Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: jakie indio na lato dla początkującej?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    11

    Domyślnie jakie indio na lato dla początkującej?

    Jestem poczatkującą chustoholiczką. Dopiero trzy razy zamotałam moja córeczkę, ale obu nam się super podobało. Na początek kupuje Leo Storchenwiege, ale obejrzałam Didymos i przepadłam. Indio są po prostu zniewalające. Czy możecie napisać coś o tym, jaki skład jest najlepszy dla początkującej? Pozostać tylko przy bawełnie (bardzo podoba mi się Ruby-Mandarin), czy na lato lepiej z domieszką lnu albo jedwabiu (czy będą tez się łatwo dociągały)? Ćwiczyłam na Storchenwiege z bawełny i było nam bardzo gorąco, ale były tez upały akurat.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    a ile waży córeczka?
    jeśli poniżej 10kg to generalnie może być sama bawełna, ewentualnie z jedwabiem
    jeśli powyżej 10kg stawiałabym już na dodatek lnu albo konopii
    ale warto też już przy konkretnych chustach pytać sprzedającej, jak z grubością chusty, bo niezależnie od składu grubość i gęstość splotu może być różna, a więc i różne odczucia gorąca
    2 + 7 (2005-2018)

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    11

    Domyślnie

    Córka ma skończone trzy miesiące i wazy prawie 7 kg. A jak sprawdzić grubość chusty, jeżeli chce kupić nową? Patrzeć na wagę chusty? Gdzie najlepiej kupować Indio, oprócz strony Didymos? Czy bawełna z jedwabiem w miarę łatwo się dociąga?
    Moje spełnione marzenie - Igusia

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    tutaj: http://wovenwrapsdatabase.com/ jest większość chust (chociaż widzę, że od marca nic nie przybyło, hmm)
    w ostatnim okienku jest podana gramatura - im wyższa, tym chusta grubsza
    bawełna z jedwabiem powinna się ładnie dociągać, nawet nowa. Może być lekko śliska, ale za to przyjemnie chłodna w upały
    tutaj jest lista sklepów internetowych, m.in. z chustami: http://www.chusty.info/forum/showthr...na-forum-lista , didki chyba głównie w gugu-gaga (forumka petisu) albo bezpośrednio
    ale na chustostraganie też sporo znajdziesz
    2 + 7 (2005-2018)

  5. #5
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Na chustostragan zawsze warto rzucic okiem, masz chusty zadbane, zlamane, za calkiem przyzwoita cene
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •