Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 76

Wątek: Dyskusja na temat wątku o okazjach na allegro

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Nie mogłam się dobić do oglądania galerii. Nie wszyscy mają łatwość tworzenia i/lub dyskusji internetowych.

  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    IMO to nie chustonówki korzystają z tych okazji,tylko raczej "próchna"(nie ubliżając nikomu), bo jako nowa nie miałam pojęcia co okazją jest a co nie. Dopiero po kilku mcach zaczęłam się orientować w cenach,chustach choć nadal większość nazw czy skrótów brzmi dla mnie jak czarna magia

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    A skad ta pewnosc ze to ktos nieforumowy wykupuje te wszstkie okazje?Ja sama kilkakrotnie kupilam chuste z podanych tu linkow bez pisania o tym w watku.
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  4. #24
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    No, dobra. Ale ja pytam - jak zawsze - co zlego w tym, ze ktos kupuje te chusty? Komu "wolno", a komu "nie wolno"?
    Co jest glowna motywacja do tego, zeby tu cos zalinkowac? A co zeby sie wkurzyc?

  5. #25
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    No, dobra. Ale ja pytam - jak zawsze - co zlego w tym, ze ktos kupuje te chusty? Komu "wolno", a komu "nie wolno"?
    Co jest glowna motywacja do tego, zeby tu cos zalinkowac? A co zeby sie wkurzyc?
    Możesz kupić od 150 postów
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    No, dobra. Ale ja pytam - jak zawsze - co zlego w tym, ze ktos kupuje te chusty? Komu "wolno", a komu "nie wolno"?
    Co jest glowna motywacja do tego, zeby tu cos zalinkowac? A co zeby sie wkurzyc?
    Tez popierałam ogólnodostępnosc tego wątku. Niech skorzystają chstonowki, propagujmy noszenie itepe itepe. Aż do czasu, gdy kilka podlinkowanych tu aukcji okzjami byc przestało bo sprzedający nagle podnosił cenę. Śmiem przypuszczać, ze pod wpływem naszych wpisów.
    O historii z oszustem od munducy nie wspominając...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar Hester
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Podwarszawa
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    mi., wydaje mi się że tak ogólnie, to chusty może kupić każdy kto ma konto na allegro. Problemem jest to, że dziewczyny wyszukują okazje, i robią to z jakimś celem, który potem nie jest realizowany. To znaczy - nikt nie ogranicza osobom skupującym chusty i puszczającym je dalej za wyższą kwotę praw do nich, ja osobiście nie widzę też w takiej praktyce nic złego (moralnie, bo w sumie wolałabym by chusty wolnorynkowo taniały ). Jak chcą to niech polują na all. Jesli jednak są forumki, które chcą takie okazje cenowe wrzucać dla okreslonej grupy odbiorców - tu, kolegów i koleżanek z forum, osób, które raczej będą je wykorzystywać dla siebie i swoich znajomych, a do wątku zagląda cały internet i realizuje zgoła inny cel, to rodzi się pewien konflikt.

    IMO zamknięcie wątku jest zasadne - pytanie raczej jak to zrobić, bo chyba konkretnego watku nie da się ustawić na dostęp dla osób z 50 postami, trzeba go przerzucić do działu z ograniczeniami, a te jednak mają większe obostrzenia postowe i stażowe. Mylę się?
    A 2007, M 2009, Z 2010, A 2011, H 2017, P 2019

  8. #28
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Ja się z tym nie zgadzam. Tak samo jak z robieniem tajemnicy z wypustu tul, żeby niektóre osoby mogły sobie zarobić.
    PS Pod wpływem forum są też obniżki cen.

  9. #29
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    Ja się z tym nie zgadzam
    ja tak samo, zaraz dojdzie do tego, ze w watku o okazjach bedzie trzeba sobie klepać licytowanie konkretnej chusty, zeby nadal została okazją.

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Dla konkretnych osób to pw albo w ich wątku poszukiwawczym przecież można.

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar Hester
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Podwarszawa
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    Ja się z tym nie zgadzam. Tak samo jak z robieniem tajemnicy z wypustu tul, żeby niektóre osoby mogły sobie zarobić.
    PS Pod wpływem forum są też obniżki cen.
    Ale przecież tu jest sytuacja odwrotna - dziewczyny na forum starają się pomóc innym dziewczynom, by te mogły kupić chustę TANIEJ, a nie żeby ktoś mógł zarobić. Jak do postów z linkami ma mieć dostęp każdy w necie, to ja nie widzę sensu istnienia tego wątku - bo taki dostęp ma po prostu kazdy do tablicy, allegro itp. i tam sobie może szukać. A dla mnie w założeniu wątek o okazjach na all był takim gratisem do bycia elementem forumowej społeczności. Na podobnej zasadzie ja podsuwam tu info o promocjach w sklepach.

    Ja kupiłam dzięki wątkowi o allegro już 2 chusty dla chustonówek, które marudziły że chusty drogie - dzięki temu 2 nowe osoby zaczęły nosić, bo miały dostęp do tańszej chusty. Teraz próbowałam znów upolować i 3 razy miałam sytuację, że zalinkowany niedawno post był nieaktualny. Oczywiście to się może wiązać z większym zainetersowanie wątkiem wewnątrz forum, ale jednak podejrzewam że osoby chustami handlujące i podbijające ich ceny mając do niego swobodny dostęp mają w zasadzie większość roboty z wyszukiwaniem z głowy, a chustoforum taka praktyka za bardzo nie służy.
    A 2007, M 2009, Z 2010, A 2011, H 2017, P 2019

  12. #32
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Ja nie mogłam sprzedać hoppediza nowego za 140 na all. więc uważam, że szału nie ma.
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar Hester
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Podwarszawa
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    Ja nie mogłam sprzedać hoppediza nowego za 140 na all. więc uważam, że szału nie ma.
    Może kolor nie był specjalnie popularny. Natomiast faktem jest, że okazje z wątku okazjowego znikają często w ciągu 5-10 minut.
    A 2007, M 2009, Z 2010, A 2011, H 2017, P 2019

  14. #34
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    I co, widać je gdzieś potem drożej?
    Jak dodasz przesyłkę i prowizje to raczej trudno sobie wyobrazić jakieś kokosy z takiego handlu. A jak ktoś zarobi dychę to wg mnie też pewnie jest potrzebujący bo chyba mu się nie nudzi?

  15. #35
    demona
    Guest

    Domyślnie

    O to chodzi że widać. Na bazarku.
    Kupujący nie płaci prowizji.

  16. #36
    Chustofanka Awatar cube
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jazzoo Zobacz posta
    Nie mozna zapomniec o nowych noszacych w chustach rodzicow, ktorzy jeszcze sie nie zalogowali na forum.
    Ten dzial jest widoczny dla wszystkich z mysla ze to jest super okazja zachecic do kupienia i noszenia w pierwszej chuscie.
    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    No, dobra. Ale ja pytam - jak zawsze - co zlego w tym, ze ktos kupuje te chusty? Komu "wolno", a komu "nie wolno"?
    Co jest glowna motywacja do tego, zeby tu cos zalinkowac? A co zeby sie wkurzyc?
    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    Ja się z tym nie zgadzam. Tak samo jak z robieniem tajemnicy z wypustu tul, żeby niektóre osoby mogły sobie zarobić.
    PS Pod wpływem forum są też obniżki cen.
    Cytat Zamieszczone przez Mag Zobacz posta
    ja tak samo, zaraz dojdzie do tego, ze w watku o okazjach bedzie trzeba sobie klepać licytowanie konkretnej chusty, zeby nadal została okazją.
    Popieram, popieram, popieram W końcu jakieś głosy zdrowego rozsądku
    Jak ktoś szuka okazji, to najpierw przegląda allegro, olx i gumtree. Prawdziwą perełkę kupi sam, jak nie jest zainteresowany, to wrzuca w wątek. Nie zauważyłam, żeby szukanie było specjalnie trudne. Dla mnie jest raczej przyjemnością w wolnej chwili.
    Jak macie żal, że ktoś już kupił coś zalinkowanego, to po prostu nie wrzucajcie na forum. Coś szybko schodzi, bo jest właśnie OKAZJĄ.
    I kto ma być tym wybrańcem? Ktoś, kto ma czas i nastukał mnóstwo postów? Osobie z 10-cioma postami chusta się nie należy?
    Bratowa szuka taniej chusty dla swojej znajomej. Podesłałam jej link do "naszych" okazji, żeby mogła sobie coś znaleźć. Zaraz okaże się, że nie ma do niego dostępu, bo nie jest forumką i nie nastukała 150-u postów.
    Dziewczyny, litości, jakieś to mało smaczne
    Tomek 1994, Franek 2002, Antek 2011

  17. #37
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    O to chodzi że widać. Na bazarku.
    czyli tak czy inaczej forumki zarabiaja na forumkach, ktos, kto nie ma postów i własnie sie zarejestrował, tez jest forumką tak jak ten kto ma tych postów więcej. A i takie i takie sprzedają na bazarku te chusty. Nie mozna wykluczyć, ze forumka z 5 tysiacami postów zobaczywszy w wątku o okazjach aukcję, kupiła chustę i potem ją tu wystawiła drożej. Ukrycie watku tego nie zlikwiduje. Usunie tylko sytuacje, gdy nie zarejestrowana osoba po zakupieniu lub będąc od razu właścicielka chusty, zarejestruje się, bo tu ją sprzeda drozej.
    Nadal nie widzę problemu takiego, żeby ukryć wątek. To zwykły handel, oczywiście spekulacje, ale nikt nikomu nie każe kupować.
    Poza tym to jest wątek o okazjach, jest aukcja okazyjna, pojawia sie tu link do niej, aukcja znika, ktos w link wchodzi a ten nie działa, znaczy nie ma okazji. Proste.
    No chyba że zalezy nam na pączkowaniu okazji. Tyle że tak naprawdę aukcja przestaje byc okazyjna w momencie kiedy tu sie link do niej pojawi, bo dochodzi wielkie grono potencjalnych przeciwników w tej aukcji. Tylko linki do kup teraz jesli nie zamierzamy skorzystac sa okazją od początku do końca.
    Jak chcę kupic okazyjnie chuste albo pomóc komuś kupic to tu nie wywieszam ogłoszenia, że znalazłam taką, bo mi ją świsną sprzed nosa albo będę walczyc z jakimis forumkami i cena końcowa urośnie.
    jesli ukryjemy wątek to wtedy łatwo namierzymy tych co handlują dla zarobku i sa forumkami od jakiegos czasu prawda?

  18. #38
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Mag mi jest to zupełnie obojętne, stwierdziłam obiektywnie, bo rozumiem obie strony.
    I w ogóle uważam bez sensu tę dyskusje, bo można w końcu założyć sobie watek innej części forum pt "tajne okazje allegro/tablica" i chyba go nikt nie skasuje? czy trzeba mieć pozwolenie?

    Edit: nie kupuje na bazarku ani na allegro ani na tablicy
    Ostatnio edytowane przez demona ; 14-05-2014 o 12:44

  19. #39
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Jak zauważyłyście ten handel to już znacie te forumki no i co z tego wynika? Dajecie im subtelne znaki? No i jak to są forumki to co da ukrycie wątku?
    Ostatnio edytowane przez wisteria ; 14-05-2014 o 12:30

  20. #40
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hester Zobacz posta
    Problemem jest to, że dziewczyny wyszukują okazje, i robią to z jakimś celem, który potem nie jest realizowany.
    ja właśnie o to pytam
    jaki jest cel?

    bo ja od zawsze widzę ten wątek na zasadzie - "hej Dziewczyny, patrzcie jaka fajna okazja - może któraś z Was się skusi?" no i któraś się zazwyczaj kusi
    a potem... różnie to bywa.
    - można ponosić jakiś czas i puścić dalej - taniej/w tej samej cenie/drożej
    - można od razu puścić dalej - taniej/w tej samej cenie/drożej
    - można nigdy nie puszczać dalej
    - można zaglądać do wątku tylko po to, żeby upolować tanio i sprzedać drogo

    zamknięcie wątku ma - jak rozumiem - zapobiec któremuś z powyższych. zatem pytam ja - któremu i czemu?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •