Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Spodenki na wielo-

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie Spodenki na wielo-

    Stoję przed wyborem pieluszek wielo-. Zastanawiam się jak to będzie gdy zrobi się chłodniej i synkowi będę zakładać spodenki. czy pielucha wielo- zmieści się w spodenki? A może trzeba wybrać jakieś pieluchy żeby je nosić? Wiem, że w domu można zakładać getry. Na wyjścia jednak wydają mi się niedostatecznym strojem.

    z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

  2. #2
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Spokojnie, wszystkie mamy wielopieluchujace ubierają w normalne ubranka swoje dzieci Ja jedyny problem jaki miałam to z bodami, ale wtedy sprawdzały się przedłużki
    Moje dwa szczęścia

  3. #3
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    My śmigamy tylko w pieluszce na dwór. Wielo powinny sie bez problemu zmieścić w kupne spodenki, no chyb że są jakieś mega obcisłe, ale wielo jest gruba

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Spodenki dla małych dzieci sa luźniejsze lub wykonane z dodatkiem elastycznych włókien, zeby zapewniać swobodę ruchów. Tak wiec wielo nie powinno nic tu utrudnić. Nigdy mi sie to przynajmniej nie zdarzyło.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #5
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    My na wielo ubieramy po prostu ciepłe dresowe spodenki. Sztywny sztruks czy jeans odpada.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  6. #6
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,321

    Domyślnie

    no i czasem większy rozmiar rajstop, ale generalnie wszystko się ładnie rozciąga.
    jakie wielo pieluchy planujesz kupić?
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52

    Domyślnie

    Wow! Chustokobiety! Ale odzew! DZIĘKUJĘ
    Jakie to budujące poczuć takie wsparcie w drodze!

    Ok-to co piszecie brzmi sensownie-faktycznie pooglądałam ubranka-mogę przecież też większe kupić.

    Agulinko-pytasz jakie pieluchy planuję kupić. Ot-na razie się rozglądam i zbieram informacje.
    To zależy bowiem od tego, czego się dowiem.
    Wielo chcę zastosować ze względu na NHN, którego próbujemy od 1,5 tygodnia. Mam taki pomysł-nie wiem czy słuszny-że jak Młody będzie czuł, że ma mokro to może wzmocnią sie jego sygnały i będę mogła pomóc mu załatwić potrzebę nie tylko przed i po aktywnościach.
    Jeśli to słuszne-to myślałam o kupnie otulacza PUL (nappy me) lub (to pomysł z dzisiejszego poranka) wełniany spodenek.
    Myślę też o nocy-tu myślę o AIO lub kieszonce-a może formowance Tetro w otulacz.
    Jeśli są jakieś refleksje na to co napisałam chętnie je poznam

  8. #8
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    no i kupuj szersze w biodrach spodenki. Ale i tak wielo mieszczą sie pod 99% spodni jakie można kupic niemowlakom
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #9
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Nigdy się specjalnie nie zastanawiałam podczas zakupów czy dane spodenki dadzą się założyć na wielo i też nigdy nie było z tym problemu (nawet wąskie tzw. rurki dla córy wchodziły bez problemu). Wielorazówki aż TAK wielkie nie są.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  10. #10
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Kupuję ciuchy, po których widzę, że są szersze/wyższe w pupie. Miewałam problemy ze zmieszczeniem swojego dziecka w niektóre, bo fasony są naprawdę różne. Tak było zarówno w przypadku Miłosza, jak i Maksa.

  11. #11
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    wszelkie alladynki, baggy są super nic nie uwiera i duuuuzo miejsca nawet na najwiekszą wielo Ale ogólnie zwykłe bawełniane spodenki też pomieszczą, pod warunkiem, że są wyższe w stanie. Z body faktycznie może być rożnie, ja zazwyczaj zakładam rozmiar wieksze.

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    14

    Domyślnie

    Spiochy, półśpiochy, spodenki "miękkie" bez problemów.

    Odpadają takie "dorosłe" - sztruksy, jeansy, takie które są sztywne.

  13. #13
    Chustomanka Awatar mudiwa
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,067

    Domyślnie

    My mamy dwie pary jeansów i tez dają radę (next i h&m).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Masimba - 03/14 Mia - 12/10

  14. #14
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Nie miałam ze spodenkami żadnego problemu, a w pieluszkowych czasach Niunia nosiła i rajstopki i legginsy i jeansy.

  15. #15
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    Również nie miałam żadnych problemów, no może przy bardzo wąskich typu rurki nie weszła każda pielucha ale wtedy nakładałam itti bitti i po problemie. Dzieciaki nosiły każdego rodzaju spodnie, nawet bardzo obcisłe. Ale to chuderlaki- może dlatego nie byłoproblemu
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  16. #16
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    U mnie najbardziej sprawdzało się dresiwo, alladynk, joggersyi i legginsy. W dżinsy raczej sie nie wciskaliśmy. Dodam ze Fr do grubasków nie należał.

  17. #17
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    U nas jak u dziewczyn: dresy, legginsy, alladynki Nie używamy dzinsów i sztruksów. Nie będziemy też w tę zimę (urodziliśmy się w grudniu 2013) nosić rajstop...brrr...tylko leginsy bawełniane/lub wełniane + skarpety.
    Toopy & Binoo

  18. #18
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    U nas z żadnymi spodniami/rajstopkami nie było problemu. L. nosi dresy, legginsy, spiochy i pół śpiochy. Z jeansami jeszcze prob nie było, ale to dlatego że nie lubię ubierac takiego malucha w sztywne, krępujące ruchy rzeczy.

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Nigdy nie kupuj sztruksów i ciasnych geterek/rajstopek. W to nawet jednorazówki nie wchodzą a dziecku niewygodnie.

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    a u nas po domu tylko rajstopki + skarpetki z ABS, bo jak młody ma spodnie dresowe to nie ma mowy żeby ubrał na nogi jeszcze skarpetki i biegał boso

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •