Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: Jak się ma rzecz z konopiami?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie Jak się ma rzecz z konopiami?

    Już tłumaczę o co chodzi.
    Chodzą mi po głowie konopie. Mam propozycję kupna os mystic petrol- 30% konopii. Ze zdjęć wg mnie cudna- zakochałam się. Przeczytałam, że cienka, ale nośna- na lato super. A nie będzie za cienka na jesień/zimę? No i jedyny minus- cena.
    Zastanawiam się też nad konopiami nati np.honsiu- 50% konopii. Czy ktoś wie jaka ona jest? O czy świadczy większy procent konopii? Że będzie grubsza, bardziej nośna? Jak się nosi w tej natce?
    Ogólnie byłabym za petrolem bo skradł moje serce, ale cena natki mniejsza a więcej ma konopii. Jest jeszcze indio z konopiami, ale chyba jeszcze droższe.
    Doradźcie mi bom w kropce i myślę i myślę i myślę.

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Miałam obie chusty. OS mystic petrol i natkę honsiu ice.
    Urodowe obie przecudne - ale to każdy ma inny gust.
    Ale organoleptycznie - oj dwie różne chusty, konopie konopiom nie równe.
    Od razu co się rzuca - Honsiu szeroka chusta, gruba, zwarta. Ale nie miałam problemów z motaniem. Jak to się mówi poniesie słonia, konia, żyrafę razem wziętą. Mega-mega szmacior. Nie rozumiem dlaczego nie osiąga wyższych cen. Należy pamiętać, że przy takiej grubości węzeł i ogólnie wiązanie zabiera Ci więcej chusty niż w przy normalnych grubościach. Miałam krótką 6 (ok. 4,5 i ważyła ponad kg), która wychodziła w wiązaniu jak clasic 5.
    OS - nośny, cienki, przewiewny, owszem mega letni. Ale to nie zwalnia go z noszenia przez cały rok
    Zależy co lubisz, czy lubisz mega grubasy+szekokie, czy wolisz cienkie.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Gdybym to ja wiedziała co lubię! Testowalam ostatnio AHI, fajny był. Jak obydwie się mają do niego?

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  4. #4
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Mam troche konopii i każda chusta jest inna.
    Jaskółki Natkowe 30% konopii- kupiłam uzywaną, jest mięciutka jak kaczuszka, cudownie się ją dociąga
    Rowery Natkowe 30% konopii- mam ja od nowości, łatwo ją było zlamać, obecnie jest miękka, fajnie pracuje
    Pawie żałobne Didka 2007 40% konopii, równiez uzywana- świetnie się dociaga, ale nie jest tak mięciutka jak Jaskółki
    Margo Verona 50% konopii- kupiłam nową, ciężko mi się ją łamało, wymagało to czasu, ale teraz jest miekka, choc nadal możnaby ją podłamać.

    Najcieńsze są pawie Didkowe, pozostałe sa podobne. We wszystkich noszę cały rok.

    Wszystkie noszą świetnie, choć ja uważam, że każda chusta będie świetnie nosiła, gdy ją się dobrze zamota, zatem nie jestem miarodajna

    Edit: widzę, że nim się wygrzebałam z odpowiedzią wyprzedziła mnie z dużo lepsza odpowiedzią Madzi...

  5. #5
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    Ja bym kupila na lato osa a na zimę sprzedala i kupila cos innego
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    AHI nie miałam, dodam do moich myśli jeszcze jedno spostrzeżenie: OS w związku z tym że jest luźniej tkany mogą się zdarzyć mu się przesunięcia nitek (czego nie lubię w chustach). Podczas dociągania (szczególnie w plecaku prostym) możesz narobić sobie prześwitów.

    Owieczka, do Twojego myśli przewodniej - każda chusta nosi dobrze - dodałabym, że ale nie każda tak łatwo wybacza błędy. I IMO cieńsze (jak np. OS) może nie wybaczyć niedociągnięcia i to boli oj boli

  7. #7
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzi Zobacz posta
    AHI nie miałam, dodam do moich myśli jeszcze jedno spostrzeżenie: OS w związku z tym że jest luźniej tkany mogą się zdarzyć mu się przesunięcia nitek (czego nie lubię w chustach). Podczas dociągania (szczególnie w plecaku prostym) możesz narobić sobie prześwitów.

    Owieczka, do Twojego myśli przewodniej - każda chusta nosi dobrze - dodałabym, że ale nie każda tak łatwo wybacza błędy. I IMO cieńsze (jak np. OS) może nie wybaczyć niedociągnięcia i to boli oj boli
    Tak i to jest najlepsza mysl przewodnia!

  8. #8
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Mam tylko indio natura z konopiami (40%) i natke delin noros (30%). Obie nosza swietnie. Do indiacza musialam dorosnac. Wydawal mi sie dechowaty i brakowalo mi cierpliwosci do wiazania. Teraz cenie go za moc i bardzo lubie. Wg mnie to szmatka uniwersalna, bez wzgledu na pore roku.
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  9. #9
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    oj ciężko kupić chustę na każdą okazję i wszystkie pory roku najlepiej nieć kilka....przynajmniej dwie, trzy
    Miałam Honsiu.....koc jakich mało ale nosiłam w nim latem i jakoś tragicznie nie było...mam indio o takim samym składzie ale cieniutkie a tak samo nośne jak dla mnie jak honsiu....tylko moje dziecko ma dość grubiutkie nóżki i grubsze, mięsiste chusty się w nie tak nie wpijają.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Ale nadal nic nie wiem

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Wika kup len jakiś
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Mam no cotton-len/bambus

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  13. #13
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Wika, chyba nie bedziesz wiedzieć dopóki sie nie przekonasz na własnej skórze



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    No kusisz kusisz. Jeszcze myślę

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    kocham konopie w składzie
    ja bym wzięła didka i się nim w lato cieszyła

  16. #16
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    ja bym kupiła indio z konopiami
    ale ja lubię sredniaczki
    nie lubię cienkich, a już szczególnie lużno tkanych
    mega grubasów też nie bardzo
    za to konopne indio jest super, przewiewne, ale nie luźno tkane, średnia grubość (tu różnie, ale tak mniej więcej), chusta naprawdę umiwersalna od maluszka do starszaka, wybór kolorów - każdy coś może dla sibie znaleźć
    ja lubię konopie, dodają chuście nośności, są takie lekko chropawate, czepliwe, co moim zdaniem poprawia nośność, nadają też chuście surowego wyglądu, miewają włoski - na żakardach mi się to nie podoba - np india czy rybki, ale np oscha sn shona nie miała włosków, w indio to też zupełnie nie wadzi, w os też
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  17. #17
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,733

    Domyślnie

    Ja też bardzo lubię konopie i moim zdaniem to najbardziej całoroczna domieszka, nadaje się i na lato i na zimę. Honsiu nie miałam, ale mystic petrol tak i bardzo miło go wspominam.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    no skłaniam się do tego os, chyba nie zaznam spokoju, póki go nie pomacam
    a spokojna matka, to spokojne i szczęśliwe dziecko, prawda? dobre mam wytłumaczenie

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  19. #19
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Dorzucę tylko że miałam konopne indio i już nie chcę takiego- za strasznie dużą czepliwość jego, co znaczyło, że ciężko się dociągało bo chusta stawia duży opór przy dociąganiu. Po prostu ciągniesz i nie idzie bo Ci staje na ubraniu, nie chce się przesuwać. Może jak ktoś ma parę w łapach (albo lubi sobie dać upust przy zakładaniu chusty) to nie przeszkadza, mnie to robiło różnicę. Ale ja lubię jedwabie. Grubość- średnia, może być na cały rok. Nośność, jak już dziewczyny pisały, dobrze dociągniesz dobrze poniesie. I do kaczuszki tej chuście sporo brakuje, choć było widać że to chusta z przyszłością, że sporo wytrzyma, targanie, ciąganie itd. może tylko dodać jej urody, czego nie da się powiedzieć o innych materiałach. No taki trochę wór marynarski z niej. Jeśli lubisz szorstko się obchodzić z chustą to jest ona dla Ciebie. Jeśli ma być wymarzoną chustą dla noworodka przemyślałabym sprawę dwa razy.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Phoebe, wydaje mi sie, ze to zależy od stopnia złamania. Dobrze złamane konopne indio (czy inna chusta) potrafi byc miękkie i nie-dechowate. Mialam z takim do czynienia i bardzo miło wspominam.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •