Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: onbuhimo - jak założyć/dociągnąć? proszę o rady :)

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie onbuhimo - jak założyć/dociągnąć? proszę o rady :)

    pilnie potrzebuje, albo sobie ubzdurałam, że potrzebuje ale tak czy inaczej, robi ktoś i może dla mnie zrobić z chusty?
    Ostatnio edytowane przez Marciula ; 13-06-2014 o 18:31

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    marta-la - o ile jeszcze szyje...

    Ja mam to z żółwikiem
    http://meitai-by-martala.blogspot.co...label/onbuhimo
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    ja mam do oddania opamamay jeszcze jesli chcesz to moge opdeslac w lipcu przez tate

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    mam już onbu, ale nie umiem go założyć/dociągnąć tak, żeby było ok.... za dużo panelu ląduje między mną, a J, a za mało jest na jego plecach.... Jak to poprawić? ktoś może pomóc?





    sweet focia w lidlu

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Wiesz co jakoś nie bardzo to widzę na ciemnym ekranie, ale z onbu trochę tak jest, że ciągnie nóżki i pupę górę... wysokość panela między wami będzie wypadkową kilku rzeczy i niekoniecznie oznacza że jest źle jak jest wysoko, to nie nosidło i nie chusta wszak. edit bo mi o pleckach zdanie umknęło - faktycznie nisko, być może za bardzo dociągasz w pasie zawartość podnoszące na materiale, nosilaś kiedyś w kółkowej?

    Ale żeby było mniej musisz najpierw przymierzyć na sucho jaka wysokosc panela na pleckach da ci dobra wysokosc panela z przodu, po założeniu na plecy dociagasz pasy na ramionach jednocześnie umiejscawiajac dziecko na dobrej wysokości. Potem dajesz ręke pod pupę przytrzymujesz materiał w miejscu jednoczesnie unosząc trochę malucha i dociągasz pasy w poziomie...

    A jak w ogóle zakładasz? Masz onbu przygotowane a la tobołek czy przekladasz przez szlufki/kółka już na plecach? I skąd masz onbuhimo?
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 14-06-2014 o 08:04

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Właśnie mi przypomniałyście, że mam takie ustrojstwo
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    słuchajcie, dostałam filmik od mamy, która zrobiła je dla mnie, i tak właśnie je zakładam jest już super, panel jest niski po prostu(mały toddler) stąd mały może komfortowo machać rączkami, ale o spaniu w onbu nie ma mowy, bo nie będzie to bezpieczne. Ustrojstwo jest na serio wygodne i praktyczne, brak pasa biodrowego daje mi duży komfort, bo w tuli mój brzuch wyglądał niczym ludzik z reklamy opon
    Jest on zrobiony jak plecak, zapięcie nad biustem jak w tuli, regulacja pasami, bez kółek czy odpinania. Zrobiła mi je mama z Berlina, można ją znaleźć jako "Madame Jordan"

    tu fota sprzed chwili:



    tu filmik jak zakładać:


  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    197

    Domyślnie

    na filmiku wygląda bardzo fajnie i prosto w obsłudze a jak toto cenowo wygląda? da się w tym długo nosić czy raczej na krótkie dystanse?

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    panel jest niski po prostu(mały toddler) stąd mały może komfortowo machać rączkami, ale o spaniu w onbu nie ma mowy, bo nie będzie to bezpieczne
    Ciekawe, bo to nie jest klasyczne onbuhimo tylko jakaś nosidłowo-uproszczona wersja, ale ciekawe po prawdzie i bardzo kompaktowe.

    Ale imho - jest na Was za małe, za krótkie. Panel musi sięgać co najmniej pod paszki - bo jak sama piszesz, nie trzyma pleców.

    Spróbowałabym założyć tak aby maksymalnie wysoko był panel - i wtedy zobaczyć gdzie masz panel na dole - czy np młodzież nie siedzi już na zapięciu (a pewnie tak będzie).

    W klasycznych onbuhimo panel jeszcze jest dłuższy niż tylko do miejsca gdzie na dole jest pas "luźnego materiału" - mnie on osobiście denerwował na początku ale faktycznie przy większych/dłuższych dzieciach mógłby się przydać do zabezpieczenia dupki jednak...

    Bardzo lubiłam nosić w onbu w ciąży, spokojnie na dłuższe dystanse też - tylko ja jednak miałam trochę cieżaru na ciele z racji wiązania pasów pod biustem - tutaj jest wsio na ramionach i plecach...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    To nie jest klasyczne onbu. Klasyczne zaraz przy panelu ma wszyte metalowe kółka jak w chuście kółkowej.

    Ciężar dziecka spoczywa na ramionach noszącego. Dla mnie to faktycznie rozwiązanie dla ciężarnej
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Też nosiłam w onbu od marty. Nie byłam w ciąży fajna sprawa- bsrdzo wygodne. To Twoje to faktycznie jakaś odmiana i uproszczona wersja. Wygląda bardzo fajnie.

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •