Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: jakie pieluchy na początek? rodzaj, marka

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    12

    Domyślnie jakie pieluchy na początek? rodzaj, marka

    Witam serdecznie. Moja córeczka ma 12 tyg. Chciałabym zacząć używać pieluch wielorazowych ze wzgl.na oszczędność. Trochę poczytałam, ale jest tyle informacji, że zanim bym ogarnęła, to mała już zacznie robić na nocnik co polecacie? Rodzaj pieluch i co najważniejsze jaka marka. Czy dobrym pomysłem byłoby używanie otulacza i tetry (+wkładki?), czy lepiej fotmowanki, albo kieszonki? Prosze dorasdzcie mi, bo chciałabym wprowadzić pieluchy jak najszybciej. Bede bardzo wdzieczna.

  2. #2
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    U mnie najlepiej sprawdzają się bumgenius - ale to dość drogie pieluchy, chociaż na bazarku sporo i te mogę Ci polecić. U nas na pupie od 2 miesiąca do teraz a ma 20 m-cy. Otulacz i tetra też fajnie- bo tanio i będzie schlo szybko. Ja mam otulacze flip - są super, miękkie i niezawodne, teraz kupiłam otulacz bambams i ma identyczny krój a kosztuje 1/3, różni się tym że nie ma z tylu zakładki ( Flip ma z przodu i z tylu).
    Z mojego doświadczenia mogę Ci poradzić żeby na początku spróbować różnych rozwiązań, bo każdy ma inne preferencje. Na bazarku kupisz taniej a jak się nie sprawdzi to odsprzedasz.
    Maluszek 19.11.2012

  3. #3
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    na poczatek najlepiej, tak na co dzień, tetra/ wkład jakiś (moze byc począkowo mikrofibra) + otulacz. Wyjdzie Ci najtaniej i dobrze będzie się sprawdzał

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    a ja ci napiszę wawr_inko, że ile odpowiedzi się tu pojawi - tyle propozycji padnie. bo każdy ma swój system, dostosowany do własnych (i dziecka potrzeb), wypracowany metodą prób i błędów. ja np. nie przepadam za bumgeniusami, jestem fanką marki babyetta. w życiu nie używałam tetry, bo jest zbyt mało chłonna - wolę wkłady bambusowe…
    moja rada? próbuj i szukaj swojego sposobu wielopieluchowania. na początek polecałabym kupić po 1 szt z różnych marek, różnych krojów i różnych rodzajów wielo. wypróbować, zobaczyć i przekonać się na własnej skórze, co wam odpowiada. to, co się nie sprawdzi i tak możesz odsprzedać bez straty na tutejszym bazarku pieluszkowym.
    no i niestety - jeśli chcesz zacząć zabawę w wielo, nie ominie cię lektura tych wszystkich informacji na początku ich ilość może onieśmielać, ale szybko zorientujesz się, o co chodzi. powodzenia



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    12

    Domyślnie

    Rozumiem, rozumiem dziękuję

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    KGR
    Posty
    17

    Domyślnie

    Pieluchuję wielorazowo moją córeczkę właściwie od powrotu ze szpitala ( ale jednorazówki wciąż w ruchu, bo mam zbyt mały zapas noworodkowo-wczesnoniemowlęcych - córka ma 5 tygodni) i zaopatrzona byłam we wszystkiego po trochę. Szczęśliwie miałam też mini kieszonki, bo z otulaczami się średnio dogadałam i mogłyby mnie zniechęcić. Polecam więc zrobić mix pieluchowy i przekonać się, co najlepiej się sprawdzi.
    Dziewuszka - 23.06.2014

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Kustafa ma rację, ja uwielbiam BumGeniusy i nie mam ani jednej Babyetty

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    My od roku używamy w domu formowanka plus wełniany otulacz zestaw niezawodny, super chłonny. W upalne gorące dni bez otulacza. Na wyjścia kieszonka bo zmieniam jak jednorazówkę z ta różnicą, że nie ląduje w koszu.

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    30

    Domyślnie

    Na początek najlepiej sprawdza sie tetra i otulacze. Ja miałam najpierw 3 otulacze: milovia i imse vimse. Do tego dokupiłam 2 kieszonki milovia i 4 wkłady, których używałam na wyjścia. Do 9 miesięcy ten zestaw zupełnie wystarczał. Polecam.

  10. #10
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    jakbym miala uzywac tetry to dawno bym sie zrazila do wielopieluchowania, trzeba ja ukladac, skladac, to nie dla mnie. Tak zaczynalam, ale synek mial odparzenia od zwyklej tetry.. Wiec albo inwestowac w lepszej jakosci, albo we wklady i prefoldy do otulacza. Mój stosik to prawie same kieszonki plus kilka formowanek (ktore nabylam dopiero przy drugim synu) i wklady do otulacza plus kilka otulaczy. Kupilam po jednej pieluszce- aio, sio, kieszonkę, aio z wyciaganym jezykiem, flipa z wkladem i wybralam co nam najbardziej odpowiada. Musisz sama poprobowac co najlepiej bedzie wam odpowiadalo, bo to, ze mi odpowiada np. milovia nie znaczy ze tobie tez bedzie odpowiadac

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    przy drugim dziecku wielopielichuję od powrotu ze szpitala prefoldy i formowanki tetro... formowanki tetro kocham miłością dozgonną... do tego otulacz flip, bambinex to moje faworyty... zima na wyjścia - kieszonki - nie mam zastrzeżeń do chinek, ale tych od 'chińskiego forumowego przyjaciela'....
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  12. #12
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    jakbyś się pochwaliła skąd jesteś to może któraś forumowa mama pokazałaby Ci na żywo jak TO wszystko wygląda.... było by Ci łatwiej podjąć decyzję....
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  13. #13
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja zawsze polecam kieszonki,moim zdaniem najłatwiejsze w użyciu A skąd jesteś? Jak z Krakowa to możemy się spotkać, mam w domu pare otulaczy, kieszonek i formowanek
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  14. #14
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    jak chcesz najtaniej to polecam
    - albo wizyty na bazarku pieluszkowym i wziąć na próbę wszystkiego, potem polować na więcej tego, co się sprawdzi, a resztę sprzedać
    - albo wkłady/ręczniczki i otulacze z zakładkami (flip, chyba milovia też ma - dzięki zakładkom pupa nie będzie dotykała laminatu co wydaje mi się mało fajne; no i wkład nie będzie się przesuwał, więc będzie łatwiej zakładać; wystarczą pewnie 2, lepiej 3 otulacze, choć jeśli dziecko często kupka, to jak kupal wyleje się z wkładu otulacz musi iść do prania i wtedy te 3 może być mało). Wkłady takie, żeby mikrofibra nie była przy pupie (albo coś naturalnego, albo mikropolar/welurek). Osobiście nie polecałabym tetry, u nas każda próba kończyła się fiaskiem - albo było tego wszystkiego za dużo, albo za mało chłonne, bambusowe tetry się bardzo pokurczyły w praniu i zesztywniały. W opcji "tanio" dziewczyny kupowały te ręczniczki z ikei, teraz są po 1,50, dla mnie byłoby to trochę szorstkie rozwiązanie, ale można dać na wierzch kupną albo samoróbkową (cienki polar, np. kocyk, pocięty na prostokąty) wkładkę "sucha pielucha.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jestem z Bydgoszczy dzieki dziewczyny, czyli generalnie otulacz z wkładem może wystarczyć? Formowanka z wkladem to juz większa chłonność? A kieszonka na wyjścia?

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    12

    Domyślnie

    A ijeszcze jedno pytanko, gdybym zakupiła 4otulacze, to ile wkładów? 10 wystarczy jeślidziecko robi kupkę ok 5razy dziennie?

  17. #17
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    ok 10 na dzień, czyli jak chcesz prać co 2 dni to 2x10 + 10 na czas schnięcia = 30 tak mniej więcej

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Moje ulubione to Bumgenius i Ittibitti

  19. #19

    Domyślnie

    U nas najlepiej sprawdzają się otulacz Milovia + wkład lub formowanka Babyetta, jeśli zależy Ci na niezawodności. Kieszonki czasem lubia przesiąkać, a to jest troche demotywujące na początku eko pieluchowania

Podobne wątki

  1. Długość snu a rodzaj pieluchy
    Przez zapominajka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 18:08
  2. W oczekiwaniu...jakie wiązanie na początek?
    Przez Anque w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 21:43
  3. jakie pieluchy dla noworodka - magda1980 OBIECUJĘ ;)
    Przez pomidore w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 23:31
  4. rodzaj pasów w MT
    Przez garlicgirl w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •