Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 370

Wątek: Kartonowe ksiazeczki dla najmlodszych

Mieszany widok

  1. #1
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Wruu widzialam tylko tak mialam z tylu glowy, ze ten Findus bedzie pozniej. I nie zawracalam sobie glowy koszykiem w bonito
    no ale musze chyba w koncu nadrobic zaleglosci. Bęc mala sowka, dotykanki ktore podalas, wezme te zwierzeta w zoo, no i pettsona
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,693

    Domyślnie

    Eyja bonito teraz się średnio opłaca, skończyła się promocja na 34 %

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Te dotykanki55-57?
    Na każdej stronie jest jakaś faktura: futerko, folia itp.
    Może bez szału, ale maluchowi sie podoba. Mogę zrobić foty jak chcesz.

    Koziolek to poręczna harmonijka 10x10cm, w sam raz na podróż do torebki
    Wygląda tak:
    J.2014 i E.2016

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,693

    Domyślnie

    Dzięki kaisa za zdjęcia, muszę kupić koziołka

    a która część tych dotykanek podoba się wam najbardziej? Zdjęcia środka wygooglałam a więc wiem jak mniej więcej wyglądają

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Dzięki kaisa za zdjęcia, muszę kupić koziołka

    a która część tych dotykanek podoba się wam najbardziej? Zdjęcia środka wygooglałam a więc wiem jak mniej więcej wyglądają
    U nas zwierzęta i kolory
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  6. #6
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    19,124

    Domyślnie

    mitgutsch takie sprostowanie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    mitgutsch takie sprostowanie
    Taa, uroki autokorekty. Tapatalk wie lepiej
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Fajna lista, ale kilku zacnych pozycji brakuje
    Do obrazkowych koniecznie automoto, mamoko i czerwony pociąg no i może jeszcze Migutsh
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Fajna lista, ale kilku zacnych pozycji brakuje
    Do obrazkowych koniecznie automoto, mamoko i czerwony pociąg no i może jeszcze Migutsh
    Zaraz uzupełnię
    Tego nie mamy, więc będę musiała uzupełnić biblioteczke
    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Dzięki kaisa za zdjęcia, muszę kupić koziołka

    a która część tych dotykanek podoba się wam najbardziej? Zdjęcia środka wygooglałam a więc wiem jak mniej więcej wyglądają
    Kolory najbardziej.
    J.2014 i E.2016

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    WAW
    Posty
    4,893

    Domyślnie Kartonowe ksiazeczki dla najmlodszych

    Zgodze sie z Kudłatą, seria mały chłopiec to IMO porażka, nafaszerowana stereotypami papka. Graficznie również poziomem odbiega od wielu pozycji dostępnych na rynku. Moje dziecko także chetnie słuchało i przeglądało te książeczki, jak wszystkie w których występowały koparki, traktory i inne pojazdy. Ale to juz moja odpowiedzialność, zeby spośród lektur typowo chlopiecych wybrac te wartościowe. Zamiast czytać mu "traktor Marka" (czy jak-mu-tam), wolałam pokazywać np. "Na wsi" A. Migutscha.
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 30-08-2015 o 13:21



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Dziewczyny wieczorem ładnie uzupełnię listę.

    Jeszcze dodałam tulleta, tak mi się przypomniało że też są kartonowe książeczki, wprawdzie po angielsku, ale w niektórych nawet tekstu nie ma.

    Małego chłopca wolałabym nie umieszczać
    J.2014 i E.2016

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    WAW
    Posty
    4,893

    Domyślnie

    dodałabym jeszcze czereśniową, w dżungli, księgę dźwięków.
    usnęłabym natomiast kilka pozycji, które mimo iż są kartonowe, to nadają się dla ciut starszych dzieci (np. biedronka e.carle’a u nas chwyciła po 2. r.ż.)

    edit: widzę, że czereśniowa i ksi. dźwięków są. sorry



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Zaktualizowałam listę

    Na razie nic nie usuwam, bo mi się wydaje że też dużo zależy od dziecka co kiedy chwyci. A niech rodzice mają wybór

    edit:
    Po przemyśleniu: możemy razem napisać jakieś propozycje wiekowe przy każdej pozycji, np. 0+, 1+,1,5+, 2+, jako małą wskazówkę dla poszukujących rodziców?
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 31-08-2015 o 00:06
    J.2014 i E.2016

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    No przepraszam, tak się jakoś rozrosło
    J.2014 i E.2016

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Dziewczyny dzieci lubią Małego chłopca bo są to książeczki na zasadzie rymowanek a nie dobrej pouczającej lektury. Rymowanki pomagają dzieciom w zapamiętywaniu, nauce, pokazują strukturę słów, uczą intonacji, rymu, akcentu, umuzykalniają i to bardzo mocno, wpływają korzystnie na poczucie rytmu, a przede wszystkim sprawiają dziecku radość.
    Dodatkowo zwróćcie uwagę na to co dzieje się z dzieckiem kiedy czyta się mu rymowanki - maksymalna koncentracja (również niemowlaki).
    Mój syn niejednokrotnie (po dzień dzisiejszy, a ma ponad 4,5 roku) recytuje Małego chłopca - bo to lubi.
    Nawet niejednokrotnie go śpiewał, wymyślając przy tym rytm i dodając swoje słowa.
    Uważam, że w liście książeczek dziecięcych powinno znaleźć się jak najwięcej ksiązeczek z rymowankami.
    A wiadomo że słowa rymowanek mają w sobie "masło maślane"
    Zwróćcie uwage na zainteresowanie kilku miesięcznego dziecka na to kiedy starszemu czytacie rymowanki. Niczym się taki maluch nie zainteresuje tak jak rymowankami.
    U mnie sporo książeczek z rymowankami gościło od samego początku i gości nadal. Serię Małego chłopca mam całą i nadal w użyciu.
    Dodatkowo seria ta uczy (na końcu każdej książki są pytania- krótkie są oczywiście banalnie proste, ale właśnie dla malucha mają takie być) skupienia i koncentracji. Aby odpowiedzieć na te pytania należy wiedzieć co było przed chwilą czytane. Należy z tych rymowanek wychwycić to o co pytamy. A dla dziecka któremu trudno skupić uwagę na czymś (a takie sa małe dzieci które poznają świat) nie do końca będzie to takie proste. W zapamiętaniu i odpowiedzi na pytanie pomagaja właśnie rymy. Nawet nie wiemy, że dzięki temu uczymy dziecko wykonywania poleceń.
    Oczywiście zgodzę się, że nie jest to pouczający tekst, ilustracje są płytkie, ale nie takie przesłanie jest tych książeczek.
    Dla mnie osobiście cała seria o Maksie jest beznadziejna i głupia (wyłączając z tego ilustracje).
    Wiem, napisane dokładnie słowami najmłodszych dzieci, czyli bez orzeczeń, ale....
    Nie czytałam synkowi Maksa (kupiłam kiedyś dwie książeczki ale szybko się ich pozbyłam wymieniając się na coś z kimś kto chciał te książeczki), może dlatego dopiero jak poszedł do przedszkola zaczął używać określenia że wszystko jest głupie.
    Oczywiście ilustracje sa ładne i tutaj nie można się doczepić.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Akurat maks jest kontrowersyjny, zgodzę się niektóre mamy go lubią inne nie. Ale ilustracje ma ładne.

    Małego chłopca nie trawię, zarówno graficznie, jak i tekstowo, nie lubię rymowanek (uważam że na świecie są wiersze i rymowanki, rymowanke ja też napiszę w 5 minut, z wierszem miałabym problem). Co do grafiki, to uważam że książeczka oprócz gustu czytelniczego ma za zadanie kształtować też zmysł estetyczny dziecka. Więc tego typu ilustracje nie będą gościć na naszych półkach.

    Umówmy się, że lista jest moja subiektywna, jak ktoś ma ochotę, to może zrobić swoją i tu zamieścić. Lub zostawić komentarz, taki jak twój, który może kogoś przekonać do zakupu tych książeczek. Nie zabieram nikomu możliwości wyboru.
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 31-08-2015 o 09:59
    J.2014 i E.2016

  17. #17
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Akurat maks jest kontrowersyjny, zgodzę się niektóre mamy go lubią inne nie. Ale ilustracje ma ładne.

    Małego chłopca nie trawię, zarówno graficznie, jak i tekstowo, nie lubię rymowanek (uważam że na świecie są wiersze i rymowanki, rymowanke ja też napiszę w 5 minut, z wierszem miałabym problem). Co do grafiki, to uważam że książeczka oprócz gustu czytelniczego ma za zadanie kształtować też zmysł estetyczny dziecka. Więc tego typu ilustracje nie będą gościć na naszych półkach.

    Umówmy się, że lista jest moja subiektywna, jak ktoś ma ochotę, to może zrobić swoją i tu zamieścić. Lub zostawić komentarz, taki jak twój, który może kogoś przekonać do zakupu tych książeczek. Nie zabieram nikomu możliwości wyboru.
    Nie pisałam tutaj po to aby dodać serię Mały chłopiec tylko o tym czym są rymowanki w życiu i edukacji każdego człowieka.
    To, że rymowanki nie są docenione przez Polaków to widać wśród rodziców od dawna.
    Sądziłam, że ma to być lista ogólna dla wszystkich stąd moje zwrócenie uwagi na rymowanki, a seria Mały chłopiec pojawiła się tutaj wcześniej jako propozycja dlatego o niej wspomniałam.
    Nie zależy mi na tym aby umieszczać w liście moje propozycje te które mi się podobają czy te które proponuję (aczkolwiek w moim poprzednim wpisie nie proponowałam żadnej propozycji. Po prostu - zwrócenie uwagi na rymowanki) ale pozycje, które dobrze wpływają na rozwój dziecka i podobają się dzieciom.
    W taki sposób staram sie dobierać ksiązki stąd moja wcześniejsza wypowiedź.

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Nie pisałam tutaj po to aby dodać serię Mały chłopiec tylko o tym czym są rymowanki w życiu i edukacji każdego człowieka.
    To, że rymowanki nie są docenione przez Polaków to widać wśród rodziców od dawna.
    Sądziłam, że ma to być lista ogólna dla wszystkich stąd moje zwrócenie uwagi na rymowanki, a seria Mały chłopiec pojawiła się tutaj wcześniej jako propozycja dlatego o niej wspomniałam.
    Nie zależy mi na tym aby umieszczać w liście moje propozycje te które mi się podobają czy te które proponuję (aczkolwiek w moim poprzednim wpisie nie proponowałam żadnej propozycji. Po prostu - zwrócenie uwagi na rymowanki) ale pozycje, które dobrze wpływają na rozwój dziecka i podobają się dzieciom.
    W taki sposób staram sie dobierać ksiązki stąd moja wcześniejsza wypowiedź.
    A możesz polecić fajne rymowanki? Ładna grafika i treść "zjadliwa" dla dorosłych?
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Danala Zobacz posta
    A możesz polecić fajne rymowanki? Ładna grafika i treść "zjadliwa" dla dorosłych?
    Strzałkowska. O ile łapie się na definicję rymowanek





  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Danala Zobacz posta
    A możesz polecić fajne rymowanki? Ładna grafika i treść "zjadliwa" dla dorosłych?
    oczywiście, że tak tylko większość z nich nie jest kartonowa.
    Z kartonowych mam np serię Egmontu Chlapu,chlap i inne. Z realistycznymi zdjęciami gdzie dodatowo wstawione są postacie bajkowe (Kubuś Puchatek).
    Nie wiem czy seria nadal dostępna bo mam ją po starszym synku.
    Z innych tego co mam i pamiętam bo nie chce mi się teraz przeglądać półki z książkami np: Był gdzieś haj taki kraj, Rymobranie (i inne A. Frączak - była kiedyś taka złota czy srebrna seria nie pamiętam dokładnie), Książki Strzałkowskiej, Baju bajki, Rymowane cyferki, Wierszowane zasypianki - ale to bardziej kołysaknki i wierszyki aniżeli rymowanki,
    Bromab i Fikander wieczór autorski, Pan Pierdziołka jest tego sporo natomiast (niestety) większość nie jest kartonowa, ale ma ciekawe ilustracje. Wiersze i rymowanki polskie.
    Kartonowe to najczęściej pojedyncze wiersze jak Miała baba koguta,
    Książka bardziej dla rodziców ponieważ tutaj dodatkowo pokazujemy - Zabawy paluszkowe, natomiast tutaj z ilustracjami jest bardzo kiepsko bo to nie książka do czytania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •