Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 118

WÄ…tek: EC od pierwszych dni

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    My się wysadzamy w ciągu dnia i w większości przypadków sie udaje. Czasem pampers jest mokry ale Mała siku i tak zrobi - kupka jest jedna dziennie i zwykłe ląduje w umywalce - chyba że nie zdążę
    Choć przyznam się że jakoś "sygnałów" nie zauważam, jak mi się wydaje że może chcieć lub marudzi nie wiadomo o co, to wysadzam. Mała zwykle zasypia przy karmieniu więc po jej nie wysadzam żeby nie budzić, w nocy dużo je więc cierpliwie zmieniam te pampersy...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  2. #42
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Nadia kończy 4. miesiąc za dwa dni. Czas podzielić się wrażeniami z ostatnich tygodni.

    Zaliczyliśmy dołek. A może nawet dwa.
    Jeden przez skok rozwojowy, drugi w sumie nie wiem przez co - ale był. ;]

    Pierwszy trwał ok tygodnia, na początku trzeciego miesiąca. Młoda była bardziej marudna niż zwykle, wisiała na cycku dzień i noc. Zaabsorbowana wyssysaniem mamy do sucha sygnalizowała dużo mniej i nie robiła sobie przerw na wysadzanie. Więc był to tydzień, gdzie pewnie tylko ze 20% siku i 70% kupek było złapane.

    Drugi dołek zaliczylismy niedawno. Trzy dni pod rząd zero sygnałów na wieczorną kupkę. I każdego dnia "z zaskoczenia" zrobiła - raz na macie, po wcześniejszym rozwiązaniu i skopaniu z siebie tetry, na tacie po wysadzeniu, a przed ubraniem w pieluszkę i trzeciego dnia w samej pieluszce.

    Natomiast pomiędzy dołkami i jak na razie przez ostatni tydzień nadal komunikacja otwarta i klarowna. 80% siku, 95% kupek złapanych. Sygnały się trochę zmieniły. W zabawie już mniej kopanie, a teraz raczej brak ruchu + skupiona mina. Na rękach/w chuście wiercenie się. Przy karmieniu młoda przestała sygnalizować, ale też jest wysadzana przed i po karmieniu krótko i to jej wystarcza.

    Wczoraj była wystarczająco cierpliwa by zasygnalizować przez ok. minutę (nie zauważyłam na początku bo gotowałam...), dać się podnieść i dać czas mamie pomieszać w garnku, rozebrać ją i wysadzić... Podziękowałam jej za cierpliwość całusem w czubek głowy. ;]

    Poza tym zaczęłam być bardziej konsekwentna w miganu do niej "toaleta" i "dość", jak się wysadzamy. Mam nadzieję, ze za parę miesięcy młoda zacznie migać do nas. =)
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  3. #43
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Ja wciąż pod wrażeniem jestem. Podczytuję dalej i dalej kibicuję

  4. #44
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    A nasz Franio od dziś na świecie i mam stresa z tym EC czy dam radę i wątpliwości czy jest sens... proszę zmotywujcie mnie!

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  5. #45
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Elayla, przede wszystkim MEGA GRATULACJE!!! A poza tym to na pewno dasz radę, nawet jeśli nie będzie aż tak spektakularnych rezultatów to EC ułatwia życie.Przynajmniej kupek spierać nie trzeba Dawaj znać jak Ci idzie. Im szybciej zaczniesz tym powinno być łatwiej później.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  6. #46
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Elayla mam nadzieje, ze się nie pogniewasz za oficjalne gratulacje w dziale 😃
    Poza tym motywować Cie nie będę napisze tylko SPRÓBUJ a sama zobaczysz czy dasz rade. Ja bardzo się cieszę ze dowiedziałam się o Ec zaluje tylko ze zdecydowałam się późno bo mala miała wtedy prawie 5 mcy. I juz miałam problem z sygnalami no i jak chciałam obserwowac to np schodzila z podkladu i sikala na lozko. Z maluchem jednak łatwiej prowadzić obserwacje. Ale i tak nie żałuję bo bywa ze pieluchę mamy ta sama dość długo.
    Tak więc polecam testy 😉 poza tym chłopaków wysadzalas na kupę więc wiesz o co chodzi 😊
    Gdybyś chciała pożyczyć to mam książkę K.Cherek.

  7. #47
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Elayla mam nadzieje, ze siÄ™ nie pogniewasz za oficjalne gratulacje w dziale

  8. #48
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    A nasz Franio od dziś na świecie i mam stresa z tym EC czy dam radę i wątpliwości czy jest sens... proszę zmotywujcie mnie!
    Gratulacje!

    Bezstresowo do tego podejdź. EC to nie "wszystko-albo-nic". Możesz zacząć spokojnie tylko od sygnalizowanie dźwiękiem jak widzisz, że Twoje piękne dziecię coś robi. Możesz wysadzić 15sekund nad pieluszką przy przebieraniu tylko np. Możesz tez spróbować, odpuścić i wrócić do pomysłu po tygodniu czy miesiącu...

    Zaufaj sobie i dziecku. I uwierz w możliwości swojego malucha i swoje. =)

    Jak masz pytania to pisz śmiało. Jak dasz EC szanse to podziel się wrażeniami. =)

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Przy okazji mnie mąż upomina, że od początku jestem wam winna tu post bardziej techniczny.

    Czego używamy:

    Do wysadzania:
    - wiaderko do piasku dla dzieci - od dnia 0, oboje
    - umywalka - od dnia 0, oboje, sprawdzała się dobrze przy problemach z brzuszkiem i dłuższym wysadzaniu wieczorem w pierwszych 2. miesiącach
    - toaleta - od 2. miesiąca, mąż
    - nocnik LOCKIG z IKEA - od 4. miesiąca, oboje - fajny, bo środek się wyjmuje, więc nadal możemy wysadzać trzymając tą część między nogami. A jak młoda podrośnie i będzie sama chciała siedzieć, to będzie jak normalny nocnik.
    - pojemnik z pokrywkÄ… LJUST z IKEA - jako nocnik typu "wiaderko" w samochodzie

    Na pupie:
    - kwadratowe tetrowe pieluszki, składane w ten sposób
    - otulacz wełniany, jak mamy gości w domu i na spacery w okolicy
    - AIO ImseVimse, dłuższe wyjścia i wyjazdy
    - bawełniane majteczki - na noc, bo N. przesypia noce i jest sucho lub mnie kopie aż ją wysadzę + rano do ok południa jak mała komunikatywna, a ja lub tatuś mamy wolniejszy dzień.

    Inne rzeczy:
    - bawełniane chusteczki do wycierania pupy
    - zwykły (miękki) papier toaletowy
    - wełniany kocyk, jako podkład dla N. na naszym łóżku w razie czego (N. śpi z nami, między mną i ścianą).
    - wełniany śpiworek - używaliśmy w 2. i 3. miesiącu, bo N. wykopywała się spod swojej kołdry
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  9. #49
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Dzięki Dziewczyny!
    Kingę Cherek czytałam i to ona mnie zainspirowała, ale to było jeszcze jakoś zaraz po tym jak się bliźniaki urodziły i podjęłam nawet próbę EC z nimi, ale szybko skapitulowałam i dopiero od 4 mc zaczęłam wysadzać na nocnik, dość nietegularnie.

    Teraz chciałam od początku z Frankiem, ale potrzebuję takiego zastrzyku dobrej energii
    Helva czy możesz napisać co Wam dało EC, dlaczego poleciłabyś tą metodę innym?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  10. #50
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Helva czy możesz napisać co Wam dało EC, dlaczego poleciłabyś tą metodę innym?
    Hmm... Tak jak z chustami czy pieluszkami wielo - każdego przekona inny zestaw plusów. ;] A są i tacy, co nigdy nie zrozumieją "jak tak można..."

    Krótko:

    - Bo EC to świetna cegiełka w budowie więzi z dzieckiem. Kiedy komunikacja działa w pełni przynosi satysfakcję i dziecku i rodzicom.
    - EC respektuje potrzeby dziecka i na nie odpowiada. Tak samo jak KP, stymulacja czy pomoc w zasypianiu.
    - Oszczędność czasu i pieniędzy... A w późniejszym czasie też nerwów, kiedy nie trzeba przeprowadzać "standardowego treningu nocnikowego"
    - Szczęśliwa skóra na pupie ;D

    DÅ‚ugo:

    Z mężem szukamy w życiu prostych i naturalnych rozwiązań. Mężowi zależało też, żebyśmy nie dokładali do sterty pieluch na wysypiskach.
    Stąd wiedziałam, że będziemy pieluchować wielo. Po czym wgłębiając się w ten temat odkryłam hasło "EC" i możliwość wychowania bezpieluchowego. Zglebiłam temat i się okazało, ze to podejście jest najbliższe mojemu sercu. Współgra z moim motto macierzyńskim: Connect. Recognise. Respect. Assist. (Nawiąż kontakt. Rozpoznaj. Uszanuj. Pomóż.)
    Czy naszym rodzicielskim: Pomagamy dorosnąć małemu człowiekowi w świecie; nie wychowujemy dziecka dla siebie.


    Co nam EC dało dokładnie?
    - szczęśliwe dziecko - uwierzy ten, kto sam doświadczył lub widział uśmiechniętą buźkę po wysadzeniu (lub u noworodków "ulgę").
    - szczęśliwe dziecko x2 - małą nie doświadcza dyskomfortu mokrej/ciężkiej pieluszki, bo jest ich bardzo mało
    - ruchliwe dziecko - swoboda ruchów, bo pieluszki są minimalne i w użyciu pół dnia, drugie pół/noc = majteczki
    - oszczędność - potrzebujemy mniej pieluszek, jest mniej prania + wysadzenie imho zajmuje mniej czasu niż przebieranie (ale to pewnie zależy od wieku dziecka i "doświadczenia" rodzica)
    - mała torba na wyjścia - aktualnie pakuję tylko 1 AIO na każde 3h wyjścia + 2 bawełniane chusteczki.

    Dzięki EC
    - codzienna (dla wielu nieprzyjemna) czynność jest narzędziem dzięki któremu komunikacja z naszą córka wzrasta. = Connect.
    - rozpoznajemy jej potrzeby i na nie odpowiadamy - Recognise (the need). Assist.
    - Nie spinamy się, w "gorsze" dni. Jeżeli Młoda nie sygnalizuje lub nie możemy aktualnie na sygnały odpowiedzieć (w samochodzie, na autostradzie) - asystujemy, kiedy woła i kiedy możemy. - Respect.

    + Mamy nadzieję, że EC naturalnie przejdzie w samodzielne korzystanie z toalety w przyszłości.
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  11. #51
    Chustofanka Awatar iziska
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    ... Ja bardzo się cieszę ze dowiedziałam się o Ec zaluje tylko ze zdecydowałam się późno bo mala miała wtedy prawie 5 mcy. I juz miałam problem z sygnalami no i jak chciałam obserwowac to np schodzila z podkladu i sikala na lozko. Z maluchem jednak łatwiej prowadzić obserwacje. Ale i tak nie żałuję bo bywa ze pieluchę mamy ta sama dość długo.
    Tak więc polecam testy ������ poza tym chłopaków wysadzalas na kupę więc wiesz o co chodzi ������
    Gdybyś chciała pożyczyć to mam książkę K.Cherek.

    U mnie sytuacja podobna: młoda dawała (zapewne) jakieś znaki i był TEN CZAS, że lała zadowolona z siebie kiedykolwiek, byle pielucha była zdjęta, a ja głupia nie wiedziałam jak to wykorzystać (utkwiło mi w głowie hasło jakiejś chyba pielęgniarki "dzieci lubią siusiać po zdjęciu pieluszki" i tyle, potraktowałam jak aksjomat) Na temat EC trafiłam przypadkiem i zaczęłam trochę zgłębiać. Od końca 4 miesiąca wysadzam (z przerwami na wyjazdach u rodziny jednej bądź drugiej) coraz częściej/bardziej zorganizowanie (choć nadal dość pokracznie) i konsekwentnie nawet rano po przebudzeniu młodej. Najpierw było w samotności po obejrzeniu multum filmików obcych dzieci w sytuacjach kibelkowych jakie dają znaki i jak to sprawnie wykonać, później dla frajdy i satysfakcji, aż w końcu pokazałam nasze "szamańskie praktyki" mężowi-uchachany jak ja na samym początku, całkowicie popiera, ale sam jeszcze chyba nie bardzo się podejmie... Przyznam, że rzeczywiście bywa, że rzepy jednorazówek już nie trzymają, ale i tak kwestią lenistwa i braku fachowej znajomości tematu jest pampek zawsze na pupie

    W tym miejscu pozwolę sobie nieśmiało zapytać o możliwość pożyczenia ww. książki Cherek
    Olka 17.07.2014

  12. #52
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez helva Zobacz posta
    Poza tym zaczęłam być bardziej konsekwentna w miganu do niej "toaleta" i "dość", jak się wysadzamy. Mam nadzieję, ze za parę miesięcy młoda zacznie migać do nas. =)
    A mogę podpytać jakich znaków używacie? Czy migusiów czy macie jakieś swoje?
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  13. #53
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chudzinkaa Zobacz posta
    A mogę podpytać jakich znaków używacie? Czy migusiów czy macie jakieś swoje?
    Toaleta (u nas "Pot" od "Potty") - http://www.babysignlanguage.com/dictionary/p/potty/
    Dość - na początku używałam "finished/all done"(http://www.babysignlanguage.com/dictionary/a/all-done/) - jedną ręką, ale teraz po prostu klepię się w klatkę piersiową trzy razy, otwartą dłonią. Jak wysadzam ją opartą pleckami o swój brzuch to używam jej ręki na jej klatce piersiowej i zwykle mówię "Done." czasem "Dość."

    Leksykon BSL (po ang): http://www.babysignlanguage.com/dictionary/

    Migam też mleko, mama, tata, jedzenie (jak my jemy), kot (mamy dwa) - tu używam duńskiego języka migowego.

    W domu mieszamy cały czas trzy języki, ale jak migamy to zwykle łączymy znak z angielskim słowem, bo to nasz "wspólny" język. =)
    Ostatnio edytowane przez helva ; 19-12-2014 o 10:46
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  14. #54
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez helva Zobacz posta
    Toaleta (u nas "Pot" od "Potty") - http://www.babysignlanguage.com/dictionary/p/potty/
    Dość - na początku używałam "finished/all done"(http://www.babysignlanguage.com/dictionary/a/all-done/) - jedną ręką, ale teraz po prostu klepię się w klatkę piersiową trzy razy, otwartą dłonią. Jak wysadzam ją opartą pleckami o swój brzuch to używam jej ręki na jej klatce piersiowej i zwykle mówię "Done." czasem "Dość."

    Leksykon BSL (po ang): http://www.babysignlanguage.com/dictionary/

    Migam też mleko, mama, tata, jedzenie (jak my jemy), kot (mamy dwa) - tu używam duńskiego języka migowego.

    W domu mieszamy cały czas trzy języki, ale jak migamy to zwykle łączymy znak z angielskim słowem, bo to nasz "wspólny" język. =)
    ile człowiek może się dowiedzieć...przeglądnęłam słownik BSL i po rozmowie z mężem również wprowadzimy pewne wyrażenia babysign w Nasze Zycie zbliża pewnie tak samo jak i samo Ec, co mnie bardzo cieszy, bo dobrze się czuję w takiej bliskości z córką. Dzięki Ci za wspomnienie o tym

    muszę się pochwalić córa nie chciała robić do nocnika przez pewien czas, nie nalegałam, aż wzięłam ją na próbę do łazienki na dużą toaletę i tak o to moja córka znów załatwia swoje potrzeby nie do pieluszki ba nawet zaczęła komunikować nadchodzące potrzeby

  15. #55
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    tak czytam o sukcesach ec i troche zazdroszczę. córka ma już 7mc ale nam to ec poprostu nie wyszło. nie przeszkadza jej za bardzo zasikana pielucha a nawet kupka w pielusze. pierwszy raz dała mi znak na kupkę bodajże w 4mc-pobiegłam z nią w nocy nad zlew i udało się-zrobiła kupkę. ale późniejsze próby kończyły się płaczem. powróciłam do tematu-tym razem nocnikowego w 6mc ale gdy ją wysadzam trzymajac pod paszki bo jeszcze nie siedzi samodzielnie-po kilku-kilkunastu sekundach mam płacz.
    nie wiem czy źle się za to zabieram? czy nasza komunikacja na tej płaszczyźnie nie istnieje? często widzę znaki jak szykuje się kupka-czasem nawet zauważę znak,że idzie siku-mogłabym w tym momencie próbować "złapać" temat…ale córka najzwyczajniej w świecie nie lubi być wysadzana?
    macie może jakieś pomysły? czy raczej odpuścić i sprawdzać co jakiś czas czy jest już gotowa na takie wyzwanie?
    ps. my w 6mc też wprowadziliśmy bobomigi-ale tutaj nasza wina -jesteśmy mało konsekwentni-ale migamy mleko, jeść, spacer.
    toaleta wg migów jest dość trudna-więc wymyśliliśmy własny mig

  16. #56
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Asik, a próbowałaś inne pozycje, inne miejsca lub inny czas? Na przykład zaraz po przebudzeniu rano, albo siedząc z nią na toalecie?
    I my trzymamy podpierajÄ…c bioderka (podwijamy miednicÄ™), boki naszych rÄ…k to stabilizacja boczna (+ u mnie pomaga biust ;P) i zaokrÄ…glone plecy sÄ… lekko oparte o nasze brzuchy.

    No i nic straconego. Możesz zacząć może jak usiądzie sama to może będzie Ci łatwiej. Tylko na nocniku będzie trzeba dziecię zagadać i zabawić może jak nie przyzwyczajona.

    Najważniejsze to podtrzymać (lub powoli odbudować) jej świadomość wypróżniania.
    Jak widzisz, że coś robi to może dźwiękowo jej sygnalizuj (bez wysadzania, ale na zasadzie - "si-si widzę, że robisz siusiu, si-si".


    -----

    My jesteśmy w Polsce. Trasa nam minęła miło... (15h). Pierwsze 8h przespała, a potem co średnio co 2h mieliśmy postój na wysadzenie i karmienie. Ale jednak oczywiście ograniczenia autostaradowe i potem nuda? zmęczenie? zrobiło swoje i ostatecznie zużyliśmy trzy pieluszki.

    Na okazję długiej trasy kupiliśmy małą paczkę pieluch jednorazowych bio i wygląda na to, że w połączeniu z siedzeniem w foteliku jakoś działają tak szybko, że N. miała sucho i nie komunikowała, żeby ją przebrać. Choć z drugiej strony większość komunikacji jest wizualna, więc może "kopała na zmianę", ale nie mieliśmy szansy tego zobaczyć. ;]

    Zobaczymy jak będzie jutro, na trasie w drugą stronę. =)
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  17. #57
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Czy jak mi córeczka płacze przy siusianiu wysadzać czy nie? To jest jej sygnał - krótki płacz, intensywny dość, jak skończy siusiac kończy płakać. Do tego się trochę prostuje. Niezależnie gdzie siusia czy do pieluchy czy do wiaderka - co powoduje że wysadzanie jest "na siłę" bo ja ją trzymam a ona płacze o się pręży. I tak od początku po urodzeniu, jakby nie lubiła czynności fizjologicznych (do niedawna płakała też przy robieniu kupki, teraz już nie)

    A w ogóle jeszcze raz dzięki za wątek, respekt!
    Ostatnio edytowane przez zulam ; 14-01-2015 o 12:06

  18. #58
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Olo olo, helva
    Jak często srednio wysadzacie maluch? Czy to jest np co 20 min? Częściej, rzadziej?
    Bo zastanawiam się czy takie maluchy przyzwyczajone do wysadzania dlugo mogą czekać? Czy np dają znać bardzo często?

  19. #59
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Czy jak mi córeczka płacze przy siusianiu wysadzać czy nie? To jest jej sygnał - krótki płacz, intensywny dość, jak skończy siusiac kończy płakać. Do tego się trochę prostuje. Niezależnie gdzie siusia czy do pieluchy czy do wiaderka - co powoduje że wysadzanie jest "na siłę" bo ja ją trzymam a ona płacze o się pręży. I tak od początku po urodzeniu, jakby nie lubiła czynności fizjologicznych (do niedawna płakała też przy robieniu kupki, teraz już nie)

    A w ogóle jeszcze raz dzięki zakwaterowanie, respekt!
    A może tak jak piszesz to poprostu taki sygnał. Ze chce siku ze aż np boli ja.
    Moja placze często po spaniu, ale wtedy rozbawiam ja, gadam do niej i sika a potem jest juz ok.

  20. #60
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Gdyby to był sam płacz to byłoby mi łatwiej bo ona płacze tylko w trakcie siusiania. Natomiast jak się pręży/prostuje to trochę walka jest. Po od razu przestaje. I tak samo ze wszystkim w pieluszce.

Podobne wÄ…tki

  1. wielorazowe od pierwszych dni
    Przez arta w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 08:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •