Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Prośba o info dotyczące Tongi

  1. #1
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie Prośba o info dotyczące Tongi

    Wybaczcie, skopiuję swój post z wątku o Tondze, ale tam chyba nikt nie zagląda i się nie doczekam, a mi zależy na czasie.
    Uczciwie przeczytałam wątek o Tondze i poza wpisem Jul nie znalazłam nic o wodzie. Mam możliwość kupić okazyjnie Tongę. Już, teraz. Dlatego zależy mi na czasie, a nie wiem co myśleć. Dziewczyny piszą, że plecy niezabezpieczone i trzeba trzymać juniora cały czas. A ja chcę ją kupić, żeby zabierać na basen starszą panienkę. Starsza od niemowlęcia się pluska, ale jednak nie pływa samodzielnie i mimo rękawków muszę mieć możliwość (w głowie przede wszystkim, bo potrzebne mi to dotychczas nie było) ją złapać i wyciągnąć, gdyby jej coś nie grało. Ona lubi skakać z drabinki, to mniejszy basen dla dzieci, ale jednak. I teraz pytanie: czy jak będę miała młodszą w Tondze i na chwilę ją puszczę, to wypadnie? Czy muszę ją cały czas podtrzymywać, czy w wodzie puszczenie jej na moment byłoby roztropne?
    Oczywiście nie chodzi mi o regularną gimnastykę, regularnie chodzę z mężem i i tak nam brakuje rąk, ale młoda bardzo płacze ostatnio, że chce na basen, nie mamy kiedy pójść i pomyślałam, ze gdybym miała coś takiego jak chusta kółkowa, która nie namaka i nie zaczyna w wodzie ważyć 5 kg, to bym poszła.
    Co sądzicie? Głupi pomysł?
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  2. #2
    Chustofanka Awatar migotka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    403

    Domyślnie

    na Tondze się nie znam ale na allegro natrafiłam przypadkiem na coś takiego: nie wiem na ile to się sprawdza, wygląda na jakiś elastyczny materiał co nie nasiąka:
    http://allegro.pl/chusta-aqua-carrie...365580261.html

  3. #3
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    migotko, bardzo dziękuję, kupowałabym od razu, gdyby mieli model wodny kółkowy... Ta jest jakoś masakrycznie zabudowaną kieszonką, co przy moim już nie takim małym dzieciu i jeszcze czarnym kolorze przeraża mnie do głębi.
    Kurczę, całość pomysłu wzięła się z innego wątku (nie, nie pamiętam jakiego), gdzie dziewczyny linkowały właśnie chusty do wody, ale pozwalające nosić na biodrze. Tyle, ze tamte były obłędnie drogie dlatego zaczęłam szukać rozwiązania na miarę swoich możliwości.
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,999

    Domyślnie

    ja z Tonga miałam niezbyt długi epizod na testach,
    moim zdaniem nie sprawdzi się w wodzie:
    -bo właśnie te plecki wystające, nie da się w nią zbyt głęboko jednak wpaść,
    -plecy trzeba zdecydowanie podtrzymywać-pytałam nawet ( bodajże Vernea) ją w testy puszczała, czy ja coś źle motałam , dociągałam czy coś, ale dogadałyśmy się ,że tak ma być

    zdecydowanie na plus dla tongi objętość i dla mnie niestety tyle-był gdzieś wątek z recenzjami po testach i większość dziewczyn chyba się podobnie wypowiadała,na krótkie przejścia z nie wiercącym dzieckiem dla mnie może być-tak awaryjnie w torebce jakby co
    do wody zdecydowanie nie-bo tu w razie nagłej potrzeby dwóch rak dla starszej , sama Tonga Ci maluszka IMO nie utrzyma,moim zdaniem ona nie daje takiej 100% pewności,ja bym się bała

    faktycznie chyba najlepiej byłoby jaką cieniznę kółkową poszukać,ja mam jakiegoś nonama z lekkiego płócienka ,idę poszukam i dam znać,moge pożyczyć, albo się wyzbyć za bezcen

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Standardowa tonga rzeczywiście plecków nie trzyma, aczkolwiek jak nosiłam Małego gdy miał około 1,5 roku, to delikatnie puszczałam go asekurując i w ten sposób przyzwyczaiłam żeby też potrafił sam się mnie utrzymać i później już mogłam na trochę puścić-nie upadał. Ale generalnie jak dziecko samo się Ciebie nie trzyma - to nie. Ale widziałam tu wątek o testach tongi z kółkami, dociąganej i podejrzewam, że to może być dobry patent
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  6. #6
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madagaskar Zobacz posta
    ja z Tonga miałam niezbyt długi epizod na testach,
    moim zdaniem nie sprawdzi się w wodzie:
    -bo właśnie te plecki wystające, nie da się w nią zbyt głęboko jednak wpaść,
    -plecy trzeba zdecydowanie podtrzymywać-pytałam nawet ( bodajże Vernea) ją w testy puszczała, czy ja coś źle motałam , dociągałam czy coś, ale dogadałyśmy się ,że tak ma być

    do wody zdecydowanie nie-bo tu w razie nagłej potrzeby dwóch rak dla starszej , sama Tonga Ci maluszka IMO nie utrzyma,moim zdaniem ona nie daje takiej 100% pewności,ja bym się bała

    faktycznie chyba najlepiej byłoby jaką cieniznę kółkową poszukać,ja mam jakiegoś nonama z lekkiego płócienka ,idę poszukam i dam znać,moge pożyczyć, albo się wyzbyć za bezcen
    dziękuję Ci serdecznie, ale płócienną leciutką kółkową mam. Tyle, że to jednak szmata - raz, że mogą mnie na tradycyjny basen z nią nie wpuścić (higiena), a dwa, że jednak jak to będzie mokre, to ciężkie i schnąć będzie długo (no, może nie w taki dzień jak dzisiaj, ale ogólnie). No i na bank nie pozbędę się potem łatwo zapachu chloru...
    ja właśnie cały ten wątek testowy przeczytałam i stąd moje wątpliwości, bo tak sama z siebie, to bym uważała, że wpadłam na błyskotliwy pomysł i kupiła w ciemno.

    Cytat Zamieszczone przez Ire Zobacz posta
    Standardowa tonga rzeczywiście plecków nie trzyma, aczkolwiek jak nosiłam Małego gdy miał około 1,5 roku, to delikatnie puszczałam go asekurując i w ten sposób przyzwyczaiłam żeby też potrafił sam się mnie utrzymać i później już mogłam na trochę puścić-nie upadał. Ale generalnie jak dziecko samo się Ciebie nie trzyma - to nie. Ale widziałam tu wątek o testach tongi z kółkami, dociąganej i podejrzewam, że to może być dobry patent
    no nie, młoda jeszcze roku nie ma, więc jej nie przetłumaczę. A ta kółkowa Tonga fajna, ale kosztuje 320 zł
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Madzia :)
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,878

    Domyślnie

    Gouomb
    Ja na chwilę miałam testowa tonge. Moim zdaniem w przypadku mniejszych dzieci trzeba je jednak cały czas podtrzymywac.
    Ja właśnie z tego powodu zakończyłam testy z kawiarni i puściłam tonge dalej bo jednak muszę mieć bardzo często dwie ręce wolne.

    A jeżeli potrzebujesz czegoś do wody to chyba jakaś Boba jest malutka i dedykowana właśnie do kąpieli ale nie wiem jak z cena.

  8. #8
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Boba Air, tak się nazywa to cudo. Z nylonu, cieniutkie i zapewne szybkoschnące. Tyle że tylko przód/tył, a Ciebie interesuje coś na biodro...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  9. #9
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,916

    Domyślnie

    jak w kolkowej moga nie wpuscic na basen, to chyba w bobie tym bardziej co do kapieli tak ogolnie, to na allegro mi cos mignelo, http://allegro.pl/chusta-do-noszenia...367490815.html tylko cholerawiecotojest i na ile mozna zaufac. no i ta chustato tez bardziej na plaze niz na basen, jak mysle
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  10. #10
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Upolowałam kiedys na bazarku kółkową babidea do wody. Cos takiego: http://www.babyarmadillo.com/product...1d98225fcfbe3d
    poszukaj, może gdzieś znajdizesz. Mi się bardzo sprawdza na basenie.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  12. #12
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    o, to coś podobnego jak moja babyidea. . Bardzo się przydaje tez pod prysznicem na basenie, bo nie ma jak odłożyć niemowlaka żeby się umyć.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  13. #13
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    Dziewczyny, jesteście bezcenne - bardzo dziękuję!
    Czyli rezygnuję z Tongi i spróbuję znaleźć kogoś kto mi kupi tę tańszą wersję Twojej Iwko chusty na e-Bayu. Bo nie mam Pay Pala
    farfallina - you made my day
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  14. #14
    Chustomanka Awatar gouomb
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    kupiłam
    dokładnie taką, jak zalinkowana powyżej: http://www.ebay.co.uk/itm/Baby-Carri...OC:razz:L:3160
    mam nadzieję, że dojdzie szybko i będzie faaaajna
    "Ludzie żyjący w określonym systemie społecznym prawdopodobnie nie potrafią sobie wyobrazić punktu widzenia tych, którzy niczego od systemu nie oczekując, planują jego zniszczenie" M. Houellebecq

    Moje Wuzetki: Zo VI.2011 i Zu VIII.2013

    Forumowe Paczki Mikołajowe!

  15. #15
    Chustofanka Awatar migotka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    403

    Domyślnie

    super gratulacje, szkoda że ja mało basenowa jestem też bym kupiła

Podobne wątki

  1. PYTANIA dotyczące Chustostraganu
    Przez Chustoteam w dziale Chustostragan
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 13:21
  2. PYTANIA dotyczące Chustostraganu
    Przez Chustoteam w dziale Pomoc techniczna
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 19:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •