Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41

Wątek: co na lato?

  1. #21
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    czyli po raz kolejny dla każdego coś innego są zwolennicy Puli, są zwolennicy wełniaków (ja wolę otulacze wełniane niż wełniane majty), są zwolennicy EC - musisz sobie wypróbować, co Wam najbardziej podchodzi.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  2. #22
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Ja mam wełniaczka OS Ecodidi i wydaje mi się najprzyjemniejszy na upały ze wszystkiego, czego dotykałam. Tylko nie wiem, czy go dobrze obsługuję, bo mam trochę wypadków - człowiek uczy się całe życie. No właśnie, może komuś chce się wytłumaczyć, jak działa ta wełna (po zalanoinowaniu oczywiście) - jak ma kontakt z czymś bardzo mokrym i jest dodatkowo przyciśnięta, to puści? A nawet jak nie jest przyciśnięta, to i tak powoli będzie namakać? Może źle zalanoinowałam?

    Wczoraj po domu same formowanki i było super, bez wypadków i można kontrolować na bieżąco potrzebę wymiany.

    Piszecie bawełniane majtki i tetra - to jakieś specjalne majteczki, czy po prostu takie malusie bawełniane jak dla dorosłych? Znajdę takie dla chłopasa półrocznego?
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fiolka Zobacz posta
    czyli po raz kolejny dla każdego coś innego są zwolennicy Puli, są zwolennicy wełniaków (ja wolę otulacze wełniane niż wełniane majty), są zwolennicy EC - musisz sobie wypróbować, co Wam najbardziej podchodzi.
    Jak zwykle przy tgo typu wątkach najgorzej jak się jest początkującym i chce się "jednej jedynej właściwej" odpowiedzi i dostaje się dwadzieścia rożnych wzajemnie się wykluczaących

    Cytat Zamieszczone przez chudzinkaa Zobacz posta
    Piszecie bawełniane majtki i tetra - to jakieś specjalne majteczki, czy po prostu takie malusie bawełniane jak dla dorosłych? Znajdę takie dla chłopasa półrocznego?
    takie jak dla dorosłych ja mam dla Grubcia mini slipki i krótkie bawełniane spodenki co je dam na formowankę po prostu.
    Czy uwierzycie jeśli Wam powiem, że w u Was teraz cieplej niż u mnie i jeszcze nie było tak gorąco żebym się musiała zastanwiać jakoś głębiej nad tym jakie pieluchy i z czym


  4. #24
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    mój mały niestety wełny nie może nosić. czy formowanki nadadzą się dla ruchliwego, 13 kg roczniaka? jeśli tak to jakie polecacie?
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    ja Ci polecam bambusowy puch (Pupeko), jest dosyć wysoki w stanie i nie muszę go naciągać jak inne formowanki, ma dużą regulację w brzuszku i jest milutki i mięciutki

  6. #26

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Jestem nowa na forum, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona
    Temat w sam raz dla mnie. Od dwóch dni kombinuję w co córę latem ubierać. W chłodniejsze dni kieszonki przejdą ale już w upał to nie bardzo jak dla mnie. Syna, kiedy był w tym wieku, zawijałam w prefolda spiętego snappi, a po każdym siknięciu zmieniałam na nowego. Ale na córę nasze prefoldy są za małe (nie wiem czemu, mamy regular, teoretycznie 6-12 m-cy, a ona do grubasków nie należy). Nowych, większych chyba nie opłaca mi się kupować i tak kombinuję co zrobić, żeby nie wydać za dużo kasy bo mnie mąż zabije
    Chyba stanie na tym, że w domu będę zawijać w tetrę/flanelki i zapinać snappi, przewiewnie na maxa i oszczędnie. Nie wiem jeszcze tylko co ze spacerami? Inwestować w wełnę czy ryzykować z pulem?

  7. #27
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi z tym pulem. Moje starsze dziecko śmigało w kieszonkach całe lato i nie komunikowało dyskomfortu. W końcu to nie cerata.

  8. #28
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    u nas również pulowe kieszonki, wszystko inne zostaje przesikane w kwadrans. choć dziś w ten upał Groszek miał tylko formowankę storchenkinder i tyle.

  9. #29
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    U nas cieplo a mala w kieszonkach pomyka z polarkiem i welurkiem pupa gladka

  10. #30
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    aa zapomniałam, my tez w samej formowance często na upał biegamy

  11. #31

    Domyślnie

    O no to super, że i pul się sprawdza. A macie gładki ten pul czy minky? Bo my większość kieszonek minky.

  12. #32
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    u nas też upały były w kieszonakach albo flipach z tetrą. nigdy nic się nie działo.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  13. #33
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    A właśnie, też szukam czegoś, co dałoby radę spiąć snappi? Na dziecko około 8 kg. Coś polecacie?
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chudzinkaa Zobacz posta
    A właśnie, też szukam czegoś, co dałoby radę spiąć snappi? Na dziecko około 8 kg. Coś polecacie?
    Tetrę Ci polecam kochana


  15. #35
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Tetrę Ci polecam kochana
    To jeszcze poproszę o podpowiedź jaki rozmiar tej tetry i jak złożyć, bo ja ze swoją nie dałam rady. Dziękuję.
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chudzinkaa Zobacz posta
    To jeszcze poproszę o podpowiedź jaki rozmiar tej tetry i jak złożyć, bo ja ze swoją nie dałam rady. Dziękuję.
    Ja składam w latawiec. Uczyłam się z tego filmiku, wymiary mojej tetry to 70x80


  17. #37
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    A, jeszcze zapomnialam napisac, ze mamy jedna formowanke z naszytym na srodku panelem pulowym i to naprawde fajna sprawa na lato po domu

    U nas po zwyklej tetrze byla strasznie odparzona pupa, jednak okazala sie za szorstka.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Ja składam w latawiec. Uczyłam się z tego filmiku, wymiary mojej tetry to 70x80
    Fajny filmik. Muszę spróbować, dzięki. Ja mam dużo tetry i nawet myślałam o tym żeby ją pod otulacz jakoś składać, ale mam wątpliwości czy zwykła tetra (nie muśliny ani bambus) i to różnej grubości (bo to pozbierane po różnych dzieciach, tak w rodzinie przekazujemy sobie i każda dokłada do zbioru swoje) da radę. No i jeszcze nie próbowałam składania, ale nie wiem czy na roczną pannę to w pasie wystarczy pieluchy po takim złożeniu. Macie jakieś doświadczenia z tetrą na takich starszych skarbach?

  19. #39
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Ja składam w latawiec. Uczyłam się z tego filmiku, wymiary mojej tetry to 70x80
    Wiedziałam, że ta moja jakaś niewymiarowa... kolejne zakupy mnie czekają...
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  20. #40
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Kokosi ma jeszcze bardzo fajny patent!
    Bambusowe formowanki z wszytym w kroku panelem z pula. Nie przemoknie od razu nawet u wielkiego strażaka. W sam raz do biegania w samej pieluszce latem!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •