Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ec a mokre pieluchy

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie Ec a mokre pieluchy

    Czytam ksiazke K. Cherek i pisze Ona aby uzywac wielo by dziecko nie mialo sucho w pieluszce i aby zmieniac czesto wielo aby przyzwyczajac do suchosci. To jak to sie ma do pieluch dajacych mokro przy pupie?
    Stosujac je przyzwyczajam dziecko do mokrosci i ciezej bedzie zrezygnowac z pieluch?
    Ma ponad 4 mce i okolo 2 tyg stosujemy Ec. Standardowo z kupami nie ma problemu, gorzej siku.
    Ale zastanawiaja mnie te pieluchy bo nie zmieniam od razu po siku i sa mokre.

  2. #2
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Nie czytalam tej ksiazki, ale podejscia do pieluch sa mniej i bardziej liberalne. Niektorzy twierdza, ze jednorazowe przy ec sa absolutnie wykluczone, zeby dziecko wiedzialo, ze jak siusia to jest mokro, a inni, ze mozna stosowac ec rowniez z dzieckiem przyzwyczajonym do pampersow.
    Z mokroscia jest tak, ze wystarczy, jesli zostanie zarejestrowany fakt: siusiam - mokro, ale dziecko powinno wlasnie miec sucho caly czas, by tej mokrosci nie tolerowalo.. Przynajmniej ja zyje w takim przekonaniu

    Ja zmieniam zaraz po tym jak widze, ze jest nasikane, niewazne jaka pieluche maly ma na pupie, bo nie znosze mysli, ze moje dziecko siedzi w zasiusianej pieluszce. Moja starsza migala zwykle w trakcie robienia siusiu, ale dla mnie to bylo super - wiedzialam, ze mam ja przebrac i nie musialam sprawdzac co chwile.

  3. #3
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    w moim odczuciu to zasikana jednorazówka a sucha jednorazówka to jednak inne odczucie (żeby zobrazować to wyobraź sobie mokrą/suchą podpaskę, nawet z super hiper uczuciem suchości - dla mnie jest różnica).
    A jeśli chodzi o przyzwyczajanie się do suchości to zgadzam się z Yeną - ważne, żeby zmieniać od razu jak jest mokra. Widzę, że moje dziecko już trochę zaczyna łapać o co chodzi (pokazuje na pieluchę jak ją zasika)


  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Hm... Czyli te wszystkie wklady ilus tam warstwowe sa bez sensu...
    W sumie fajnie bo bede musiala zakupic jeszcze pieluch wielo ktore sa bosskie
    A co z maluchem ktory sika co 15 min? Malo a czesto. Bo moja tak sika z tego co zawzylam.
    Nie dam rady tak czesto wysadzac, poza tym przebierania co 15 min Ona nie da rady wytrzymac.. Cos poradzicie? Czy musimy to przetrzymac az uda sie jej dluzej wstrzymywac?

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Tak sobie mysle i zastanawiam sie-gdybym sprobowala kilka dni wysadzac co 15-20 min do pol godz. myslicie, ze moze to zmniejszyc czestotliwosc sikania? Czy male dzieci tak maja ze sikaja malo a czesto?

  6. #6
    yena
    Guest

    Domyślnie

    A ona caly dzien tak co 15 minut? Bo zwykle dzieje sie tak tylko po poludniu.

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Monika, a może małej zimno w stópki?

  8. #8
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yena Zobacz posta
    A ona caly dzien tak co 15 minut? Bo zwykle dzieje sie tak tylko po poludniu.
    a moja zdecydowanie częściej rano sikała i sika

    pamiętam że na początku to faktycznie co max pół godziny przewijałam (w chwilach bez drzemki) ale ani ja ani ona nie narzekałyśmy

    a co do częstego sikania - K.Cherek pisze, że to może być objaw alergii np na gluten z tego co pamiętam.


Podobne wątki

  1. Tetra, prefoldy i takie tam - i mokre ubranka :|
    Przez xsqr w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 21:49
  2. Nie narzeka już na mokre
    Przez Lucy van Pelt w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 00:07
  3. mokre chusteczki?
    Przez Lawa w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2008, 16:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •