Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 95

Wątek: Pracuję nad plecakiem prostym

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie Pracuję nad plecakiem prostym

    Hej, dziś zaniosłam Zosię do żłobka w plecaku prostym. Tak żeby potrenować. Zarzucam ostatnio ją sobie z biodra i w efekcie mam wrażenie, że plecak wychodzi mi bardzo niski. Jak to waszym zdaniem wygląda?


  2. #2
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    A jak Ci sie nioslo? Bo jak ja mam mala nizej to mnie "ciagnie" do tylu, staram sie ja wysoko umieszczac, lecz ja ja wrzucam i dopiero potem chuste. No i gore musze mocniej dociagnac, lapie porzadna garsc gornej krawedzi i dociagam. Wtedy mloda przyklejona i wygodnie nam o tak wysoko lubie:




  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,796

    Domyślnie

    Faktycznie dośc nisko. Jak mała jest juz na plecach, to możesz ją podciągnąć w górę.
    I górna czesc bym jednak bardziej dociągnęła - odkryłam to ostatnio, że można jeszcze mocniej dociagnąc i jest wtedy wygodniej
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Tak, dokładnie, w trakcie noszenia ciągnęło w tył. No więc ja wrzucam na początku nawet w miarę wysoko, ale zjeżdża mi w momencie, kiedy wpycham chustę między nas. Bo ciągnę dolną krawędź chusty w dół razem z nią.

    Dociągnięcie przy szyi... Problem w tym, że za każdym razem, kiedy próbuję zebrać materiał przy szyi, Zosia się pręży i krzyczy, więc od razu jest po dupkowpadce.

    Bardzo mi się podobają wasze motania, dziś spróbuję zawiązać tak wysoko

  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    spójrz jak stoisz pochylasz się.
    dobrze zawiązany plecak "w sposób naturalny wymusza" idealną pozycje noszacego. czyli tak naprawdę najwygodniej jest Ci w tej optymalnej, wyprostowanej, ze ściągniętymi łopatkami i piersią wypchniętą.
    poza tym ta chusta to 4,2. osoba tak szczupła jak Ty powinna mieć w niej znacznie dłuższe ogony.
    czyli?
    niedociągnięty po prostu jest on.

    dlatego nisko, dlatego niezbyt Ci wygodnie, dlatego się pochylasz.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    To 4,2 jest? Myślałam, że 3,6 Ale to twoja chusta, to pewnie wiesz, ja nigdy nie mierzyłam

    Spróbuję odważniej. Z dociąganiem jest tak, jak pisałam, Zosia się drze i pręży, jakby ją bolało, dlatego jakoś nie miałam odwagi dociągać z całej siły plecaka.

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    3,6? A moze...
    Nie mam praktyki z wrzucaniem przez biodro, wiec nie podpowiem trickow, niestety

  8. #8
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Tak, dokładnie, w trakcie noszenia ciągnęło w tył. No więc ja wrzucam na początku nawet w miarę wysoko, ale zjeżdża mi w momencie, kiedy wpycham chustę między nas. Bo ciągnę dolną krawędź chusty w dół razem z nią.

    Dociągnięcie przy szyi... Problem w tym, że za każdym razem, kiedy próbuję zebrać materiał przy szyi, Zosia się pręży i krzyczy, więc od razu jest po dupkowpadce.
    mam dokladnie te same problemy. ale najgorszy jest wyjezdzajacy material spod pupy, zeby nie wiem ile go nawsadzac, zawsze wyjezdza...
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Mi., a jak wrzucasz duże, ciężkie dziecko? Zawsze z tobołka? Tak byłam uczona przez doradczynię (i wtedy Zosia lądowała mi zawsze wysoko), ale eksperymentuję własnie z innymi metodami, nie wiem, czy słusznie

    Isolt, a kiedy ci ten materiał wyjeżdża, przy prężeniu czy tak w ogóle?

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    U mnie te same problemy z młodym. Jak tylko chce mocniej dociągnąć gore to on się pręży: /. Przez to nie jest nam za wygodnie: (. Będę spoglądać na ten wątek bo może ktoś cos dobrego doradzi

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja może spróbuję coś zaśpiewać w trakcie dociągania

  12. #12
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    przy prezeniu, moj maly raczej nie siedzi spokojnie, tylko sie wykreca, zeby poogladac, albo podskakuje, jak jest znudzony no i wtedy klops i kiszka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  13. #13
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    No są luzy, stąd też mało komfortowe noszenie.
    Ja na ogół robiłam rzut na akrobatę, więc z biodra mało wiele podpowiem.
    Jedno co mi przychodzi do głowy, aby bardziej dociągnąć ( o ile nie możesz krawędziami), to skręcanie każdej poły do wewnątrz- siłą rzeczy nieco się chusta sama wówczas dociąga. Tyle, że to taka mega prowizorka...
    Ps. Ładna zawartość reklamówki .

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annya Zobacz posta
    Ps. Ładna zawartość reklamówki .
    Regularna dostawa wypranych pieluch do żłobka

  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Ile wazy ciezkie dziecko?
    Moje wazy 9,9 i wrzucam tak samo jak 5 kilo temu - juz zacnie dociagniety tobolek przerzucam przez ramie.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Dobrze ponad 10. Muszę w takim popracować nad dupkowpadką w tobołku, bo tą drugą metodą zdecydowanie lepsza mi wychodzi.

  17. #17
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,606

    Domyślnie

    samasia, a córka Ci śpi w drodze do przedszkola? Może spróbuj ją wiązać z rękami na zewnątrz? Ja choć doświadczenia wielkiego nie mam to mam takie wspomnienie, że o wiele łatwiej było mi dociągnąć, jak mała już była prawie chodząca i zostawały jej ręce na zewnątrz. (Wrzucałam też z biodra). Mnie ogólnie bardziej przekonał plecak z kieszonką... czy jak mu tam
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Niee, nie śpi Też myślałam o rękach na zewnątrz, zresztą zwykle ona wyciąga ręce, tym razem jakoś wyjątkowo schowana mi wyszła.
    Plecak z kieszonką fajny, ale chciałabym dopracować do perfekcji prosty z myślą o kolejnym dziecku w przyszłości. Lepiej chyba eksperymentować na starszaku

  19. #19
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    przyglądnę się trochę.. nie mam teraz jak ćwiczyć bom w ciąży a wnet się przyda!

  20. #20
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Plecak z kiszonka...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •