Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Pomóżcie-gumki sie odciskaja

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie Pomóżcie-gumki sie odciskaja

    Czy tak powinno byc aby gumki sie odciskały? Na pleckach i udkach. Udka grubsze sa.
    Upychac gumki w pachwinkach?
    Niby jak zakladam to jest troszke luzu a w brzuszku wogole odstaje a wraz sie odciska.
    Na pleckach od lezenia?
    Prawie 4.mce Niunia, 7 kg, 65 cm.

  2. #2
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    Czy tak powinno byc aby gumki sie odciskały? Na pleckach i udkach. Udka grubsze sa.
    Upychac gumki w pachwinkach?
    Niby jak zakladam to jest troszke luzu a w brzuszku wogole odstaje a wraz sie odciska.
    Na pleckach od lezenia?
    Prawie 4.mce Niunia, 7 kg, 65 cm.
    A jakich pieluszek używasz? U nas tez potrafiły się gumki odcinkach szczególnie w pieluszka chińskich. Poleca kieszonki bez przeszyc przy nóżkach są bardziej delikatne np. Kokosi, babyetta takie mają.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,968

    Domyślnie

    Ja bym poeksperymentowała z rodzajami pieluszek, przeszyć przy nóżkach. Coś tam zawsze się będzie odciskać, bo jednak to nie pampers i pieluszka musi się jakoś trzymać i być szczelna, ważne, żeby te ślady nie były zbyt mocne, nie prowadziły do trwałych podrażnień.

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    A jakich pieluszek używasz? U nas tez potrafiły się gumki odcinkach szczególnie w pieluszka chińskich. Poleca kieszonki bez przeszyc przy nóżkach są bardziej delikatne np. Kokosi, babyetta takie mają.
    A po czym poznać że pieluszki są bez przeszyć? I tylko kieszonki są takie?

  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    to może innie rodzaje pieluszek jak radzą dziewczyny?
    ewentualnie zawsze możesz je wypruć ja nie lubię, nie znoszę wręcz gumek na plecach po jaką cholerę one tam są to nie wiem

  6. #6
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    ewentualnie zawsze możesz je wypruć ja nie lubię, nie znoszę wręcz gumek na plecach po jaką cholerę one tam są to nie wiem
    Żeby kupa nie wypłynęła...???

    Bez przeszyć to takie gdzie gumka nie jest oddzielona od wejścia na wkład: jak wywrócisz pieluchę na lewą stronę to zobaczysz gumkę, w pieluszcce z przeszyciami nie zobaczysz
    Bez przeszyć łatwiej upchać w pachwinach. No i chinki z mojego doświadczenia są dosyć szerokie, na pewno szersze od kokosi i nappime, a babyetta sprzedaje teraz chyba najwęższe pieluszki na rynku (oprócz Itti bitti - ale to SIO albo AIO).
    No i jak dziewczyny napisały: trzeba próbować. Ja np. teraz wyprzedaję wszystko co mi zalega, a nie używam. Nakupowałam za dużo, ale popróbowałam i wiem co mi odpowiada


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  7. #7

  8. #8
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Marynarko górą? No zdażyło mi się kilka razy, gumka raczej przed tym nie chroni. Jak ma wylecieć to wyleci

  9. #9
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Marynarko górą? No zdażyło mi się kilka razy, gumka raczej przed tym nie chroni. Jak ma wylecieć to wyleci
    No nie wiem... A może dlatego, żeby pielucha była lepiej dopasowana...? Żeby z tyłka nie zjechała


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  10. #10
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Marynarko górą? No zdażyło mi się kilka razy, gumka raczej przed tym nie chroni. Jak ma wylecieć to wyleci
    W jednorazówkach właśnie górą mi wylatywała, bo tam gumek nie ma, w wielorazówce kilka razy podeszła pod tą gumkę ale na ubranie nie wyleciała, więc coś w tym jest
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  11. #11
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Mojego malego wszystko bardzo odciska, dlatego zdecydowanie wole pieluszki bez przeszyc przy nozkach, spinek ladnie wytlumaczyla roznice U niektorych polskich producentek jest wybor, takze mozesz probowac!
    Na plecach natomiast, racja, chyba nie da sie nic z tym zrobic... Szczegolnie zle to wyglada np. po dluzszej jezdzie w aucie, wiec u Ciebie napewno glownie od lezenia, bo dzidzius jeszcze maly... Ale sadze, ze gumka jest jednak konieczna, zeby pielucha sie trzymala ( w pampku czesto mi gora wylatywalo, w wielo jednak nigdy) Ale np w Nappime, Baby jungle te gumki na plecach sa delikatniejse niz np w Kokosi. Takze trzeba probowac co Wam odpowiada..

  12. #12
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    U nas to był taki etap, własnie jak synek był jeszcze dość krągły,że gumki się odciskały. Ja bym polecała kupić może parę bez przeszyć (a może formowanki i otulacz?) i poczekać, aż dzidzia trochę wyskoczy w górę. U nas od około roczku (jak synek zaczął biegać i się wydłużył ) takie z przeszyciami przestały nam się odciskać. Także nie sprzedawać, nie wyrzucac, a poczekać
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  13. #13
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    IMO, a miałam baaaaaaaaaardzo pulchne dziecko, nie było znaczenia, czy pieluszki są z przeszyciami czy bez. ważniejszy był rodzaj gumki użyty przez producenta. Np. imse vimse miał wtedy na pleckach uzytą gumke wiekszej szerokosci, taka gumka absolutnie nie prowadziła do powstawania odcisków.

  14. #14

    Domyślnie

    A maluch marudzi, że mu to przeszkadza? Nam też się odciskają, ale Misiek nie jest marudny. No każdy nawet lekki ucisk na ciele sie odciśnie (nam się odciskają ramiączka od stanika, a nie narzekamy ). Poza tym, zeby pielucha była szczelan, to musi dobrze przylegać i trochę się odciśnie. Ale może to nie problem?

Podobne wątki

  1. Pieluchy bez gumki na plecach
    Przez JoShiMa w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-07-2013, 20:58
  2. Sparciałe gumki w bum genius
    Przez Asikka w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 14:28
  3. popuszczane gumki
    Przez efcia1981 w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 19:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •