Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: pieluszki z coolmaxem-wrażenia

  1. #1
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie pieluszki z coolmaxem-wrażenia

    Jakie sa wasze wrażenia ze stosowania tych pieluszek? Ja mam tylko milovie z coolmaxem (jej, dziwny ten zestaw za 91 złotych)....
    W pieluszce z coolmaxem jest mokro. I to zdecydowanie inaczej mokro niż np. w tetrze. W tetrze jest mokro,ale jak przystawiłam reke to pozostawała sucha a w milovii z colmaxem reka jest mokra i zimna...A to tylko jeden sik 2-miesieczniaka był.
    Plusem jest niesamowita lekkośc, zgrabność i przewiewność pieluszki...

    jestem ciekawa, czy coolmax innych firm działa podobnie?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Mam porównanie tylko do coolmaxa Kokosi i jest taki sam jak w Milovii.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustomanka Awatar patrysha
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,321

    Domyślnie

    Dla mnie to idealne pieluszki na etap odpieluchowania, kiedy chcemy nauczyć malucha, że ma mokro jak się zsiusia, i że to niefajne więc lepiej wołać
    lipcowe broje Dobrawa​​ 21.07.2012 i Krzesimir 30.07.2014 oraz Gniewosz 19.03.2016 +
    Zapraszam do nas moje broje

  4. #4
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    miałam kiedyś noworodkowe kieszonki franiszki; jakie one były zgrabne i cieniutkie. Plusem dla mnie było to że mleczne kupki z tego coolmaxu spierały się pod kranem praktycznie.Ciekawe z tym odczuciem mokra, nie robiłam takiego testu, bo jak dziecię wyrosło to pieluszki sprzedałam. i więcej coolmaxu już nie miałam.

  5. #5
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Dla mnie idealne dla noworodków, bo coolmax zapewnia świetną cyrkulację powietrza, no i nieczystości lepiej się spierają. Na lato, na upały w sam raz.

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,296

    Domyślnie

    testu nie robiłam ale zgrabność mnie urzekła z pielęgnacją bez problemu

  7. #7
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,674

    Domyślnie

    Ja jestem wielką fanką coolmaxu, lekkie, przewiewne. Ale zdziwiłaś mnie z tym uczuciem mokrości - według mnie coolmax trochę zatrzymuje wilgoć, mniej niż mikropolar, ale na pewno bardziej niż tetra.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Ja jestem wielką fanką coolmaxu, lekkie, przewiewne. Ale zdziwiłaś mnie z tym uczuciem mokrości - według mnie coolmax trochę zatrzymuje wilgoć, mniej niż mikropolar, ale na pewno bardziej niż tetra.
    a miałas milovie czy inny?

    musze jeszcze popróbować z innymi wkładami.bo ogolnie kieszonka z coolmaksem bardzo zgrabna jest i przewiewna...

  9. #9
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,674

    Domyślnie

    Milovia, KoKoSi (ten sam, gęsto tkany coolmax) i Franiszki (rzadziej tkany). W żadnym nie zauważyłam, żeby było całkiem mokro.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  10. #10
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    a pieluchował ktoś pieluszkami z coolmaxem zimą? czy nie jest w nich zimno w pupkę?

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Judyta Zobacz posta
    a pieluchował ktoś pieluszkami z coolmaxem zimą? czy nie jest w nich zimno w pupkę?
    Nie jest



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #12
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Pieluchowałam zimą i nie wydaje mi się by było zimno.
    Co do mokrości coolmaksu to ja zauważyłam, że po jednym małym siknięciu jednak daje uczucie sucho, dopiero gdy wkład jest porządnie mokry to i coolmaks jest mokry. Na upały staram się nie ubierać mikropolaru od pupy, bo pupa się poci, a coolmaks pupę chłodzi. Lubię go
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  13. #13
    Chustomanka Awatar Bryk
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    560

    Domyślnie

    Mam Ecodidi z coolmaxem, bardzo je lubię szczególnie teraz w upały ale..
    coolmax to włókno zbudowane na zasadzie "rynienek", bardzo szybko odprowadza wilgoć od pupy i wszystko byłoby super, gdyby ta wilgoć miała gdzie uciekać dalej. Początkowo ucieka do wkładu a potem zatrzymuje ją pul. Coolmax działa w obie strony i dlatego jeśli wkład jest pełny to coolmax przepuszcza z powrotem w stronę pupy. Czyli tak jak pisze Agis początkowo jest sucho od pupy a po dłuższym czasie daje uczucie mokro.
    Coolmax jest wykorzystywany w odzieży termoaktywnej - tyle, że tam wilgoć (pot) ma gdzie uciekać i np w odzieży motocyklowej. Tutaj jest to fajnie opisane (wyszukane w necie)

    http://gunfire.pl/product-pol-115219...AX-CZARNA.html

    Fajnie gdyby coolmax miał zakończenie jonami srebra (działanie antybakteryjne) ale to już jest kwestia producenta i pewnie ceny
    Szymiś 25.05.2011 i Elcia 25.03.2014


  14. #14
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Ja mam tylko 1 pieluszkę z coolmaxem więc właściwie nie wiem czy go lubię. za często zmieniam pieluchę Na razie na upały jest wełniak i tetra, ale pewnie bede sukcesywnie w ciągu roku dokupować, żeby na następne lato mieć już kilka

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    mam dwie pieluchy z Coolmaxem, ale nie jestem nimi specjalnie zachwycona. Wydaje mi się, że taniej wyjdzie opcja otulacz+wkład z coolmaxem, lub z bawełny organicznej, bambus.

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,309

    Domyślnie

    a czy kieszonka z coolmaxem rozni sie czyms od kapieluszki z coolmaxem? w sensie warstw? nie kroju i tego ze do kieszonki da sie wsadzic wklad
    czy w obu jest tylko pul i coolmax?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    A nie orientujecie się, gdzie można kupić coolmax na metry? Przypadkiem kupiłam młodej kocyk z coolmaxem i jest rewelacyjny przy wyższych temperaturach w nocy do spania, sama bym się czymś takim przykrywała
    Najmłodsza 31.10.2012

  18. #18
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    update mały

    założyłam kieszonke z innym wkładem, już spranym bardziej. nie ma tego odczucia....jest wilgotno,ale już nie mokro. I tym samym pieluszka podbiła moje serce. Głownie za lekkośc zgrabność, przewiewność./...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basia-75 Zobacz posta
    A nie orientujecie się, gdzie można kupić coolmax na metry? Przypadkiem kupiłam młodej kocyk z coolmaxem i jest rewelacyjny przy wyższych temperaturach w nocy do spania, sama bym się czymś takim przykrywała
    Podbijam pytanie. Gdzie można kupić coolmax na metry? Bo nie mogę znalesć...

  20. #20
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magdalena33 Zobacz posta
    Podbijam pytanie. Gdzie można kupić coolmax na metry? Bo nie mogę znalesć...
    W Polsce chyba w detalu się nie da, tylko hurtowe ilości.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •