Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Wątek: Kieszonki w 40 czy 60 stopniach?

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie Kieszonki w 40 czy 60 stopniach?

    Dziewczyny, wiem, że wszystko na metce, ale przeglądam "Pielęgnację pieluch" i widzę, że nie wszystkie się stosujecie

    Mój stosik dziś przechodzi swoiste SPA. Właśnie piorą się wkłady drugi raz w 90 st (podobno można do 60, ale śmierdzą, śmierdzą okrutnie!). Kieszonki moczą się w Nappy Freshu i będę je prać jak wkładki skończą się kręcić. Wypiorę je chyba w 60, bo dość mam już tego zapachu wstydzę się normalnie Jak mi się stos rozleci, to padnę i nie wstanę!

    A Wy? Kieszonki pierzecie w 60 st? Zawsze czy przy okazji walki ze smrodkiem? Jak często?
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  2. #2
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja bardzo często prałam pule na 60 st praktycznie co drugie pranie a wkłady jak śmierdzą to proponuje do dużego gara wrzucić wsypać proszku i gotować z pół godzinymieszając efekt murowany ja zawsze tak robię także z tymi kupionymi z bazarku, w garze także szare potrafią się rozjaśnić.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  3. #3
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Gar jak najbardziej, ale dziś kuchnia zajęta - będą goście i jedzenie się szykuje No własnie w garze goowanie to myślę, że 100 stopni? Więc nie kumam tych "max 60"...
    To mój pierwszy raz kiedy muszę walczyć, bo zwykle używałam tetry z otulaczem - a tetrę na 90 i żadnego zapachu nie było. Od jakiegoś czasu przerzuciłam się na kieszonki i taki efekt:]
    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    Ja bardzo często prałam pule na 60 st praktycznie co drugie pranie a wkłady jak śmierdzą to proponuje do dużego gara wrzucić wsypać proszku i gotować z pół godzinymieszając efekt murowany ja zawsze tak robię także z tymi kupionymi z bazarku, w garze także szare potrafią się rozjaśnić.
    I nic Twoim kieszonkom się nie dzieje?
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,270

    Domyślnie

    kieszonek nie gotuj w garze
    tylko same wklady
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  5. #5
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    kieszonek nie gotuj w garze
    tylko same wklady
    Wiem, wiem Ale dzięki, że czuwasz
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Kieszonki w 40 czy 60 stopniach?

    Do niedawna pralam na krótkim programie w 50 st. ale nie wyplukiwal sie dokładnie proszek i robiły sie złogi. Teraz zawsze piore w pełnym programie 60 st, obroty 800 i jest ok. Tylko na jednym otulaczu mam metkę z zalecana niższa temp. (40), ale nic sie z bim nie dzieje.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #7
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,270

    Domyślnie

    ja piore zawsze w 60st wszystkie pieluchy, zwykle z dodatkowym plukaniem, czasem dodatkowe pranie w 30 albo 40st z samym nappy freshem.
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  9. #9
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta

    No dzięki, przeczytałam Zatem decyduję się wyprać w 60
    I jeszcze takie info: wkłady, które kończą drugie pranie w 90 stopniach bez detergentu (do pierwszego dałam 2 łyżki sody) pieniły się przy ostatecznym płukaniu... Nie dużo, ale jednak Co robić?
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Puść jeszcze raz na 90. Az nie bedzie piany. U mnie ostatnio trzeba było 5 cykli na 90 bez detergentu



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Puść jeszcze raz na 90. Az nie bedzie piany. U mnie ostatnio trzeba było 5 cykli na 90 bez detergentu
    o wow - i często takie kuracje robisz? mnie by chyba "zabił" rachunek za prąd...
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Kustafa z czego te wkłady? Bambus takie coś przetrwał?!
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Kieszonki w 40 czy 60 stopniach?

    To było po raz pierwszy, wielo używam od grudnia. Niestety ostatni rachunek za wodę był 150% wyższy od poprzednich Ale bez tego strippingu pieluchy nie nadawały sie do użytku: smród utrzymywał sie mimo prania i od tych złogów nasiaknietych moczem dzieć mial podrażnioną skore. Taki lajf



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #14
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Puść jeszcze raz na 90. Az nie bedzie piany. U mnie ostatnio trzeba było 5 cykli na 90 bez detergentu

    O matko! A koniecznie na 90 stopni? Może już na mniejszej temperaturze, coby trochę prądu zaoszczędzić? a może od razu z kieszonkami tymi co mi się moczą? Jak myślicie?
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    U mnie tylko mikrofibra śmierdzi, więc jej nie używam..złogów żadnych nie zauważyłam, a na wielo Kuba jest od połowy października.. Chyba mam szczęście
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  16. #16
    Chustofanka Awatar luthien
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    164

    Domyślnie

    U mnie środek zwalcza kwasek cytrynowy. Namaczam przed praniem. Dzisiaj dodam do prania na próbę.

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


  17. #17
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    No tak, bo kwasek rozpuszcza zlogi



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  18. #18
    Chustofanka Awatar luthien
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    164

    Domyślnie

    Zatem nie trzeba robić specjalnego prania. Jeśli pieluchy namocza sie przed to nawet po praniu w 30 stopniach i dodatkowym plukaniu zapach może być ok.
    A w przypadku temp. 70 i kwasku w praniu oczyszcza paluszki i odkamienamy pralkę.


  19. #19
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luthien Zobacz posta
    Zatem nie trzeba robić specjalnego prania. Jeśli pieluchy namocza sie przed to nawet po praniu w 30 stopniach i dodatkowym plukaniu zapach może być ok.
    A w przypadku temp. 70 i kwasku w praniu oczyszcza paluszki i odkamienamy pralkę.
    yyy, nie bardzo
    30st to za niska temperatura prania, żeby rozpuścić złogi. niby NF i bambinomio neutralizują bakterie już od 30 st, ja jednak wolę nie polegać jedynie na wskazówkach producentów. myślę, że minimum to 40 st, a optimum - 60. przy 70 st trzeba pamiętać, żeby nie dokładać kieszonek ani otulaczy, bo taka temperatura może uszkodzić PUL.
    nie wiem, o jakim namaczaniu piszesz. czy krótkim przed praniem, czy trzymaniu pieluch w wiadrze „na mokro”. bo to drugie nie jest polecane (w mokrym wiadrze tworzy się siedlisko bakterii).



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #20
    Chustofanka Awatar luthien
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    164

    Domyślnie

    Przed praniem.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •