Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: alergia na proszek;/

  1. #21

    Domyślnie

    u nas testy skórne wykluczyły alergię na mleko (choć niby w tym wieku są mało wiarygodne), więc znowu cofnęliśmy się do tyłu, bo sądziłam że to właśnie mleko- a może nawet liczyłam na to, by znać już w końcu przyczynę. jest alergia na psa, ale pies jest zawsze, a plama nie, a przecież to może być wszystko zaczynając od wody, poprzez chemię, jedzenie i rośliny...achhhh

  2. #22
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    a kończąc na... psie. Macie tego psa na stałe? Bo jedna alergia może uaktywnić reakcje na różne rzeczy, na które alergii wcale się nie ma. Ogólnie stała ekspozycja na alergen nie jest korzystna. Alergia na mleko nie jest bardzo częsta. Spopularyzowana natomiast - tak

  3. #23

    Domyślnie

    pies na stałe, bezpośredniego dostępu strzeżemy...

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    synek dalej na beznabialowej diecie, i to narazie mu utrzymam mimo powrotu alergii. coraz bardziej sie do niej sama przekonuje jemy wiecej amarantusa, sypie mu tez do musu owocowego zmielony sezam nieluskany, a na kolacje kasza/platki na mleku ryzowym. na poczatku mialam pewne opory, ale teraz sama chyba tez calkiem odstawie nabial
    psa nie mamy, ani innych zwierzakow. dalej piore ubrania w platkach mydlanych. no nic, dalej bedziemy szukac, to wykrywanie alergii to jak praca detektywistyczna...

  5. #25
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    Spróbuj może prać w kulach ecozone. Całe życie zmagałam się z wypryskami w miejscach zakrytych ubraniem, zauważyłam że nasilało się to przy zmianie proszku do prania. Dało się z tym żyć,nawet przyzwyczaiłam się. Będąc w ciąży znalazłam info o kulach ecozone, kupiłam i jestem zachwycona bo problem nie zniknął ale bardzo się zmniejszył. Myślę, że warto je wypróbować.

  6. #26
    Chustofanka Awatar migotka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    403

    Domyślnie

    alergia to bardzo skomplikowany problem...moja najstarsza miała alergię na mleko i jego przetwory (choć z testów nic nie wychodziło) oraz na marchewkę i warzywa z tej grupy (podobno to bardzo częste) a nabawiła jej się w wieku 7-8 mies. pomogła tylko dieta eliminacyjna (masakra-zupy bez włoszczyzny....) i maść cholesterolowa z witaminami oczywiście mleko bebilon pepti....na szczęście po 3 rż jej przeszło, została tylko alergia na proszki i kosmetyki (generalnie jakaś substancja chemiczna) ja sama nabawiłam się alergii po 20-tce na niektóre kosmetyki i detergenty (mam wymówkę że nie mogę zmywać i sprzątać ) wszystko w rękawiczkach....

    życzę powodzenia bo wiem jaki to problem...dojść co uczula, dacie radę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •