Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Leo na lato?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    11

    Domyślnie Leo na lato?

    Czy Leo nadaje się na lato? Ćwiczę na Ance (dopiero raz udało mi się zamotać córkę, ale bardzo nam się obu podobało). Anka jest pożyczona, teraz przymierzam się do zakupu i myślę o Leo, bo teoretycznie jest cieńszy niż pasiaki storczyków. W Ance grzejemy się okrutnie. A może jakieś inne chusty polecacie dla poczatkującej i na lato? Czy sama bawełna jest najcieńsza, czy może szukać chusty z jakimiś domieszkami (np. len)? Może np. Indio jakiś model? Będę wdzięczna za pomoc dla absolutne poczatkującej.

  2. #2
    Chustofanka Awatar isismaj
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    297

    Domyślnie

    Idę o zakład, ze zaraz dziewczyny będą ci polecać Indio. Ja nie miałam jej w ręku wiec póki co nie jestem uzależniona. Mogę jedynie porównać LL i Leosia. Faktycznie w Leosiu przewiewniej.

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    mam zarówno stare indio bawełniane jak i leosia, a właściwie dwa.
    Nosiłam 10 miesięcznego Maćka w mega upalne lato po Gdańsku. najprzewiwniejsze było dla mnie indio z lnem (które juz sprzedałam), cieniutkie wrecz firankowe. w drugiej kolejnosci leos bawełniany. indio bawełniane które mam bylo porównywalne, ale ja wolałam leosia bo mniej miejsca zajmował w torbie. (obie chusty 4,2m)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #4
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez isismaj Zobacz posta
    Idę o zakład, ze zaraz dziewczyny będą ci polecać Indio.
    Czyli już mogę polecać indio? Nosiłam w Leosiu Cafe przez jakiś czas... i o ile był miękki, o tyle nie wybrałabym go świadomie na lato. Każdy nosi w tym, co lubi, dlatego piszę o sobie. Ja uwielbiam chusty cienkie, szmatławe- moje oczekiwania obecne spełniają praktycznie tylko cienkie i rozwleczone chusty, podczas gdy inni zachwycają się grubasami (nawet zimą mi za gorąco w wełnach). A Leoś jest jednak bardziej zwarty- co wcale nie wyklucza miękkości.

    Porównywałam sobie np. z LL z bambusem i tutaj cienkość wymiatała o wiele bardziej. I to uczucie chłodu w dotyku...!
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  5. #5
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aliszia Zobacz posta

    Porównywałam sobie np. z LL z bambusem i tutaj cienkość wymiatała o wiele bardziej. I to uczucie chłodu w dotyku...!
    Ale z czym porównała byś? I co ma to uczucie chłodu? Sorry, ale chyba jeszcze śpie..

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Ale z czym porównała byś? I co ma to uczucie chłodu? Sorry, ale chyba jeszcze śpie..
    bambus daje uczucie chłodu. więc wszelkie chusty z bambusem na lato super. ale cos za cos. bambus daje też śliskość i trzeba się przyłożyć mocno do wiązania bo choć łatwo się dociąga to jak się zbyt lekko trzyma to "ucieka".
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  7. #7
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    ja wybieram leosia ze szystkich moich chust jak jest goraco - w porównaniu z pasiakami storczykowymi jest dwa razy cieńszy a przy tym bardzo plastyczny i ładnie sie dociaga i nie opada.

  8. #8
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    bambus daje uczucie chłodu. więc wszelkie chusty z bambusem na lato super. ale cos za cos. bambus daje też śliskość i trzeba się przyłożyć mocno do wiązania bo choć łatwo się dociąga to jak się zbyt lekko trzyma to "ucieka".
    Dziękuję . Chciałam dopytać bo własnie LL z bambusem kupiliśmy na lato, a Leo nigdy w rękach nie miałam .

  9. #9
    Chustofanka Awatar ekspreskawowy
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    świętokrzyska wieś
    Posty
    297

    Domyślnie

    W meczu Indio kontra Leo w lidze bawełnianej na ciepłe dni dla mnie zdecydowanie wygrywa ten pierwszy - testowałam w zeszłotygodniowe upały
    Dorobek życia: Bolesław (02.XII.2008) Franciszek (11.II.2014)

  10. #10

    Domyślnie

    mi sie bardzo dobrze nosilo latem wlasnie w Leosiu. jest zdecydowanie cienszy niz pasiaki bawelniane. i taki jakby"chlodniejszy" (nie wiem jak to inaczej nazwac) w dotyku.

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    67

    Domyślnie

    haha, a ja czekam z Leosiem na chłodniejsze dni, bo właśnie mnie się wydaje, że jest grubszy niż pasiaki

  12. #12
    Chustonówka Awatar anmawe
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie

    A ja poczekam do lata i przetestuję, jakby co mam jeszcze LL z bambusem, to sobie porównam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •