Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Wątek: Kieszonki w 40 czy 60 stopniach?

  1. #21
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,581

    Domyślnie

    Ja ostatnio wrzucam przed dołożeniem ubranek wszystkie wkłady i otulacze (więc jak kieszonki) na krótkie pranie (20min) w 60st. bez wirowania. Nie zawsze, czasem robię płukanie zimną wodą, ale jednak co temperatura to temperatura

    Stripingu nie robię, bo to jest zabójcza zżerlaność prądu i wody. Czasem robię na 90st same wkłady, ale najskuteczniejszy w zabijaniu zapachu jest kwasek cytrynowy (wymoczyć albo dodac do prania). Ale to nie dla kieszonek! Otulacze pulowe wrzucam do płynu do mycia naczyć, a potem płuczę w pralce.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  2. #22
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    4. cykl w 90 stopniach leci. W nocy chodzę do toalety, to sobie rozwieszę. Kieszonki leżą i sie moczą w NF od chyba 13 (raz zmienilam wode i nalalam nowej plus nowa dawka NF). Jeśli włączę pranie kieszonek dopiero rano to bedzie ok? Nie skisną mi w tej wodzie?
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    nie ale możesz też je wyjąć, wycisnąć z każdej wodę i odłożyć do suchego wiadra, żeby tam poczekały na pranie



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #24
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    A tak mi się nie chce... leżę juz w łóżku, Antek dal mi dzis popalić, jutro od rana goście no i moj stan błogosławiony - jak nie skisną to niech sobie pływają, moze wiecej brudów sie rozpuści
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  5. #25
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Ej, dziewczyny! Ja mam nowe pieluchy! Dosłownie! Wkłady prawie białe, mięciutkie jak nigdy, delikatne. Boże, jak one teraz chłoną! Chłooooooooonąąąąąąą! A kieszonki? Nie wiedziałam, że minki jest taki minki Nowe takie nie były! Chcę się do nich przytulać i nos zatapiać... Nie skrzypią, są mięciutkie, delikatne, piękne kolory. Dziś Ąte był w jednej pielusze chyba z 5 godzin (o ja wyrodna ) i nie było przecieku (wkład z mikrofibry, ręczniczek z IKEA i kieszonka Bobolider)! To nie-sa-mo-wi-te!

    Zrobiłam tak :

    KIESZONKI
    0d 13 do 9 następnego dnia moczyłam czyste kieszonki w Nappy Freshu (raz zmieniłam wodę). Zalałam gorącą wodą, ale z kranu, więc nie wrzątek.
    Wypłukałam w pralce z dodatkową ilością wody.
    Wyprałam bez detergentu 2 razy na cyklu: 60 stopni z praniem wstępnym, mocne plamy, dodatkowa ilość wody przy płukaniu.

    WKŁADY
    czyste wkłady i ręczniczki IKEA wrzuciłam na 4 cykle: 90 stopni, mocne plamy, dodatkowa ilość wody przy płukaniu. Do pierwszego prania dodałam 2 łyżki sody oczyszczonej. Prałam cztery razy, bo się ciągle pieniło.

    Wszystkie pieluszki są czyste, po zasiuraniu nie śmierdzą, są mięciutkie. No love po prostu. Jestem zachwycona!



    Dzięki za podpowiedzi



    PS. Aż mi się emotków zachciało
    Ostatnio edytowane przez Mariolkadg ; 01-06-2014 o 21:43
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  6. #26
    Chustofanka Awatar luthien
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    164

    Domyślnie

    [QUOTE=Mariolkadg;2862618]Ej, dziewczyny! Ja mam nowe pieluchy! Dosłownie! Wkłady prawie białe, mięciutkie jak nigdy, delikatne. Boże, jak one teraz chłoną! Chłooooooooonąąąąąąą! A kieszonki? Nie wiedziałam, że minki jest taki minki Nowe takie nie były! Chcę się do nich przytulać i nos zatapiać... Nie skrzypią, są mięciutkie, delikatne, piękne kolory. Dziś Ąte był w jednej pielusze chyba z 5 godzin (o ja wyrodna ) i nie było przecieku (wkład z mikrofibry, ręczniczek z IKEA i kieszonka Bobolider)! To nie-sa-mo-wi-te!

    Do kieszonek wkladasz reczniczki ?


  7. #27
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Gratuluje wygranej walki

    A do kieszonek mozna wlozyc cokolwiek przeciez tetre, male reczniczki z ikea, a ja nawet mam wklady z pocietego bardzo grubego frotowego recznika obszytego wlasnorecznie zwyklym zygzakiem. Polecam! W sensie pomyslowosc jesli chodzi o wklady do kieszonek

  8. #28
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    [QUOTE=luthien;2862697]
    Cytat Zamieszczone przez Mariolkadg Zobacz posta
    Ej, dziewczyny! Ja mam nowe pieluchy! Dosłownie! Wkłady prawie białe, mięciutkie jak nigdy, delikatne. Boże, jak one teraz chłoną! Chłooooooooonąąąąąąą! A kieszonki? Nie wiedziałam, że minki jest taki minki Nowe takie nie były! Chcę się do nich przytulać i nos zatapiać... Nie skrzypią, są mięciutkie, delikatne, piękne kolory. Dziś Ąte był w jednej pielusze chyba z 5 godzin (o ja wyrodna ) i nie było przecieku (wkład z mikrofibry, ręczniczek z IKEA i kieszonka Bobolider)! To nie-sa-mo-wi-te!

    Do kieszonek wkladasz reczniczki ?


    Do każdej kieszonki wkładam oryginalny wkład oraz złożony ręczniczek - jeden wkład to za mało dla Antka, a ręczniczek to przecież taniocha i w takim zestawie wszystko nam gra

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    Gratuluje wygranej walki

    A do kieszonek mozna wlozyc cokolwiek przeciez tetre, male reczniczki z ikea, a ja nawet mam wklady z pocietego bardzo grubego frotowego recznika obszytego wlasnorecznie zwyklym zygzakiem. Polecam! W sensie pomyslowosc jesli chodzi o wklady do kieszonek
    Dzięki Jestem z siebie dumna
    Tak, tak, byle co do kieszonki, byle nam grało - niestety, wkurzałam się bardzo przy wkładaniu tetry, bo mam chyba dosyć dobrą i obszerną - ciężko wchodziła. A z samoróbek, to raz spróbowałam sobie uszyć prefold... I na tym skończyłam swoją przygodę z maszyną, ale ostatnio coś tam sobie zszywam^^ znów.
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  9. #29
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja piorę zawsze na 60,czasem na 90
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  10. #30
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    Moje kieszonki to chinki oraz formowanki głowie od Agny, Kokosi i mother ease. Wszystkie płuczę przed praniem a później pranie 60 stopni oraz dodatkowe płukanie. Od czasu do czasu puszczam na 90 stopni kieszonki. Proszek Atom (kupuje na znanym nam wszystkim serwisie aukcyjnym, bo w realu nie dostępny). Smrodku nie ma, biel nie jest wybitnie biała ale... mi to nie przeszkadza. Przy takim traktowaniu nic się z pieluchami nie dzieje, wkłady chłonne.

  11. #31
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Ja do tej pory kieszonki prałam na 40 stopni z płukaniem wstępnym na programie eco. Ale ostatnio puściłam na 60 i jakoś lepiej wyglądały. chyba wypośrodkuje i teraz będę puszczać na 50. Może puli nie zamorduje. Mam i firmówki i chinki

  12. #32
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Gdzieś przeczytałam, że pałeczka e.coli ginie już w 60 st. Więc jeśli kupka mleczna lądująca u nas w toalecie (EC) zdarzy się w pieluszce, to wiem, że pozostałości w materiale 60 st. na pewno "wybije". Dlatego formowanki, otulacze, kieszonki i bambusowe/bawełniane/konopne wkłady wszystko puszczam na 60 st.
    Mam firmówki kanadyjskie/usa/niemieckie, ale wszystko nadal wygląda jak nowe a PUL ma wygląd idealny.

  13. #33
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Mariolkadg ciekawa jestem czy efekt długo się utrzymywał?
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  14. #34
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Po miesiącu powtórzyłam, ale już tylko po jednym praniu dodatkowym (prałam już czyste) bez detergentu - działają super!
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •