Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: ranking - wkłady chłonne

  1. #1
    demona
    Guest

    Domyślnie ranking - wkłady chłonne

    Nie mogłam znaleźć a szukam wkładów idealnych. Pomożecie? konkretnie firmami.
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 10:45

  2. #2
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    zależy do czego potrzebujesz
    - wąskie, dość chłonne, spinane z dwóch podwójnych chyba warstw frotki bambu są baby jungle - uzywam tylko w ichnich formowankach, można zdaje się kupić też same wkłady
    - fajne są ręczniczki bambusowe (mam też bj) - dla kompletnego maluszka używałam jak prefold, teraz składam na 4 i mam wkład; trochę się kurczą w praniu (normalnie na 60, a co jakiś czas piorę na 90 stopni) ale w granicach przyzwoitości (w odróżnieniu od tetry bambusowej)
    - lubię wkłady z bawełny organicznej od flipa - dość chłonne i długowieczne, ale stosunkowo sztywne i szerokie, dla maluszka raczej się nie nadadzą
    - mam jakieś prefoldy konopne (babykicks), też dobrze się trzymają mimo długiego użytkowania, dość chłonne, lekko sztywne, choć jak na konopie są całkiem miękkie (porównuję z formowanką bbh) - teraz sprawdziłam, że ich już nie ma w ekobaby, w chciałam tylko dostępne teraz a nie antykwaryczne tu umieścić

    na nie tetrze bambusowej - strasznie się kurczy (w każdym razie przy moim sposobie prania ), a przy tym staje się "krucha", łatwo ją zniszczyć przy rozciąganiu - choć przy delikatnym obchodzeniu się powinno być ok; tetra bambu kikko nie jest 100% bambusa, lepiej się trzyma, ale też pokurczyła mi się o mniej więcej połowe i nie jest b fajna taka sztywnawa
    Ostatnio edytowane przez jul ; 08-05-2014 o 10:05 Powód: babykicks
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    U nas najlepiej sprawdziły się wkłady Milovii, na drugim miejscu kokosi. Oczywiście jeszcze wonderoos, ale to już dla starszego, bo są strasznie duże.

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,277

    Domyślnie

    wkłady do otulaczy

    1. puppi 5 warstwowe bambusowe- miękkie, nawet po wielu praniach, nie trzeba składać, trochę się falują na brzegach ale wystarczy naciągnąć, frotka jest drobna nie odgniata się na pupie, chłonne, bez kaloryfera i mocnego słońca dłużej schną niż inne
    2. ecodidi składane z weluru bambusowego (puppi chyba też takie ma)- gładkie, nie odgniatają się, miękkie po wielu praniach, szybko schną
    3. ecodidi, kokosi- składane z froty bambusowej- chłonne, nieco twardnieją po praniach niestety, frotka odgniata się nieco na skórze, w chuście na przykład, szybko schną
    i zależy na jaką partię froty się trafi... czasem jest puchata a czasem płaska i ta szybciej sztywnieje.

    wszystkie bambusowo mikrofibrowe z kieszonek chińskich- sztywnieją i szarzeją i są tak-sobie-chłonne
    flip stay dry - szarzeje twardnieje, i w ogóle jakiś taki nieprzyjazny jest

    jeszcze muszę przetestować puppi konopne, podobno też miękkie i chłonne, jeśli to prawda to trafią na listę
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  5. #5
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja najbardziej lubiłam składane applecheeks, ręczniki bambusowe, poza tym wkłady bumgenius są super tylko dość duże

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #6
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Lubiłam konopne Babykicks, konopne Easy Peasy, bambusowe składane Apple Cheeks i jakieś jeszcze kupowane na Ebayu i wysylane z Litwy, ale niestety nie wiem co to było...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    U nas w użyciu tylko bambus, bo Kuba mikrofubre przesikuje pół sikiem na cały sik wystarczają dwie mikrofibry od charlie banany i od fuzzie bunz
    A z bambusow:
    1) puppi 4-warstwowe -optymalny czas schnięcia w stosunku do chlonności, super do otulacza i do kieszonek wszystkich, jakie mamy
    2) puppi 5-warstwowe chłonność ekstra no ale jednak za długo schną
    3) nappime long -dwa wytrzymują tyle co jeden 4-warstwowy puppi, IMO za wąskie do otulacza
    4) nappime standard -tylko jako dodatkowy
    Mam jeszcze jakieś no name 2-warstwowe z foty bambusowej, ale używam ich tylko jako boostera do innego wkładu, złożone na trzy.
    A i z mikrofibry fajnie do otulacza pasowały wkłady duduś, które miałam na testach, szybko bardzo schły (właściwie wyciągnęłam suche z pralki), no ale dla mojego sikacza dwa wystarczyły na jeden sik i to nie poranny
    Tylko tak jak mówię, Kuba nie jest najlepszym miernikiem chlonności, on dade i pampery załatwiał jednym-dwoma sikami w pierwszym miesiącu życia
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  8. #8
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    ja ostatnio doszłam do wniosku, że najlepsze ręczniczkowe bambusy. Chłonne, szybko schną, robisz grubość/rozmiar jaki potrzebujesz. O, może jeszcze konopne jakieś, ja mam babykicks- bardzo chłonne a cienkie. Mikrofibry nie lubię w żadnym wydaniu.


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    wkłady do kieszonek
    PUPPI: bambusowe 4-warstwowe na przód, 3-warstwowe na tył (testowanie konopnych jeszcze przed nami);
    Kokosi: ręczniki bambusowe składane większe (składam na 3 wzdłuż dłuższego boku i zawijam z przodu jak długi jęzor, opcja świetna dla chłopaka);
    Milovia: mikrofibrowe, najlepiej używane (mam też nówkę, ale zanim osiągnie chłonność używek to miną chyba wieki), rozm. XL (możliwość wywijania jak jęzor) tylko niestety już nieprodukowany;
    Bobolider: bambusowe XL z beżowym obszyciem (cienkie i chłonne)

    do otulaczy używam tylko formowanek
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 08-05-2014 o 22:47 Powód: literówka



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #10
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    u mnie applecheksy były numer jeden
    bj też nie źle sobie razdziły
    no i na starsze wkłady od issy barrów ale teraz to chyba całe maleństwo w nie owiniesz

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Babyetta bambusowe spinany dlugi z krotkim, rewelacja do kieszonek, pasuja mi do chinek, bumgenius, kokosi i innych. Jak chcialam zwiekszyc chlonnosc przy zabkowaniu dodawalam cos cienszego i bylo super. Mam na nocki do formowanek konopne wklady rainforest czy jakos tak. Tez fajne

  12. #12
    Chustomanka Awatar katsos
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    730

    Domyślnie

    Ja lubię bambusowe ecodidi większe - pasują do używanych przeze mnie pieluch (głównie ecodidi i nappime), nie wycierają się, po roku nadal są miękkie i, oczywiście, chłonne.
    10 marca 2013

  13. #13
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Bambusowe wkłady nocne close parent (te starszego typu, nowszych nie miałam okazji testować), składane na 3 z napkami. Dla nas idealne do kieszonek dziennych i nocnych formowanek-kieszonek. Choć mogłyby być ciut dłuższe...
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  14. #14
    Chustomanka Awatar goszkaaaaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    A u nas tak jest:
    -zwykle wklady z mikrofibry od chinek: calkiem ok, jak na razie(9mscy) dobrze znosza nawet wiekszy sik; fakt, ze szarzeja i robia sie twarde, ale wlasnie jestem po pierwszym strippingu() i sa jak nowe!
    -wklady bambusowe puppi: mam jeden grubszy(chyba 5- warstwowy) i ten zniesie nawet potezne siku oraz dwa ciensze (chyba3-warstwowy) i ich razem uzywam do otulacza na noc- sprawdza sie super.
    -prefoldy z ecopi z pomaranczowa obwodka: one po zlozeniu sa ciut wezsze wiec uzywam do wezszych kieszonek( np nappime), czasem do otulacza, bardzo dobra chlonnosc
    -no i zwykla zlozona tetra do kieszonek i otulaczy: wiadomo, ze chlonnosc taka sobie..

  15. #15
    demona
    Guest

    Domyślnie

    U nas najbardziej sprawdzają się mikrofibry z milovi. Wszystkie bambusy mi śmierdzą i długo schną. Mikrofibra wychodzi ekonomiczniej u nas bo z 30 bambusami się nie wyrabiałam przy praniu co drugi dzień a 14 mikrofibrowych daje rade i jeszcze zaapas jest.

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,277

    Domyślnie

    aaa, no bo to wszystko zalezy czy szukasz wkladow do otulaczy czy do kieszonek
    do otulaczy mikrofibra odpada, a do kieszonek fajna
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Demona no to nieźle, ja używałam na początku milovii mikrofibry i po max godzine było wszystko przesikane, czasem już po 20 minutach.. Myślałam, że to kieszonki jakieś lewe, ale jak przeszłam na bambus, to się okazało, że jednak kieszonki są ok
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  18. #18
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Do otulacza tez używam wkładów mikro milovi tyle że z warstwą polaru. Z otulaczem milovia s idealnie jest.
    Kudlata podobno milovie trzeba dużo razy wyprać zeby max chlonnosci uzyskać. Mój jest strasznym sikaczem. Na wyjeździe zużyliśmy 28 jednorazówek w 1,5 doby. Z milo nie mieliśmy jeszcze przecieku.
    Nie wiem od czego to zależy. U nas lepiej chłonie nilovia niż osławiony bumgenius (choć też lubię ale ich mikro gorsza, trudniej doprać).

  19. #19
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    U nas najlepiej sprawdzają się wkłady Małe Me/Milovia i potrójne bambusowe ecodidi.


    Doradca Noszenia ClauWi®

  20. #20
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Ja najbardziej lubię wkłady bambusowe (ecodidi, kokosi składany) , mikrofibra jakoś mnie nie przekonała, a już zupełnie nam nie podeszły wkłady do otulaczy milovia z warstwą mikropolaru. Dużo lepszy i chłonny jest bambus i pomimo tego, że jest mokro od pupy to nic się nie dzieje. W połaczeniu z otulaczem wełnianym widać, że skóra oddycha.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •