Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95

Wątek: Pracuję nad plecakiem prostym

  1. #81
    Chustonówka Awatar sanrioo
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    24

    Domyślnie

    to i ja się podepnę, mała 7 kilo i plecakuję od niedawna, wrzucam z biodra ale właśnie wychodzi za nisko... mam też szeroką chustę i zawsze na górze zostaje mi materiał ;/ może powinna być węższa?

  2. #82
    Chustofanka Awatar selidor
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sanrioo Zobacz posta
    to i ja się podepnę, mała 7 kilo i plecakuję od niedawna, wrzucam z biodra ale właśnie wychodzi za nisko... mam też szeroką chustę i zawsze na górze zostaje mi materiał ;/ może powinna być węższa?
    Nie jestem pewna ale chyba nadmiar szerokości chusty powinien znajdować się przy pupie? Ja wkładam górne krawędzie chusty między zęby i ściągam cały materiał w dół ale wrzucam z supermenki.

  3. #83
    Chustonówka Awatar sanrioo
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    24

    Domyślnie

    hm nie wiem ale ja mam wrażenie, że więcej chusty pod tyłek małej nie wciągnę. no nic pozostaje trenowanie i czekanie na dwie chusty które do mnie idą może na nich pójdzie lepiej.

  4. #84
    Chustofanka Awatar selidor
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sanrioo Zobacz posta
    hm nie wiem ale ja mam wrażenie, że więcej chusty pod tyłek małej nie wciągnę. no nic pozostaje trenowanie i czekanie na dwie chusty które do mnie idą może na nich pójdzie lepiej.
    przepraszam za zaśmiecanie wątku, nie mogę sie powstrzymać
    sanrioo na jakie chusty czekasz?

  5. #85
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    W związku z chorobą na razie odpuściłam treningi, ale mam pytanie.

    Jeśli dobrze zrozumiałam, była tu mowa o tym, że w plecaku prostym chusta nie ma iść między brzuchami rodzica i dziecka, jak w wiązaniach z przodu, bo wtedy nie da się jej dobrze dociągnąć. Oglądałam parę dni temu instrukcję plecaka wrzuconą przez bardzo popularną Australijkę z "Keep calm and carry them": https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

    Ona ten materiał pod pupę wsadza bardzo głęboko, zawsze mi się wydawało, że to tak ma być (nawet dlatego próbowałam jej sposobu zarzucania chusty na dziecko na plecach), ale teraz mam wątpliwości.

  6. #86
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że ona zdecydowanie za głęboko ten materiał wsadza. Dolna krawędź też powinna być napięta a tego nie zrobisz jak znajduje sie ona między brzuchem dziecka a Twoimi plecami. Tu materiał powinien iść od kolanka do kolanka. Z resztą w wiązaniach z przodu też. Raczej to podciąganie materiału między rodzica a dziecko ma spowodować podwinięcie miednicy po prostu ale do tego również wystarczy, ze będzie iśc prosto od kolanka do kolanka. Przynajmniej ja tak to widzę


  7. #87
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    To bardzo ciekawe, co mówisz, bo we wszelkich instrukcjach z naciskiem się mówi: "głęboko między siebie a dziecko" - i tak zawsze starałam się robić. Więc można włożyć chustę za głęboko?

    Ja chyba jednak muszę wrócić do tej swojej koncepcji zrobienia filmiku z wiązania kieszonki i wrzucenia go tu do poprawki.

  8. #88
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    To bardzo ciekawe, co mówisz, bo we wszelkich instrukcjach z naciskiem się mówi: "głęboko między siebie a dziecko" - i tak zawsze starałam się robić. Więc można włożyć chustę za głęboko?

    Ja chyba jednak muszę wrócić do tej swojej koncepcji zrobienia filmiku z wiązania kieszonki i wrzucenia go tu do poprawki.
    ja nie trzymam się instrukcji tak co do słowa, więc może coś robię źle ale na pewno takie pomysły jak wkładanie materiału w spodenki dziecka itp powodują że chusta jest za głęboko i niedociagnięta

    Ale od kolanka do kolanka z podwinieta miednicą to jest głęboko

    Edit: jeszcze dodam, że w zdecydowanej większości wrzucam z tobołka, więc chusta jest tak głęboko jak sięga tobołek i to zdecydowanie nie jest tak głeboko jak na filmiku zalinkowanym.
    Ostatnio edytowane przez HoliPoli ; 17-06-2014 o 08:47


  9. #89
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    No właśnie, w tobołku nigdy, przenigdy nie wyjdzie tak głęboko. Byłam przeświadczona, że głęboko = dobrze, więc próbowałam tej metody zarzucania na plecy. To wygląda tak fajnie, tak... solidnie

  10. #90
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Się podepnę - młoda nie daje się zatobołkować, wrzucam ją na plecy i dopiero nakładam chustę - jak wpycham materiał między siebie a dziecko - nie umiem porządnie dociągnąć dolnej krawędzi, aż zsuwa mi się z ramion. Gdy mam tylko od kolanka do kolanka - to przy dociąganiu chusta mi "podjeżdża" tak, że jest od połowy uda do połowy uda i młoda siedzi płytko. Czy da radę zawiązać plecak nie z tobołka, czy zawsze będą luzy/problemy z dociągnieciem?

  11. #91
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    W związku z chorobą na razie odpuściłam treningi, ale mam pytanie.

    Jeśli dobrze zrozumiałam, była tu mowa o tym, że w plecaku prostym chusta nie ma iść między brzuchami rodzica i dziecka, jak w wiązaniach z przodu, bo wtedy nie da się jej dobrze dociągnąć. Oglądałam parę dni temu instrukcję plecaka wrzuconą przez bardzo popularną Australijkę z "Keep calm and carry them": https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

    Ona ten materiał pod pupę wsadza bardzo głęboko, zawsze mi się wydawało, że to tak ma być (nawet dlatego próbowałam jej sposobu zarzucania chusty na dziecko na plecach), ale teraz mam wątpliwości.
    Ja podwijam ten material identycznie jak ona, od strony kolan dziecka. Jest mi tak bardzo wygodnie i plecak sie nie rozjezdza ani nie rozluznia. Ile chusty trafia miedzy mnie a dziecko nie mierzylam , jakos bardziej ufam feedbackowi od wlasnego kregoslupa niz rzeczom wyczytanym na sieci.

  12. #92
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Ja podwijam ten material identycznie jak ona, od strony kolan dziecka. Jest mi tak bardzo wygodnie i plecak sie nie rozjezdza ani nie rozluznia. Ile chusty trafia miedzy mnie a dziecko nie mierzylam , jakos bardziej ufam feedbackowi od wlasnego kregoslupa niz rzeczom wyczytanym na sieci.

    ja podwijam mniej ale też mi wygodnie, więc się nad tym specjalnie nie zastanawiam


  13. #93
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Ja doszłam ostatnio do jednej rzeczy - podwijam tyle ile chce córa. Że jednego dnia woli mieć od kolanka do kolanka - bo ma ochotę na drzemkę i musi mieć wygodnie, a drugiego woli mieć mało, bo ma ochotę walić matkę kolanami, wywijać nogami na prawo i lewo, poskakać sobie trochę, to już inna sprawa. Ale mi już dziecko mówi, że jej niewygodnie. Ale maluch też "mówi", że coś mu nie tak.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  14. #94
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Hmmm a na tym filmiku nie ma w ogole dociagania pasmo po pasmie, tak ma byc? Tylko ta jaj chusta plastyczna badzo, nie ma jakis luzow w tym wiazaniu....

  15. #95
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    To jest kwestia chusty. Czasem zdarza się, że mam konkretną chustę, która występuje w danym filmie więc "z ręki" niejako wiem ile siły trzeba faktycznie włożyć w daną szmatę, choć na filmie wygląda niewinnie. Zobaczcie film Marciuli z plecakiem z koszulką. To jest bardzo gruba i zwarta chusta (310 g/m2), mi się nie mieszczą obie poły w ręku przy przekładaniu. Na filmie w ogóle nie widać ile siły trzeba faktycznie włożyć w jej dociąganie

    Sent from my RM-821_eu_netherlands_315 using Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •