Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: odczucie suchości (?)

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    29

    Domyślnie odczucie suchości (?)

    witam, zaczynam przygodę wielo z moim półrocznym szkrabem i zastanawiam się jak jest zodczuciem suchości przy wkładach bambusowych ( Kokosi) i wkładach bambusowych CP pop-in. Ilekroć przewijam Malucha np. po dwóch godzinach, to w miejscu styku wkładu ze zskôra odczuwam wilgoć. Jak to wygląda? Czy w tego typu pieluchach powinnam dodatkowo stosować wkładki sucha pupa? Proszę o odpowiedzi dla raczej zielonej

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    a wilgoć przeszkadza dziecku?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Jeśli chciałabyś żeby dziecko czuło sucho to tak, bo bambus daje uczucie mokro
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  4. #4
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Tylko polar i mikropolar daje sucho od pupy. Ale jeżeli dziecku nie przeszkadza i nie ma podrażnień, to ja bym nie bawiła się z wkładkami.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  5. #5
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Jeszcze welurek syntetyczny i coolmax dają odczucie suchości. Jeśli nie masz możliwości zmiany pieluszki od razu zmoczeniu i nie chcesz żeby dziecko siedziało w mokrym, to dawaj wkładki na to. Bambus, tak jak dziewczyny napisały, sprawia że przy pupie jest mokro.

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    [QUOTE=Wiewiórka;2927765]a wilgoć przeszkadza dziecku?[/QUOTE

    Mam wrażenie, że nie przeszkadza, tzn. jak mi sygnalizuje, że coś nie tak i idę go przewinąć to ja czuję, że tam mocno mokro i zastanawiam się czy to ok (a przewijam np. po dwóch godzinach, więc chyba nie super długo).

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    Jeszcze welurek syntetyczny i coolmax dają odczucie suchości. Jeśli nie masz możliwości zmiany pieluszki od razu zmoczeniu i nie chcesz żeby dziecko siedziało w mokrym, to dawaj wkładki na to. Bambus, tak jak dziewczyny napisały, sprawia że przy pupie jest mokro.
    Hmm wydaje mi się, że na chwilę obecną przewijanie od razu po zmoczeniu jest raczej niemożliwe, bo z tego co zauważyłam Mały siusia dosyć często. A wy stosujecie wkładki na bambus? A może stosować inne wkłady??

  8. #8
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    coolmax nie do końca daje odczucie suchości: teraz używam pieluch z coolmaxem i mikropolarkiem - w coolmaksie czuć wilgoć bardziej. Moja córka jak jest w kieszonce z coolmaxem, to jęczy, bo mokro, a w mikropolarku mogłaby latać do przesikania


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    mam pytanko:czy stosujecie wkładki sucha pupa przy wkładach bambusowych i innych dających odczucie mokrego?

  10. #10
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Nie stosuję żadnych wkładek żeby miał sucho. Mamy różne pieluchy i coolmax i bambus i polar i welur - syn nie daje znać że któreś bardziej mu przeszkadzają, jak się zesika to mówi 'mo' :-D i przebieramy.
    Na początku używania wielo kupiłam wkładki sucha pielucha Ale szybko zrezygnowałam z zakładania, bo nie widziałam różnicy w zachowaniu dziecka.
    Maluszek 19.11.2012

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sonick Zobacz posta
    mam pytanko:czy stosujecie wkładki sucha pupa przy wkładach bambusowych i innych dających odczucie mokrego?
    Tak, zawsze. Inaczej sa odparzenia



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Podobne wątki

  1. Które wielo, dają uczucie suchości?
    Przez fioletka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 00:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •