Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 118

Wątek: EC od pierwszych dni

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Jak czesto Nadia sika?
    Co robisz wtedy jak jestescie np na zakupach?

  2. #22
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Ale super! Dzięki za ten wątek, chciałam EC stosować już przy bliźniakach, ale nie dałam rady, za to nocnik znali od 4 mc życia. Teraz z kolejnym chciałabym EC spróbować od urodzenya i mam nadzieję, że prz hednym będzie mi łatwiej.
    Zmotywowałaś mnie tym co napisałaś.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  3. #23
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    Jak czesto Nadia sika?
    Co robisz wtedy jak jestescie np na zakupach?
    Sporo. Jak to niemowlak. =D Z 1-3 razy w nocy + kolejne 10-15 razy w dzień pewnie?
    Po każdej drzemce/śnie i po każdym karmieniu. Czasem również przed jednym albo drugim.
    Ale też może sika częściej niż by sikała w pieluchę, bo wysadzamy też przed/po wyściu z domu, przed/po chustowaniu etc. nawet jak nie daje znać. Na chwilę tylko, powtarzajać "psi-psi-psi". I 50% czasu jak coś ma w pęcherzu to się tego pozbywa. Drugie 50% razy rozsiada się na rękach jak na wygodnym fotelu. ;]

    Ogólnie z siku jest tak (i w dzień i w nocy), że kopie w ten swój charakterystyczny sposób + jeżeli akurat karmie to puszcza pierś i głową kręci. No i wtedy mamy małe okienko czasu by się przeorganizować i wysadzić ją. Jak nie wysadzimy o czasie to siku robi po prostu w pieluszkę.

    Na zakupach zwykle śpi, więc nie ma problemu. Jak nie śpi to siusiu w pieluszkę zrobi jeżeli nie odpowiemy na kopanie wysadzeniem. Ale też nie robimy zakupów zbyt często i zwykle wysyłam męża.

    Więc "problem", jak wspomniałam, jest z kupką. Bo tą zdecydowanie odmawia w pieluchę aktualnie. Wczoraj np. 25min drogi samochodem nam przepłakała. W domu pielucha faktycznie mokra + malutka plamka zółta, ale z resztą kupki doczekała do wysadzenia na wiaderku. No i na zakupach właśnie jest tak samo - kopie, kwili i potem płacze jeżeli nie znajdziemy łazienki lub wiaderka.

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Ale super! Dzięki za ten wątek, chciałam EC stosować już przy bliźniakach, ale nie dałam rady, za to nocnik znali od 4 mc życia. Teraz z kolejnym chciałabym EC spróbować od urodzenya i mam nadzieję, że prz hednym będzie mi łatwiej.
    Zmotywowałaś mnie tym co napisałaś.
    Będę trzymać kciuki. =)
    Myślę, że nawet na pół czy ćwierć etatu warto - np. na przewijaku przy zmianie pieluszki (gdzie i tak dzieć rozebrany). No i oczywiście duuużo łatwiej jest jeżeli ma się wsparcie drugiej osoby. W domu mam męża (pracujemy oboje z domu), a jak odwiedzamy rodzinę to teściową - którzy oboje szybko i zręcznie mogą też zareagować na sygnały młodej. Na pewno nasze sukcesy dotychczasowe są również ich zasługą. =)
    No i trafił nam się fajny dzieć, którego sygnały jak na razie są naprawdę jasne.
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  4. #24
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Kurczę! Ani się człowiek nie oglądnie a pół miesiąca przelatuje piorunem.

    Nasza przygoda z EC zaliczyła mały dołek w 5. tygodniu (skok rozwojowy?). Więc mieliśmy trzy dni bardzo pieluchowe i dużo przebierania, mało sygnałów.
    Tydzień 6. minął jak wcześniejsze - czyli sygnały jasne i dużo sukcesów... No i ostatnie dni znów trochę w kratkę. Młoda zdecydowanie sygnalizuje nadal na kupkę, ale zaczęła sikać o wiele częściej przy karmieniu i przez sen bez najmniejszego sygnału/ruchu. I nawet jej ta mokrość nie przeszkadza jak leży ostatnio... (wcześniej od razu była reakcja).

    Dla równowagi mieliśmy też kolejnych parę fajnych EC nocy. Głównie dzięki temu, że młoda przesypia po 6-8h jednorazowo i jeżeli jest wysadzona zaraz przed to zwykle jest sucha do przebudzenia i może zostać wysadzona zaraz po. =)
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  5. #25
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Super gratuluje i zazdroszcze! Ja bym chyba nie wyrobiała czasowo. Z zaciekawieniem bede sledzic wątek
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  6. #26
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Inspirujesz mnie kobieto! Trzymam za Was kciuki!

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  7. #27

    Domyślnie

    helva wszystkie czekamy na dalszy opis :] sama jestem strasznie ciekawa czy EC od pierwszych dni pomoże szybciej pozbyć się pieluszki

  8. #28
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Panna skończyła dwa dni temu dwanaście tygodni. Przesypia nadal całe noce, zwykle na sucho. W ostatnich 14 dniach jedną noc tylko nad ranem zmoczyła tetrę... więc od paru dni śpi sobie na wełniaku bez pieluchy.

    W dni też ostatnio całkiem bezpieluszkowo, ale bardziej z przymusu niż wyboru bo skądś się rumień przypałętał. =/
    Mała lubi się rano bawić na macie, wiec leży ostatnio z gołą pupą, na złożonej tetrze. Zajęta zabawą nie sygnalizuje tak przejrzyście. Poza matą Małą jest zwykle obok nas i nadal szybko można połapać się o co chodzi bo podciąga nóżki, kopie lub nagle "zastyga". Do tego nadal wysadzamy przed i po jedzeniu oraz przed i po drzemkach. Wieczorami Mała jest czasem marudna i jeżeli zabawia i uspokaja tata to zwykle kończy się na mokrej tetrze - mąż woli wysadzać nad umywalką, a jak młoda marudzi to czasem sygnał się zgubi lub odczytany jest za późno i do łazienki nie docierają na czas

    Bilans całej operacji to zwykle 4-5 zasikanych tetrowych pieluszek na dzień (1-2 rano, i 2-3 wieczorem). Cała reszta zwykle złapana.

    Oczywiście są też gorsze dni. Jak Młoda miała katar dwa dni zużyliśmy chyba cały stos tetry (20). ;]

    Jak wychodzimy poza dom to statystyki są lepsze niż domowe. Co w sumie nie powinno dziwić, bo w samochodzie Młoda śpi, a w miejscach które odwiedzamy albo jest w chuście (sklep, kościół), albo u rodziny i wysadzić łatwo. Rodzina już przywykła do naszych szamańskich metod i pomaga oraz promuje EC. =)
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  9. #29
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    Kiedyś słyszałam o bezpieluszkowym wychowaniu, ale nie mogłam uwierzyć, że to w praktyce ma swoje zastosowanie dzięki Tobie widzę, że takie cuda są możliwe!
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  10. #30
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Super! Koniecznie zdawaj raporty dalej!
    Nasza przygoda zacznie się już niebawem i bardzo mi trzeba takiej motywacji!

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  11. #31
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Super! Ciągle sledze wasze losy
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  12. #32
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Też śledzę zainspirowana opowieścią, brawa dla Was i Nadii.
    Czy stosowanie pieluszek jednorazowych zamiast tetry utrudnia EC czy nie ma znaczenia?


  13. #33
    Chustofanka Awatar moire
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    405

    Domyślnie

    Super macie te postępy! My trochę próbujemy, ale bez wielkiej dyscypliny, bo w nocy np brakuje nam sił i zapału. Fakt, że kupki u nas już nie tak często pomaga w wylapywaniu większości do miseczki. Ale zaryzykuję stwierdzenie, że do EC to też dziecko musi mieć predyspozycje. Mówię to patrząc na problemy z sygnalizowaniem u starszego. Czasem mam wrażenie, że szybciej odpieluchuje 3-miesięcznika niż dwuletniego starszego.

  14. #34
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Helva, fascynujace
    Tez mi sie wydaje, ze to chyba zalezy od kilku czynnikow. Dziecka, ale tez od trybu zycia ogolnie rodziny.
    Intryguja mnie te sygnaly, skad wiadomo, ze kopanie nogami to na siku, a nie ekscytacje i komunikacja z rodzicem, taka w sensie radosci i nawiazywania kontaktu (moj tak ze mna rozmawia "calym cialem" ).
    Do tego u nas na przyklad wybywamy z domu na dlugo i w miejsca, gdzie raczej ciezko o lazienke, przykladowo plaza i zaraz potem zwiedzanie rzezb plenerowych. Albo inne wypady tak ok. pieciugodzinne, przeroznymi srodkami transportu publicznego.
    Ale to wysadzanie odkad siada to mnie kusi, bo starsi przywiazani do pieluch na maksa, przed 3 urodzinami nie ma sily.
    A w nocy to i jeszcze dluzej...
    No i w nocy moj maly Cece tez sika sporo, a spi ze mna, je na spiocha (mojego spiocha) wiec wiadomo

    Helva, szacun
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  15. #35
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny. ;]
    Ale naprawdę, jak co do czego przychodzi to czysta fizjologia - rodzic robi co uważa za najlepsze dla swojego dziecia, a dzieć reaguje jak mu natura podpowiada.

    moire, yvona
    Zdecydowanie powodzenie EC zależy od dziecka, nastawienia i czasu rodziców, wsparcia rodziny i otoczenia... i aktualnego sezonu życia.

    Ale też wydaje mi się, że każdy może EC wprowadzić w jakimś stopniu. W książce Christine Gross-Loh "Diaper free baby" wielokrotnie jest wspomniane, że są rodzice praktykujący tylko w domu (więc wtedy długie wyjścia nie mają znaczenia), czy tylko w weekendy albo nawet w tak minimalny sposób jak tylko 1h rano (po przebudzeniu) lub tylko przy przebieraniu na przewijaku. Są też rodziny gdzie tylko jedna strona praktykuje.

    Największym skarbem EC jest podtrzymanie świadomości wypróżniania u dziecka. I nie trzeba do tego być EC na cały etat. =)
    EC pięknie pokazuje jak kumate jest malutkie dziecko. =) Co mu się zaoferuje to przyjmie i wcale mu się w głownie nie przewraca jeżeli traktowane jest inaczej w różnych sytuacjach lub przez różne osoby.

    No i oczywiście jak ktoś widzi efekty to nagle znajduje rozwiązania w najróżniejszych sytuacjach lub zaraża otoczenie dziwnością.

    Co do sygnałów to też co dziecko to inne. U nas, jak wspomniałam to często jest kopanie. Kopanie-sygnał Nadii jest bardzo specyficzne, inne niż to kiedy się bawi - podciąga nogi do siebie, milisekunda pauzy i wykopuje jedną w powietrze, a potem drugą... I tak parę razy. Czasem dochodzi prężenie się jeżeli wysadzona chce być już! natychmiast!

    zulam Raczej nie ma większego znaczenia czy wielo, tetra czy jednorazowe. Oczywiście uczucie mokrości nam znika, więc sygnały będą pewnie inne. I rodzicowi trudniej określić czy dziecko akurat coś robi aktualnie - wiec nie tak łatwo wtedy skojarzyć dźwięk "psi,psi" czy inny z wysadzaniem. Więc wolniej komunikacja się może rozwijać, ale ostatecznie jak szlak utarty to nie ma znaczenia.

    U nas aktualnie 90% dnia jest sucho cały czas, więc to rybka czy Nadia ma na sobie tetrę, wielo, jedno czy nic. Im mniej tym lepiej IMHO.

    Osobiście, jak używaliśmy jedno parę razy w pierwszym tygodniu to mnie frustrowało to, że jak mieliśmy sukcesów parę pod rząd to klej nie trzymał i sucha pieluszka nagle była nie do użycia prawie, bo się jej zapiąć nie dało. O.o
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Brawo! Czekam na dalszy opis.

    Kiedy urodzil mi sie starszak, nawet przez mysl mi nie przeszlo, ze mozna w taki sposob komunikowac sie z noworodkiem.
    Pozniej czytalam troche o EC i chcialam probowac z cora..jednak mega wymagajacy starszak i zmeczenie spowodowaly, ze dalam sobie spokoj.
    Teraz probuje sadzac mala na nocnik, na luzie, przy przewijaniu pieluchy, przed kapiela, po drzemce, itp, ale za sekunde z niego schodzi i nie chce siedziec.No ale powoli bede ja oswajac.

    Jestem pelna podziwu dla Ciebie i Twojej rodziny, podziwiam Wasza jednomyslnosc i wspolprace i wspanialych masz tesciow, ktorym sie chce!
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  17. #37
    Chusteryczka Awatar emilia3333
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Podziwiam Cię i popróbuje też trochę

  18. #38
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Helva, szacun!
    Basia w nocy się budzi kilka razy i je jak smok. Przewijam ją i 3 razy - pampersy ważą chyba po pół kilo.Do tego nad ranem zaczyna się pierdzenie i kupy. Jestem tak niewyspana, że chyba nie zauważam żadnych sygnałów.

  19. #39
    Chustofanka Awatar helva
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    393

    Domyślnie

    maguns Jak noce i poranki są ciężkie to można je sobie odpuścić. Zwykle ludziom proponuje zacząć tylko w czasie przewijania w dzień, w domu. Kiedy i tak dziecko jest względnie rozebrane i jesteśmy w miejscu gdzie wysadzić zwykle można. =)

    Sygnały, sygnałami.. fajnie jak są, ale i bez nich się da - szczególnie na początku. Właśnie na chwile (20-60sec, zależnie od cierpliwości dziecka) przed i po drzemce/spacerze/jedzeniu/kąpieli itd.
    Jak popatrzeć na grafik dnia to u nas większość sukcesów jest przed i po jedzeniu + po długim nocnym śnie. Czyli bynajmniej wtedy kiedy patrzymy na sygnały, tylko wysadzamy i skojarzonym dźwiękiem ją zachęcamy do skorzystania z toalety.

    Zresztą nasza zasada domowa to - "Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o wiaderko." Tylko ważne, żeby nie przesadzić w drugą stronę.

    I ja się przyznaje bez bicia, że u nas jest pewnie tak "łatwo i fajnie" bo Mała przesypia noce, lubi być rozebrana i ogólnie jest cierpliwa i współpracująca (nie tylko EC, również jedzenie i tolerancja innych osób poza mamą).
    ___.___Doradca Noszenia ClauWi®

  20. #40
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Największym skarbem EC jest podtrzymanie świadomości wypróżniania u dziecka. I nie trzeba do tego być EC na cały etat. =)
    EC pięknie pokazuje jak kumate jest malutkie dziecko. =) Co mu się zaoferuje to przyjmie i wcale mu się w głownie nie przewraca jeżeli traktowane jest inaczej w różnych sytuacjach lub przez różne osoby.
    Dzieki ci za te slowa Helva

    Moj mlody za to w nocy owszem je, ale wcale go nie przewijam (karmie na spiocha - mojego) i w temacie samoswiadomosci wyprozniania, to przestal kupczyc w nocy
    Przyznam sie, ze logistycznie to u mnie jest ciezko, ze wzgledu na to, ze sama jestem chaotyczna i zapominalska, a jak juz sa inne dzieci to raczej trzeba sie mega zorganizowac, inaczej co chwila beda wpadki i frustracja. Ale jak pisze, zaczne wysadzac przy siedzeniu. I moze czasami juz teraz? Pogoda sprzyja
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Podobne wątki

  1. wielorazowe od pierwszych dni
    Przez arta w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 08:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •