Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Pieluszki wielorazowe z mikropolarem wbrew naturze??? Proszę o opinie

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    a u nas się to zmieniało, na początku straszna awantura jak poczuł mokro, a teraz wszystko jedno, jak na sika to mówi "sisi" wszystko jedno co ma na pupie. Zresztą ja nie spotkałam jeszcze takiego polara, który dawałby super poczucie suchości, jak wkłady mokre to polar też namaka, podobnie jak coolmax.

  2. #22
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwia31 Zobacz posta
    Wyraziłam się chyba nie jasno, nie chodziło mi wbrew naturze w sensie ekologi, tylko wbrew naturze człowieka, przez okres pieluchowania dziecko jest "oszukiwane" że ma sucho jak zrobi siku do pieluchy a potem ma się uczyć że jednak tak nie jest. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
    IMO uczucie suchosci jest wazne dla maluszków. po siusiu nie wybudzaja się etc. Osobiście, z czasem, gdy dziecko dorastało mi do nocnika wymieniałam pieluchy na te z "mokro od pupy" celem stworzenia dziecku dyskomfortu w zw. z załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych w pieluszke. nie widze sensu tworzenia takowego dyskomforty noworodkowi czy dziecku, któremu nie oferujemy alternatywy w postaci nocnika.

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    a miałaś coolmax?
    to tkanina, która ma mikrodziurki (dzięki czemu oddycha), jest wykorzystywana m.in. do produkcji odzieży sportowej. jeśli wkład w pieluszce z coolmaxem jest mocno przesikany, to niestety przez te dziurki przesiąka mocz i trochę czuć mokro
    dokładnie tak samo jak w mikropolarze. Oba materiały jedynie czastkowo chronia przed uczuciem mokra. Również w pampersie dziecko odczuwa wilgoć. Choc producenci przekonuja inaczej. Wiadomym jest to, że nie ma mozliwości by materiał, przez który "przeszedł" mocz i który z wkładem absorpcyjnym sasiaduje był całkowicie suchy.


    Sylwia, możliwe, ze z logicznego pkt. widzenia może sie to wydawać wbrew naturze, ale i maści na ząbkowanie z tubki sa wbrew naturze. Nie przejmuj się tym, stosuj u maluszka warstwę "sucho od pupy", a gdy będziesz zbierała się do rozpoczecia nocnikowania wymień pieluchy na te mokro od pupy. Maluch szybko sie przestawi i nie bedzie rozkminiał, że kiedyś, 3 msc temu- dla niego lata świetlne temu, miał sucho po siku

    zaraz, jak dzieć ze mnei zejdzie wpisze Ci które pieluchy mają mokro od pupy
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 27-07-2014 o 14:52

  3. #23
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    jestem zachwycona pieluszką z coolmaxem za jej kompaktowośc i przewiewnośc, ale widze,ze mój synek jest za mały i musi mieć bardziej sucho.

  4. #24
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Każde dziecko jest inne. Sama znam dzieci, którym nie przeszkadzało siku czy kupa, więc na dłuższą metę to bez różnicy. Poza tym nie wszystkie dzieci da się szybko odpieluchować. Moja 1,5 roczna córa latem lała gdzie popadło. Niczego to ją nie nauczyło. Dopiero jak miała 2,5 roku całkowicie się odpieluchowała. Młoda ma 14mieś. wie po co jest nocnik (podpatruje siostrę, raz na jakiś czas z łaski się załatwi) i wykorzystuje go tylko w jednym celu od progu woła śśśśśś łapie się za pampera, leci po nocnik i pokazuje, że chce siku.. głupia matka leci.. sadza dziecko na nocnik, a ono usiądzie sobie i za chwilę zwiewa z gołą pupą Reasumując całą historię zrozumiała, że jak powie śśś to mama zdejmuje pampera. Ogólnie zakładanie wielo czy jednorazówki to majstersztyk, bo ona ich po prostu nie chce nosić.

  5. #25
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Baby BeeHinds, Babykicks, Blueberry, Bumgenius, to tak na szybko (one mają opcję mokro od pupy)
    poprzeglądaj sobe tu, nie wiem jak z pl producentami, ale w wielu zagranicznych pieluchach jest opcja mokro od pupy

    W zalinkowanym przeze mnie wątku masz zestawienie większości bywajacych (w rozmowach i na bazarku) na forum pieluch; z linkami do str. poducentów+ linkami do recenzji na forum

  6. #26
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Jeśli dpytasz któraś z forumowych pieluszkowych dziewczyn szyjacych to mogą ci uszyć z opcją mokro od pupy. Kokosi i eccodi na pewno może agna też?


Podobne wątki

  1. 'Żyjemy wbrew naturze'- znalezione na o2 ;)
    Przez Genowefa w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 27-09-2008, 11:26
  2. Pieluszki wielorazowe ale nie tetra
    Przez matylda.fm w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2008, 16:15
  3. Pieluszki wielorazowe i EC - początkująca mama :)
    Przez muszka12 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •