Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: Kieszonki one size - od kiedy?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    11

    Domyślnie Kieszonki one size - od kiedy?

    Dziewczyny, kiedy w praktyce można założyć maluszkowi na pupe kieszonkę w rozmiarze one size?


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    zależy od budowy dziecka oraz fasonu pieluchy. niektóre marki (np. babyetta) mają mniejszy, zgrabniejszy krój - inne większy.
    ale OS jest mniej więcej od 4 kg.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    11

    Domyślnie

    To potwierdziłaś moje zdanie. Ja pieluchowałam wielorazowo starszego jak skzończył rok, więc nie mam doświadczenia z noworodkiem czy niemowlakiem.


  4. #4
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    Potwierdzam, wiekszosc na 4 kg juz sie nadaje

  5. #5
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    ale chinki zaczelam od 5kg, dalo się...tylko ubranka żadne nie pasowaly na pupe... dobrze ze szybko lato sie zrobilo. Polskie OS będą zdecydowanie bardziej pasowaly

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    11

    Domyślnie

    Przed nami zima, ale i tak chyba na spacery zostaną jednorazówki, bo to nigdy nic nie wiadomo przy takiej małej dupce. Pozostaje czekać jakich wymiarów urodzi się chłopak


  7. #7
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Myślę, że wełniane gatki z nogawkami na spacery będą super. A i OS polskie typu kokosi, babyetta nie są jakieś duze i spokojnie mi się zmieściły w ubranka. Kiedyś myślałam, że OS to stały rozmiar, dopiero gdy moja Mała miała 4 m-ce kupiłam OS babyetta i kokosi i się zdziwiłam bo okazały się niemal połowę mniejsze od chinek.

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    108

    Domyślnie

    Moja Mała ważyła 3600 jak się urodziła i np. otulacze OS Milovii używałam jeszcze w szpitalu. A kieszonki tak koło 3 tygodnia były właściwie ok, spięte na najmniejsze napki.

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Nie wiem jak wypadają kieszonki, ale otulacze OS babyetta pasują na noworodka od urodzenia. Wprawdzie u mojego szczuplaka robią dużą pupę i zdecydowanie lepiej sprawdzają się otulacze XS-S. Ale awaryjnie jak mi się XS skończą to te OS babyetta dają radę. Inne firmy OS jeszcze na niego za duże. Myślę że wiele zależy od budowy dziecka, a nie od wagi, bo mój Maluch ma już ponad 4kg, a małe otulacze mam ciągle spięte na rozmiar XS.
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 20-08-2014 o 15:51

  10. #10
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    U nas na noworodku 3.1kg kieszonki babyetty strasznie przeciekały. Na 5kg też, więc sprzedałam nie chciało mi się czekać dłużej. bumgeniusy os były dużo lepsze i u nas do dziś są najbardziej ulubione.
    Chinki os wogole mi na maluszka nie pasowały ciekły zewsząd...
    Maluszek 19.11.2012

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    11

    Domyślnie

    Mam rózne te kieszonki, to będziemy próbować. Poczekamy jak odpadnie kikut i zobaczymy jak to wyjdzie z wymiarami, jak nie to wsadzimy się w wielo jak dupka troszkę podrośnie


  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Ja zaczynałam od 2 tygodnia z przerwami na pampersy a od 3 tygodnia stale wielo. Miałam otulacze wełniane Imse Vimse bo mają dodatkowe zakładki przy nóżkach i płaską gumkę na pleckach, do środka cienki wkład bambusowy żeby nie podnosił plecków do góry. Polara młody nie tolerował do ok 4 miesiąca, więc wkładki sucha pielucha odpadały, a później przeszliśmy na kieszonki. Trzeba trochę cierpliwości i poszukać co maluchowi najlepiej da się dopasować.

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    11

    Domyślnie

    Będziemy praktykować,a może rzeczywiście na sam początek zaopatrzymy się w wełniane otulacze, a później kieszonki,.


  14. #14
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    IMO dla noworodka najlepsze są otulacze i wkład. Ja miałam 2 kieszonki w rozmiarze xs-s i 3 s. czasem nawet 5 min na pupie nie były, bo trzeba było kupę przewinąć. Kieszonek na stałe zaczęłam używać od jakis 4kg czyli jak Leo miał jakiś miesiąc chyba

  15. #15
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    IMO dla noworodka najlepsze są otulacze i wkład. Ja miałam 2 kieszonki w rozmiarze xs-s i 3 s. czasem nawet 5 min na pupie nie były, bo trzeba było kupę przewinąć. Kieszonek na stałe zaczęłam używać od jakis 4kg czyli jak Leo miał jakiś miesiąc chyba
    Faktycznie , przypomniałaś mi jak mi ręce opadały gdy po 5 minutach musiałam zmieniać śliczną kieszonkę tak fajnie dopasowaną do ubranka specjalnie na przyjście gości (którzy oczywiście zapytają jak sobie z tymi wielorazówkami radzę) A ja zamiast dumnie pokazać na śliczną kolorową pupę mojej córeczki musiałam co chwila latać i zmieniać bo kolejna już zakupkana.... może przez to miałam kryzys wielo...

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    30

    Domyślnie

    mój synek ważył 3750 jak się urodził i przez pierwsze dni/tygodnie używaliśmy rozmiarów noworodkowych. na początku tonął w OS mimo swojej pokaźnej wagi (mieliśmy z OS babyyettę, kokosi, liitle pinguina). ale fakt - zależy od budowy dziecka i fasonu pieluchy

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    11

    Domyślnie

    Na sam początek zaopatrzymy się w jednorazówki i myślę, że pierwszy miesiac tak sobie będziemy dupcie pieluchować. A później zobaczymy jaki Młody będzie okazały


  18. #18
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Moim zdaniem 2-3 miesiąc. I nie tylko ze względów wielkości,ale:
    -dzieci zazwyczaj do tego czasu ciągle walą kupsztale,
    -matki zazwyczaj w tym okresie w d... mają pranie, bo maluszek wystarczająco dużo czasu pochłania, i trzeba się przyzwyczaić, i ogarnąć wspólny plan dnia
    -ja po cesarce do tego okresu nie była bym się w stanie schylić i wyjąć prania z pralki
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  19. #19
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez evee Zobacz posta
    Na sam początek zaopatrzymy się w jednorazówki i myślę, że pierwszy miesiac tak sobie będziemy dupcie pieluchować. A później zobaczymy jaki Młody będzie okazały
    Ja przez pierwsze 2 miechy pieluchowałam jedno, bo nie miałam żadnych pieluch NB i młoda mi się topiła we wszystkim. Na jedno pampersa wydałam przez ten okres coś koło 600 zł Ale by była ładna wyprawka z tego


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    IMO dla noworodka najlepsze są otulacze i wkład. Ja miałam 2 kieszonki w rozmiarze xs-s i 3 s. czasem nawet 5 min na pupie nie były, bo trzeba było kupę przewinąć. Kieszonek na stałe zaczęłam używać od jakis 4kg czyli jak Leo miał jakiś miesiąc chyba
    Nam też na początku najlepiej sprawdzały się otulacze i wkład. Zwłaszcza otulacze Bambino Mio. A kieszonki OS tak od 2 miesiąca (5 kg).

Podobne wątki

  1. formowanka one size
    Przez lucysia w dziale Pieluchowanie niemowląt
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 15:28
  2. rozmiarowe czy one size?
    Przez Wiewiórka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 11:36
  3. one size
    Przez ala w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •