Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47

Wątek: Kiedy nocnik?

  1. #21
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Właśnie rozmyślam nad zakupem odpowiednio małego na 6-miesięczne pupsko nocnika. Macie jakieś typy?

  2. #22
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Ja wczoraj postanowiłam, ze zaczynamy wysadzać. Majka ma już prawie 10 także już czas najwyższy. Dobrze myślę, ze najlepszy będzie taki zwykły nocnik bez bajerów? Bo wydaje mi się ze melodyjki itp będą rozpraszać dziecko.
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  3. #23
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    My zaczynamy dziś. Zaordynowałam babciom, żeby Młodego wysadzały po spaniu. Zauważyłam, że właśnie wtedy najczęściej jest kupa..
    spoczi, je bym kupowała bez bajerów. Moja siostrzenica ma 19 miesięcy a na nocniku jest wysadzana od 7 miesiaca. Tyle, że siostra zawsze jak małą wysadza to daje jej najróżniejsze zabawki, książeczki, puszcza bajki. Wydaje mi się, ze ją to rozprasza i mała nie wiem, po co siedzi na tym nocniku, więc dalej robi w pieluchy.

  4. #24
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    My mamy nocnik najprostszy, ikeowy za parę złotych. Sprawdza się dobrze.
    Zabawki zawsze układam przy nocniku, czasem oglądamy książeczkę. Zabawki grająco-świecące odpadają, chyba zbyt by dziecko rozproszyły. Nawet takich nie mamy

  5. #25

    Domyślnie

    My mamy nocnik grający (taki zwykły bez szczególnych efektów). Dziecko wie co tak naprawdę jest nagradzane brawami bo wyłapuję dokładnie ten moment kiedy siusia. U starszej się to sprawdziło więc próbuję z młodszą (tylko ona do żłobka chodzi, a tam nie sadzają na nocnik i efekty mamy marne). Co do zabawek to sadzam w łazience i daję zabawki z kąpieli bo te się nie nudzą tak szybko (zabawa jest tylko w kąpieli więc raz dziennie przez 15-20 minut i nie zdążą się znudzić).
    Misiulka (03.2007), Madziulka (06.2013)
    http://emenemsymamusi.blogspot.com/

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baryczka Zobacz posta
    My mamy nocnik najprostszy, ikeowy za parę złotych. Sprawdza się dobrze.
    Zabawki zawsze układam przy nocniku, czasem oglądamy książeczkę. Zabawki grająco-świecące odpadają, chyba zbyt by dziecko rozproszyły. Nawet takich nie mamy
    też ten mamy. jest OK, chyba, że Młody siądzie za bardzo z przodu - to potrafi się conieco rozchlapać górą

  7. #27
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    Chwalony sprawdzony przez rodzinę, babcie, ciotki i męża oraz mnie oraz trójkę dzieci, nocnik ikea Lockig. Najpierw trochę za wysoki się wydawał, więc młodego podtrzymywaliśmy, ale szybko dorósł i wydaje się bardzo wygodny, a przede wszystkim praktyczny. Polecam.

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pausi Zobacz posta
    Chwalony sprawdzony przez rodzinę, babcie, ciotki i męża oraz mnie oraz trójkę dzieci, nocnik ikea Lockig. Najpierw trochę za wysoki się wydawał, więc młodego podtrzymywaliśmy, ale szybko dorósł i wydaje się bardzo wygodny, a przede wszystkim praktyczny. Polecam.
    to ten z wyjmowaną "wkładką"? co na nim piszą, że dla dziecka od roku?
    ktoś żartował, że może się więcej nachlapać przy tym wyjmowaniu nie ma z tym problemów?

  9. #29
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Kupiłam jakieś najzwyklejszy w smyku. Jutro po spaniu ją wysadzę i zobaczymy
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja mam nocnik a'la fotel z wyjmowanym pojemnikiem z klapką i sprawdzał się super bo stabilny, nie chlapie, można zamknąć na czas ubrania dziecka żeby nie rozlac, a do wylewania wynosi się tylko mały (bardzo pojemny) pojemnik, a cena ok 20zł

  11. #31
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    Wręcz przeciwnie. Jak dla nas to super wygodny sposób pozbywania się ładunku Nocnik ma dość wysokie i przez to wygodne oparcie oraz dość szerokie boki pod pupę. Na początku sadzaliśmy i przytrzymywaliśmy młodego bo słabo sam siedział, potem jak opanował tą sztukę to bezproblemowo. Starszy synek koleżanki sikał od pewnego czasu na ten nocnik tylkona stojaka. Też się sprawdzał właśnie ze względu na swoją wysokość i głębokość dzięki czemu prawie nic nie wychlapywało się na zewnątrz.

  12. #32
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    Sadzam młodego na nocnik od kiedy samodzielnie siedzi. Mamy rytuał. Rano po obudzeniu. Po każdej drzemce i przed snem . W ciągu dnia często kiedy np. czuję że się przydarzy siusiu. Od kiedy skończył 6mcy każda kupa na żądanie i kiedy ma duży brzuszek . Super nam idzie bo od kiedy nocnikujemy nie mamy problemu z brakiem kupy. Chłopak bez oporów rznie i jest ok. Oczywiście zawsze są owacje . Czekam na moment aż sam topa kiedyś przyniesie na razie nosi go na głowie

    Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
    3 horkruksy

  13. #33
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Noo moj nie bardzo chce siedziec, od razu placze. Chyba mu niewygodnie.

    z telefonu
    Maj 2014 i Marzec 2016

  14. #34
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    No miałam Ci wprv. wysłać i zapomniała. Przepraszam. Jak młody płacze to jeszcze nie pora ale co jakiś czas sadzaj może się przekona

    Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
    3 horkruksy

  15. #35
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama.O. Zobacz posta
    No miałam Ci wprv. wysłać i zapomniała. Przepraszam. Jak młody płacze to jeszcze nie pora ale co jakiś czas sadzaj może się przekona

    Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
    Spoko, rozumiem . W sumie już odpowiedziałaś teraz jak to robisz, na razie chciałam rano, bo wtedy zazwyczaj jest kupa i zobaczyć co dalej, ale tak jak mówisz, dwa razy wysadziłam i przekonałam się że to za pierwszym razem to nie był płacz ze zmęczenia czy glodu i odpuszczam . Chociaż chciałam szukać innego nocnika, ale jak mówisz że niegotowy to może o to chodzi.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    Właśnie rozmyślam nad zakupem odpowiednio małego na 6-miesięczne pupsko nocnika. Macie jakieś typy?
    Ikea Tani i wygląda na to, że wygodny My mamy ten wyższy i droższy za całe 19,99
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  17. #37
    Chustomanka Awatar bafika
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Lubawa
    Posty
    809

    Domyślnie

    A ja mam pytanie, bo nie wiem jak robić. Młody ma 9m-cy i do tej pory go nie nocnikowałam. Na moje nieszczęście kupki robi o 6rano często jeszcze w łóżku... czasem zdarzy się później ok 7 ale nigdy nie wiem kiedy robi bo nie stęka, nie spina się itd. Ot tak mu to wychodzi. I sama nie wiem czy sadzać czy jeszcze poczekać?

  18. #38
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Majka wreszcie przestała bać się nocnika!! może wreszcie coś ruszy w temacie, bo wcześniej była histeria i straszny płacz jak ją tylko próbowałam posadzić a wczoraj zaczęła sama próbować usiąść na niego, dzisiaj już dwa razy usiadła szczęśliwa
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  19. #39
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    A jak tak stęka to co, szybko ściągać pieluche i na nocnik? Nie speszy go to?
    Maj 2014 i Marzec 2016

  20. #40
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    mój jak stęka i kurczowo trzyma się czegoś to posadzenie na nocnik go rozprasza i nic nie zrobi. Znudzi się siedzeniem i zabawą ale jak włoże pieluchę to za jakiś czas jest kupsko
    ale siku robi jak go tylko posadzęmam wrazenie że wie o co chodzi i posadzony dusi żeby się wysikac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •