Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: splot leo

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    67

    Domyślnie splot leo

    Szukam i chyba nie ma jeszcze wątku na temat splotu diamentowego. Napiszcie proszę coś. Do tej pory miałam do czynienia tylko ze skośno-krzyżowym i ciekawa jestem Waszych opinii. Mnie wydaje się porównywalny. Dopiero 2 razy zamotałam w leo, do tej pory nosiłam w natce i hoppediz.

  2. #2

    Domyślnie

    dla mnie to on jest taki bardziej elegancki
    I wydaje mi sie ze chusta jest ciensza, przynajmniej w porownaniu z pasiakami ktorych dotykalam.

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    67

    Domyślnie

    akurat moja wydaje się o wiele grubsza (w porównaniu z pasiakami Nati i Didymosa np.)

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    IMO leo bardziej nośne od niektórych zakardów jakie mam, od sk girasola ale mniej nośne niż girasol w diamencie.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  5. #5
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Osobiście nie dogadałam się z Leosiem. Niby był piekny, miekki i nieźle nosił, ale coś mi w nim nie do końca pasiło.

  6. #6
    Chustonówka Awatar anmawe
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie

    A ja lubię. Chociaż nie wiem jeszcze, co zrobię na wiosnę. Teraz wiążę kieszonkę z przodu, bo mam długość 4,6. Na wiosnę chciałam się przerzucić na plecak, więc trochę długa ta szmatka będzie :/

  7. #7
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Diament to odmiana skośno-krzyżowego - moim zdaniem nosi podobnie Ja uwielbiam Leo...

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Może tu zadam pytanie....
    Przyszło do mnie tydzień temu leo. Jest grubsze niż myślałam, ale przede wszystkim jest twarde i szorstkie w dotyku! Czy mam rozumieć po waszych wypowiedziach wyżej, że mam po prostu niezłamany egzemplarz? Jak na razie trudno mi się z nim dogadać...
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  9. #9
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,327

    Domyślnie

    Ja kupiłam niedawno - nowego - i akurat w moim odczuciu to raczej cieńsza niz grubsza chusta więc możliwe że to kwestia odczuć, no i z czym porównujemy... faktycznie natomiast uważam że - przynajmniej te które mam - turkus oraz kółkowy flieder na początku raczej szorstkie, ale szybko dość się łamią, fajnie pracują i noszą - ja bardzo polubiłam...
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  10. #10
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Ostatnio miałam w rękach indio natur i wydaje mi się grubszy od indio. Niestety miałam go tylko na chwilę, nie mogę teraz obu na raz pomacać.
    W domu mam tylko LL bawełnę i bambus. I od obu na pewno jest grubszy.

    Ja mam dokładnie Leo natur, kupiony jako cafe co ciekawe... Długość 5,2. Jeśli u nas zostanie raczej go ciachnę.


    Edit a może przez to, że jest taki strasznie szorstki wydaje mi się mega gruby...
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Może tu zadam pytanie....
    Przyszło do mnie tydzień temu leo. Jest grubsze niż myślałam, ale przede wszystkim jest twarde i szorstkie w dotyku! Czy mam rozumieć po waszych wypowiedziach wyżej, że mam po prostu niezłamany egzemplarz? Jak na razie trudno mi się z nim dogadać...

    Mnie też na początku trudno się było dogadać z moim teraz już ex-Leosiem i też wydawał mi się gruby w porównaniu z Johannesem, którego miałaś zresztą okazję macać. Ostatecznie złamałam drania, robiąc zeń hamak dla chłopców. Parę miesięcy hamakowania i dla córci był już ładnie złamany i mięciutki. Natomiast szorstki nie był nigdy. Miałam go rok, kupiłam jako używkę. Przed sprzedażą zważyłam go i zmierzyłam. Gramatura wyszła mi niecałe 240g/m2. Nie mam pojęcia, czy to dużo czy mało.

    Edit: miałam właśnie cafe.
    Ostatnio edytowane przez Ola D. ; 08-12-2015 o 16:31
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  12. #12
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ola D. Zobacz posta
    Mnie też na początku trudno się było dogadać z moim teraz już ex-Leosiem i też wydawał mi się gruby w porównaniu z Johannesem, którego miałaś zresztą okazję macać. Ostatecznie złamałam drania, robiąc zeń hamak dla chłopców. Parę miesięcy hamakowania i dla córci był już ładnie złamany i mięciutki. Natomiast szorstki nie był nigdy. Miałam go rok, kupiłam jako używkę. Przed sprzedażą zważyłam go i zmierzyłam. Gramatura wyszła mi niecałe 240g/m2. Nie mam pojęcia, czy to dużo czy mało.

    No własnie dzięki Twojej chuście kupiłam coś od Storcha . Spodobała mi się Twoja i zaszalałam. Jednak nie myślałam, że będzie aż taka różnica..
    No nic, dziś na nim śpimy, postanowione .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja uwielbiam splot leo za jego wygląd i nośność. Jak kupiłam nową chustę to musiałam ją troszkę podłamać, ale później super się nam współpracowało.

  14. #14
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Jeśli porównujemy do pasiaków LL, czy to bawełny czy bambusa, to Leo na pewno jest grubszy. To jest w ogóle inna jakość.

    Te chusty fajnie się łamią. Natur w mojej ocenie najszybciej.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  15. #15
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Skontaktowałam się z babką od której kupiłam chustę. Kupiła ją nową i nigdy nie użyła... No to mam nowego Leo do ciężkiej pracy .
    Pat w domu akurat nie mam nic innego do realnego porównania, ale porównywałam z pamięci z tym co kiedyś w domu było .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  16. #16
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    Mam czarnobialego od nowosci i jest miekki od poczatku i bardzo cienki, wrecz firankowaty, porownywalny z indio flamingo, ale skubaniec nosny i samowiazacy, a przez to ze taki cienki to kieszonke z 3,6 wiazalam bez problemu

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  17. #17
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamafranka Zobacz posta
    Mam czarnobialego od nowosci i jest miekki od poczatku i bardzo cienki, wrecz firankowaty, porownywalny z indio flamingo, ale skubaniec nosny i samowiazacy, a przez to ze taki cienki to kieszonke z 3,6 wiazalam bez problemu
    Serio? Chyba mam jakiś wybrakowany model . We flamingo mi się serio nosiło super i do dziś pamiętam jak się rewelacyjnie dociągał. Dziś Leo 3 razy poprawiałam - kieszonkę.
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Mam kółkowego natura, kupionego chyba 2 lata temu i stareeego marine. Natur cieńszy, może nie flanelkowy ale nie wymagał łamania. Marine zwarty, grubszy, porządna szmata.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  19. #19
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Po zaledwie tygodniu noszenia chusta zrobiła się cieniutka i miękka. Świetnie kontrastuje z ogonami, które są nadal twarde i szorstkie. Czyli to jednak była kwestia mini złamania jej . Dzięki dziewczyny .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  20. #20
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Dobrego noszenia zatem!

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. splot diamentowy
    Przez essmay w dziale Lenny Lamb
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 00:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 20:18
  3. co to za splot?
    Przez izabell26 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 09:00
  4. długość / splot
    Przez monikaluk w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 16:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •