Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z dzieckiem, problem z chustą?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    3

    Domyślnie Problem z dzieckiem, problem z chustą?

    Witam dziewczyny, jestem tu nowa i chyba potrzebuję waszej pomocy.
    Mój synek ma 5,5 miesięcy, czy mogę teraz zacząć wiązać go w chustę, czy to nie za późno? Moje wątpliwości biorą się z tego, że próbuję go wiązać ale nie wygląda to najlepiej. On się awanturuje, zamiast spokojnie leżeć obgryza całą chustę. Coś robię źle. Chyba źle go wiążę. Poza tym za słabo, zjeżdża mi, przynajmniej mam takie wrażenie.
    Chustę kupiłam już dawno, tkaną. Jako noworodka bałam się go wiązać, bałam się, że zrobię mu krzywdę. Teraz jest stabilniejszy ale nie bardzo chce w tej chuście siedzieć.
    Wiem, że zapewne na forum, znalazłabym jakieś mądre rady ale nie bardzo mam czas by wszystko spokojnie prześledzić a czas ucieka, chciałabym jak najszybciej naprawić swoje błędy. Mały ma straszny problem ze spaniem w domu (nie dotyczy to tylko upalnych dni ale i przede wszystkim tych zwykłych), zdecydowanie lepiej czuje się w moich ramionach. Ja lubię z nim wędrować ale mały waży już 8 kg. Zresztą, wielokrotnie muszę się gdzieś wybrać, nie zawsze mogę ze sobą zabrać wózek, chusta byłaby idealna na wiele okazji.
    Pomóżcie. Jak sprawić, żeby noszenie w chuście sprawiało i jemu i mnie przyjemność. Czy 5 miesięczne dziecko da się jeszcze nauczyć? Czy problemy z kręgosłupem mogą mi uniemożliwić noszenie w chuście?

  2. #2
    Chustomanka Awatar Tymonka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    613

    Domyślnie

    Za mało jestem doświadczona żeby udzielać rad przez internet ( zresztą bez zdjęć i tak trudno ) , ale da się w tym wieku zacząć , ja zaczęłam tak naprawdę nosić Julka jak miał pięć miesięcy , nosimy się cały czas i oboje bardzo to lubimy . Na początku młody też się stresował motaniem i popłakiwał .


  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    nie, nie jest za późno
    w jakie wiązanie wiążesz? jaką masz chustę (ścieg skośno-krzyżowy?)? skąd jesteś?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jestem z okolicy Gliwic, do tej pory jedyne wiązanie, które jako tako mi wychodziło to "koala" a chustę chyba właśnie skośno-krzyżową

  5. #5
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    jak najczęściej nosisz maluszka na rękach?

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paatkaa Zobacz posta
    Jestem z okolicy Gliwic, do tej pory jedyne wiązanie, które jako tako mi wychodziło to "koala" a chustę chyba właśnie skośno-krzyżową
    czy masz możliwość przyjścia na któreś z okolicznych spotkań klubu kangura? tam doświadczone w chustowych przeprawach mamy oraz doradcy pomogą ci dopracować wiązanie. choć szczerze mówiąc, nie wiem co to takiego „koala”
    zajrzyj do lokalnych (śląskich) wątków na forum, tam jest info o spotkaniach. wiem, że rybniczanki są tam dość aktywne…
    jesli chusta jest skośno-krzyżowa to super! wystarczy w takim razie popracować nad wiązaniem



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mayetschka Zobacz posta
    jak najczęściej nosisz maluszka na rękach?
    Jak próbuje uśpić to przodem do siebie, obiema rękami, buzia przytulona do piersi, jak w ogóle w ciągu dnia to różnie, raz przodem do siebie, jak do tulenia a raz przodem do świata.

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    czy masz możliwość przyjścia na któreś z okolicznych spotkań klubu kangura? tam doświadczone w chustowych przeprawach mamy oraz doradcy pomogą ci dopracować wiązanie. choć szczerze mówiąc, nie wiem co to takiego „koala”
    zajrzyj do lokalnych (śląskich) wątków na forum, tam jest info o spotkaniach. wiem, że rybniczanki są tam dość aktywne…
    jesli chusta jest skośno-krzyżowa to super! wystarczy w takim razie popracować nad wiązaniem
    Do Rybnika mam strasznie daleko, nie wiem czy gdzieś w pobliżu jest Klub Kangura. Styl wiązania - koala wzięłam z poradnika, który dostałam jak zakupiłam chustę.
    http://almelle.pl/nasza-galeria/ zdjęcie trzecie w drugim rzędzie.
    Próbowałam nawet z filmików wiązać ale jakoś nie idzie :/

Podobne wątki

  1. Ksiądz z chustą;D
    Przez Aisa w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 21:53
  2. Inhalacja z chustą
    Przez ustysia w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 15:44
  3. Z chustą na USG
    Przez Lucy van Pelt w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 21:43
  4. z chustą w ZOO
    Przez lillyofthevally w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 19:15
  5. Mój problem z chustą
    Przez miedziana w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •