Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Proszę o podpowiedz

  1. #1
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie Proszę o podpowiedz

    Chustujemy się od ponad 2 m-cy, ale czy na pewno dobrze? Troszku wątek o rehabilitantach mnie przestraszył i chciałam się upewnić, czy aby wszystko jest dobrze. Możecie pomóc?





    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  2. #2
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ktoś podpowie czy w porządku?

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Doradcą nie jestem, ale na pewno można bardziej podociągać
    przy główce trochę wydaje się luźno i przy nóżkach.
    a tak poza tym to całkiem spoko!

    Edit. A uczyłaś sie sama czy z doradca? Bo moze by mogl Ci ktos pokazać? Zawsze na żywo to lepiej.


  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Patrząc na te dwa zdjecia:
    -chyba trochę za szeroko nóżki? (edit - bo nie ma zdjecia takiego na wprost-wprost),
    spróbuj może je bardziej zebrać - nawet już w zawiązanej kieszonce złap dłońmi za łydki, kciuki skieruj do wnętrza chusty i spróbuj delikatnie poprawić tak aby zebrać nóżki bliżej siebie i ciut do góry,

    -chusta jest na pleckach ładnie napięta, ale widać niedociągnięcie przy karku i materiał z dolnej części chusty luźny na wiązaniu w pasie - pamiętać trzeba o dociągnięciu po całości nawet jak chusta wydaje się być ok, moja propozycja to większa (niż obecnie) ilość materiału na karku a mniejsza pod pupą - wtedy i górę i dół łatwiej dociągnąć plus mniej materiału pod pupą powinno ułatwić skrzyżowanie pasów - które to pasy też przy krzyżowani warto mieć bardziej "płaskie" - żeby ładnie przechodziłu po udkach i nie robiły grubego węzła pod pupą,

    -warto sprawdzić czy za bardzo się pas chusty nie "obkręca" w trakcie wiązania się w pasie, ale to kosmetyka w zasadzie,

    -ciut mi wygląda na podwieszenie na kolankach - ale być może to "wina" luzów na Twoim pasie... Sprawdź napiecie materiału na pupie plus test pochyleniowy - czy jak po zamotaniu pochylisz się do przodu (asekurując główkę) nie masz wrażenia, że w którejś częsci dziecko Ci "odpada"?

    -wysokość fajna, napięcie na pleckach fajne, maluch jak widać baaardzo zadowolony i tylko mamie pewności siebie ociupinkę chyba brak? To jest naprawdę nieźle zawiazane, jak się poprawi kilka drobiazgów to już całkiem będzie perfekcyjnie

    Ostatnie i nie o końca związane z wiązaniem co bym zmieniła - to śpioszki, na rozmiar większe
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 18-06-2014 o 14:14
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    OT: Mayka, uwielbiam Twoje komentarze, są konkretne, rzeczowe i zawsze jakieś takie podnoszące na duchu...
    i prywata: zajrzałabyś? proszę...bo już nie mam siły http://www.chusty.info/forum/showthr...męczę-plecak
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  6. #6
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Doradcą nie jestem, ale na pewno można bardziej podociągać
    przy główce trochę wydaje się luźno i przy nóżkach.
    a tak poza tym to całkiem spoko!

    Edit. A uczyłaś sie sama czy z doradca? Bo moze by mogl Ci ktos pokazać? Zawsze na żywo to lepiej.
    Właśnie muszę jeszcze podociągać. Młody przed wyjściem był strasznie ciekawy świata i ciężko mi było górę zebrać.
    Uczyłam się sama. Wiem już do kogo mogę się uśmiechnąć, ale najpierw trza autko kupić.
    Bardzo dziękuję
    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Patrząc na te dwa zdjecia:
    -chyba trochę za szeroko nóżki? (edit - bo nie ma zdjecia takiego na wprost-wprost),
    spróbuj może je bardziej zebrać - nawet już w zawiązanej kieszonce złap dłońmi za łydki, kciuki skieruj do wnętrza chusty i spróbuj delikatnie poprawić tak aby zebrać nóżki bliżej siebie i ciut do góry,

    -chusta jest na pleckach ładnie napięta, ale widać niedociągnięcie przy karku i materiał z dolnej części chusty luźny na wiązaniu w pasie - pamiętać trzeba o dociągnięciu po całości nawet jak chusta wydaje się być ok, moja propozycja to większa (niż obecnie) ilość materiału na karku a mniejsza pod pupą - wtedy i górę i dół łatwiej dociągnąć plus mniej materiału pod pupą powinno ułatwić skrzyżowanie pasów - które to pasy też przy krzyżowani warto mieć bardziej "płaskie" - żeby ładnie przechodziłu po udkach i nie robiły grubego węzła pod pupą,

    -warto sprawdzić czy za bardzo się pas chusty nie "obkręca" w trakcie wiązania się w pasie, ale to kosmetyka w zasadzie,

    -ciut mi wygląda na podwieszenie na kolankach - ale być może to "wina" luzów na Twoim pasie... Sprawdź napiecie materiału na pupie plus test pochyleniowy - czy jak po zamotaniu pochylisz się do przodu (asekurując główkę) nie masz wrażenia, że w którejś częsci dziecko Ci "odpada"?

    -wysokość fajna, napięcie na pleckach fajne, maluch jak widać baaardzo zadowolony i tylko mamie pewności siebie ociupinkę chyba brak? To jest naprawdę nieźle zawiazane, jak się poprawi kilka drobiazgów to już całkiem będzie perfekcyjnie

    Ostatnie i nie o końca związane z wiązaniem co bym zmieniła - to śpioszki, na rozmiar większe
    Kilka razy muszę Twoje uwagi przeczytać, aby je wkuc i zamotać już z poprawkami
    Zawsze jak motam to dużo materiału jest pod pupa. Teraz spróbujemy inaczej. Właśnie te nasze nóżki. Fifi na zdjęciu bardziej wyluzowany, ale niekiedy on sam bardziej chce nóżki podkurczac i do góry.
    Śpioszki, rzeczywiście warte wymiany

    Jestem Ci mega wdzięczna za uwagi. Bardzo dziękuję

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka


    Aha a co masz na myśli pisząc podwieszenie kolanek?
    Ostatnio edytowane przez Madzia_180 ; 18-06-2014 o 14:54
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  7. #7
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Właśnie kolejny raz doczytuje jak wychodzę z Młodym to przeważnie robię ten tescik. Nie czuję luzów, no prócz głowy. No, ale jeszcze nie wiem czy ten luz to nie pojecie względne

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madzia_180 Zobacz posta
    Aha a co masz na myśli pisząc podwieszenie kolanek?
    Aaaa pisałam wielkiego posta i mi zeżarło :/

    Chodzi mi o taką sytuację kiedy dziecko "trzyma się" na chuście pod kolankami - coś jak na trzepaku jakbyś usiadła nie na udach a pod kolana przesunęła rurę właśnie Wtedy pupa leci w dół, ciało pochyla się do przodu dla kompensacji co sprawia wrażenie ładnego zaokrąglenia plecków a cały ciężar trzyma się pod kolankami.
    Pasy pionowe bardziej na udach niż w samych kolankach + dobre napięcie pasa poziomego i mamy ciężar porozkładany na całej chuście a nie punktowo...

    Luz to rzeczywiście pojecie względne

    A jak kolejne próby idą?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #9
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Aaaa pisałam wielkiego posta i mi zeżarło :/

    Chodzi mi o taką sytuację kiedy dziecko "trzyma się" na chuście pod kolankami - coś jak na trzepaku jakbyś usiadła nie na udach a pod kolana przesunęła rurę właśnie Wtedy pupa leci w dół, ciało pochyla się do przodu dla kompensacji co sprawia wrażenie ładnego zaokrąglenia plecków a cały ciężar trzyma się pod kolankami.
    Pasy pionowe bardziej na udach niż w samych kolankach + dobre napięcie pasa poziomego i mamy ciężar porozkładany na całej chuście a nie punktowo...

    Luz to rzeczywiście pojecie względne

    A jak kolejne próby idą?
    wydaje mi się, że troszku lepiej. Hmmm może inaczej, więcej uwagi poświęcam w dociąganiu, na zasadzie kawałek po kawałku. Poza tym próbuje nóżki skierować jak mówiłaś, ale jak już je przyblize mam wrażenie, że chusta się luzuje, a jak chcę poprawić Młody znów daje nóżki jak na fotce.
    Jak chodzi o kolanka to muszę raz jeszcze Twoją odpowiedź doczytac.

    Aha i wielkie dziękuje w imieniu forumowiczek, którym troszku pomógł post, a Twoje rady okazały się rzeczowe i co tu mówić fantastyczne

    Jak tylko gość ściągnie nam zafirke będę wdzięczna za radę na żywo

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  10. #10
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Czyli trzymanie się pod kolanami i dzięki temu pupa w dół leci jest ok?

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madzia_180 Zobacz posta
    Czyli trzymanie się pod kolanami i dzięki temu pupa w dół leci jest ok?
    W rozrachunku końcowym w kieszonce?
    No to nie
    Ale to dobra metoda na "wpadniecie dupki" - zebranie kolanek bliżej i wyżej i pach - pupa leci. No ale - nie chcemy zwisu tylko ładne zamotanie, różnica może być w kilku cm o które warto się postarać dociągając po osiągnięciu pozycji- czasami trzeba ze dwa razy poprawić żeby wyczuć kiedy jest ok - no ale to raczej po kilku spacerach wiadomo czy wiązanie ciąży czy raczej jest ok, czy wymaga przewiązania się w połowie drogi czy poprawek nie potrzeba...


    Cytat Zamieszczone przez Madzia_180 Zobacz posta
    Poza tym próbuje nóżki skierować jak mówiłaś, ale jak już je przybliże mam wrażenie, że chusta się luzuje, a jak chcę poprawić Młody znów daje nóżki jak na fotce.
    To nie walcz z nim. Jeszcze jedną metodą jest też pochylenie się do przodu przed skrzyżowaniem pasów pod pupą - lekko, na tyle, żeby poczuł że się odrywa i niektóre dzieci - zwłaszcza maluchy tak do 3-4 miesiecy - wtedy zachowują się jak małe małpki chcące uchwycić się maminego futra - zbierają rączki i nóżki bliżej siebie chcąc je jakby zamknąć na Tobie - może zadziała. Wtedy pasy naciągasz "po całości" trzymając całe pasma w rękach. Ale może być, ze efektu nie będzie wcale, to bardzo indywidualne i kwestia wyczucia - i odwagi rodzica

    I dziękuję również
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  12. #12
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Przyjemność po mojej stronie

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  13. #13
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Dzisiaj w kangurku. Sama widzę,że dociagniecie jeszcze na górze powinno być, ale zapewne cos jeszcze.


    Z tego powodu wszystkiego po zamotaniu zobaczylam, że mam bluzkę na lewej stronie




    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  14. #14
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Mayka1981 czy znów mogłabym prosić o pomoc?

    Chybq, że ktoś jeszcze mógłby pomóc

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  15. #15
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    A w kieszonce tak:






    Probowalam cały czas chustę dociągać. Nóżki bliżej, ale widzisz jaki efekt. Nie wiem czy kolanka już lepiej wyglądają.

    Aha w kangurku motalam dziś na spiocha. Za to w kieszonce w trakcie


    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Kangurek cudo

    Tylko łapkę jedną z boku chyba widzę - obydwie rączki są na dole, jedna opada, czy raczej są na górze?

    W kieszonce (też świetnej zresztą) dociągnęłabym pas poziomy - popatrz w ostatnim poście zwł. 1 zdjęcie bokiem - wygląda ciutkę jakby pupa leżała na pasach krzyżujących się i na łydkach. Może kwestia zdjęcia, trochę "wina" bliższego ułożenia kolanek, ale trochę zapasu do dociągnięcia to tam chyba jeszcze by się znalazło, co?
    Tak od paszek w dół?
    Ale to już serio - czepiając się.
    Bo jest naprawdę ekstra
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  17. #17
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Muszę raz jeszcze napisać. Nie pamiętam już czy też druga rączka jest w dole.

    I bardzo ale to bardzo Ci dziękuje .

    Czy moglabym mieć ostatnią prośbę? Nie wiem co dokładnie masz na myśli z tą pupka która leży na pasie. Czy mogłabyś wrzucić jakąś fotkę przykładową? Bo już drugi raz piszesz o tym, a ja do końca nie wiem co i jak.

    Aha pas rzeczywiście można jeszcze było dociągnąć. Bardzo bardzo dziękuję

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Ha.. ja też zmęczyłam ostatnio kangura. Zdecydowanie na początku to wiązanie dla zawziętych
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  19. #19
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Pondo dla zawzietych i upartych mnie zmobilizowala krótka szmatka

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •