Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36

Wątek: czy mikropolar przegrzewa pupe?

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Dziewczyny czy 1,5 max 2 jak spi to za dlugo na wielo? Oczywiscie mowa o braku kupy bo wtedy od razu zmieniam. Wkladka jest w zasadzie sucha nawet po 2 godzinach.
    Probuje kupic otulacze welniane uzywki ale nie ma na razie a nowe sa dosc drogie ale chyba kupie ze 2 dla testow.
    A sa jakies bawelniane?

    Polecicie jakas sprawdzona firme na otulacze i wkladki ktore moga nie odparzac?
    Bo gubie sie w tym wszystkim. Czytam o tym ale jest tyle nazw ze nie ogarniam...
    A te prefoldy to sa tylko bawelniane czy sa rozne i musze uwazac?

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Jesli wkład po przebudzeniu jest suchy to ok. Ja zmieniam tak co 3h ale w upały, gdy mniej siusia to nawet rzadziej.
    Z otulaczy wełnianych polecam PUPPI. Tej samej marki sa tez wkłady bambusowe i konopne - b. chlonne. One maja mokro od pupy wiec moze byc potrzeba położenia wkładki mikropolarowej.
    Prefoldy nie musza byc bawełniane, znacznie bardziej chlonne sa bambusowe. Ma je w swojej ofercie Kokosi, Ecodidi i Puppi. Kokosi ma tez fajne i niedrogie otulacze wełniane ale one sa raczej na szczupłe dzieci (u nas przy 12 kg były juz za małe). Otulaczy wełnianych Ecodidi nie używałam wiec zdania nie mam



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    1) no nie smarowały, bo niby czym? od przypadku jak się odparzenie zdarzyło, to smarowały, by podleczyć.


    A co do odpowiedzi na wątek - ja mam wrażenie, że welur lepszy na upały.
    to poszłaś po bandzie melodii linomag znany jest w Polsce od co najmniej 40 lat, a kosmetyki w ogóle od kilku tysięcy?

    co do pampersów, to uczulać lub odparzać może paradoksalnie balsam z aloesu, którym nasączają warstwę przy skórze, mieliśmy dziecko w rodzinie, które nie tolerowało aloesu.
    Może też być skóra (zwłaszcza u noworodka, my tak mieliśmy przez pierwsze 3 miesiące) wrażliwa na polar i się odparza, bo w końcu polar to 100% sztuczny materiał.
    Na upały zakładam młodemu bambus w otulacz, SIO CP, Grovie bawełnianą (sprawdzam ją, ale na razie super). Otulacz wełniany miałam tylko Imse Vimse i był bardzo dobry, nie przeciekał, szeroki na tyle, żeby była cyrkulacja powietrza, tylko dla chodzących dzieci podobno nie bardzo, bo rzep lubi obdzierać.

  4. #24
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    [QUOTE=NEMO;2909002]to poszłaś po bandzie melodii linomag znany jest w Polsce od co najmniej 40 lat, a kosmetyki w ogóle od kilku tysięcy?

    Nie no jasne, ale babcia mówiła,że nawet tetrę by mojej mamie i jej rodzeństwu pupę zawinąć ciężko było dostać Więc coś ciężko mi sobie wyobrazić, jak idzie sobie na wsi do apteki i wybiera linomag, czy sudocrem itd. Za jej czasów sypało się mąką ziemniaczaną itp. Moja mama też mówi,że za moich czasów nawet paczka pampersów to był wielki szok, o jakiś specjalnych kremach czy mokrych chusteczkach nie wspominając.
    Może zależy od roczników, z których mamy rodziny, nie wiem, prababcia ma teraz 86, babcia ok 60paru, mama 40 pare. I żądne z nich nie pamięta,by się wchodziło do sklepu, i były kremy do pupy dla dzieci, a już na pewno żeby były normalnie wszędzie dostępne, i w normalnej cenie, by każdy mógł sobie kupić i na codzień do dziecka używać.

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    Dziewczyny czy 1,5 max 2 jak spi to za dlugo na wielo? Oczywiscie mowa o braku kupy bo wtedy od razu zmieniam. Wkladka jest w zasadzie sucha nawet po 2 godzinach.
    Probuje kupic otulacze welniane uzywki ale nie ma na razie a nowe sa dosc drogie ale chyba kupie ze 2 dla testow.
    A sa jakies bawelniane?

    Polecicie jakas sprawdzona firme na otulacze i wkladki ktore moga nie odparzac?
    Bo gubie sie w tym wszystkim. Czytam o tym ale jest tyle nazw ze nie ogarniam...
    A te prefoldy to sa tylko bawelniane czy sa rozne i musze uwazac?
    Moim zdaniem ok, ważne,żeby się nie przelewało i nie odparzało.
    Ja z bawełnianych polecam wełniane gatki, miałam z Podaj Dalej, tutaj na bazarku się rozejrzyj,lub napisz w dziale Kupię, że poszukujesz takich Super nam się sprawdziły. A jeżeli szukasz otulacza takiego na napy, to niestety nie poratuję, bo u nas żaden nie zdał egzaminu.
    Ostatnio edytowane przez melodi ; 17-07-2014 o 09:04
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    melodii, mama to trochę przesadziła ja mniej więcej jestem jej rocznik, i jeszcze skleroza mnie nie dotknęła. Kremy były, Penaten bardzo dobry, a pampersy fakt, to był produkt luksusowy i ubierało się dziecku od święta i nosiło z dumą, tak jak teraz wielo.

    Monika 84,
    Sprawdź sobie recenzje Flipa (bumGenius), to otulacz PUL, ale bardzo szczelny, jak włożysz do niego wkładki bambusowe albo z bawełny organicznej, nie powinien odparzać. No chyba, że Twój maluszek ma b.wrażliwą pupę. Nie wiem jaki jest duży, może początki są takie gorsze póki pupa się nie przyzwyczai.
    Ostatnio edytowane przez NEMO ; 17-07-2014 o 15:04

  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Nemo Niunia ma 3 mce i wazy ok.7 kg
    A gdybym z 1 kieszonki wyciela polar to moze sie to sprawdzic jako otulacz do np bawelny organicznej lub tetry bo i nad nia sie zastanawiam.

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    Nemo Niunia ma 3 mce i wazy ok.7 kg
    A gdybym z 1 kieszonki wyciela polar to moze sie to sprawdzic jako otulacz do np bawelny organicznej lub tetry bo i nad nia sie zastanawiam.
    Szkoda kieszonki, kup jakiś otulacz na bazarku. Tetra może podrażniać, bo jest trochę ostra, chyba że masz suszarkę el., ona zmiękcza pranie. Nata76 pisała o prefoldach GroVii, ja mam ich wkłady z bawełny organicznej i są milusie fajne by też były wkłady bambusowe np.bambusowa miękkość kokosi albo Puppi ale bambus długo schnie. Szukaj wkładek z dzianiny bambusowej i nie bój się smarować odparzeń, najważniejsze żeby pupa była zdrowa, a jak pieluchy się zatłuszczą to sobie w płynie do naczyń odtłuścisz

  8. #28
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    Szkoda kieszonki, kup jakiś otulacz na bazarku. Tetra może podrażniać, bo jest trochę ostra, chyba że masz suszarkę el., ona zmiękcza pranie. Nata76 pisała o prefoldach GroVii, ja mam ich wkłady z bawełny organicznej i są milusie fajne by też były wkłady bambusowe np.bambusowa miękkość kokosi albo Puppi ale bambus długo schnie. Szukaj wkładek z dzianiny bambusowej i nie bój się smarować odparzeń, najważniejsze żeby pupa była zdrowa, a jak pieluchy się zatłuszczą to sobie w płynie do naczyń odtłuścisz
    potwierdzam, dzianina bambusowa jest mięciutka nawet po wielu praniach i PUPA najważniejsza!

  9. #29
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Moniko84 mój najmłodszy od kilku tyg ząbkuje, więc problem z odparzeniem mam aktualnie na tapecie. Przy każdej zmianie pieluszki myję pupę pod bieżącą wodą z mydłem marsylskim. Nie smaruję niczym. Dużo wietrzymy, mały leży na macie z gołą pupą, a jeśli zakładam pieluszkę to zawsze muśliny imse vimse albo ecopi i otulacz. Pupa dziś wygląda już dużo lepiej.

    Generalnie nie jestem zwolenniczą ciągłego smarowania pupy, a już smarowanie na zapas u mnie odpada. Jeśli jest potrzeba to oczywiście, używam kremu zazwyczaj maść cynkowa z masłem shea. Kilka razy w mojej pieluchowej karierze użyłam nawet tormentiolu! tak tak wiem że ma w składzie kwas borowy ale pupa mojego dziecka wyglądała wówczas tragicznie i to była dla mnie ostatnia deska ratunku.
    Także smarowanie kremami typu sudokrem tylko wtedy gdy jest potrzeba.

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    używam kremu zazwyczaj maść cynkowa z masłem shea.
    mamru, a podlinkujesz albo podasz markę?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    U nas w aptece można kupić robioną maść na odparzenia, trzeba ją trzymać w lodówce, bo nie zawiera konserwantów, jest bardzo dobra, może u Ciebie też robią w aptece taką maść. Tormentiol używałam jak moja córa była malutka, dawno temu, ale tormentiol strasznie niszczy pieluchy, trzeba przyznać że jest skuteczny.

  12. #32
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    kustafo kupowałam w aptece, bez recepty, zwykła maść cynkowa, mieszałam w dłoni z masłem shea i tyle.

  13. #33
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    dziewczyny, zaczęłam to moje wielopieluszkowanie na całego, na noc ekojednorazówki i....pupa ja u pawiana:/ mam nadzieje,ze to zbieg okoliczności?????buuuu....zmienam często pieluchę, tez wietrze...

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nata76 Zobacz posta
    dziewczyny, zaczęłam to moje wielopieluszkowanie na całego, na noc ekojednorazówki i....pupa ja u pawiana:/ mam nadzieje,ze to zbieg okoliczności?????buuuu....zmienam często pieluchę, tez wietrze...
    Sprawdź czy ta ekojednorazówka nie jest nasączona zbyt dużą ilością balsamów, może one uczulają, ja używam na noc Beaming Baby,są dosyć sztywne ale oddychają dobrze, jąderka są zwarte, nie rozłażą się. Zakładam na spanie, później zmieniam ok 1 w nocy znowu na eko i ok 4 rano na Wonderoosa V2. Sprawdziło się, młody dawno takiej ładnej pupy nie miał. Na dzień w upały zakładam tylko wkłady bambusowe i bawełniane. Spróbuj może coś pomoże.

  15. #35
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Do smarowania u mnie tylko tormentiol.

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    nam pomogło tormentalum (bez kwasu borowego)

Podobne wątki

  1. mikropolar- gdzie kupić?
    Przez panthera w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-05-2015, 08:05
  2. Czym się objawia uczulenie na mikropolar?
    Przez kasia_B w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 10:45
  3. polar, mikropolar, welur
    Przez fijonka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 16:19
  4. bawełna i bambuski vs mikropolar i papierki
    Przez u_lcia w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 11:38
  5. polar i mikropolar
    Przez agaja w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •