Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Proszę o pomoc chciałabym zacząć używać pieluszek wielorazowych

  1. #1
    Chustonówka Awatar annak
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    2

    Domyślnie Proszę o pomoc chciałabym zacząć używać pieluszek wielorazowych

    Tak jak w temacie, przymierzam się do tego już któryś raz. Zawsze najpierw zaczynałam czytać, ale natłok informacji mnie nieco przytłaczał i rezygnowałam.

    Teraz zrobiłam pierwszy krok. Kupiłam jedną pieluszkę z dwoma wkładami na próbę. Córka (14 miesięcy) właśnie w niej śmiga.

    Mam kilka pytań:

    1. Posiadam pieluszkę z kieszonką, dwa wkłady z mikrofibry. Położyłam wkład na pieluszkę i tylko jeden? Czy prawidłowo? Czy powinnam dwa wkłady położyć?

    2. Jakie wkłady są najlepsze? Przeczytałam, że bambusowe takie składane firmy puppi? Czy może ten 5 warstwowy bambusowy?

    3. Powinnam wymieniać same wkłady, czy pieluszkę i wkład? Jak jest lepiej? Z tego co przeczytałam to ta kieszonka w pieluszcze daje uczucie suchości, więc lepiej chyba wkładać wkład w tą kieszonkę i po zasikaniu zmieniać cały zestaw.

    4. Jak jest z praniem? Pierzecie codziennie? A jak przechowujecie te wkłady i pieluszki? Bo ja właśnie nie mogę sobie tego wyobrazić... mycie od razu po zasikaniu czy zbieranie? i czy to nie śmierdzi?
    Mam w domu suszarkę więc z szuszeniem problemu by nie było, ale jednak włączanie prania i suszenia na 5-6 pieluszek to chyba bez sensu?

    więcej pytań nie pamiętam

    Proszę o rady

  2. #2
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    1. Wkład z mikrofibry nie powinien dotykać pupy dziecka, bo bardzo wysusza. Dwa wkłady powinnaś wkładać do środku - moim zdaniem.
    2. Bambus i konopie są bardzo chłonne, ale dłużej schną. Mikrofibra szybko szarzeje, słabiej schodzą plamy, jest mniej chłonna, szybko schnie. Logicznie - potrzeba więcej mikrofibrowego wkładu do pieluchy - pieluszka może wyjść grubsza.
    3. Ja wymieniam kieszonkę i wkład - czyli wrzucam do wiaderka i zakładam czyste. Można wyjąć wkład z kieszonki i położyć czysty na polar i użyć kieszonki jeszcze raz, ale wtedy już brak poczucia suchości - chyba, że wkład ma warstwę polaru, albo kładziesz wkładkę sucha pupa.
    4. Piorę co 3 dni (mam dużo pieluch ) Wrzucam do wiaderka, do środka wkraplam olejek z drzewa herbacianego: ok. 6 kropel. Wiadro stoi szczelnie zamknięte. Czyste pieluchy są już w szufladzie - wkłady wkładam od razu po zdjęciu z suszarki pieluch. Suszę w suszarce same wkłady ( PULa nie można), niektóre zaczynają się siepać po suszeniu, ale też raczej żadna polska firma nie ma na metce, że można suszyć....


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  3. #3
    Chustonówka Awatar annak
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź

    A są jakieś pieluszki bez PUL które można suszyć w suszarce? Długa taka pieluszka schnie?

    A na noc te wkłady bambusowe wystarczą? No i lepiej kupić wkład czy ten składany wkład i składać tyle razy ile trzeba?

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    1.zależy ile sika córka, ale mikrofibrowe to raczej dwa do środka.
    2. U mojego mega sikacza najlepiej sprawdzają się puppi nie składane, tylko te warstwowe. 4-warstwowe są super, 5-warstwowe bardzo długo schną. Ja używam tylko bambusa, bo mikrofibra nie daje rady i moim zdaniem śmierdzi. Mam też wkłady bambusowe nappime i też są godne polecenia.
    3. Ja zmieniam cały zestaw bo mam dużo kieszonek, ale wydaje mi się, że jak mikropolar nie jest nasiakniety, to można użyć dwa razy tej samej kieszonki
    4. Piore co dwa-trzy dni, o tym czasie mam już pełny wsad do pralki. Przechowuje w pudełku plastikowym z pokrywką, śmierdzi jak się otworzy olejki np herbaciany czy z trawy cytrynowej niwelują smrodek. Nie zapieram sików, kupę spłukuję prysznicem,zakraplam olejkiem i do pudła. Podobno lepiej dla pieluch żeby ich nie suszyć w suszarkach, ale to jeszcze doczytaj bo ja nie mam suszarki, więc się nie zaglebialam w temat. Pierzesz w dzieciowym proszku (połowa zalecanej ilości) z dodatkiem środka antybakteryjnego.5-6 pieluszek to faktycznie bez sensu na.jedno pranie
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Dla starszego dziecka raczej zakupiłabym otulacz i wkłady do środka.
    U nas na noc tylko otulacz i formowanka.
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  6. #6
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annak Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź

    A są jakieś pieluszki bez PUL które można suszyć w suszarce? Długa taka pieluszka schnie?

    A na noc te wkłady bambusowe wystarczą? No i lepiej kupić wkład czy ten składany wkład i składać tyle razy ile trzeba?
    Chyba na jakiejś metce kieszonki widziałam obrazek, że można - to chyba Fuzzi Bunz było Kieszonki schną ok 10 h - przez noc
    Składane są fajne, bo szybciej schną i możesz złożyć na tyle warstw ile Ci pasuje. Ogólnie nie używałam Puppi składanych, więc się nie wypowiem. Mam składane, bambusowe Ecodidi, są bardzo fajne i chłonne, wychodzą 4 warstwy, ale chyba już ich nie ma w ofercie Fajne są jeszcze składane Lenny Lamb, one są bardzo długie Możesz złożyć tak, żeby mieć najgrubiej tam, gdzie potrzebujesz.
    Na ile godzin na noc??? Wszystko zależy ile dzieć sika. Ja na nocki zakładałam tylko pieluchy formowane z bambusa i na to Flipa, albo gatki wełniane.Kieszonki mi przeciekały wszystkie oprócz woonderosa z oryginalnymi wkładami.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    1. Posiadam pieluszkę z kieszonką, dwa wkłady z mikrofibry. Położyłam wkład na pieluszkę i tylko jeden? Czy prawidłowo? Czy powinnam dwa wkłady położyć?
    Wklady wklada sie do srodka kieszonki. Jeden lub dwa, w zaleznosci od tego czy dziecko duzo siusia.

    2. Jakie wkłady są najlepsze? Przeczytałam, że bambusowe takie składane firmy puppi? Czy może ten 5 warstwowy bambusowy?
    Nie wiem czy sa jakies "najlepsze" wklady. Kazde maja plusy i minusy. Bambus dlugo schnie (nawet 24h) i twardnieje, ale jak masz suszarke to powinno byc ok.

    3. Powinnam wymieniać same wkłady, czy pieluszkę i wkład? Jak jest lepiej? Z tego co przeczytałam to ta kieszonka w pieluszcze daje uczucie suchości, więc lepiej chyba wkładać wkład w tą kieszonkę i po zasikaniu zmieniać cały zestaw.
    Tak, nalezy zmienic calosc.

    4. Jak jest z praniem? Pierzecie codziennie? A jak przechowujecie te wkłady i pieluszki? Bo ja właśnie nie mogę sobie tego wyobrazić... mycie od razu po zasikaniu czy zbieranie? i czy to nie śmierdzi?
    Mam w domu suszarkę więc z szuszeniem problemu by nie było, ale jednak włączanie prania i suszenia na 5-6 pieluszek to chyba bez sensu?
    Ja mam worki do przechowywania pieluch.http://anniepooh.ie/shop/cloth-nappi...ronze-poppies/ Nie wroce juz do wiaderka. Worek wrzucam do prania razem z pieluchami i nie musze plukac ani myc wiadra. Z olejkami eterycznymi bym uwazala, bo moga zatluscic z czasem pieluchy. Jesli pieluszka tylko zasikana to wrzucam od razu do worka. Jesli jest kupa, to kupe strzepuje/spieram wstepnie w kibelku i potem wrzucam do worka.

    Ja bym chyba na twoim miejscu kupila wiecej kieszonek. Mozesz sprobowac na noc zalozyc wlasnie kieszonke z dwoma wkladami i zobaczyc czy sie sprawdzi, zamiast od razu wydawac kase na formowanki i otulacze.

    Inna opcja to kupno kilku otulaczy i do nich wklady. Milovia ma taki system i Flip tez np. Wtedy mozna uzyc otulacza kilka razy wymieniajac tylko wklad. Tylko wtedy na noc musialabys dokupic formowanki.

    Jeszcze inna opcja to pieluszki Snap In One, czyli masz tak jakby otulacz a wklady sie dopina i tak jak powyzej jesli jest tylko siku mozna wymienic tylko wklad. Sprawdz np. pieluszki Gro-via.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  8. #8
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    5-6 pieluszek do prania to rzeczywiście bez sensu, ale kto ma takie małe pranie? Pieluszkę powinno zmieniać się co ok. 1,5h-2h, chyba że jesteście na spacerze to wtedy może być dłużej, ale trzeba wtedy więcej wkładów użyć, aby wytrzymało. Podobnie na noc. Tak więc nie ma siły, abyś na dobę wykorzystała tylko kilka wkładów. Wygodne jest pranie co 2 dni. Wtedy nazbiera Ci się już więcej. Poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby prać pieluszki wraz z ubrankami dziecięcymi. Do prania warto wtedy dodać dodatek antybakteryjny nappy fresh lub mio fresh. Nie zgadzam się z teorią prania w połowie ilości proszku. Spotkałam się zresztą kiedyś w internecie z artykułem mocno krytykującym ten sposób prania pieluch. Od półtora roku piorę w pełnej ilości i pieluchy nie są od tego zatłuszczone, nie straciły na chłonności. (Używam tylko bambusowych i z weluru bambusowego, nie wiem jak zachowałaby się mikrofibra, bo po krótkim czasie użytkowania zrezygnowałam z niej z racji tego, że nie chcę, aby ze skóra dziecka miała kontakt ze sztucznym materiałem) Nie powinno się natomiast używać płynu do płukania, ani płatków mydlanych. Sama zawartość mydła w proszku nie powinna zaszkodzić pieluchom. W ogóle uważam, ze zalecenia producentów odnośnie pielęgnacji pieluch są często przesadzone. Również przez wiele miesięcy, choć podobno to zabronione , suszyłam wszystkie nasze wkąłdy na kaloryferach, bo suszarki nie posiadam. Plus taki, że długi czas schnięcia to dla mnie temat, który nie istnieje (jako posiadaczka suszarki jesteś w jeszcze lepszej sytuacji), natomiast również nie zauważyłam, aby cokolwiek działo się w wkładami. Co innego PUL - od suszenia na kaloryferach będzie się rozwarstwiał.

    Wiele mam na początku chce, aby dziecko w pieluszce miało uczucie suchości, bo reklamy pampersów przyzwyczajają nas do tego, że tylko wtedy dziecko będzie miało komfort. Wkładki sucha pupa są jednak wykonane ze sztucznego materiału i ja bym się bardziej zastanowiła nad tym po co chcemy pieluchować wielorazowo. Jeśli dla zdrowia dziecka i jego skóry to bądźmy konsekwentni. Sztuczne tkaniny powodują większe pocenie się skóry, utrudniają jej oddychanie. Natomiast większość dzieci nie odczuwa dyskomfortu z powodu uczucia mokra. Wiem, że to brzmi strasznie, ale niestety tak jest. Podobnie jak dziecko, które zrobi kupkę w pampersa zazwyczaj nie przerywa sobie zabawy i się tym nie przejmuje, choć dla nas jest niewyobrażalne, ze mielibyśmy być na jego miejscu w tym momencie...

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    U nas sprawdzily sie kieszonki. Mam ich 16 i piore co 2-2, 5 dnia. Tyle ze w nocy na pamkach maly jest.
    Po zasikaniu zmieniam cala pieluszke, a nie sam wklad.

  10. #10
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Ananke ile pieluch wchodzi do takiego worka?

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    Ananke ile pieluch wchodzi do takiego worka?
    Hmmm. Z 10? Nie jestem pewna. Wchodzi tyle ile wejdzie do pralki. Tzn. czekam az mi sie worek wypelni i wtedy piore i akurat jest na jedna pralke (wsad ma chyba 6kg). Jutro sprawdze konkretnie, bo akurat bede po nocy nastawiac pranie.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  12. #12
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Ananke fajny worek. Ja mam podobny dystem tylko worek siatkowy w wiadrze i wrzucam caly do prania.
    Tez bym poleciła zacząć od kieszonek

  13. #13
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Hmmm. Z 10? Nie jestem pewna. Wchodzi tyle ile wejdzie do pralki. Tzn. czekam az mi sie worek wypelni i wtedy piore i akurat jest na jedna pralke (wsad ma chyba 6kg). Jutro sprawdze konkretnie, bo akurat bede po nocy nastawiac pranie.
    O kurcze.. do mojej pralki wchodzi z 40 pieluch (wkładów), a mam wsad ok. 4,5 kg

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  14. #14
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    Moze mniej posikane, ważą mniej
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    O kurcze.. do mojej pralki wchodzi z 40 pieluch (wkładów), a mam wsad ok. 4,5 kg
    Nastawilam wlasnie pranie. W worku byly 3 formowanki, 3 otulacze, 9 kieszonek z wkladami i kilkanascie myjek. To plus worek to u mnie jedno pranie. Zmiesciloby sie troche wiecej, ale wole, zeby sie dobrze wypraly, bo nie ufam tej pralce jesli chodzi o dozowanie wody, tym bardziej, ze formowanki i czesc wkladow mam bambusowe, a one chlona sporo wody z prania. No i u nas to sa pieluchy z 3 dni, na tym etapie tyle schodzi, wiec wolalabym nie czekac dluzej niz 3 dni z praniem.

    Podsumowujac, do worka wchodzi spokojnie 12 pieluch a mysle, ze i 15 by sie zmiescilo.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Ananke o wow, ja chciałbym prać co trzy dni, ale po dwóch mam już zwykle 2 Formowanki, 4 otulacze, 13 muslinow, 8-10 kieszonek i dwa razy tyle bambusowych wkładów.. I to wszystko plus ubranka i tetra do buziaka mieszczą mi się w pralce akurat.. Ale te worki fajne
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  17. #17
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Ooo, to pojemny ten worek. Dziękuję Ananke!

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Ananke o wow, ja chciałbym prać co trzy dni, ale po dwóch mam już zwykle 2 Formowanki, 4 otulacze, 13 muslinow, 8-10 kieszonek i dwa razy tyle bambusowych wkładów.. I to wszystko plus ubranka i tetra do buziaka mieszczą mi się w pralce akurat.. Ale te worki fajne
    No, ale ty masz 7 miesieczniaka Ja tez wtedy pralam co drugi dzien. No i ja jednak wiekszosc kieszonek mam z jednym wkladem i to mikrofibrowym, wiec objetosciowo nie jest tego tak duzo.
    A. 02.2010, T. 06.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •