Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Skład a właściwości chusty

  1. #1
    Chustonówka Awatar asiunia0000
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    44

    Domyślnie Skład a właściwości chusty

    Jak gdzieś jest, to proszę o przekierowanie, bo tematów jest już tyle, że się gubię i nie bardzo mogę znaleźć to, co chcę. Otóż może ktoś mnie oświeci, jak wpływają dodatki w składzie chusty na jej zastosowanie. Len zwiększa nośność? I chusta się bardziej gniecie? A konopie, bambus, jedwab, ramia? Chusty z dodatkiem jedwabiu nadają się też dla cięższych dzieci czy tylko dla maluszków? Czym się różni chusta z lnem od takiej z konopiami? A bambus zwiększa miękkość? Czy całkiem mi się poplątało ? Może ktoś pomoże ?

  2. #2
    Chustomanka Awatar Tymonka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    613

    Domyślnie

    O , ja też chętnie poczytam


  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tymonka Zobacz posta
    O , ja też chętnie poczytam
    I ja

  4. #4
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    W skrócie z tego co nosiła. Bo chusta chuście nie równa.

    bambus - polecana na lato, rzeczywiście jest w nim chłodniej, bardzo cienki i raczej mało nośny, więc dla maluszków, miałam LL
    len - polecana także na lato, łatwo je dociągnąć, lny są dość cienkie, nawet te z 50% składem, ale nośne, więc dla starszaków, miałam Natkę i Didka
    konopie - grube, nośne chusty, trudno je dociągać i wymagają konkretnego łamania, poniosą wszystko, mam Balony Natkowe
    wełna - wełna wełnie nie równa, jedne cudnie miękkie i cieniutki, drugie takie jak np LL stare wełny grubaśne, wszystkie wymagające dobrego dociągania. Wełna jest sprężysta, więc się luzuje. Grubsze wiadomo na zimę, w tych cienkich też fajnie nosi się latem
    kaszmir - jak wyżej, ale bardzo miękki już raczej od nowości
    ramia, jedwab - tu w zależności od chusty. Są grubaśne i nośne dla starszaków i cienizny dla maluchów.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •