Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Wielo na wyjeździe

  1. #1
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie Wielo na wyjeździe

    Za miesiąc wyjeżdżamy na w sumie licząc trzy dni (sobota wieczór wyjazd ok 18, poniedziałek do południa powrót). Zabieramy tylko najmłodszego. Warunki zakwaterowania całkiem niezłe, łazienka w pokoju. Nie jest to wypad mający na celu wylegiwanie się. Można powiedzieć, że będzie to seria wykładów. Będziemy oboje z M, żeby się wymieniać no i skorzystać jak najwięcej. Od jakiegoś czasu używamy wyłącznie wielo i nie za bardzo chcę wracać do jednorazówek. Pieluch mam tyle, że powinno starczyć na cały pobyt. Myślałam, by płukać zużyte gaciorki, zapakować (no...nie wiem za bardzo w co, wziąć wiaderko?) i wyprać całość zaraz po powrocie. Co myślicie? Ktoś tak próbował?
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Jeszcze nie próbowałam ale w ten weekend planuję to dam znac jak poszło. Ale ja to chyba płukać nie będę. Zapakować może w worek na śmieci?? Hmm.. O tym nie myślałam


  3. #3
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    W trzy dni pieluchy Wam nie zgniją myślę, że spokojnie, niektórzy piorą co 3-4 dni i jest ok. Mogłabyś tam trzymać w wiaderku, a do domu (na podróż) zabrać w coś typu worek na śmieci, no chyba, że masz taki duży pulowy sama się zastanawiam, czy na zlot brać wielo, czy jedno. Z tym, że ja jadę pociągiem z 2 dziećmi sama i trochę mi szkoda miejsca.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Jeszcze nie próbowałam ale w ten weekend planuję to dam znac jak poszło. Ale ja to chyba płukać nie będę. Zapakować może w worek na śmieci?? Hmm.. O tym nie myślałam
    O! Daj znać koniecznie, jak wrażenia W foli nie skisną? Chyba tylko tego się obawiam


    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    W trzy dni pieluchy Wam nie zgniją myślę, że spokojnie, niektórzy piorą co 3-4 dni i jest ok. Mogłabyś tam trzymać w wiaderku, a do domu (na podróż) zabrać w coś typu worek na śmieci, no chyba, że masz taki duży pulowy sama się zastanawiam, czy na zlot brać wielo, czy jedno. Z tym, że ja jadę pociągiem z 2 dziećmi sama i trochę mi szkoda miejsca.
    Myślę, że to jest właśnie najlepsze wyjście.
    Jedziemy samochodem. Do tego warunki niemal domowe dlatego w ogóle rozważam. Nie porwałabym się na to, gdybym miała się pakować w torby i drzeć na pociąg. Jedną torbę na same pieluchy musiałabyś chyba przeznaczyć
    Ostatnio edytowane przez ema ; 06-05-2014 o 11:48
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  5. #5
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    A ja bym na takie okazje kupiła jednorazówki i już.

    Po co wlec ze sobą taką bombę? Po kilku dniach to dopiero jest przyjemność w praniu takich pieluch!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    zawsze przy takich okazjach brałam jednorazówki, jakbym chciała się bawić, to jadąc autem, kiedy wielkości nie robią tak dużej różnicy, wzięłabym wiaderko domowe i w nim trzymała na miejscu i w tym wiaderku bym przywiozła do domu (jak wiaderko nie ma sztywnego zamknięcia to może wiaderko do wora); nie płukałabym - oprócz kupowych - takie całkiem mokre prędzej skisną niż częściowo suche
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    ja wyjeżdżałam z małą na wielorazówkach na weekendy, zużyte wielorazówki wkładałam do wiaderka albo torby foliowej i czekały sobie na powrót do domu, nic im się nie działo

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  8. #8
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,290

    Domyślnie

    da się ja na wakacjach praktykowałam ale tylko przez pół okresu - później mi było szkoda czasu (pranie); 3 dni bez problemu można zbierać o ile masz tyle pieluch no i to dodatkowy bagaż

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Bylismy na dlugim weekendzie z wielo, zbieralam je w reklamowki, a po powrocie siup do pralki i po temacie
    T. 1.2.2013

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Było tysiąc razy.
    Z doświadczenia zdecydowanie polecam: ekologiczne jednorazówki i/albo tetra.
    P. 2007, D. 2010

  12. #12

    Domyślnie

    Wątków nie będziemy łączyć, ani reagować na powtarzające się tematy, gdyż obecnie nie brakuje miejsca na serwerze i uważamy, że każdy ma prawo do dyskusji swojego przypadku, w swoim, osobnym wątku.

    Wątki łączymy tylko w wyjątkowych sytuacjach: na życzenie autorki/autora wątku oraz w sytuacji, gdy powstają równolegle wątki dotyczące aktualnych wydarzeń.

    Linkowanie istniejących już wątków w celu pomocy jest oczywiście mile widziane.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    To nie jest taki wcale długi wyjazd, wychodzą w sumie dwie doby, czyli tyle, ile ja w domu zbieram pieluchy. Jak Ci nie szkoda miejsca w bagażniku to bierz wiadro, pieluchy i rób tak jak zwykle, tzn ja np niczego bym nie płukała oprócz kupy, bo i w domu tylko kupę spłukuję. Ja się zastanawiam nad wyjazdem wakacyjnym, z jednej strony nie miałabym problemu, żeby na ten czas przerzucić się na dade, z drugiej strony nie chcę później oglądać na zdjęciach paskudnych jednorazówek tylko moje piękne wielo..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  14. #14
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Na tego typu wyjazdy zawsze brałam jednorazówki. Z dzieckiem zawsze miałam mnóstwo bagażu, nie chciałabym jeszcze dokładać sobie torby wielo, wiadra, kolejnych dodatkowych ciuchów w razie przecieków, itp. Poza tym wielo trzeba częściej zmieniać, a zwykle na tego typu wyjazdach chciałam jak najwięcej korzystać, a nie tylko pieluchy zmieniać dziecku Ale ja na noce też używam jedno, więc pupy moich dzieci przyzwyczajone. Chociaż jak tak sobie pomyślę to jak miałabym dół finansowy i brak kasy na paczkę jednorazówek to w zabraniu wielo na 2 doby też bym ogromnego problemu nie widziała - tylko utrudnienie.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja wymiękłam, bo mam teraz 16 miesięczniaka ząbkującego, i leje i kupa co chwile w ilościach ogromnych. Jedziemy do rodziny na 3 dni pociągiem, kupuję na miejscu jedno.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  16. #16
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Może i było. Za linki dziękuję, bo dotarłam tylko do połowy
    Na naszym wyjeździe nie bierzemy prania wcale pod uwagę. Przy dłuższym pobycie po prostu kupiłabym jednorazówki i nie miałabym dylematu
    W domu piorę pieluchy co drugi dzień i nie przetrzymuję ich dłużej, mam obawy tym bardziej, że młodzieniec ma skłonności do ZUM. Głównie aspekt przechowywania zasikańców mnie zastanawia.
    Poza tym po prostu lubię Mikołaja w wielo i mam chyba chęć się pobawić Właśnie nie ogranicza nas bagaż, trudne warunki, daleka podróż publicznymi środkami transportu czy ciągła zmiana miejsca pobytu.


    No i...szkoda mi pieniędzy wydanych na jednorazówki. W końcu za opakowanie pampków mam nową piękną np. kieszonkę


    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    To nie jest taki wcale długi wyjazd, wychodzą w sumie dwie doby, czyli tyle, ile ja w domu zbieram pieluchy. Jak Ci nie szkoda miejsca w bagażniku to bierz wiadro, pieluchy i rób tak jak zwykle, tzn ja np niczego bym nie płukała oprócz kupy, bo i w domu tylko kupę spłukuję. Ja się zastanawiam nad wyjazdem wakacyjnym, z jednej strony nie miałabym problemu, żeby na ten czas przerzucić się na dade, z drugiej strony nie chcę później oglądać na zdjęciach paskudnych jednorazówek tylko moje piękne wielo..

    Cytat Zamieszczone przez mmadzik Zobacz posta
    Na tego typu wyjazdy zawsze brałam jednorazówki. Z dzieckiem zawsze miałam mnóstwo bagażu, nie chciałabym jeszcze dokładać sobie torby wielo, wiadra, kolejnych dodatkowych ciuchów w razie przecieków, itp. Poza tym wielo trzeba częściej zmieniać, a zwykle na tego typu wyjazdach chciałam jak najwięcej korzystać, a nie tylko pieluchy zmieniać dziecku Ale ja na noce też używam jedno, więc pupy moich dzieci przyzwyczajone. Chociaż jak tak sobie pomyślę to jak miałabym dół finansowy i brak kasy na paczkę jednorazówek to w zabraniu wielo na 2 doby też bym ogromnego problemu nie widziała - tylko utrudnienie.

    Dzięki. O tego typu rozkminki mi chodzi.

    Miko też nie ząbkuje jeszcze (co nie znaczy, że nie zacznie nie pomyślałam o tym) , a kupę mamy co drugi, trzeci dzień i to także w tej chwili przemawia za wielo.

    Cytat Zamieszczone przez tosina mama Zobacz posta
    Bylismy na dlugim weekendzie z wielo, zbieralam je w reklamowki, a po powrocie siup do pralki i po temacie
    W teorii tak to właśnie widzę
    Ostatnio edytowane przez ema ; 07-05-2014 o 20:16
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Kuba ząbkuje od 3go msca życia a kupy i tak są co 3-4 dni,za to sika masakrycznie dużo dasz radę z wielo, jak nie to pompki kupisz wszędzie
    Edit: pampki nie pompki oczywiście -tapatalk
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  18. #18
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Przy pierwszym synku raz zdarzył się nam dłuższy wyjazd - właśnie taki weekendowy i daliśmy radę z wielo; po prostu zasikane wkłady i otulacze pakowałam do dużego worka zapinanego na tzw. zipa. Spłukiwałam tylko po kupie. Zawsze można wziąć olejek i zakrapiać tę "bombę" pieluszkową

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Trochę mi to zajęło, ale napiszę mini raport jak mi poszło wielo na wyjeździe bylismy trzy dni poza domem, w domu znajomych. Napakowalam wielo, ale pierwszy dzień był na jednorazówkach, bo się cykaliśmy ale w sumie od dnia nr 2 w ruch poszły wielo i tak aż do końca. Miałam ze sobą dwa większe pulowe worki na pieluszki i wszystkie zużyte do nich się zmieściły. Był luz


  20. #20
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    My jak na działkę jechaliśmy ostatnio miałam dylemat. bo niby mieliśmy jechać na 3 noce, ale mąż mój kombinował coś żebyśmy dłużej zostali. na działce co prawda frania jest, ale bez wirowania to by mi wkłady chyba 3 dni schły, więc kieszonki w domu zostały. Mieliśmy paczkę pampkow którą dostaliśmy w prezencie, wziełam 1 wełniany i 1 pulowy otulacz i cały zapas tetry. Mały był w pampku tylko na czas drogi i w nocy. I powiem wam, następnym razem biorę nocne pieluchy. Nigdy nie miał tak czerwonego tyłka jak po zdjęciu pampersa. I to mimo smarowania na grubo kremem przeciw odparzeniom. Masakra jakaś normalnie. W dzień bylo troche lepiej bo wietrzyliśmy i sypaliśmy mąką ziemniaczana, ale rano od nowa była zabawa. Mało tego, bo mój 2-miesięczniak doskonale wiedział że na tyłku jest nie to co zwykle i wcale mu się to nie podobało. dał mi jeszcze większą motywację do pieluchowania wielo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •