Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 370

Wątek: Kartonowe ksiazeczki dla najmlodszych

  1. #201
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    martamwmw wklejam klasykę o której pisałaś w zakupowym.
    Mnie się nawet te ilustracje podobają
    To jest część naszej kartonowej klasyki i szukaj a znajdziesz.
    Sporo po starszaku ale myślę, że coś podobnego albo identyczne znajdziesz jeśli cię zainteresuje








    Kolorek - dosyć ciekawa książka. I trochę sztuki



    George





  2. #202
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Kaisa dziękuję za treści.
    Spadłamznieba też dziękuję za fotki. Wiem mniej więcej co jest na rynku i te co ciekawsze są tu często wspominane, np. harmonijki z ilustracjami Szancera z G&P. Rzepka Pawlak Kozyry też fajna, ale za mało tego zdecydowanie. Te małe komputerowe książeczki mi nie leżą. Ze Skrzata mam Na straganie mniejszą też znośna. I Bambo oraz Kotek z Liwona może być. Mało, mało, mało. O i Chotomskiej też mamy pakiet Smoka i Kurcze blade.

    Ale zaciekawilaś mnie Kolorkami, zaraz sprawdzam czy dostępne.

  3. #203
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Kaisa dziękuję za treści.
    Spadłamznieba też dziękuję za fotki. Wiem mniej więcej co jest na rynku i te co ciekawsze są tu często wspominane, np. harmonijki z ilustracjami Szancera z G&P. Rzepka Pawlak Kozyry też fajna, ale za mało tego zdecydowanie. Te małe komputerowe książeczki mi nie leżą. Ze Skrzata mam Na straganie mniejszą też znośna. I Bambo oraz Kotek z Liwona może być. Mało, mało, mało. O i Chotomskiej też mamy pakiet Smoka i Kurcze blade.

    Ale zaciekawilaś mnie Kolorkami, zaraz sprawdzam czy dostępne.
    Komputerowych jest sporo zgadza się ale Aksjomat ma bardzo dużo nie komputerowych - np: Piosenki dla najmłodszych (ze zdjęcia, ilustracje cudowne i nie komputerowe), Kołysanki dla najmłodszych z tej samej serii (ale chyba ich tu nie ma na zdjęciu), Okulary, Lokomotywa, Słoń Trąbalski z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, Pchła Turystka z Liwony, czy seria z wydawnictwa SBM - książeczki z mojej półeczki.
    Była też kiedyś seria z Agory z ilustracjami m.in P. Pawlaka - mogę później wkleić zdjęcia, ale to musiałabyś poszukać na allegro albo olx.
    Można naprawdę znaleźć.
    Oczywiście nie wklejałam serii Muchomora bo to znane i to bardzo.
    Olesiejuk też ma bardzo fajne np: ten Słoń Trąbalski (zdjęcie) tylko to już większy format.
    Najlepiej przejdź się do jakiegoś hipermarketu (tak, tak i tam można znaleźć dobre wydania), sklepu z książkami, wejdź sobie na księgarnię bullerbyn, ambelucję, małe książki, badet, etc zaznacz co Cię interesuje i szukaj.
    Pooglądaj a później szukaj w necie, albo kupuj od razu co ci się podoba

  4. #204
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Komputerowych jest sporo zgadza się ale Aksjomat ma bardzo dużo nie komputerowych - np: Piosenki dla najmłodszych (ze zdjęcia, ilustracje cudowne i nie komputerowe), Kołysanki dla najmłodszych z tej samej serii (ale chyba ich tu nie ma na zdjęciu), Okulary, Lokomotywa, Słoń Trąbalski z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, Pchła Turystka z Liwony, czy seria z wydawnictwa SBM - książeczki z mojej półeczki.
    Była też kiedyś seria z Agory z ilustracjami m.in P. Pawlaka - mogę później wkleić zdjęcia, ale to musiałabyś poszukać na allegro albo olx.
    Można naprawdę znaleźć.
    Oczywiście nie wklejałam serii Muchomora bo to znane i to bardzo.
    Olesiejuk też ma bardzo fajne np: ten Słoń Trąbalski (zdjęcie) tylko to już większy format.
    Najlepiej przejdź się do jakiegoś hipermarketu (tak, tak i tam można znaleźć dobre wydania), sklepu z książkami, wejdź sobie na księgarnię bullerbyn, ambelucję, małe książki, badet, etc zaznacz co Cię interesuje i szukaj.
    Pooglądaj a później szukaj w necie, albo kupuj od razu co ci się podoba
    Właśnie dzisiaj oglądałam coś Kozieł-Nowak. Zobaczę ten Aksjomat. Muchomora oczywiście wszystko co dostępne mamy. Wczoraj właśnie zwiedziłam empik i auchan, ale może zabrakło mi cierpliwosci, żeby do każdej zaglądać. Okładki w sumie czasem gorsze od środka bywają.

  5. #205
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    marto wygrzebałam dziś te książeczki Agory.
    One niestety mają miękkie stronice.
    Ale ilustracje śliczne A. Żelewskiej i P. Pawlaka cieszą oko
    to jest to: http://olx.pl/oferta/ksiazeczki-dla-...8-IDdNgNh.html
    Znalazłam jeszcze małe książeczki kartonowe wydawnictwa Zielona Sowa.
    Śliczne ilustracje.
    m.in. to http://www.taniaksiazka.pl/ptaszek-w...w-p-57674.html
    http://www.gandalf.com.pl/b/nasza-czarna-jaskoleczka/
    http://www.taniaksiazka.pl/waligora-...a-p-64285.html
    może uda ci się dostać to gdzieś

  6. #206
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Tak, kojarzę tę serię z kotem. W sumie moje narzekanie na brak ciekawych kartonów ma rację bytu, bo co fajniejsze już niedostępne .

  7. #207
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Tak, kojarzę tę serię z kotem. W sumie moje narzekanie na brak ciekawych kartonów ma rację bytu, bo co fajniejsze już niedostępne .
    Wiesz, nawet nie wiedziałam, że nie ma już tak fajnych książeczkę jak kilka lat temu kiedy mój synek był taki malutki.Natomiast jak teraz zaczęłam szukać aby podlinkować ci niektóre to wszystkie niedostępne. Sama byłam zaskoczona.
    Chciałabym kupić Dziesięć bałwanków bo te które mamy to już wysłużone ale niedostępne. A one takie fajne są z puzzlami dużymi.
    Pamiętam jak jakiś czas temu ktoś tutaj na forum napisał o klasyce i o tym, że dziecko zna Mamę Mu, Piaskowego Wilka, Alberta a nie zna klasyki i co można polecić. I chyba nie dostała ta osoba zbyt wielu odpowiedzi. I faktycznie rynek zalany jest czymś innym teraz, a szkoda
    Jeśli coś fajnego znajdę dam Ci znać i zdecydujesz
    A może szukaj po antykwariatach, co? Czy nie chcesz używanych?

    A tak zmieniając temat to dzięki Tobie odkopałam kilka perełeczek i już są pod ręką, a nie głęboko schowane na półce
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 07-07-2016 o 21:03

  8. #208
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wrócę niedługo do pracy, to będąc w mieście będę mieć więcej okazji do oglądania stacjonarnie. Używane muszę zobaczyć, bo wczoraj się nacięłam na zakup z olx, przyszła książka podpisana długopisem. Z allegro też mi przyszła książka w trochę gorszym stanie niż miała być.

    Z o statków mam w koszyku dwie z ilustracjami Nowak, Okulary i Słonia Trąbalskiego. Zawsze coś.

  9. #209
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Pokażesz środek czterech książeczek: Pranie, Czy to bajka, Parasol oraz Kruk i lis? W wolnej chwili .

    Znalazłam kilka pozycji właśnie z Aksjomatu, ale nie wiem czy ilustracje warte grzechu tak do końca i czy warto brać. Może znajdą się posiadacze, wkleją trochę środka i się wypowiedzą? I co najistotniejsze, czy te trzy kołysanki mają inne utwory, czy tylko innych ilustratorów. Tu chciałabym wziąć wszystkie, bo w każdej z trzech ilustracje są inne i fajne.












  10. #210
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    marta - mam kolysanki z serii biblioteczka maluszka i te pod spodem tez kolysanki i piosenki. i reszte z obu serii tez - nawet chcialam polecac, ale one sa niedostepne w wyd. juz chyba od dawna. mam tez pol reki do pisania i nieodkladalnego ssaka, wiec musisz mi wierzyc na slowo, ze nie sa zle jak mlode sie odessie to Ci spisze spis tresci kolysanek...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #211
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Tez mamy kołysanki i resztę (zagadki, wierszyki, wyliczanki ) bardzo przyjemne
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #212
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wiem, wiem natala, gratulacje jak się "widzimy" i wiedziałam że syn będzie.

    Te wyżej to jakieś resztki w księgarni w której mam koszyk otwarty. Ważne byłoby dla mnie tylko czy się piosenki nie powtarzają, bo brałabym wszystkie. Dziękuje za wszystkie info.

    Trochę środków widziałam w ambelucji, ale nie było tych wierszy z góry i tych bajek z dołu. Dalej aktualne, jak ktoś ma to proszę o wklejenie albo o nazwiska ilustratorow.

  13. #213
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    tez czulam, ze chlopak dzieki za gratulacje

    dobra, poki lezy...

    biblioteczka malucha - kolysanki: ach spij kochanie, siwa chmurka, dorotka, bajka iskierki (czyli na wojtusia z popielnika), co dzieci widzialy w drodze (kawalek wiersza Konopnickiej - jada, jada dzieci droga, siostrzyczka i brat i nadziwic sie etc...)

    ksiazeczka mojego dziecinstwa kolysanki (ta zielona, z psem) : raz krolewna, pieski male dwa, aaa kotki dwa, juz gwiazdy lsnia (czyli byl sobie krol, byl sobie paz - moja ulubiona z dziecinstwa ), idzie niebo

    ta sama seria - piosenki: jada, jada misie, byla babulenka, krasnoludki, byla sobie zabka mala, o czarnym baranie

    nie sa to jakies cuda ilustracyjne, ale na tle tego, co mozna znalezc da sie przezyc w biblioteczce malucha ilustracje sa Magdaleny Koziel-Nowak, w drugiej serii: Elzbiety Jarzabek

    a jak bylam mala to zawsze sie dziwilam jak sie Wojtus do popielnika zmiescil
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #214
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    O jakie piękne piosenki tam są, był sobie król... na wojtusia... o jacie, biorę.

    Znalazłam też ilustratorkę Wierszy mojego dzieciństwa, Dorina Maciejewska.

    Od razu jak jestem, to jeszcze taka seria mi się przypałętała dla najmłodszych Rymowanki, Śpiewanki, Wyliczanki i Wierszyki z wydawnictwa Mak http://magdakozielnowak.blogspot.com...lasycznie.html jest też w papierze, chwilowo mam potrzebę na rymowanki, powtarzanki itp. Ma ktoś takie?

  15. #215
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    martamwmw z kartonówek tych co wkleiłaś nie mam tylko tych - co mówi kotek, co mówi krówka.
    Kołysanki i piosenki odpisały już dziewczyny wiec wiesz czego się spodziewać. Pozostałe postaram się wkleić.

    Następne o które pytasz (pozostałe 7) mam 3 - ale to nie są katonówki!!
    Miękkie broszurowe. Ilustracje znośne.
    Postaram się wkleić
    Pozostałe o które prosiłaś również wkleję ale to nie dziś.
    Polecam też Piosenki dla najmłodszych jeśli tylko gdzieś jeszcze dostępne - http://bonito.pl/k-90144817-piosenki-dla-najmlodszych
    są na zdjęciu wyżej jeśli będziesz chciała to wkleję w tygodniu

  16. #216
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    A widzisz, czegoś się zawsze dowiemy, nie kartonowe to odpada. Widzę, że też obrabowałaś Aksjomat . Więcej nie znalazłam, reszta już niedostępna.

  17. #217
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Od razu jak jestem, to jeszcze taka seria mi się przypałętała dla najmłodszych Rymowanki, Śpiewanki, Wyliczanki i Wierszyki z wydawnictwa Mak http://magdakozielnowak.blogspot.com...lasycznie.html jest też w papierze, chwilowo mam potrzebę na rymowanki, powtarzanki itp. Ma ktoś takie?
    A ta seria jest jeszcze gdzieś dostępna?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  18. #218
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    A ta seria jest jeszcze gdzieś dostępna?
    Dwie z serii są dostępne na edugaleria.pl

    edit. Ostatnio pytałam o książki o przeciwieństwach i pojawiło się coś takiego w wydawnictwie Jedność http://jednosc.com.pl/product_info.p...oducts_id=3148
    nie wiem czy ktoś już ma? Co sądzicie?

    edit2. Hurtowo zapytam jeszcze o serie z wydawnictwa Aksjomat, bo tę ofertę namiętnie studiuję. Czy któraś z poniższych jest coś warta? Czy 2 i 3 to to samo, bo okładki są identyczne prawie.

    1. Co kryje się http://www.aksjomat.com/s/wyniki/dzi...1/Co-kryje-sie


    2. Co słychać http://www.aksjomat.com/s/wyniki/dzi...l/1/Co-slychac


    3. Pierwsza książeczka malucha http://www.aksjomat.com/s/wyniki/dzi...zeczka-malucha


    4. Bystre oko http://www.aksjomat.com/s/wyniki/dzial/721/Bystre-oko


    5. Wyszywanki zgadywanki http://www.aksjomat.com/s/wyniki/dzi...ki--zgadywanki
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 11-07-2016 o 16:31

  19. #219
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    martamwmw:
    Z pkt 1. mam Co dzieje się pod ziemią W mieście i jeszcze coś mam ale musiałabym pogrzebać, ale nie mam na to czasu.
    Natomiast z tyłu napisane jest, że w serii ukazały się (Jak to jest zrobione? Pojazdy, Co dzieje się pod ziemią? Na wsi oraz ta co pisałam wyżej)
    Ilustracje:Artur Nowicki Kraków 2012 - więc może doszło to co linkujesz wyżej do tej serii

    Pozostały serii chyba nie mam
    Ale znalazłam to:
    Seria Pan kluczyk przedstawia (Pojazdy na wsi, Moje narzędzia, Pojazdy na budowie) - ilustracje i opracowanie graficzne: Ilona Brydak
    Seria: Gdzie kto mieszka, Co kto robi, Co kto lubi jeść - ilustracje Agnieszka Kowalska
    Seria: Zwierzątka z mamą i tatą (Na łące, Na wsi, W zagrodzie) - ilustracjeElżbieta Jarząbek.

    Najbardziej "komputerowe" są książeczki z serii Pan Kluczyk przedstawia). U nas lubiane przez mojego synka wszystkie te serie, córka jeszcze ich nie dostała.

    Wracając jeszcze do klasyki to w serii: Klasyka polska wydawnictwo Wilga- znajdziesz kilka książeczek z ilustracjami: Magdaleny Kozieł-Nowak np: Lokomotywa
    Z tej serii bardzo podobają mi się Krasnoludni Maria Konopnicka z ilustracjami Andriej Melnikow.
    W ogóle przyjrzałam się tej serii po wymianę naszych postów i uważam, że część jest warta uwagi - oczywiście jak dla mnie
    Kolejna seria Klasycy polscy wydawnictwo Wilga- niektóre też z ilustracjami Magdaleny Kozieł - Nowak np: Lokomotywa, Abecadło
    Mam też dwie książeczki z serii Bajki dla malucha - wyd. Skrzat z ilustracjami Agaty Nowak - mnie się podobają. Zamierzam jeszcze dokupić

    edit; odnośnie pkt 1 - weszłam na podany link i wyskoczyło mi, że książka broszurowa. Więc to chyba jedna inna seria

  20. #220
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    martamwmw:
    Z pkt 1. mam Co dzieje się pod ziemią W mieście i jeszcze coś mam ale musiałabym pogrzebać, ale nie mam na to czasu.
    Natomiast z tyłu napisane jest, że w serii ukazały się (Jak to jest zrobione? Pojazdy, Co dzieje się pod ziemią? Na wsi oraz ta co pisałam wyżej)
    Ilustracje:Artur Nowicki Kraków 2012 - więc może doszło to co linkujesz wyżej do tej serii

    Pozostały serii chyba nie mam
    Ale znalazłam to:
    Seria Pan kluczyk przedstawia (Pojazdy na wsi, Moje narzędzia, Pojazdy na budowie) - ilustracje i opracowanie graficzne: Ilona Brydak
    Seria: Gdzie kto mieszka, Co kto robi, Co kto lubi jeść - ilustracje Agnieszka Kowalska
    Seria: Zwierzątka z mamą i tatą (Na łące, Na wsi, W zagrodzie) - ilustracjeElżbieta Jarząbek.

    Najbardziej "komputerowe" są książeczki z serii Pan Kluczyk przedstawia). U nas lubiane przez mojego synka wszystkie te serie, córka jeszcze ich nie dostała.

    Wracając jeszcze do klasyki to w serii: Klasyka polska wydawnictwo Wilga- znajdziesz kilka książeczek z ilustracjami: Magdaleny Kozieł-Nowak np: Lokomotywa
    Z tej serii bardzo podobają mi się Krasnoludni Maria Konopnicka z ilustracjami Andriej Melnikow.
    W ogóle przyjrzałam się tej serii po wymianę naszych postów i uważam, że część jest warta uwagi - oczywiście jak dla mnie
    Kolejna seria Klasycy polscy wydawnictwo Wilga- niektóre też z ilustracjami Magdaleny Kozieł - Nowak np: Lokomotywa, Abecadło
    Mam też dwie książeczki z serii Bajki dla malucha - wyd. Skrzat z ilustracjami Agaty Nowak - mnie się podobają. Zamierzam jeszcze dokupić

    edit; odnośnie pkt 1 - weszłam na podany link i wyskoczyło mi, że książka broszurowa. Więc to chyba jedna inna seria
    Pkt 1 to karton, na stronie Aksjomatu tak dziwnie piszą, że broszura, ale niżej w formacie są wymiary i że karton. Karton i do tego rozkładany, znalazłam już jakieś zdjęcia na blogu i zdecydowałam się wziąć. Są pewne smaczki w tych rozkładówkach.


    Piszesz natomiast o serii pod ziemią i przekrój pojazdów, o to nie pytałam, bo już zdecydowana jestem wziąć .

    Ze Skrzata Bajki dla malucha mam akurat ilustracje Kazimierza Wasilewskiego: Na straganie i Kaczkę dziwaczkę. Marudziłam na tę Kaczkę, ale w sumie środek jest ładniejszy niż okładka.

    Wilgę zaraz obejrzę, ale to chyba trzeba trafić, bo ja mam Na wyspach Bergamutach, straaaaaaaaaaszna kompuetrówka, ale nie ma na rynku ŻADNEGO innego wydania Wysp.

    I na pewno mogę polecić Bambo z Liwona, ilustracje Jolanta Marcolla, dokopałam się do info, że ilustrowałą Bajki pana Bałagana, miałam taki zbiór bajek w dzieciństwie. Z tej serii Liwona mam też w koszyku Kotek, były też Okulary ale niedostępne już. http://coczytamzosi.blogspot.com/201...ielegalny.html


    I dalej ode mnie prośba aktualna o środek czterech książeczek Aksjomatu: Pranie, Czy to bajka, Parasol oraz Kruk i lis. Okładki nie zachęcają, ale może środek lepszy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •