Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Podróbki Ergobaby

  1. #1
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie Podróbki Ergobaby

    Czy ktoś ma "ergobaby" kupowane na chińskim aliexpress? Proszę o opinie jak się sprawują. Czy jest sens płacić 4x więcej za oryginalne? Wizualnie niczym się nie różnią.
    Ostatnio edytowane przez Patrycja89 ; 04-05-2015 o 09:08

  2. #2
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Pozycja dziecka niczym sie nie rozni, rozmiarowo tez identyczne. W jakosci materialu znaczna roznica, klamry ok. Rodzice, ktorzy mierzyli u mnie jedno i drugie ze wzgledu na cene wybierali najczesciej chinskie, z powodzeniem im sluza. Bordowe i granatowe na all mozna za 70-80zl kupic. Rozmiarowo wg mnie od 8 miesiaca, do, 1,5 roku najlepiej, nie ma regulacji na wysokosc i szerokosc.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Ergobaby potem na pewno łatwiej sprzedać, nie wiem jak z tymi no name
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Ergobaby potem na pewno łatwiej sprzedać, nie wiem jak z tymi no name
    ale na sprzedaży orginału "stracisz" tyle, ile zapłacisz za podróbkę i w domu Ci zostaje

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Mam w domu podrobke ergobaby.Kupilam kiedys identyczne jak moje dla porownania z ciekawosci.Na pierwszy rzut oka rzeczywiscie identyczne,ale podrobka miala mniej wypelnione pasy naramienne o wiele mniej tej gabki i jakos tak nierowno,lewy pas ma krotsze wypelnienie.Panel minimalnie mniejszy w podrobionym.Prawie ze od razu wyrwalam ta metalowa czesc zamka przy kieszonce,zabki sie rozciagnely.Nie chce mi sie narazie niesc do krawcoej zeby wymienic ten zamek,wiec nosidlo lezy w szafie.Wyslalai mi z pudelkiem,ale przyszlo w takim stanie ze od razu poszlo na smieci.Instrukcji brak.Generalnie uwazam ze ok,jesli ktos nie chce nosic w ergonomiku ze wzgledu na cene oryginalnego nosidla to zawsze lepiej niech nosi w podrobionym niz w wisiadle.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  6. #6
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    też mam ergobaby z aliexpres w kolorze grid, kupowałam teraz w czerwcu, jeszcze nie używałam bo wyjazd wakacyjny dopiero przed nami.
    Moje było bez pudełka, ale z taką kartką do rejestracji nosidła w usa, ma metkę w języku angielskim i hiszpańskim, logo na klamrach i zawieszce przy zamku. W jednym tylko miejscu ma niedoszyty do końca pasek do przypinania kapturka na ramieniu i troszkę krzywe przeszycie na pasie biodrowym. Poza tym naprawdę nie ma się do czego przyczepić ale nie mam jak porównać z oryginalnym.
    Wg mnie te nosidła we wzorach i kolorach ergobaby to nie koniecznie muszą być podróbki ale może to być odrzut z fabryki po kontroli jakości.
    Co innego te bordowe i granatowe - te raczej są podróbkami (uszyte na wzór ergobaby) i podobno mają mniejszy panel niż ergobaby.
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  7. #7
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Nie boicie sie materialow i farb uzytych do produkcji podrobek? W koncu nie tylko chodzi o kontakt skora/nosidlo, ale dzieci czesto ciumkaja pasy...

  8. #8
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Ja zamierzam wyprać nosidło przed użyciem a do ciumkania można kupić specjalne nakładki z atestem.

  9. #9
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Problem z farbami, szczegolnie ciemnymi polega jednak na tym, ze nie wychodza w praniu, bo nie rozpuszczaja sie w wodzie tylko w tluszczach - czyli jednoczesnie duzo latwiej przenikaja przez skore.

  10. #10
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    w wodzie nie, ale w wodzie z mydłem już pewnie tak

  11. #11
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Hmm... zastanawiam sie ile razy trzebaby cos prac, zeby byc pewnym, ze juz nic nie puszcza np. w kontakcie ze skora (pewnie to jest w ogole niemozliwe).

    Nie bez powodu chusty farbowane sa specjalnymi barwnikami (bez metali ciezkich itp.), tutaj cytat ze strony Didymosa:

    1. The dyes must be as pure as possible. They should ideally consist of only one substance, because, as we mentioned before, each substance is a potential allergen.

    2. The dyes must not contain dubious ingredients (for instance halogens or heavy metals )

    3. The binding of dye to yarn must be fast because only when the dye leaves the yarn can it penetrate the skin. Plant dyes do not fulfil the first of our criteria, and the third only when dyeing yarns containing proteins (wool, silk). We mention this because we are often asked why we do not use plant pigments for our dyes.
    Poza tym nigdy nie zapomne reportazu o fabrykach materialow z Chin i Indii, w ktorych m.in. mowiono, ze czesto na ciemno (glownie czarno) farbowane sa materialy, ktorych farbowanie innym barwnikiem sie nie udalo i w jakims sensie to sa odpady (tym bardziej, ze moze dochodzic do reakcji pomiedzy roznymi barwnikami).

  12. #12
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Hmm... zastanawiam sie ile razy trzebaby cos prac, zeby byc pewnym, ze juz nic nie puszcza np. w kontakcie ze skora (pewnie to jest w ogole niemozliwe).

    Nie bez powodu chusty farbowane sa specjalnymi barwnikami (bez metali ciezkich itp.), tutaj cytat ze strony Didymosa:



    Poza tym nigdy nie zapomne reportazu o fabrykach materialow z Chin i Indii, w ktorych m.in. mowiono, ze czesto na ciemno (glownie czarno) farbowane sa materialy, ktorych farbowanie innym barwnikiem sie nie udalo i w jakims sensie to sa odpady (tym bardziej, ze moze dochodzic do reakcji pomiedzy roznymi barwnikami).
    Czyzby dlatego czarne pranie ma zazwyczaj ten spwcyficzny smrodek

    Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

    A. listopad 2012




  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borussia Zobacz posta
    też mam ergobaby z aliexpres w kolorze grid, kupowałam teraz w czerwcu, jeszcze nie używałam bo wyjazd wakacyjny dopiero przed nami.
    Moje było bez pudełka, ale z taką kartką do rejestracji nosidła w usa, ma metkę w języku angielskim i hiszpańskim, logo na klamrach i zawieszce przy zamku. W jednym tylko miejscu ma niedoszyty do końca pasek do przypinania kapturka na ramieniu i troszkę krzywe przeszycie na pasie biodrowym. Poza tym naprawdę nie ma się do czego przyczepić ale nie mam jak porównać z oryginalnym.
    Wg mnie te nosidła we wzorach i kolorach ergobaby to nie koniecznie muszą być podróbki ale może to być odrzut z fabryki po kontroli jakości.
    Co innego te bordowe i granatowe - te raczej są podróbkami (uszyte na wzór ergobaby) i podobno mają mniejszy panel niż ergobaby.
    To sa podrobki-pytalam sprzedawceZreszta na stronie ergobaby znajdziesz informacje o podrobach z Chin i ostrzezenie zeby ich nie kupowac.W sumie jak tak pomysle to pamietam ze to male no name jak do mnie przyszlo smierdzialo tak jakby wilgocia,to z metkami z kolei farba.Obydwa wrzucilam do pralki przed zalozeniem i wywietrzylam.No i obowiazkowo nakladki na pasy.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  14. #14
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    a tak jeszcze zapytam, gdzie można kupić takie nakładki na pasy?

  15. #15
    Chustomanka Awatar ania_i
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    G. Śląsk
    Posty
    822

    Domyślnie

    Mam podróbę z serwisu aukcyjnego i oryginał. Podróba faktycznie ma mniejszy panel jak chcesz dokładnie to mogę jutro pomierzyć. Ergo kupiliśmy jak Młoda wyrosła z chińczyka. Używane równie intensywnie jak poprzednie, prane z podobną częstotliwością- chińczyk po kilku miesiącach nabrał takiego schechłanego, szmacianego wyglądu, w oryginale tylko lekko sprał się kolor. Poza tym zdecydowanie czuć różnicę w ilości wypełnienia.
    ----
    Młoda MMXII Młody MMXV

  16. #16
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    A którą macie podróbkę? Taką jak dałam link w 1 poście? Bo są też takie http://allegro.pl/nosidelko-ergo-car...480072462.html

  17. #17
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    ania_i jak wejdziesz to mogłabyś odpisać?

  18. #18
    Chustomanka Awatar ania_i
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    G. Śląsk
    Posty
    822

    Domyślnie

    Mam taką jak ta z allegro.
    ----
    Młoda MMXII Młody MMXV

  19. #19
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Dzięki

  20. #20
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Czy ktoś może podać szerokość pasów naramiennych w ergobaby mierzoną przy panelu?

Podobne wątki

  1. Ergobaby
    Przez zochmama w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 13:48
  2. Manduca lub Ergobaby - PILNE
    Przez madzia85 w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 12:12
  3. Manduca czy Ergobaby
    Przez buniaaa w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 18:48
  4. Ergobaby pozycja boczna
    Przez wiolecia w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 10:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •