Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jakie nosidło ergonomiczne?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    2

    Domyślnie Jakie nosidło ergonomiczne?

    Witajcie chustomaniaczki!
    Jestem tu nowa, jednak już od jakiegoś czasu nieśmiało lecz z wielka ciekawością przeglądam rózne tematy na tutejszym forum. Zaczęło się od tego, że kiedy urodziła się moja córka (a ma już prawie rok) szukałam w necie informacji na temat nosidełek dla noworodków i niemowląt, natrafiłam wtedy na informację o chustach do noszenia dzieci. Moja znajoma posiada takową ale jakąś "no name" z allegro i utrzymanie jej dziecka w tym pozostawia wiele do życzenia. Ja postanowiłam nie robić krzywdy córce i przeszukałam cały internet,wszystkie fora ,artykuły itp. w poszukiwaniu chusty, która będzie w stosunku dobrej jakości do w miarę niewysokiej ceny (do 200zł.) i na odwrót. Przyznam szczerze,że brałam też pod uwagę względy estetyczny oraz kolorystykę i tak oto ostatecznie zakupiłam chustę tkaną NATIBABY Savanna. Początkowo nie mogłam sobie poradzić z samodzielnym motaniem, jednak szybko załapałam o co w tym wszystkim chodzi. Miałam jednak wrażenie, że chusta wciąż jest niedociągnięta i mam w niej luzy.Na dodatek wydawała mi się być strasznie sztywna, wpijała mi się w szyję. Wyczytałam co należy zrobić,żeby chustę "złamać", więć najpierw ją gniotłam,siedziałam i inne cuda wianki z nia wyczyniałam, a następnie wyprałam ją raz. Nic nie dało, dalej pozostawała taka sztywna. A ponieważ było to latem zeszłego roku, a było wówczas bardzo upalnie i ja i córka byłyśmy mokre po godzinie chustonoszenia pomimo tego,że ona rozebrana była do rosołu a ja w cienkiej koszulce. Mojej Małej średnio podobało się noszenie w chuście-od maleńkiego mało spała, była bardzo aktywna, uwielbiała oglądać co się dzieje wokół, jednym słowem chłonęła Świat całą sobą a noszenie w chuście ograniczało jej możliwość doświadczenia tego.Kiedy udało się,że zasnęła to wisiała w tej chuście tak dziwnie powykręcana,że bałam się żebym jej krzywdy nie zrobiła. Strasznie się wkurzała po godz. noszenia więc zaprzestałam tego. Na dodatek odezwały się moje dawne problemy z kręgosłupem i myślę, że gdyby nie to walczyłabym i próbowała dalej.
    Tak oto chusta użyta może z 5-6 razy wróciła do oryginalnego pudełka i leży sobie na dnie szafy.
    Znów zbliżają się wakacje i szykujemy się z mężem i naszą Pociechą na jakiś wyjazd nad morze. Nie chcemy brać zbyt wielu bibelotów i stąd wpadłam na pomysł,że może uda się nam tym razem z nosidełkiem! Znalazłam nawet takie extra porządne i solidne BabyBjorn One za horrendalną cenę prawie 600 zł. ale czego się nie kupi dla Ukochanego Dziecka! Dobrze,że przewertowałam forum przed podjęciem najgorszej decyzji w moim życiu i nie kupiłam ostatecznie tego modelu.
    Oprócz najczęściej wymienianych i polecanych na tutejszym forum nosidełek ergonomicznych: Tuli i Manduci, znalazłam jeszcze model Boba 4G.
    Stąd moje pytanie do Was forumowiczki: czy znacie to nosidło? czy polecacie?które najlepiej wybrać z trzej w/w? Boba cenowo kształtuje się podobnie jak Tula. Nawet wpadła mi w oko jedna wersja kolorystyczna- Tweet.
    Moja córa ma niespełna rok i waży ok.10kg.
    Będę Wam wdzięczna za wszelkie rady, wskazówki i opinie na temat wszystkich trzech nosideł.
    PS. Mieszkam w bardzo małej miejscowości oddalonej 100km od Krakowa, więc mierzenie, próbowanie i sprawdzanie na własnej skórze raczej odpada.

  2. #2
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ja mierzyłam juz kilka nosideł i ze swojej strony polecam te szyte przez Olę ( http://paniolos.blogspot.com/?m=1 ). Przystępne cenowo
    i bardziej unikatowe niż te, które wymienilaś (kolor, wzór - można wybrać samemu). Dochodzi jeszcze kwestia rozmiaru - tula ma 2, ale dużo dzieci wpada w "dziurę" rozmiarowa, i nie pasuje juz im standard, a toddler jeszcze za duży. Dlatego najlepiej przymierzyć zwłaszcza, że ile tu osób, tyle opinii

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    A co to takiego hybryda regulowana? Cy Pani Ola szyje również na zamówienie? Czy rozmiar nosideł ergonomicznych Pani Oli jet jeden czy więcej? i wreszcie ostatnie pytanie - "przystępne cenowo" tzn. w jakim mniej więcej zakresie oscyluje nosidło zrobione przez Panią Olę?
    Dzięki za odp.!

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misieq87 Zobacz posta
    A co to takiego hybryda regulowana? Cy Pani Ola szyje również na zamówienie? Czy rozmiar nosideł ergonomicznych Pani Oli jet jeden czy więcej? i wreszcie ostatnie pytanie - "przystępne cenowo" tzn. w jakim mniej więcej zakresie oscyluje nosidło zrobione przez Panią Olę?
    Dzięki za odp.!
    Panel można rozszerzyć dowolnie, Ola szyje na zamówienie (w tej chwili chyba na czerwiec ma wolne terminy ) rozmiar na zamówienie być może, przystepne cenowo to +/- 200zł w zależności od nosidła, choć o ile wiem jak materiał z kosmosu ma sprowadzić to i sprowadzi, ale cena wzrośnie
    Jakbynie było, szyje bardzo dobrze i fajnie się nosi
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  5. #5
    Chustofanka Awatar aravls
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Gdańsk Chełm
    Posty
    339

    Domyślnie

    Ja wczoraj zamówiłam u Oli hybrydę regulowaną <3 i będzie na początek lipca

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    ja też Ole zdecydownie polecić mogę! Co prawda co człek to opinia ale opcja hybrydy regulowanej moim zdaniem jest super rozwiązaniem jeśli ktoś chce ładne I wygodne nosidełko a nie stać go na kupno nowego co pół roku.
    Ja próbowałam kilka, z boba nie miałam do czynienia, ale Oli hybryda wywarła wszytko, obecnie gdy Córa ma 13kg nawet chusty.

    edit: jeśli zależy Ci na czasie możesz zawsze spróbować używanego poszukać, choć szczerze mówiąc nie wiem czy jakąś hybryde Oli uda Ci się znaleźć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •