Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: co na lato?

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Natala
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    136

    Domyślnie co na lato?

    Witajcie.
    Moja córcia ma prawie 6 mies i 9 kg, zastanawiam się jako wielo będą dla niej najlepsze na lato - wygodne i przewiewne. A jeśli polecacie gatki wełniane to jestem zielona w tym temacie - jak je dobrać i z której firmy?

    Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie.




    Gorąco zapraszm na moje storny:
    http://stworzenidozycia.pl/ - rozwój osobisty ku pełni życia -

    http://pomyslowonatalii.blogspot.com/
    - kartki okolicznościowe i inne cuda

    http://zosiasamosiablw.blogspot.com/ - nasze początki BLW ze starszą

  2. #2
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    założenie:
    1) pul poliestrowy jest najmniej przewiewny
    2) pul bawełniany jest bardziej przewiewny niż ten poliestrowy (w poliestrowym to poliester jest laminowany, w bawełnianym to bawełna jest laminowana; ale uważaj, bo cześć pieluch, w których opisy głoszą 'pul bawełniany' to tylko pul polestrowy obszyty bawełną, tak by pieluszka z zew. miała bawełnę i ładnie wyglądała); minus pulu bawełnianego, bardziej przecieka, szybciej namaka w oklicy pachwinek niż pul poliestrowy
    3) wełna -> założeni głosi, ze jest bardziej przewiewna, niz powyższe, ale imo bardzo zalezy od rodzaju wełny i jej grubości, np. merynos powinien ładnie oddychac.

    gdy moja była w tym wieku, stosowałam 'normalne' pieluchy, ale z np. mniejszą ilością wkładu, toż wkład również grzeje więc nic nie da założenie przewiewnej pieluchy, gdy bardzo chłonny wkład się włozy. na mega upały po prostu młoda leżała, siedziała w bawełnianych majtkach z np. tetra. to chyba najlepsze

    możesz tez małej zakładac pieluszki formowane bawełniane, lub pieluszki formowane z dodatkową warstwa pulu między nóżkami, taki dodatkowy wkład-> to takie pieluszki formowane, na które w kroczku doszyty jest pul-> brzuszka plecków nic nie grzeje- przy dużym siku, owszem pielucha przecieknie, ale nie zrobi ci kałuzy na podłodze

    opinie o gatkach wełnianych poszczególnych firm znajdziesz w dziale z recenzjami pieluch.

    pozdrawiam serdecznie

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Pierwsze lato na wielo przed nami, ale nastawiam się na wełnę i jakieś pulowe otulacze od czasu do czasu. (Kieszonek nie używam)

    generalnie temat już był
    co nieco masz tu np:

    http://www.chusty.info/forum/showthr...highlight=lato

    edit. spinek pięknie wszystko wyjaśniła


  4. #4
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta

    edit. spinek pięknie wszystko wyjaśniła
    dziękować

  5. #5
    Chustonoszka Awatar Natala
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    136

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, jakoś nie mogłam znaleźć żadnego wątku na ten temat.




    Gorąco zapraszm na moje storny:
    http://stworzenidozycia.pl/ - rozwój osobisty ku pełni życia -

    http://pomyslowonatalii.blogspot.com/
    - kartki okolicznościowe i inne cuda

    http://zosiasamosiablw.blogspot.com/ - nasze początki BLW ze starszą

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Napiszę tak w kolejności przewiewności:
    1. otulacz wełniany bądź po domu formowanki z panelem pul bądź gdiapers. Po domu najlepiej zakładać dziecku samą formowankę
    2. pieluchy z pulu bawełnianego
    3. otulacze polarkowe
    4. i tu najmniej polecane patrząc pod kątem przewiewności pieluchy z pulu poliestrowego a z pulu minky tym bardziej. Ale wiem że mamy nakładają przez cały rok, latem też. Sama nakładałam aczkolwiek to nie jest najlepsza opcja.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Wszystko zależy od pogody pytasz o pieluchy latem, ale pewnie chodzi Ci o pieluchy na upały. A wtedy to ja mam zamiar stosować to o czym napisała spinek, czyli tetra i na to bawełniane gatki. Ale ja np wezme ze sobą ze dwa pulowe otulacze, bo sie wybieram nad Bałtyk, a tam jak wiadomo bywa chłodniej ale królować będą wełniaki. Aha no i jesli chodzi o to jakie wybrac, to Ci nie pomogę, bo jest mnóstwo możliwości, a ja jestem fanką stochenów i te mi najbardziej pasują.


  8. #8
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    można jeszcze używać gatek polarowych - nieco mniej przewiewne i mniej siusiuszczelne niż wełna, prostsze w traktowaniu

    wiek jest trochę trudny letnio, bo dziecko raczej już nie leży spokojnie, więc trudno zostawić z gołym/owiniętym pupsztolem, a jednocześnie jeszcze nie raczkuje/chodzi i mocno naciska przednią częścią pieluchy, więc przy złym układzie jeśli się założy samą formowankę to może całkiem solidnie pomoczyć okolicę

    mój obecnie po domu paraduje w wełnianych gatkach na formowankę, upału takiego, żeby mnie kusiło o większą przewiewność dla pupy, jeszcze nie mamy
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #9
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Właśnie się śmiałam z moją teściową, że taka pogoda jak dziś u nas - czyli totalny upał- to bardzo oszczędny czas dla pieluch. Bo młoda biega z gołą pupą po ogrodzie i popuszcza gdzie jej się zachce Ale na placu zabaw albo w mieście jednak nie polecam A ja na upały polecam cienkie wełniaki i musliny/tetrę. Super jest wełniak franiszki w jeżyki, ale chyba już go nie można dostać, prawda? Amsterdamy też są spoko, ale już grubsze. Jakoś Pul na lato w ogóle do mnie nie przemawia.
    Ale rzeczywiście co kto lubi.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    no tak, tylko co innego puścić półtoraroczniaka z gołą pupą, a co innego średniomobilego pięciomiesięczniaka - po fajnym trawniku raczka już można (niestety na razie takimnie dysponuję), ale niekoniecznie pełzaka
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A ja dodam tylko że jak ktoś chce używać np. kieszonek to lepiej z colmaxem niż mikropolarem bo jednak mikropolar trochę grzeje a coolmax jest taki chłodny w dotyku.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Dla mnie na upały istniały tylko wełniaki franiszki (ale nie wiem czy ona jeszcze szyje)
    Mięciutkie, przewiewne i nie przemakały.
    Do środka tetrę wkładałam

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Pulowe otulacze fajne są Motherease airflow, zapinane po bokach na napki, po każdej stronie jeden przy pasie, drugi przy udku- pośrodku dziura Po pierwsze przepływ jakiś tam jest, po drugie nie ma podwójnej warstwy pulu z przodu.
    O takie: http://www.nurtured.ca/Mother-ease-A...ver_p_617.html
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Mialam te otulacze oprocz przewiewnosci byly nie do przesikania

  15. #15
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    No fajnie,ale ile to kasy trzeba znowu wydac, bo sie pora roku zmienila czy to znaczy,ze kieszonka pulowa tak grzeje,ze chlodniej w jednorazowce?innych materialow nie posiadam

    Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    polecam coolmax. kieszonki z coolmaxem można zakładać przez cały rok, ale przy wyższych temp. dają większy komfort niż polar. mam kilka w stosiku, są w użyciu na okrągło.
    wełna pewnie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, ale jakoś nie mogę się przemóc, by założyć młodemu wełniaki przy temp. 29 stopni



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  17. #17
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    No fajnie,ale ile to kasy trzeba znowu wydac, bo sie pora roku zmienila czy to znaczy,ze kieszonka pulowa tak grzeje,ze chlodniej w jednorazowce?innych materialow nie posiadam

    Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
    absolutnie nie trzeba, byłoby to fanatyzmem
    to nie jest tak, ze to jest jakaś ogromna różnica, np. załóż polar w upal-grzeje? tak samo z pieluchą, nie wierzę, że pul jakoś znaczaco bardziej grzeje (o ile nie mniej)
    stosuj to co masz, a na maksymalene upału-> majtki bawełniane+tetra-> czy co tam masz i podkład z łóżeczka pod pupę
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 24-05-2014 o 09:15

  18. #18
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    bez przesady
    moja zu nosila pulowe kieszonki z polarem latem
    flipy z tetra
    w upały konkretne i nigdy z tego powodu tylek nie był ani upocony ani odparzony.
    wg mnie pul lepiej oddycha niż worek foliowy w postaci jednorazówki po której zaraz ja odparzalo.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  19. #19
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    polecam coolmax. kieszonki z coolmaxem można zakładać przez cały rok, ale przy wyższych temp. dają większy komfort niż polar. mam kilka w stosiku, są w użyciu na okrągło.
    wełna pewnie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, ale jakoś nie mogę się przemóc, by założyć młodemu wełniaki przy temp. 29 stopni
    Jak juz założysz młodemu wełniaki przy tylu stopniach to sie dopiero przekonasz. Załóż i sama się przekonaj.

    A co do jednorazówki to jest przewiewna to pierwszego sikniecia kiedy to we wkładzie robi sie nieprzepuszczalny "kisiel" z poliakrylanu sodu
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #20
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    No fajnie,ale ile to kasy trzeba znowu wydac, bo sie pora roku zmienila czy to znaczy,ze kieszonka pulowa tak grzeje,ze chlodniej w jednorazowce?innych materialow nie posiadam

    Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
    Ja mam tylko kieszonki z polarem, pupa nawet przy tych temperaturach jest bardzo ladna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •