Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jaka chusta dla poczatkującej?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    2

    Domyślnie Jaka chusta dla poczatkującej?

    Witam Pomocne Chustomamy! Właśnie się zarejestrowałam i szukam rady. Mam 4,5 miesięczne dziecko wazy 6,5 kg. Nosimy na razie w chuście elastycznej tuli, od kilku tygodni, nie codziennie. Ale dziecko chustowe, bardzo lubi być noszone, w wózku marudzi. Chcę kupić tkaną (miałam styczność chyba z lennylamb, wiem jak wiązać, ale na razie teoretycznie; próbowałam 2 razy). Pytanie co wybrać? Wiem ze lepiej używaną bo złamana ale jaka? chciałabym w miarę długo nosić, jeśli dziecko będzie chciało. Tylko nie wiem co wybrać. Istotne są tez ceny. Co radzicie?

  2. #2
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    Cześć
    Myślę że ważne jest żeby chusta była pleciona skośnokrzyżowo, na początek bawełniana (jak wsiąkniesz w chustowanie to jest jeszcze mnóstwo innych opcji do wypróbowania; )).
    Długość - zależy od twojej postury i tego z jakich wiązań chcesz korzystać.
    A jaka marka - to już musisz wybrać co ci się podoba i na co Cię stać Przeglądaj bazarek, może coś Ci podpasuje

    Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ja z podobnym pytaniem, bo już zupełnie tonę w zalewie informacji. Jaką chustę powinnam wybrać na początek? Z uwagi na dysplazję stawów biodrowych córka (ma trzy tygodnie) ma być wiązana na żabę.
    Oboje z mężem jesteśmy raczej szczupli (M), wzrost 164 i 175. Posiadam kołyskę Bebelulu "Lulu" ale z tego co czytałam przy dysplazji chyba (?) nie powinnam jej jeszcze używać.
    Gdzie mogę sprawdzić jaki rozmiar/wzór byłby najodpowiedniejszy?

  4. #4
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    lis, Bebelulu lulu wyrzuć i kup sobie skośnokrzyżową bawełnę 4,6 m (wystarczy dla was obojga, za długa jest niewygodna) i wiąż pozycję żabki masz w zdecydowanej większości wiązań - kangur, kieszonka, plecak prosty itd

    skośnokrzyżowy splot to pasiaki albo gładkie - a firma to już kwestia upodobań wizualnych w sumie pasiaki chyba łatwiejsze do ogarnięcia bo od razu widać która krawędź i czy paski równo idą czyli czy dobrze zawiązane jest


Podobne wątki

  1. Jaka chusta?
    Przez andzialipka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 20:20
  2. Jaka chusta/nosidlo na 12 kg
    Przez anek_45 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 23:47
  3. Jaka chusta?
    Przez lucy w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 17:04
  4. Jaka chusta?
    Przez swanka76 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 16:56
  5. Jaka chusta dla roczniaka?
    Przez lilka_l w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •