Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: Które Indio dla noworodka z opcją do końca noszenia?

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie Które Indio dla noworodka z opcją do końca noszenia?

    Po przeglądnięciu forum wyklarowało mi się Indio. Czy dobrze kombinuję? Tylko które będzie najlepsze dla maluszka? Czysta bawełna czy z domieszką? Maluch będzie jesienny, przy pierwszym synku nosiłam krótko w Hoppendiz Antiqua, przeszkadzała mi sztywność i ciężar chusty, teraz chciałabym coś milusiego i przyjaznego w wiązaniu. Na pewno kupić chcę chustę już złamaną.
    Fajne też by było jakby chusta dała też radę przy rosnącym dziecku (akurat pierwszy syn drobny i wagowo długo dociągał do 10kg)
    A może coś jeszcze innego?

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    A może Storchenwiege Leo ew. Inka? Poradźcie doświadczone mamy

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    A co Ci się podoba?
    Łatwiej mówić o konkretnych chustach, bo worek pod tytułem wsyztskie chusty, czy nawet same indio jest ogromny
    Ja jakbym miała w ciemno spośród indio na cały okres noszenia wybierać to chyba postawiłabym na AHI lub NSI v1..

  4. #4
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Ja bym wybrała PHI.
    Gałganka 31.10.2011

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Indio nie wiem, ale Inka złamana i milusia z całą pewnością

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    Po Hoppendiz chciałabym spróbować nie pasiaka Leo mają fajną strukturę i wydają się eleganckie, podoba mi się też splot Indio. Kolorystyka chyba neutralna, właściwie oprócz różów każdy odcień mogę wziąć pod uwagę Podobno ma być chłopak ale jeszcze niepotwierdzone Bardziej zależy mi na łatwości motania, miękkości i przyjazności dla maluszka.
    No i cena używanej 200-300zł

  7. #7
    Chustofanka Awatar anija
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Wadowice
    Posty
    333

    Domyślnie

    Ja mam indio kupfer-graphit z kaszmirem i jest to cienka i milutka chusta. Jest idealna dla maluszka, świetnie się wiąże i pięknie się układa, bardzo milusia, jak na razie mój numer 1. Moja Jagoda ma 4 miesiące i jeszcze dobrze mi się w nim nosi, ale zdaję sobie sprawę że niedługo już nie da rady Nie ma więc chyba chusty idealnej na cały okres chustonoszenia...zawsze coś za coś...cienka i milusia...mniejsza nośność....przynajmniej tak mi się wydaje...zresztą każdy ma do tego swoje własne indywidualne upodobania, więc najlepiej by było zobaczyć i powiązać kilka szmat na żywo....no i największa frajda TO JEDNAK CIĄGŁE ODKRYWANIE NOWYCH SZMAT

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    Akurat mój starszy syn z tych drobnych, do 10kg sporo po roku dorastał więc jeśli drugie będzie podobnym szczuplakiem to o nośność pewnie nie będę się z rok martwić Takie wstępne rozeznanie chciałam zrobić no i wybrać coś odpowiedniego dla maluszka, bo Hoppendiz nowy bardzo ciężko nam się użytkował, nie wiem też czy będę gdzieś w Krakowie w stanie pomacać Didymosa czy Storchenwiege, poza tym nowa a używana to też zupełnie coś innego.

  9. #9
    Chustofanka Awatar anija
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Wadowice
    Posty
    333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djulliet Zobacz posta
    Po Hoppendiz chciałabym spróbować nie pasiaka Leo mają fajną strukturę i wydają się eleganckie, podoba mi się też splot Indio. Kolorystyka chyba neutralna, właściwie oprócz różów każdy odcień mogę wziąć pod uwagę Podobno ma być chłopak ale jeszcze niepotwierdzone Bardziej zależy mi na łatwości motania, miękkości i przyjazności dla maluszka.
    No i cena używanej 200-300zł
    Za taka cenę to indio raczej tylko bawełniane kupisz, bez żadnej domieszki

  10. #10
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Za 200-300 złotych to mogę pożyczyć wytrwałości i powodzenia w szukaniu. Oczywiście da się znaleźć, ale trzeba się trochę naszukać.
    Ja nie jestem osobiście zwolenniczką tzw. chust dla noworodka - chusta, która nadaje się tylko dla noworodka to IMO marna chusta, słabo nośna. Jako uniwersalny wybór polecam średnio grube/cienkie konopie.

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    Jeszcze trochę czasu na szukanie mam (dopiero połówka ciąży ) widziałam że się India sprzedawały w różnych cenach. Jak mnie coś zachwyci to nie wykluczam podwyższenia limitu A jak się nie znajdzie to Storchenwiege pewnie się uda upolować, a zwykłe bawełniane Indio jak się sprawuje dla malucha?

  12. #12
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    Ja nosilam noworodka w indio biało niebieskim i było miodzio wcześniej nosilam w tym indio starszą i też było spoko
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  13. #13
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Storchenwiege Leo mogę jak najbardziej polecić. Noworodka nie nosiłam, ale z pewnością by się nadawało. Mój syn ma trochę ponad 2 latka i świetnie mi się nosi... od kilku miesięcy noszę tylko w tej chuście (chyba, że się pobrudzi).
    Mota się też moim zdaniem fajnie, przynajmniej porównując do jednego pasiaka Nati, który mam i Rapalu (ale nie złamanej więc wiadomo). Przy tych innych chustach muszę się troszkę bardziej namęczyć.
    2009 2012

  14. #14
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    ja mam indio biało niebieskie i 13 kg mojego syna nawet nieźle nosi
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  15. #15
    Chustomanka Awatar zewelinal
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Lubuskie
    Posty
    710

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lina Zobacz posta
    ja mam indio biało niebieskie i 13 kg mojego syna nawet nieźle nosi
    no mam obecnie indio bialo niebieskie, starsza wersje, grubsza bawelna, nosi 11 kg super i imo nadaje sie dla noworodka ale ........ przy takim maluszku jednak wolabym cos delikatniejszego
    kup sobie na poczatek to co ci sie podoba a najwyzej sprzedasz i kupisz nastepna szmatke
    09.02.2011
    03.04.2013

  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Czyli szukam w dobrym kierunku, im więcej chust przeglądam tym się ciężej zdecydować, tak ze dwie przynajmniej by się chciało mieć na zmianę Oferty przeglądać czas zacząć

  17. #17
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    ja nosilam noworodzia w Leośku i super było Lepiej niż w natkowym pasiaku

  18. #18
    Chustofanka Awatar kathriin
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    WARSZAWA
    Posty
    403

    Domyślnie

    o a ja takie dziś znalazłam

    http://allegro.pl/chusta-didymos-ind...228501351.html
    aktualnie 320pln
    może Ci się przyda
    www.kasiadobosz.com fotografia glamour & artnude

  19. #19
    Chustofanka Awatar lawinia
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    B.
    Posty
    338

    Domyślnie

    Ja mam indio Ruby Apricot z jedwabiem i dla maluszka jest super. Póki co moje 6kg z hakiem nosi ładnie. I kupiłam je w cenie która podałaś

  20. #20
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Mam bawelniane indio natur, stara wersje bez zaznaczonego srodka, ktore jest dosc grube i przy starszej za nim nie przepadalam, bo mialam problem z motaniem, a teraz przy mlodszym naprawde je lubie, mimo ze nie jest jakies super miekkie.
    Ale na samym poczatku chusta dyzurna byl jednak natur z jedwabiem i do niczego innego malca mi sie wkladac nie chcialo.

    Ciezki wybor z ta jedna chusta, bo o ile indio z jedwabiem wydaje mi sie idealne dla noworldka, to czuje, ze juz niedlugo dwie godziny w nim sobie nie ponosze. Na krocej jak najbardziej OK.

    Sama o malo nie kupilam Leo, bo, w oparciu o opinie, wydawalo mi sie walsnie taka chusta uniwersalna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •