę , żeby nie przegapić
    Też się przychylniejszym okiem przyjrzałam po co soul napisała .

    edit. Soul, a propo ściągania ze stanów, to jakis czas temu coś super hiper kupiłaś dla dzieci do restauracji/kawiarni? Co to w końcu było? Dotarło?

  18. #1638
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Chyba jeszcze nie było: z serii HISTORIA BEZ SŁÓW


    http://www.zakamarki.pl/index.php/przenosiny.html



    Obie książki z datą 13.02
    2009 2012

  19. #1639
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    te historie bez slow sa fantastyczne - mamy kilka roznych i ciagle sa ogladane, zwlaszcza przez W. Przenosiny znam, Pociagiem nie. ciekawe czy kolejne tomy lisa i kury wydadza?

    a zapowiedzi mam sporo - tylko czasu brak na wklejanie :/ moze mi sie w weekend uda siasc i pouzupelniac...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #1640
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    te historie bez slow sa fantastyczne - mamy kilka roznych i ciagle sa ogladane, zwlaszcza przez W. Przenosiny znam, Pociagiem nie. ciekawe czy kolejne tomy lisa i kury wydadza?

    a zapowiedzi mam sporo - tylko czasu brak na wklejanie :/ moze mi sie w weekend uda siasc i pouzupelniac...
    Aaa, nie mogłam skojarzyć skąd znam ten zielony pasek z autorem... No Złodziej kury. Dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •