Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 188

Wątek: Smartlove

  1. #61
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Bo pul można albo samemu zaprojektować i mieć do niego prawa na wyłączność, albo korzystać z gotowych wzorów w drukarni, dostępnych dla wszystkich, albo wręcz kupować gotowy, zalaminowany materiał. Przyznam, że sądziłam, że Milovię stać na własny wzór pulu

  2. #62
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Przyznam, że sądziłam, że Milovię stać na własny wzór pulu
    no właśnie, tym bardziej dziwią mnie ceny ich pieluszek...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #63
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Bo w naszej kochanej Polsce mamy zasadę szybko zarobić, nie patrzy się na dobro klienta. Spójrzcie jak uszyte są kieszonki zagraniczne np. BG, CP są perfekcyjnie dopracowane i uszyte. A zobaczcie jaka jest budowa naszych kieszonek, są uszyte najprostszym sposobem, najszybciej i najtaniej, pul zszyty z polarem i po sprawie, często bez przeszyć i wmawiają że tak lepiej, bo gumki nie odciskają. Bzdura jakąś totalna, tak jest łatwiej i taniej. A za wzór własny materiałów trzeba zapłacić, nie kupi się przecież tego w hurtowni tylko trzeba zamówić u producenta, a to kosztuje...i nie widziałabym w tym nic złego gdyby nie ceny polskich pieluch, są na poziomie BG, Grovii i CP, no proszę wybaczyć ale to spora przesada. Dlatego nie kupiłam już dawno polskiej pieluchy z wyjątkiem Milovii (bo tu producent przynajmniej pofatygował się i podkleił pulem polar który dotyka przuszka, wejście do kieszonki jest dobre i się nie rozciąga), poczekam na pieluchę, która jakością bedzie taka sama jak zagraniczne.

  4. #64
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    Bo w naszej kochanej Polsce mamy zasadę szybko zarobić, nie patrzy się na dobro klienta. Spójrzcie jak uszyte są kieszonki zagraniczne np. BG, CP są perfekcyjnie dopracowane i uszyte. A zobaczcie jaka jest budowa naszych kieszonek, są uszyte najprostszym sposobem, najszybciej i najtaniej, pul zszyty z polarem i po sprawie, często bez przeszyć i wmawiają że tak lepiej, bo gumki nie odciskają. Bzdura jakąś totalna, tak jest łatwiej i taniej. A za wzór własny materiałów trzeba zapłacić, nie kupi się przecież tego w hurtowni tylko trzeba zamówić u producenta, a to kosztuje...i nie widziałabym w tym nic złego gdyby nie ceny polskich pieluch, są na poziomie BG, Grovii i CP, no proszę wybaczyć ale to spora przesada. Dlatego nie kupiłam już dawno polskiej pieluchy z wyjątkiem Milovii (bo tu producent przynajmniej pofatygował się i podkleił pulem polar który dotyka przuszka, wejście do kieszonki jest dobre i się nie rozciąga), poczekam na pieluchę, która jakością bedzie taka sama jak zagraniczne.
    o patrz, a ja jestem zupełnie odmiennego zdania. autorskie wzory PUL częściej można spotkać u forumek szyjących (nappime, kokosi, babyetta) niż u milovii. i cieszę się, że oferują kieszonki bez przeszyć - nie dlatego, że są tańsze. tylko węższe w kroku, bardziej anatomiczne i zdrowsze dla dziecka. uważam, że jakościowo są lepsze od zachodnich marek (zresztą i tak często produktowanych w chinach…), które nastawione są na masową sprzedaż. nie wspomnę już o możliwości indywidualnego dopasowania zamówienia (wymiana napek na rzep, polarku na bambus itp).
    milovia ma ceny z kosmosu, najgorszy na rynku mikropolar, który już po kilku praniach szarzeje i paskudnie się kulkuje. na dodatek wejście na wkład z przodu jest niepraktycznym rozwiązaniem u chłopców. nie wspomnę już o żenująco-olewającym podejściu do klienta (szczególnie polskiego), dzięki któremu nie kupię już żadnego produktu tej marki, choćby nie wiem, jak dobry by nie był.
    ale to oczywiście tylko moja opinia.

    edit: aleśmy przyottowały! przecież to wątek smartlove
    kupiłam jedną pieluszkę z coolmaxem. fajne wykonanie, ale to chyba rzeczywiście najlepszy przykład, że nie można pogodzić przeszyć z wąskim w kroku fasonem, bo przestrzeń na wkład jest stanowczo za mała (u nas wchodzą jedynie prefoldy).
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 23-08-2014 o 22:43



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #65
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    kupiłam jedną pieluszkę z coolmaxem. fajne wykonanie, ale to chyba rzeczywiście najlepszy przykład, że nie można pogodzić przeszyć z wąskim w kroku fasonem, bo przestrzeń na wkład jest stanowczo za mała (u nas wchodzą jedynie prefoldy).
    Bo projektowane do wkładów smartlove, które specjalnie są węzsze na środku
    Ostatnio edytowane przez ciocia_wiedzma ; 05-11-2014 o 17:04

  6. #66
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    A jak PUL dobrze trzyma? Nie ma przecieków?

  7. #67
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    No offtop niezły, najwyżej nas stąd wywalą
    Ale wytłumacz mi co jest zdrowszego w braku przeszyć, niezabezpieczonym brzuszku, wyłażących w Nappime nitkach (co mnie do pasji doprowadza), uszy w kieszonkach nie są wzmocnione, przez co wydaje mi się, że wyrwę napy. Wejście z przodu mi nie przeszkadza, bo łatwiej mi się sprawdza czy wkład jest bardzo mokry (też mam synka). Obracałaś Nappime na lewo? A widziałaś jakość pula? Czepiłam się jej, bo mam chyba 8 czy 10 szt i we wszystkich prują się nitki i wyłazi gumka, to ma być jakość za taką cenę? Jak dla mnie porażka. Gdyby były połowę tańsze, to przymknęłabym oko ale policz sobie tę pieluchę razem z wkładami... z ciekawości kupię Smartlove, bo dużo emocji wyciągnęła ta pielucha. Co do podejścia Milovii do klienta, nie miałam okazji sprawdzić, bo nie reklamowałam jeszcze żadnej ich pieluchy, a też mam kilka. Polar mają jaki mają, poszli w grubszy, bo lepiej odciąga wilgoć a mikropolary z kolei IMO szybciej łysieją i twardnieją.

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    No offtop niezły, najwyżej nas stąd wywalą
    Ale wytłumacz mi co jest zdrowszego w braku przeszyć, niezabezpieczonym brzuszku, wyłażących w Nappime nitkach (co mnie do pasji doprowadza), uszy w kieszonkach nie są wzmocnione, przez co wydaje mi się, że wyrwę napy. Wejście z przodu mi nie przeszkadza, bo łatwiej mi się sprawdza czy wkład jest bardzo mokry (też mam synka). Obracałaś Nappime na lewo? A widziałaś jakość pula? Czepiłam się jej, bo mam chyba 8 czy 10 szt i we wszystkich prują się nitki i wyłazi gumka, to ma być jakość za taką cenę? Jak dla mnie porażka. Gdyby były połowę tańsze, to przymknęłabym oko ale policz sobie tę pieluchę razem z wkładami... z ciekawości kupię Smartlove, bo dużo emocji wyciągnęła ta pielucha. Co do podejścia Milovii do klienta, nie miałam okazji sprawdzić, bo nie reklamowałam jeszcze żadnej ich pieluchy, a też mam kilka. Polar mają jaki mają, poszli w grubszy, bo lepiej odciąga wilgoć a mikropolary z kolei IMO szybciej łysieją i twardnieją.
    NEMO, sporo tu o tym było na forum (wątek wielo a rozwój), ale napiszę w skrócie moją opinię (budowaną po rozmowie z fizjo): dla dziecka raczkującego/chodzącego zdrowiej jest, by „ładunek” wielo nie był zbyt szeroki w kroku, bo to może zaburzać prawidłowy rozwój motoryczny. możesz oczywiście mieć odmienne zdanie, ja to szanuję. ale BG czy CP dziecku nigdy nie założę. polarek podbity PULem przy brzuszku? a niby czemu miałoby to służyć? przecież przez polarek nie sączy się wilgoć z wkładu na skórę dziecka? no chyba, że pielucha jest na maksa przesikana, ale wtedy trzeba ją po prostu zmienić.
    mam 3 szt nappime. bardzo lubię tę markę. nigdy nie miałam problemów z nitkami czy gumkami, jedyna ich wada IMO to podbicie napek od spodu gumową tasiemką, która lubi przylepiać się do PULa i niszczyć laminat. wzmocnienie „uszu” nie jest mi do niczego potrzebne: choć w polskich pieluszkach PUL jest delikatny i zapinając ma się wrażenie, że „zaraz coś się podrze”, to NIGDY mi się to nie zdarzyło. a większość mojego stosiku to babyetty, kokosi i nappime. i jeszcze jedno: mikropolarek w kieszonkach tych marek się nie kulkuje oraz jest szary/beżowy przez co ładnie się starzeje
    mój bilans jest prosty: milovia pod każdym względem przegrywa z babyettą, nappime czy kokosi. może i dział reklamacji mają dobry, ale sposób komunikowania się z potencjalnym klientem ws. nowego wzoru, mamienie od kwietnia obietnicami „będzie dostępny za tydzień”, a następnie wypust zagraniczny PRZED polskim - no sorry, ale nie.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #69
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Kustafa, ja z kolei nie lubię wąskich wąsów w pieluchach, bo nie trzymają dobrze pieluchy w pasie, żeby nie spadała muszę mocno pieluchę dopasować, a to powoduje odgniecenia na plecach. Wąskich pieluch w kroku nie lubię, bo wkłady ciągną pieluchę na dół między nogi i to przeszkadza przy chodzeniu (wyjątkiem jest ChB, bo ma dobre zapięcia). Cienkiego pula nie lubię, bo przecieka i nie daje rady przy moim synu. Dla maluszka może są lepsze węższe pieluszki, bo nóżki malutkie, ale jakoś mi mi polskie marki (z wyjątkiem Milovii i Kokosi z przeszyciami, we wczesnym okresie dzieciństwa mojego syna) nie podeszły. Dobrze, że mamy coraz więcej polskich producentów, bo może trafię w końcu na polską pieluchę, której jakość będzie mi pasować. Tak sobie myślę, że te krytyczne recenzje są dobre dla szyjących pieluchy, bo mogą poprawić to co klientom nie odpowiada.

    A propos wejścia do kieszonki z przodu pieluchy, przemyślałam temat i wiem już dlaczego wolę wejście z przodu. Kieszonka z wejściem tyłu ma zwykle dwie gumki, jedną w pulu drugą w polarze i przez to jest za gruba na plecach. Jeżeli gumki są cienkie jak w Nappime to wgniatają się w plecki i robią cienkie pręgi. Wejście z przodu w Milovii dlatego jest podbite pulem IMO, zeby polar się nie naciągał jak w ChB.
    Ostatnio edytowane przez NEMO ; 24-08-2014 o 00:14

  10. #70
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    Tak sobie myślę, że te krytyczne recenzje są dobre dla szyjących pieluchy, bo mogą poprawić to co klientom nie odpowiada.
    Zgadzam sie



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #71
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Ja tylko się wtrące ze Nemo na rację jesli chodzi o gumki z tylu podwójne. Odciskaja się. A co do wejścia z przodu to nie pasuje mi tylko w pieluchach z mikropolarem milovii i w maylilly bo strasznie się rozciaga to wejście. A w pieluchach z coolmaxem jest ok.


  12. #72
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Smartlove zniknęły z allegro. Można je gdzieś jeszcze kupić?

  13. #73
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,291

    Domyślnie

    a ich strona internetowa, byli też na olx

  14. #74
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    a ich strona internetowa, byli też na olx
    Na olx nie ma, a na stronie www nie mają sklepu.

  15. #75
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    strona jest w przygotowaniu, sklep internetowy również. Sprzedaż pełna parą ruszy w drugim lub trzecim tygodniu września. Jeśli nie chcesz czekać, możesz zamówić przez formularz kontaktowy na stronie, przez podany nr. telefonu, albo przez stronę na FB

  16. #76
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    strona jest w przygotowaniu, sklep internetowy również. Sprzedaż pełna parą ruszy w drugim lub trzecim tygodniu września. Jeśli nie chcesz czekać, możesz zamówić przez formularz kontaktowy na stronie, przez podany nr. telefonu, albo przez stronę na FB
    Dziękuję Ci

  17. #77
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,266

    Domyślnie

    Dzisiaj przyszła do mnie zamówiona kieszonka smartlove z coolmaxem
    Pierwsze wrażenia- bardzo mieszane...
    1. Duży plus za PUL- mięciutki i dość cienki, bardzo lubię takie delikatne pieluszki coolmax przyjemny w dotyku.
    pieluszka jest zgrabna i śliczna
    2. Ogromny minus za jakość wykonania...
    -gumki przy nóżkach są nierówno naciągnięte- tzn z jednej strony luźniejsza niż z drugiej
    -obszycie gumek jest zrobione niestarannie i nierówno, źle naciągnięta nitka w maszynie albo coś?
    w jednym miejscu zerwana nitka - jak tylko spróbuję wcisnąć wkład do środka to się spruje, będę musiała poprawić...
    -napki nabite nierówno- na uszach są 2 napy z każdej strony i odległość między nimi nie zgadza się z tymi pod spodem o jakieś 4-5mm
    (nie wyklucza to użytkowania z zapiętymi wszystkimi napami ale jest niefajne)
    i o ile przeszycia sobie poprawię i może naciągnięcie gumek też, to napek już nie...
    pewnie będę używać a nie odsyłać bo pieluszka jest mięciutka i milutka, obszycie poprawię ale kolejnej raczej nie kupię... (przynajmniej dopóki jakość wykonania się nie poprawi)
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  18. #78
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Oho, pewnie szwalnię sobie znaleźli, aby rozwinąć interes...

  19. #79
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,266

    Domyślnie

    Nie mam nic przeciwko szwalni, interes też niech im idzie, tylko niech nie wypuszczają takich niedoróbek
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  20. #80
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    No właśnie chodzi o to, że znalezienie dobrej szwalni to jest kawał roboty. Ja też nie mam nic przeciwko rozwijaniu skrzydeł , tylko wiem, ile zdrowia kosztują niektóre nasze forumki zabawy ze szwalniami, które nastawione są na masówki i szycie po łebkach...

    Edit: Ja bym reklamowała...

Podobne wątki

  1. Pierwsze pieluszki wielorazowe
    Przez czuppi w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 16:53
  2. pieluszki wielorazowe
    Przez Lovrita Bornita Rokita w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 22:16
  3. KtĂłre pieluszki wielorazowe?
    Przez Lucy van Pelt w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 21:58
  4. Używane pieluszki wielorazowe
    Przez wanderluster w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •